Inzerce

Rezka a důchod

Dobrý den, má sestra se nyní dověděla, že je nemocná na RS. Zajímalo by mě, zda se na tuto nemoc váže nějaka finanční podpora státu, např. částečný invalidní důchod. Děkuji za odpověď Míša

Inzerce
Odpovědi
Hana2 poděkování

Ahoj Míšo.Myslím, že problém s důchodem již máte vyřešen,za 3 měsíce jste se to snad již dověděly.Já mám RS již 20 let,diagn. 3 roky.O důchod jsem žádala hned, jak jsem se srovnala s nálezem.Zamítli mi to i po odvolání.Prý chodím a nevypadám nemocně.Pak jsem se donutila s každou tzv.prkotinou,chodit k lékaři a hlavně psát vše do karty,a minimálně 1krát ročně aspoň měsíc marodit.Přiznali mi ČID letos v dubnu.Myslím,že máme dost se srovnat s nemocí, ne aby jsme se ještě stresovali za co koupit podpůrné léky,vitamíny,atd.Jinak,ať vše sestra bere s nadhledem, a je optimista.Dá se s RS vcelku válčit, jen si ji nepustit moc k tělu.Mějte se obě dobře, zdraví Hana

Reagovatpoděkovatnahlásit

10. října 2008, 08:34:00

ruzka

hojky.s duchodem bych nevahala.pokud to pujde,at vam jej daji.musite mit probleby s inkontinenci a mate skoro vyhrano.

5. listopadu 2008, 22:36:04

Dagmar

Dobrý den, již před půl rokem jsem se dozvěděla že mám RS, ihned mi nabídli léčebnou studii, tak jsem jí neodmítla a začala užívat léky a jezdím na pravidelné prohlídky do Olomouce. Na důchod jsem se ptala hned jak jsem se to dozvěděla, ale doktorka hned řekla že je to teprve na začátku,a jinak mi nic není, takže by mi ho stejně nedali. Zatím jsem na mateřeské dovolené, ale za rok v říjnu bych měla nastoupit do práce. Ale pochybuji že mě vemou zpátky, myslíte si že to na ten důchod mám zkusit? Já osoně si myslím že miho nedají........ děkuji JInak jsou to darebáci, ožralovy důchod dají, ale těm co jsou vážně nemocní a potřebují každou korunu na léčbu, tak těm to dát nechtějí, nechápu tento stát.

12. listopadu 2008, 15:43:24

Barbora Kozáková1 poděkování

Tohle je opravdu k vzteku. Znám jednoho chlápka, co má tzv. epilepsii - ačkoli neuroložka podle nálezů tvrdí, že žádnou nemá. Přesto mu záhadným způsobem schválili částečný ID a on se ještě vzteká, že nemá plnej. Chlastá jak duha, odešel z léčení... Absolutně nic mu není a jeho údajné epileptické záchvaty se projevují tak, že se jednou za půl roku ožere ještě víc než každej den, upadne do deliria,.... Hergot, jak je tohle možný? Já snad RS nemám, mám sice nález na magnetické, v pondělí nastupuju do špitálu na lumbální punkci... Mám vztek na náš systém přidělování ID. Ale někde jsem četla, že existuje snad nějaké procento kdy se ID přizná. Nemoc či postižení vás musí omezovat v zaměstnání. A to RS je přece už od začátku!!!! Snad nemyslej vážně, že máte čekat než začnete kulhat nebo jezdit na vozíku. To je neskutečné!

21. listopadu 2008, 10:35:03

Barbora Kozáková

... Tak změna: Už RSku mám - lumbálka to potvrdila. Takže už se vztekám nejen za vás, ale i za sebe :-)

29. listopadu 2008, 17:40:52

Karol1 poděkování

Ahojky,ohledně důchodu mám príma zkušenost.RS mám 5let a jak mi ji v nemocnici zjistili,šla jsem k obvodákovi,kde´mi lékař suchým hlasem oznámil :no tak máte RS(chudák si myslel,že se mi asi v práci nechce makat nebo co)takže dostanete důchod-sakra pro 22letou holku které řeknou máte RS a ještě dostanete důchod,pořádný šok.Nějakým způsobem jsem si na to začla zvykat,že jsem nemocná,že mám zdr.problémy,prostě vyrovnávat se s tím vším,jaké bylo překvápko když mi ten samý lékař po půl roce řekl jdete do práce,důchod nedostanete protože chodíte.Ze dne na den chodíte do práce jste unavení vystresovaní ale podle všech zdraví protože chodíte jste mladá a tím pro všechny zdravá.ahojky.

13. dubna 2009, 10:00:35

Jája

Ahojky,já mám RS 3 roky.Měla jsem X atak,poslední způsobila to,že jsem přestala chodit.Dostala jsem tedy důchod na 1rok s tím,že pokud chodit začnu,tak mi ho zas vezmou.Chodím,ale dost špatně,tak jsem zvědavá jak dopadnu.Oni se u komise nedívají jak se člověk cítí,kam až dojde,co všechno je schopen udělat,ale jen je zajímá jestli hýbete rukama a nohama pak jste schopni vlastně všeho!Dokud jste schopni dojít až ke komisi,tak jste vlastně schopni chodit i do práce,víc se s vámi bavit nebudou!!!Ahojky.

9. července 2009, 13:45:31

keliška1 poděkování

Ja neměla s přiznáním důchodu problémy.RS mám 15let a teprve po druhém dítěti( 3 roky)Mám větší zdr.problémy.Občas špatně mluvím,mívám mravenčení v končetinách,někdy špatná koordinace nohou...A hlavně se u mne začla projevovat určitá fobie z uzavřených prostor,z hodně lidí.Takže pracovat někde v dílně bych nemohla,mezi hodně lidma taky ne a fyzicky náročná práce nepadá při eresce v úvahu.Vlastně ani psychycká.Takže zatím mám na 1 rok částečný ID.

25. září 2009, 20:02:36

Jana

V září mi bude 20 a v únoru mi diagnostikovali klinicky izolovaný syndrom RS. Taky zatím nechodím nijak špatně, nekulhám ani podobně. Spíš mívám bolesti, mravenčení a brnění, zapomínám slova a špatně se vyjadřuju, někdy zapomínám, mám špatné motorické schopnosti a přesnosti pohybu spíše rukou a taky se rychle unavím a nevydržím moc dlouho stát, začne mi tělo brnět a bolet záda. Stává se mi že mám změny nálad a deprese, ale ne z toho že bych byla nemocná jen mi někdy úplně obyčejné věci příjdou líto nebo přemýšlím nad sebou a jsem neobvykle smutná, jinak jsem s tím smířená a pokud mě to nějak extra neomezuje, tak že bych nemohla chodit nebo by ty bolesti byly nesnesitelné, tak je to dobrý a beru, jako že jsem zdravá :) K mému dotazu. Myslíte, že by mi dali důchod když jsem tak mladá, nemám odpracované žádné roky (jsem po maturitě), takže nevím z čeho by mi to počítali? A taky jestli jsou nějaká kritéria, pro která dostanete invalidní důchod. Děkuji

29. srpna 2015, 21:10:34

Mila

ja mam RS uz 17 roku,mel jsem 2 ataky,ale chodim a jsem vcelku v pohode.zmenil jsme bydliste a i doktora a hned se mi ptal jestli mam duchod,kdyz jsem mu rekl,ze ne,ze jsem ani nezadal,povial at to zkusim.tak to chci zkusit.ted v zime mam tuhy rameno,predlokti a napadam vic na nohu

7. prosince 2015, 19:41:43

Luboš

Já se léčím s RS deset let.Doktoři mi tvrdí,že mám nárok na ČID,podle úřadů jsem málo postižený.Motorika téměř bez omezení,nejhorší je zrak.Z práce mne kvůli nemoci vykopli,doktorka mne žene dělat vrátnýho,tam se ovšem bez ČID nedostanu.Začarovaný kruh!!!

15. února 2016, 16:59:42

Mirka

Ahoj všichni nevíte jak si požádat o ID?jak se to dělá a jak dlouho trvá, nejsem schopna normálně fungovat...Děkuju.

18. března 2016, 22:30:22

Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Inzerce http://www.doktorvkapse.cz/astmainfo/
Anketa
Jak řešíte u svých dětí popraskané a bolavé koutky úst?
Zatím hlasovalo 59 lidí.
Inzerce
Inzerce http://www.mamlupenku.cz
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Jean (ukončení léčby antidepresivy) 4. prosince 2016, 22:11:47

Ahoj Nika: dík za optání, starý člověk už nemá moc šancí, imunita je v háji, píšu to… Diskutovat

• Petra Haluzová (Prsa) 30. listopadu 2016, 21:24:44

hezký večer, prosím máte někdo ozkoušené neco, co zabíra na rust prsou??? děkuji ::) Diskutovat

• Jean (zoloft za neurol) 29. listopadu 2016, 10:16:30

bylo by potřeba léčit mikroparazity, jinak se potíží nezbavíš, zatím musíš brát třeba… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.