Inzerce

Jak dodat kostem dostatek vápníku

Pro správnou tvorbu a funkci vaziva, chrupavek a kostí je důležitá výživa - dostatek vitamínů a minerálů, především vápníku. Ideální je získat tyto látky ze stravy, v určitých případech je ale třeba sáhnout i po potravinových doplňcích. [ více ]

Inzerce
Odpovědi
olgar2 poděkování

Dobry den. Slyšela jsem, že některá přídavná sladidla (v jogurtech, nápojích, bonbonech, žvýkačkách...) způsobují velké ztráty vápníku nesrovnatelně větší než cukr. Nevím, která sladidla, jsou i nečekaně ledaskde . Nejsem dostatečně poučena, kterým potravinám se mám ještě vyhýbat (vyloučit kolu, kávu, špenát...?). Zdraví Olgar

Reagovatpoděkovatnahlásit

1. listopadu 2008, 11:03:20

dr2 poděkování

mléko ve výsledku osteoporoze napomáhá. Kdo umí číst tak si to na netu najde.

12. května 2009, 18:52:54

Outery5 poděkování

To by mě zajímalo,která mlékárenská "firmička" zainvestovala podporu tohoto článku.Člověk je jediný savec,je to jediný tvor na světě který užívá mléčné výrobky cizího živočišného druhu a ještě mimo kojenecký věk.A taky má jediný problém s nedostatkem vápníku a lámavostí kostí.Nejlepší a nejlépe vstřebatelný zdroj vápníku je ze zelenolisté zeleniny a klíčků.Lidi.začněte prosím přemýšlet a nevěřte bludům,ač můžou mít tisíciletou tradici.díky O.

5. března 2011, 12:08:11

Molu1 poděkování

Tohle je opravdu nekvalitní článek! Vyplývá z něj akorát to, že člověk nemá jíst nic nic jiného krom mléčných výrobků... protože ať už jí sýr s chlebem či zeleninou - je to špatně, protože se ten vápník stejně nevstřebá.. Tyto informace jsou vyloženě demagogické a zcestné..

26. května 2011, 23:53:59

Cherlly1 poděkování

Mléko má své benefity, ale nezapomínejte na to, že řádně zahleňuje organizmus, kravské samotné mléko především, takže pak není prostor na příjem jiných živin, tělo vynakládá energii na odstranování hlenu. Takže všeho s mírou!!!!!Nejlépe záksy. někdo po ránu jogurt, jiný sýr, jiný ovocnou štávu, jiný ovesné vločky, vše vyzkoušet, pokud máme utopenou intuici těla! a nesáhneme po tom automaticky. Po ránu štavu ze syrových brambor např....., někde jsem četla, že stravitelnější je jogurt na odpolední svačinu než ránoMám vyzkoušeno..Rovněž roční doba je důležitá, v létě mléko cítím jako větší zátěž. Nedovedu si představit, že bych konzumovala mléko s takovou preferencí, jako vyznělo v tomto článku!!

28. července 2011, 23:10:52

Eileen1 poděkování

Naprosto souhlas s Outery. Prostě jen propaganda, a věty překrouceny naopak, ve prospěch mléka.

31. října 2011, 23:15:23

mléčná bílkovina je laktóza?2 poděkování

Já trpím alergií na kasein, tedy mléčnou bílkovinu už nějaký pátek. A předpokládám, že magistra v tomto poradenství by asi měla vědět, že lakt=oza je mléčný cukr, né bílkovina! alergie na laktózu, tedy ml. cukr je jiná, než alergie na ml. bílkovinu, tedy kasein. Alergici na kasein nesmí ani ml. výrobky ochuzené o laktózu!!!! Tímto článkem byste p. magistro mohla některým alergikům pěkně ublížit. Příště se lépe informujte. Nám alergikům na kasein nezbývá, než doplňovat jídelníček o ty nechvalné potravinové doplňky. :-(

1. března 2012, 21:03:28

dee

Pes, slon, opice a jini savci, napr. nektere prirodni narody ... vzdyt oni nedostavaji zadne mlecne vyrobky a s kostmi pokud vim problem nemaji. Proc by tedy clovek musel a bez mlecnych vyrobku se neobesel? Ano je to zrejme evolucni vyhoda ze nekteri lide jsou i v dospelem veku schopni travit mleko, ale ze by to byl nenahraditelny zdroj vapniku? To je myslim nesmysl :-).

11. března 2014, 09:48:02

Neverimsvymocim

Je "výborný" nápad doporučovat lidem s alergii na mléko jogurt... Chcete někoho zabít? Když si to tu přečte neznalý člověk, co třeba hlídá takto nemocné dítě, tak je na tragédii zaděláno. Rádoby odborný článek, kdy autor nezná rozdíl mezi nesnášenlivostí mléčné bílkoviny a nesnášenlivostí laktózy!

26. října 2014, 00:46:20

DanaH

Pročetla jsem toho už spousta a přijde mi, že si články dost protiřečí. Jednou je mléko při osteoporoze vhodné, podruhé není, jedni doporučují jen rostlinné zdroje, jiní tvrdí, že se to z nich špatně vstřebává. Kolegyně už pár měsíců bere Proenzi Lady CalciCube a je spokojená. Asi si ho koupím taky.

8. dubna 2015, 09:31:33

Kristina

Lady Calci cube máme taky. Původně jsem ho koupila dětem, ale ted už ho bere i babička.

13. dubna 2015, 11:36:35

Stanislav

Manželka bere Calci cube už půl roku a je spokojená.

16. dubna 2015, 11:06:45

Eliska

Me treba moc mléčné vyrobky nechutnají a protoze jsem tehotná a potrebuju vetsi prijem vápniku, hledala jsem jiný přírodní produkt, čím bych ho doplnila. Beru australsky tekutý vápník z morských ulit, hodne lidí ho doporucuje.

30. září 2016, 11:34:12

Erik

Souhlas!!! Na doplnění vápníku ho hodně dobrý třeba maxi kalz...sumive tablety.

10. března 2017, 19:48:37

Charley

Ten maxi kalz je dobrý přípravek :) Docela dobře i chutná :) Sumivky, vhodné pro doplnění vápníku :)

18. března 2017, 13:07:03

Rose

No, já jsem vsadila na doplneni vapniku sumivkama maxi kalz...chutne a ucinne tabletky :)

20. května 2017, 17:17:34

David

Jo, tyhle nejsou špatné, taky je beru...jejich cena je super...

23. srpna 2017, 13:18:18

Kája

Já vápník taky doplnuju sumivkama, ale zatím jsem nemela zadne chutove dobre :( Rikas, ze maxi kalz je chutove ok?

11. června 2017, 21:54:02

Laktóza není bílkovina

"Pro lidi, kteří trpí alergií na mléčnou bílkovinu, jsou vhodné mléčné výrobky se sníženým obsahem laktózy" KDO NAPSAL TUHLE HOVADINU DO ČLÁNKU? Bílkovina je bílkovina a cukr je cukr. Laktóza je mléčný cukr. Laktóza není bílkovina.

10. července 2017, 12:04:21

Eliška

Vápník získaný ze stravy je dobrým řešením...je to ale bohužel běh na dlouho trať. Vhodným řešením jsou třeba šumivky. Osobně mi nejvíce chutnají šumivky maxi kalz.

15. července 2017, 16:23:05

Nika

Dobrý den, je tu prosím někdo, kdo má zkušenosti s doplňkem stravy Maxi kalz? Děkuji moc!

12. listopadu 2017, 13:08:28

Monica

Dobrý den, co by vás zajímalo? Maxi kalz teď beru, mám po zlomenině...

18. listopadu 2017, 12:55:27

Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Anketa
Kde hledáte informace o novinkách v léčbě cukrovky?
Zatím hlasovalo 24 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Eva (třes před spánkem) 14. listopadu 2017, 10:59:02

Zdravím všechny, problémy s třesem jsem měla skoro tři roky. Vždy v takovém bdělém… Diskutovat

• Blanche (wellbutrin) 14. listopadu 2017, 12:41:41

Zdravím ve spolek depresivních pacientů. Taky jsem začínala U Xeroxatu,neurolu a jiné.Před… Diskutovat

• Simito (Vysoký tlak a hučení v uších) 12. listopadu 2017, 10:43:06

Dobrý den, prosím jak jste na tom? Mám stejný problém. Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.