Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

pankreatitida

Dobry den - bola mi diagnostikovana chronicka hepatitida a chronicka pankreatitida .Bilirubin je stale zvyseny a pohybuje sa v rozmedzi 25 - 50 , amilazy su zvysene len obcasne.Uzivam flavobion a ked treba aj pankreolan .Z vysledkov krvi nebol zisteny ani jeden typ prekonania hepapitidy A,B,C.Co moze byt pricinou stale zvyseneho bilirubinu ? Pri laparoskopii boli zistene len minimalne zmeny na peceni. Aj po kratkej fyzickej namahe pocitujem unavu - ma to suvis s mojou diagnozou ? Rad by som vedel ci tieto dva diagnozi spolu suvisia , alebo su samostatnymi so svojimi specifickymi priznakmi ? Chcel by som vediet co najviac o tejto diagnoze,liecbe,prognoze.Dakuj em .peter

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Bohumil Spěvák
2x

Napiste, kolik je Vam let. Mohlo by jit, dle Vaseho popisu, o tzv. benigni hyperbilirubinemii, coz celkem nic neni a projevuje se to obcasnou unavou, zezloutnutim oci po namaze apod. Chce to dietku bez alkoholu. S pankreatitidou to nema nic spolecneho - u ni doprucuji najit si server doktorka cz., tam je o teto nemoci hezka diskuse. S pozdravem, Bohumil

Markéta
5x

Chtěla jsem se zeptat, co vlastně hyperbilirubinemie znamená( při zvýšení na 40), je mi 16 let. Jakou dietu zvolit? Děkuji...

jozef
4x

Mohli by ste mi prosim vas blizsie specifikovat diagnozu k58,o aku diagnozu sa jedna,stupen zavaznosti ochorenia,ucinne metody liecby..dakujem,jozef

marcela
3x

Synovi je 16 let, od narození trpí Gilbertem, nyní jsou jeho výsledky velmi vysoké ( bilirubin 231). Prodělal biopsii jater a nyní podstupuje vyšetření ERCP. Biopsie potvrdila Gilbertův syndrom. Jak je jeho onemocnění vážné a jakou máme dodržovat dietu?

Radka
10x

Dobrý den,je mi 38 let a byl u mne zjištěn Gilbertův syndrom,hodnotu mám 27-30,musí se dodržovat nějaká dieta a co antikoncepce(tělísko)je nějak tím ohroženo selhání?Na dotaz,zda mi škodí někdy sklenka vína mimůj obvodní lékař odpověděl,že ne.Chtěla bych toho vědět trošku víc.Moc děkuji.

Lucie
3x

mám taky tento syndrom ale musím říci že Vás nijak neomezí, správně byste měla omezit slané mastné a alkohol jelikož ty zatěžují játra...také při větší námaze se vám může hodnota zvýšit. S touto nemocí žiju už od narození a myslím že není tak hrozná...moje hodnoty minimum sem mela 30 ale stalo se mi že byla hodnota i 100 takže buďte ráda za to co máte

michal

Co je hypecholestromie a Hyperbilirubinemie???dekuji za odpoved Michal

medic co moc jeste nevi

Hypercholesteromie=zvýšená koncentrace cholesterolu v krvi Hyperbilirubinemie=zvýšená koncentrace bilirubinu v krvi

Filip Švach
3x

Je mi 20 let a navštěvuji GEA kde mi zjistili lékaři gilbetrův syndrom a mírně aktivní hepatopatii(po jaterní biopsii).Byl jsem poučen,že nesmím pít alkohol,brát pravidelně léky(simepar),vyhýbat se vysoké fyzické námaze, ale nevím co dieta?

lucie Janová
3x

Trpím gilbertem.Vím jen,že nemoho pít alkohol, držet lehkou dietu a nesmím brát antikoncepci. Chtěla bych se zeptat jestli existuje nějaká vhoná antikoncepce kterou bych mohla používat.

nikola

taky mám gilbertův syndrom,ale antikoncepci beru úplně normální...

Jan
1x

Na : http://www.doktorka.cz/run/chat/ Hla dajte pod odstavcom NEMOCI a Gilbert syndrom.

karolína
2x

Dobrý den! Měla bych dotaz. Je mi 20let a již několik let mám zjištěný Gilbertův syndrom. Užívám antikoncepci Lyndinnete 20. Je vhodná vzhledem k mé nemoci? Případně která jiná by byla vhodná. Neubližuji si tím moc? Děkuji za odpověď.K

Kateřina
1x

Je mi 16 let a hodnoty bilirubinu v klidu mám 64. Jak mohu předejít žloutnutí očí? Existuje nějaká dieta, jaká ? Děkuju za odpověď, Kateřina

silvie pluhackova
1x

Rada bych se dozvedela vic o Gilbet Syndromu. Diagnostikovana jsem byla v mych 17-ti, dnes je mi 26. Pomohli by mi nejake leky k zlepseni a podpore jater pri teto nemoci.

Zbyněk
4x

Když mam Hyperbilirubinemii mohu darovat krev? Díky za odpověď.

Jolo
1x

Pri operacii slepeho čreva mi zistily ACUTAM PANKREATITIDA.čo to znamena?Je to chronicka pankreatitida?

Lena
1x

Je mi 31 let,také se potýkám s hyperbilirubinémií, hodnota bilirubinu 40-50. Případné zežloutnutí očí či žlutý nádech pokožky mi tak nevadí jako střídající se únava až vyčerpání, které přichází v určitých intervalech. V některých měsících je vše OK, jindy např. po osmihodinové pracovní době v kanceláři se cítím zcela vyčerpána, doma si musím chvilku lehnout. Tohle nevýkonné období, kdy spíše přežívám,trvá čtrnáct dnů až tři týdny, než se vše zlepší. Máte někdo obdobné zkušenosti? Užíváte případně v tomto období nějaké podpůrné prostředky? Předem děkuji za radu.

Honza

Mě je 23 a hodnotu bilirubinu při benigní hyperbilirubinemii mam bezne kolem stovky (rekord znatim 146). Nažloutlé bělmo mi taky nevadí, horší je ta únava. V posledních týdnech dělám 14ky a vždycky kolem poledne už se mi zavíraj oči, je to des. Bohužel na to fakt nic moc nepomáhá, zlepšení se ale dostavuje po vitamínech (hlavně pořádná dávka C po ránu). A taky lehčí dieta bez přepálených a mastných věcí, s pitím neochucených minerálek, je docela prospěšná.

EVA
1x

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat,mám asi velkou insuficienci slinivky,mám ráno 4 stolice řídké ,mastné a už jsem tam měla asi i sval. vlákna a nestrávené zbytky.Pojídám Pangrol, ale nic se nemění. Jsem stále unavenější s menší chutí do jídla. Držím přísnou dietu, téměř nemastnou a na stolici se nic nemění.Bolí mě stále v levém podžebří, až do zad. Ct pankreasu je snad negativní ,bez tumoru. Dá se s tím ještě žít?Jsem bez energie.Dříve mě tam pobolívalo občas po mastném jídle, teď už stále.Od začátku prosince s tím chodím k lékaři.Mám též onemocnění štít. žlázy hypofunkci jedná se prý o autoimun. onemocnění /vys. protilátky/ Beru Eutyrox. Dá se insuficience nějak zastavit či zpomalit?a jakými léky?Mám divertikulosu tl. střeva a slabý zánět žaludku -duodenogastr. reflux.Beru ganaton a helicid. Situace se nezlepšuje.Už asi nikdy nedocílím normální stolice.Díky tomu ,že nebyla amyláza zvýšená a zákl. vyš. dobrá, nevěřil mi nikdo o té stolici. Jak dlouho se dá žít s takto nefunkční slinivkou?FW před měsícem 20/41.Děkuji za odpověď.Cítím se zralá na nemocnici.Ale kam? Chtělo by to odborníka na slinivku.

Tana.Beruška
4x

Dobrýden,chtěla jsem se zeptat ,je mi 35 l a před 5 lety jsem začala mít problém ze zvyšeným bilim rubinem po prvním záchvatu žlučníku,nestava se to často ale když se mi zvýší musím navštívit lékaře,pro silné bolesti břicha,vubec nevím jak se mám toho břicha bolu zbavit,mohla byjste mi poradit co je opravdu učinné a jak hodnotu biliho rubinu udržet tak aby člověk nemusel k vuli tomu trpět,děkuji

Nelča

Je mi 15, Gilbertova nemoc u mne byla zjištěna před čtyřmi lety.Po extrémní námaze nebo při velké únavě mám zažloutlé bělmo.Krom toho mi bylo řečeno že je to nemoc nezávažná a nedělá žádné omezení.AVŠAK nedoporučuje se s touto chorobou vrcholově sportovat.Jak omezuje hyperbilirubinemie vrcholové sportovce?A je možné i s ní závodně sportovat (tzn.trénovat naplno každý den)?

Ivča
2x

Dobrý den všem, vzhledem k tomu, že mi byl v dětském věku (cca v roce 1998 kdy mi bylo 14 let) také diagnostikován Gilbertův syndrom, rozhodla jsem se sem přispět také svými postřehy ze života s touto anomálií. Gilbertův syndrom nepovažuji ze svého pohledu za nemoc, protože mě v životě nijak neomezuje. Tehdy v roce 1998 jsem měla hodně špatnou chřipku a doktorce jsem se zdála nějaká nažloutlá (obávala se, abych neměla žloutenku). Nechala mi udělat krevní testy a zjistilo se, že mám hodně zvýšenou hladinu bilirubinu (tehdy hodnota cca kolem 60), ale ostatní jaterní hodnoty jbyly v pořádku. Byla jsem pak na vyšetření v Ústřední vojenské nemocnici, kde mi asi 3 dny po sobě odebírali krev. První den mě nechali vyhladovět a krev odebraná další den vykazovala hodně vysokou hladinu biliribinu (asi 79), další den jsem jedla normálně, ale zase mi dali nějaký preparát, po kterém se hladina bilirubinu snižuje a opravdu se snížila na úplně normální hladinu. A třetí den jsem jedla normálně a žádný preparát mi nedali a hladina bilirubinu se mi zase trochu zvedla, ale jen tak k hodnotě cca 36. Bylo mi řečeno, že tento stav (Gilbertův syndrom) nevyžaduje žádnou léčbu ani omezení, snad jen, když bych sama cítila nepřiměřenou únavu po fyzické námaze, tak se nepřepínat a samozřejmě se snažit dodržovat zdravou životosprávu. Je sice pravda, že někdy na mě padne z ničeho nic taková únava, že bych usnula zrovna tam, kde jsem, ale ověřila jsem si, že to není způsobeno pouze Gilbertovým syndromem, ale spoustou jiných faktorů (jako např. nedostatečný spánek, stres, mnoho aktivit, rychlejší chůze a takovéto naše "české" spěchání kamkoliv atd.). Navíc mám zajímavý poznatek ohledně užívání hormonální antikoncepce a Gilbertova syndromu. Už od 17 let beru nepřetržitě hormonální antikoncepci a dodnes fakt nevím, zda-li to způsobila právě ta antikoncepce nebo nějaký jiný "div světa", ale mně se už po prvním měsíci užívání antikoncepce snížila hladina bilirubinu k hranici 20 a na této hranici se mi stále drží až dodneška (cca v rozmezí 20-24). Pravidelně chodím na jaterní testy a ostatní jaterní hodnoty jsou naprosto v pořádku. Kvůli braní antikoncepce jsem se tehdy radila s internistkou a ta mi řekla, že antikoncepce samozřejmě játra i tělo zatěžuje, ale při zdravém životním stylu si s tím tělo normálně poradí a tedy i při Gilbertově syndromu není opodstatněné braní antikoncepce zakazovat. Doslova mi do zprávy napsala: "Antikoncepce není kontraindikována". Jediné, co mi na této anomálií vadí, je to nažloutlé bělmo:o(. Dočetla jsem se, že by toto mohl trochu spravit zinek, ale ten je ve větším množství pro tělo také škoklivý, takže se s tímto asi musím smířit. A ještě jeden postřeh mám: Lidem, kteří trpí díky GS častými výkyvy únavy bych doporučila, aby se každé ráno pořádně nasnídali (něco hodně energetického) a vypili cca 3-5dcl tekutiny. Potom aby v průběhu dne jedli cca každé 2-3 hoďky. Nemusí to být nic velikého, stačí banán, jogurt, sušenka, ovoce, cokoliv co máte po ruce. Tím si zajistíte pravidelnou činnost metabolismu, tělo se naučí pracovat s energií a výkyvy únavy vůbec nebudete pociťovat. Já tohle dodržuji od dětství a patřím k lidem, kteří spíše překypují energií a vůbec nepotřebuji (=nepiji) pít kávu nebo jiné povzbující nápoje (ty si občas dám jen pro chuť:o) ) i když mám Gilbertův syndrom. Závěrem bych tedy řekla, že to je spíše o pozitivním přístupu k této anomálii, ke svému tělu a nepoddávání se únavě, kterou lze ovlivnit. Ale samozřejmě chápu, že lidé, kteří mají hodnoty 100 a vyšší mohou pociťovat úplně jiné "příznaky" a tak tyto moje informace prosím berte pouze jako další názor nikoliv jako zlehčování této anomálie.

Jana
3x

Ahoj! je mi 15 let a asi před 5 lety mi byla zjištěna též tahle nemoc. Doteď jsem se o ni nikterak nezajímala, avšak s rostoucím věkem se mi začala vrtat hlavou. Vím, že nesmím přepínat své síly a pravidelně jíst, ale to je zhruba tak vše. Některé otázky jso pro mě však doteď záhadou. Mohu užívat hormonální antikoncepci? Vím, že i bez nemoci jater není zrovna pro organismus přínosem. Mohu darovat krev? ( aby potom nezískal tento dáreček také) Jak se mám správně stravovat? Své tělo bych si ráda opečovávala, aby mi vydrželo ještě pár desítek let:) Jaké vitamíny užívat, abych neměla žluté oči? Děkuji mnohokrát za odpověď.

Soňa
1x

Mohu polykat antikoncepční hormonální pilulky, když mám tuto nemoc?

Lucinek
2x

Dobrý den, v jakých případech dochází k operačnímu zákroku při silném zánětu slinivky břišní?

Dušan Had
3x

Dobrý den, již několik let mě trápí zažívání a únava. Loni jsem se dozvěděl, že mám Gilberta, ale do dnes přesně nevím, co to obnáší a hlavně jak se proti tomuto syndromu bránit. Mé hodnoty bilirubinu zřejmě v době klidu jsou kolem 25-30, ale také mi naměřili hodnoty 70 (to jsem měl šedozelenou barvu a oči úplně žluté) Alkohol jsem odboural sám od sebe, protože mi po něm bylo těžko (nyní jemn výjímečně při oslavě sklenku). Výběr jídla mi dělá problémy, ať cokoli sním hned jsem plný a je to doprovázeno nepříjemným pocitem někdy bolestmi až křečemi ve střevech. ( jeví se mi, že nejlepším jídlem pro mne je jakákoli kaše, ale i tak mne často bolí ve střevech.) Do nedávna jsem aktivně sportoval, dnes jen omezeně, protože jsem hned unavený a tato únava trvá i několik dní. V té době jsem také strašně nevrlý na celé okolí. Co mám dělat abych zase mohl normálně žít a občas si mohl bez obav jít zaběhat, projet na kole a v zimně vyrazit na běžkách? odpověď nebo alespoň radu pošlete na náš e-mail: [email protected] Moc děkuji Dušan

Helena
1x

Dobrý den chci se zeptata mé 12 let dceří byli udělán krevní test a bilirubin jí vyšel hodnota 28 chci se zeptat co to znamená a jak v tomto případě postupovat .Dr, děcký lékař to nikterak neřeší lépe řečeno to ve výsledcích přešel. Já si ale zjistila že už je za hraniční hodnotou .děkuji za odpověď.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce