Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Klasická léčba (chirurgická operace, ozařování, chemoterapie)

Jaké máte zkušenosti s klasickou léčbou. Jak se vám žije po operaci mozku? Co obnáší ozařování a chemoterapie? Pište prosím své zkušenosti!!!

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
July

MM, Dekuji za starost! Mam obrovsky strach, co to MR ukaze, ale doufam v to lepsi! Homeopatii tata bere ted 2x denne, musime ho hlidat, je nezodpovedny "pacient". Od zitrka bude mit zase chemo. Dekuji a urcite se ozvu.

Janka

Marku, ja nevim, ale je dobre ty lecebne veci michat? Stavy, ovosan, wobenzym... neni toho moc? Z toho, co nam rikal MUDr. Bednarcik by se to moc kombinovat nemelo... ja vim, ze clovek ma pocit, ze by dal vsechno, ale aby to neskodilo... OVOSAN je urcite nakladny... Ale mne nikdo nevezme, ze pomaha. Kdyz jsem sledovala a sleduju tatu, dela fakt pokroky. Ted teda ne no. Drzim palce a dejte vedet! a dekuju.

Janka

Dobrý den, vůbec si ty pocity ani nepředstavujte! človek to trochu čeká, ale když to přijde, jednoduchý to není. Táta ztratil víru a je těžký ho znova motivovat. Proto to nechte, třeba zrovna u vás to přijít vůbec nemusí!! Zázraky se dějí! Další postup je ten, že ve středu jde na MR, další pondělí na neurochirurgii, kde to zkonzultuje neurochirurg a potom na onkologii, kde se rozhodne, co a jak. jestli operace, chemo... či co. no, přituhuje. ale ted nepovolíme. D9ky za podporu. jaké jsou novinky u vás? jsem tu jen na skok, nestihla jsem vše přečíst, možná se blbě ptám.

MM

No novinky? já o pár příspěvků dříve psala, že maminka je bez pár dnů rok po operaci a zatím 3.kontrolní MR recidivu neprokázala. Zatím.....Ale věříme! Držím vám palce.

MM

U nás by to bylo určitě to samá. Mamka se tím ani netají. Brala by to obrovskou ránu pod pás a bojím se, že by vzdala každou léčbu. Ale ono je něco když něco takového říká teď, když je relativně v pořádku a něco jiného kdyyby byla před tu volbu postavena. Ted to zatím všechno bere velice pozitivně a já jsem přesvědčená, že i tento její postoj velice napomáhá tomu, že to zatím tak dobře zvládá. Na to co bude, až .... Se raději snažím nemyslet, ale někdy mne přepadne obrovský strach z budoucnosti. Moc vás všechny obdivuji.

Janka

Rozhodne nepomuze myslet negativne, i kdyz cloveka to casto prepada. Maminka se musi drzet, vy byste ji meli moc pomoct, nedat najevo, ze se bojite. Ja se s tatou bavim tim stylem, ze "se nic nedeje". Usmivam se na nej, vtipkuju, on je protivnej, ale pak se rozesmeje :) vsechno se da zvladnout. kazdopadne vam preju, aby mamka zustala pozitivni, jako doted je!!

marek fx

Zatim se držíme, tatka si mysli ze se muze uzdravit,ale on svoji diagnozu nezna! Muzete prosim napsat jake mate zkusenosti s mudr Tovarysem . Preji vsem hodne stresti!!!!

MM

Marku to je dobře. Já bych byla pro mu to vubec neříkat. Moje maminka se také k celé věci staví jako by už bylo po všem a tím, že absolvovala léčbu a chodí na pravidelné MRI se považuje za vyléčenou. Také prognozu této nemoci vubec nezná. A myslím, že kdyby ji znala, rozhodně by jí to neprospělo. Psychika je hrozně důležitá.

Pája pro Marka

Marku,s Dr.Tovaryšem jsme zase tak moc do styku nepřišli.Krom počátečního kontaktu když jsme s elektrodama začínali.Měl nás sice "na starost",ale protože nebyly žádné problémy,neobtěžovali jsme ho, takže když jsme skoro po roce něco chtěli, vlastně nás "neznal".On má ale ten program s elektrodama na starost,takže kontaktovat Homolku,potažmo jeho.Nebo se tam ptát po kontaktu na Orly(je původem z Izraele,ale vdala se tady za Čecha),to je žena která ty elektrody aplikuje).Pája

Barča

Dobrý den Můžu vás poprosit o shrnutí léčby multiformního glioblastomu po jeho operaci, můj tatínek zrovna dneska je na operaci tohoto nádoru, který je v levé hemisféře, co nás asi bude čekat v nadcházejících dnech?, prosím o každou zkušenost, děkuji.

July

Dobry vecer! Lecba je komplexni a zavisi na stavu pacienta. Standartnim postupem by melo byt- kombinace chemo a ozarovani v delce 6 tydnu- zacit by se melo do 1 mes. po operaci, ale dle vlastnich zkusenosti a tady na foru-vetsinou zacinaji tak za 6-8 tydnu. Pak, pokud bude vse v poradku- hlavne krevni obraz ( nejdulezitejsi v tomto pipade jsou desticky-odpovidaji za srazlivost), by se melo pokracovat v chemoterapii jeste pul roku v cyklech 5 dnu chemo-23 dnu prestavka s pravid. kontrolou krevniho obrazu. Celkem 6 cyklu-vic zatim pojistovna nehradi. Take kazde 3 mesice kontrolni magneticka rezonance. Z chemoterapie se pouziva Temodal. Existuje take experementalni lecba elektrody- o tom tu podrobne pise Paja o par prispevku nahore. A take kazdy se snazi davat nejake potravinove doplnky - o tom se tu pise hodne, take treba homeopatika...Preji hodne stesti!

Pája pro Barču

Barča,zase nové jméno v naší velké rodině. July Vám podrobně napsala co čeká Vašeho tatínka.Záleží na jeho stavu co se bude dál dít.Ale bohužel i přes tuto výše popsanou léčbu se nádor objevuje znovu.Většinou po 8-12 měsících recidivuje.Předpokládám, že Vy znáte prognózu tohoto onemocnění.Shodujeme se,že pacient by se ji dovědět neměl,mám také tento názor.Tak Vám držím moc a moc palce ať tatínek bojuje co nejlépe a nejdéle!Kdybyste se chtěla na cokoli o této chorobě zeptat,budu-li vědět ráda se svěřím s našimi 3 lety boje s glioblastomem. Pája

Barča

Děkuji Vám za cenné rady, Pájo moc dobře jsem si vědoma prognózy tohoto (já mu říkám bastarda) glioma, přesto chceme bojovat do poslední chvíle, táta je optimista a my ho v tom podporujeme a naléváme do něj jen samé plány a světlé zítřky, jinak bychom z toho zblbli asi všichni, vždyť tu zkušenost prožíváte na vlastní kůži. Mohu se zeptat, zda vaši blízcí mluví a mohou hýbat pravými končetinami?děkuji moc mějte se pa pa

Janka

Můj taťka mluví naprosto normálně, souvislte, ba dokoonce víc encyklopedicky a spisovně než jindy. Hýbe se celkově pomaleji, ale jinak v porádku. Když mu ale nádor diagnostikovali, moc nehýbal levou rukou. (měl to na pravé hemisféře). To se ale zlepšilo a teď i občas běhá. jinak přeju moc síly a odvahy, bude toho potřeba!

July

Muj tata take je v poradku, co se hybnosti a mluveni tyce. Zda se mi trochu pomalejsi, ale to nemuzu objektivne posoudit, take se rychleji unavi, a obcas je trochu vztekly-to nevim, jestli to souvisi primo s nadorem nebo s celkovou zmenou dosavadniho zivota...V den, kdy nador diagnostikovali take mel lehkou poruchu hybnosti vlevo, kvuli velkemu otoku. preji hodne stesti a sily do dalsiho boje!

MM

Dobrý den Barčo, vítat vás tu raději nebudu. Kéž by tu už nikdy nikdo nepřibyl. Moje maminka je také co se hybnosti týká v pořádku, před operací ji varovali, že po ní možná bude mít trošku ochrnutou pravou ruku, ale že by se to mělo spravit, ale nic takového nenastalo. Měla trošilnku spadlý koutek a trošku hůře artikulovala, ale myslím, že ten kdo ji neznal tak dobře jako my, tak si toho ani nevšimnul. jen jí stále po prodělané léčbě bolí klouby a bolest se jí stěhuje, pravděpodobně jí to spustilo revma. Přeji vám i vašemu tatínkovi hodně štěstí a pevné nervy v boji s touto zákeřnou nemocí.

Pája pro Barču

Barčo, můj manžel má asi problém v té samé části mozku.Teď už nemluví skoro vůbec.Jeho slovník je ne, jéjé, au.Byl ale čas kdy mluvil naprosto plynule,ale jak napsal doktor do zprávy mluví "slovní salát".Říkla slova která nedávala žádný smysl.Mnažel byl vždy pravák,ale pravou ruku přestal používat,bral vše do levé,teď už nemůže ani sám kousat rohlík,zapomene že ho v té ruce má.Končetiny dolní jsou na tom stejně,neudrží se na nohou.Nádor je umístěn vlevo.Bojujte.Pája

Šárka

Milá Pájo, moc vás zdravím. Dlouho jsem se neozvala, měli jsme spoustu starostí.Vidím, že tady přibylo spoustu příspěvků a bohužel i nových lidí. Nám se vede dost špatně. Přítel 12.2. z ničeho nic přestal chodit a totálně mu ochrnula pravá půlka těla. Udělali nám předčasně MR, která prokázala další dva nádory na levé straně a jeden na pravé. Mluva je zcela pryč. Teď mám největší strach z proleženin, neboť s přítelem je velmi těžké manipulovat a navíc, když ho posazuji nebo otáčím na bok má bolesti. Koupila jsem i vzduchovou antidekubitní matraci a krémy proti proleženinám. Dávám už i pleny, vůbec už se neudrží. Úplně se ztrácí jeho duch před mýma očima, jakoby ten boj už vzdal. Někdy si v koutečku i popláči, je to hrozné. Navíc mi odmítá jídlo, nevím jestli je to kvůli kandidoze, která se u něj od ozařování pravidelně objevuje nebo proto, aby co nejdřív skončilo jeho trápení. Někdy se na mě tak smutně dívá a je mi z toho hrozně těžko. Teď už se jen modlím, aby neměl velké bolesti, ale jinak sleduji jäk je den za dnem slabší a slabší. Nabídli mi též hospic, ale zatím jsem odmítla, dokud to zvládám, chci být s ním pořád. Přeji vám Pájo i ostatním hodně sil a výdrž.

Pája pro Šárku

Milá Šárko,to co píšete se smutné,tak dlouho jste se drželi.Manžel už také jen leží,pije-málo, jí čím dál tím méně,pleny máme také.Jen snad nemá bolesti,občas se těžko domlouváme (nemluví)že ho bolí hlava tak mu dám prášek proti bolesti.O hospic máme také zažádáno,zatím to zvládám,nepracuji a dochází mi paní(sestřička) z domácí péče kdy spolu myjeme vlasy a pomáhá mi s jeho posouváním v posteli.Shodil již 20 kg,ale pořád je to kus chlapa a bezvládné tělo je ještě těžší.Proleženiny zatím nemáme.Jaké máte skušenosti s plenama?Většinou převlékám i triko,podložku i froté osušku pod ním.Naše pleny nezachytí tolik tekutiny.Jakou značku používáte?Drže se,to co děláme má smysl.Oni nás ty naši chlapi vnímají, u toho svého to vím určitě. Pája

Barča

Dobrý večer Ve vašich předešlých příspěvcích jsem si přečetla něco o homeopatikách a přírodním preparátů OVOSAN, máte s nimi dobré zkušenosti a měly by se nasadit, co nejdřív po operaci? Potom jsem si tady také četla něco o elektrodách, je to už standartně dostupná léčba v nemocnicích nebo je nutno požádat o zařazení do experimentu? Velice vás obdivuju za to, co pro své blízké děláte, je to pro nás všechny velká rána a skutečná pravda, s kterou chtě nechtě musíme žít. Děkuji mnohokrát za vaše praktické rady, není nad ně.

July

Dobry den! nas tata bere homeopatika- o tom si prectete tady ten clanek- International Journal of Oncology 23; 975-982, 2003 Da se najit pres google. Jen jsme tady v Cechach nesehnali potrene potence a pouzivame 5CH. O Ovosanu se tady psalo hodne nedavno...Urcite je to lepsi zkusit nez nic. My ale Ovosan nedavame, tata bere preaprat INOCELL a stavu Aloe Vera. Behem chema je take dobry brat laktobakterie svicarske vyroby (neobsahuji laktozu). Ucinky se daji jen stezi posoudit, to vite... zadne studije neprobihaji, tak se da jen odhadovat! a Elektrody jsou urcite zatim experimentalni lecba. Je o tom cela stranka na internetu "novocuretrial.com/clinical.ht ml" Prime odkazy se tu nedaji zverejnit...zkuste to najit. Doufam ze tato informace pomuze.

Pája pro Barču

Barčo,ty elektrody jsou stále jen experimentální léčba.Nutno se informovat jedině na Homolce.Pája

Petra

Dobrý den.I já jsem podávala manželovi Ovosan a to v dávkách 3-3-3 a Wobenzym 5-5-5, dále přírodní štávy z řepy, rajčat, zeleniny a podobně.Myslím, že jsem mu prodloužila maximálně jeho trápení o pár měsíců. Když vidím kolik je tu příspěvků, je mi smutno.Ale je fajn, že si můžete předávat zkušenosti a informace.Když jsem sem poprvé vstoupila byla tu jen hrstka příspěvků a skoro žádná odezva. Také jsem zoufale pátrala po tom, co mohu pro svého drahého muže všechno udělat.Jak jsem už psala, lékaři jsou velice málo sdílní.Můj muž před víc jak rokem navždy odešel. Nebudu psát jakým způsobem a co si vše musel prožít, ale snažila jsem se mu dávat lásku a oporu do poslední chvíle.Stále ho miluji a pořád je to velmi bolestivé.Nedokážu se s tím smířit.Přeji Vám všem a Vašim blízkým hodně síly v tomto dlouhém nerovném boji! Všem co už nás opustili klid jejich duši a těm co pořád bojují jeden velký zázrak nebo aspoň nový lék, blízkost a lásku svých drahých, obětavé lékaře a sestřičky.

July

Dobrý den všem! dnes tata byl na kontrolní MRT. Moc nas nepotěšili -je tam pořad residuum ( zbytek) jako i v prosinci, řikají že na operci to nevypada a že se rozhodne na konsiliu, jestli s tím něco jde udělat, jínak by byla další kontrola zase za 3 měsice. Nikdo není schopný nam to pořadně vysvětlit, jestli to residuum tak zustane, nebo poroste, co vubec mame čekat...další tři měsice nejistoty a strachu...Moc moudrý s těch jejích blabolu nejsme...Tak snad po konsiliu se dozvime něco vic, jen naš onkolog je pryč tak budem muset čekat ještě 14 dnů. Je to smutné, tolik jsem se těšila, že to bude "čisté"...

MM

Dobrý den July, to je mi líto, moc jsem na vás myslela. Ale neházejte flintu do žita, vždyť to ještě nemusí nic znamenat. Budu držet palce. Nebojte!!!

July

MM, dekuji za podporu, urcite budem dal bojovat! Ale je to cim dal tezsi... I vam drzim pesti!!!

July

Dobry den, chci se zeptat, jstli nekomu z Vasich blizkich delali vystreni PET na Homolce?melo by to pomoct odlisit nekrozu od zbytku nadoru, kdyz jsou pochybnosti pri MRT. Mate s tim nekdo zkusenost?chceme aby to vystreni udelali tatovi, snad toho dosahnem. Dekuji

Sarik

Ahoj July, mám nemocného přítele a na PET už teď půjdeme na Homolku podruhé, vždycky nás tam objednal onkolog, čekací doba +/- měsíc. Je to hodně podobné MR, jen s jinou kontrastní látkou obohacenou o cukry. Zbytek nádoru se "živí " cukrem a na PETu se zobrazí barevně, pokud by se jednalo o nekrózu oblast se nezvýrazní. Je to smozřejmě velmi laicky řečeno. Nevím, jestli jsem Vám odpověděla a co přesně Vás zajímá, zkuste dotaz nějak upřesnit.

July

Sarik, moc dekuji za odpoved! podstata vysetreni je mi jasna, tak budem tlacit na naseho onkologa aby nas tam take objednal, proto ze na MR to neni na 100% jasne, jestli je to zbytek nadoru nebo nekroza a dalsi 3 mesice cekat na kontrolni MR to je moc !Vzdyt pokud by se prece jen podtvrdilo ze s jedna o zbytek nadoru dalo by se v cas zasahnout!...proto uz by sme radi meli jasno. Tak snad nam to vyjde a hlavcne at tam je ta nekroza a nic jineho! A kde se lecite na onkologii?my jsme na Bulovce, tak nevim jestli nas prece jen objednaji, asi v ramci Homolki by to bylo snadnejsi...

July

P.S mne slo hlavne o to zjistit jestli vubec je mozne na toto vys. se dostat nebo jestli je to jen teoreticka moznost z ucebnic a jinych zemi! no a take kdo objednava. A u Vaseho pritele byli nejake pochybnosti jestli nekroza nebo co tam je? Jeste jednou moc dekuji a drzim pesti!!!

Pája pro July

July,nám PET na Homolce dělali,ale moc jsem z toho moudrá nebyla.Nikdo nám nález podrobně nevysvětlil.Ale bylo to spíše optimistické.A čemu už jsem vůbec nerozuměla bylo,že to není také tak 100%jednoznčné???Manžel tam byl v květnu a v červenci už MRI prokázala recidivu. Nádor tam nakonec byl a výsledek je jaký je,špatný.Pája

July

Pajo, moc dekuji ze se i v tak tezke situaci stacite odepsat! Moc si toho vazim!No u nas prave to PET by melo aspon nejak urcit, co tam tata ma-samozrejmne ze nikdo pak negarantuje ze za par mes. po negativnim vysetreni tam uz muze byt recidiva...bohuzel...Preji Vam hodne hodne sil v tomto obdobi! Cetla jsem jiz hodne takovych pribehu na netu ( vets. zahranicnich) kde si lide sdeluji vsechnu tu bolest, i pisou o vsech takovych starostech (pleny, analgetika a tp.) a je to desive, jak vsichni nemocne na konci dopadnou stejne...moc to boli, a bojim se toho! Myslim na vas!...drzte se!

Bera

Dobry den, bohuzel se pridavam k Vam do diskuse. Minuly tyden jsme se dozvedeli z histologie dg glioblastom IV. Muj tatinek byl jiz pred 17 a 12 let opakovane operovan s nadorem na mozku, ale tenkrat to bl "neskodny" astrocytom. Po druhe operaci sice ochrnul na levou polovinu tela, ale v Kladrubech ho dali dohromady a i on svou vuli, pravidelnou rehabilitaci se dal tak do kupy, ze opet zacal ridit auto a jezdit na kole (denne zvladl i 60 km). Nikdo, kdo ho tenkrat videl v Kladrubech na voziku, tomu nechtel verit. Pote chodil na pravidelne MR, nejprve po pul roce, pak po roce a posledne rekli, ze staci za 3 roky, ze je uplne v poradku. No a letos 2.1. doma zkolaboval, zachranka ho odvezla do nemocnice, kde na MR zjistili dalsi nador. Prevezli ho na Homolku, kde je v peci lekaru jiz tech 17 let. 3x se operace rusila, protoze se pridavala jedna komplikace za druhou. Ale presto nam rikali, ze podle lokalizace nadoru a MR by nemel byt problem jej odstranit, ze je sice velky, ale zapouzdreny. Vsichni jsme se upinali k operaci, ktera nakonec po 2mesicni hospitalizaci skutecne probehla. Pote uz lekari tak optimisticti nebyli. Nador nemohli odstranit cely, je v blizkosti mozkoveho kmene. Operujici lekar (pan v letech) nakonec prohlasil, ze je toto velmi raritni, ze jej videl teprve popáté za svůj život. No a tento čtvrtek jsme se dozvěděli dg a prognozu. Tatínkovi zbývá max. 14 týdnů, a to jen pokud nebudou komplikace. Zvažuje se ozařování, ale opět vzhledem k lokalizaci, by bylo více komplikací, než užitku. Už nevím jak dál. Víte, minulý rok bojovali o život moje dvojčátka a tatínek byl jediný, který věřil, že to vyhrají. Vždy stál při mě a je to můj nebližší člověk. Když přežil tuto poslední operaci, tak jsme si hned začali plánovat, co vše uděláme, jak bude u nás a pomáhat mi s dětmi, budeme chodit na procházky atd. a najednou ta hrozná zpráva. Tatínek jí neví a zakázali jsme lékařům mu to říci. Teď sedím u internetu a hledám příběh, kde by se stal zázrak. Ale žádný takový není.

Šárka
1x

Se smutkem v srdci píši, že náš těžký boj skončil. Můj drahý druh v neděli zemřel a já jen doufám, že našel klid a vysvobození. Ta bolest je nepopsatelná ... Všem lidem na těchto stránkách přeji naději a hlavně zázrak v uzdravení.

Petra

Šárko, přijměte ode mne upřímnou soustrast. Vím, že Vaše bolest je nepopsatelná, prožila jsem si také tu svou a pořád to bolí. Máte ji v sobě pořád, ale čas ji přece jen trošku zmírní a vše bude o něco snesitelnější. Přeji Vám hodně síly vše zvládnout i když s nezměrně krutou bolestí v srdci a Vašemu drahému klid jeho duši.

July

Uprimnou soustrast....

TOMA

Šárko upřimnou soustrast a hodně sil. Ze začátku je ta bolest přímo zničující, ale časem se snad trochu zmírní. Vaš drahý teď určitě našel klid a hlavně vysvobození od této strašné nemoci. A Vy jste pro něho udělala strašně moc tím, že jste se o něho starala a byla s ním. Hlavně teď zažeňte veškeré myšlenky na to, jestli jste nemohla udělat něco víc nebo jinak. Nemohla, protože, tato nemoc je zatím neporazitelná. Jednou snad ...... Pořád čekám, až někdo napíše, že to zvládl, ale bohužel. Nechtěla jsem už na tyto stránky chodit, ale musím. Sice pokaždé pláču, protože vzpomínky jsou pořád čerstvé, ale podvědomně hledám nějakou naději, že snad jednou se to někomu podaří.

MM

Šárko, přijměte prosím i ode mne vyjádření hluboké soustrasti.

Iva

Šárko, upřímnou soustrast a hodně síly k překonání těžkých chvil... Myslím, že všichni tady víme, jak to je zlé... Za pár dní to bude devět měsíců, co můj přítel zemřel, a pořád to bolí, je mě jen půl, jako by mi usekli ruku, nohu, vzali půl duše... Držím Vám moc palce!

Katka

Upřímnou soustrast.

Medúza

... úprimnú sústrasť ...

Janka

Šárko... je mi to hrozně líto... prosím, přijměte upřimnou soustrast.

Pája pro Šárku

Šárko,až se mi udělalo špatně.Delší dobu jsem tu nebyla a tak jsem si četla zprávy od začátku března a 5.3.jste ještě psala co a jak a já reagovala na toto Vaše psaní a pak jsem se dostala k 17.3.a taková rána.Prosím přijměte moji upřímnou soustrast.Jen 10 dnů stačilo na to aby se Vám úplně zhroutil svět.Šárko,zvládla jste to doma sama až do konce?Já se bojím zda na to budu mít dostatek fyzických i psychických sil.Prosím,nebude-li Vám to vadit,pohovořila byste si se mnou.Mám velký strach že mi to čeká už v nejbližší době také.Pája

marek fx

tak otec uz tyden lezi na klinice ve stresovicich,po odberu mozkomisniho moku nasledneho rozboru a MRI se zjistilo ze utvar se zacal zmensovat,a ze se zrejmne jedna o odumrelou tkan ktera vznikla pri iktu,doktor řikal ze to je pozitivni zprava. takze navrhuje medikamentozni lecbu a pravidelne kontroly MRI . no kež by to byla pravda. Přeji vsem tež tolik štesti !!!!!!!!!!!!!!!!! marek fx

July

Tak to je dobra zprava!

MM

Marku, to je super, moc vám to přeji. Od doby, kdy mamince diagnostikovali glioblastom, jsem si nic nepřála více, než abychom jednoho dne dostali zprávu od lékařů, že se spletli....

Janka

Marku, to je skvela zprava! cekala jsem, kdy sem neco napisete! Moc vam to preju!

Janka

Já asi taky musím někomu řict, co je nového u nás. Taťka je od včera opět na onkologii na hospitalizaci. Při běžné kontrole si ho tam rovnou nechali. Já když jsem ho viděla po delší době, byl to šok. Přišlo hrozný zhoršení. Před 14 dny běhal a teď nemohl ani vstát z postele, je dezorientovaný v čase i prostoru, no strašný. Původní ložisko se nijak neprojevuje, ale je tam cosi nového. Operace nic, bude mít ozařování od příštího týdne. Tak já nevím no.

Sarik

Ahoj, moc ráda jsem Vám pomohla. My se léčíme v Motole. Na PET jsme šli pro ověření zda se jedná o nekrózu po ozařování, bohužel potvrdil se růst zbytku nádoru (který nemohli při druhé operaci odstranit). Následovala chemo. Zítra jdeme znovu na PET, čeká nás asi další chemo. Ze sdrce Vám July přeji aby se jednalo o nekrózu. Držím palce..

July

Sarik, dekuji za prani!doufam ze u vas to take dopadne co nejlip! Predsatvte si ze nam dnes sami volali z Homolki, ptali se tatu na hmotnost, asi kvuli mnozstvi kontrastni latky a ze nam poslou pozvani na vysetreni Asi to rozhodli na konsiliu ve Stresovicich-tam se meli resit vysledki MR a co s tim dal...take moooc doufam, ze to nakonec bude nekroza! I Vam drzim palce!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce