Inzerce

Neurol

Prostě super lék a hodně mi pomohl. Diky němu jsem se zbavila depresí.Fakt super.

Inzerce
Odpovědi
Jsem normální?

Když to čtu, říkám si jestli jsem normální. Mně totiž Neurol pomohl. (??) Jsem houslistka. Před vystoupením (cca 50X do roka) si šlehnu tabletu Neurolu. Dělám to už roky, hrozně mi to pomohlo nejen od nepětí na pódiu (mimochodem začala jsem kdysi na 1mg a dávka se nijak nezvýšila, naopak mi teď ke zklidnění stačí méně), tak mimo - mimo lék neberu, ale nemusím se tolik stresovat nadcházejícími událostmi. Samozřejmě vím že se dá odolnost na pódiu trénovat, ale určité reakce těla v tak vypjaté situaci prostě dokonale nevytrénujete a trápí široké spektrum hudebníků od skoroamatérů po nejšpičkovější umělce. Mezi šňůrami mám třeba měsíc dva volno, kdy se Neurolu ani nedotknu. Vživotě jsem si ho nevzala v jiné situaci než před vystoupením, ani mne to nenapadlo. Když to tu pročítám, trochu se děsím s jako drogou si to vlastně zahrávám. Zajímal by mne proto názor vás "zkušenějších", co si o tom co jsem popsala myslíte. Jestli je Neurol můj hodný sluha, anebo taky zlý pán, jen o tom nevím. Děkuju za reakce. Adéla

Reagovatpoděkovatnahlásit

1. března 2010, 18:54:48

Michaela

Ahoj, před čtrnácti dny mi lékař předepsal neurol o,25. Dostala jsem se v práci do velkýho stresu, který nezvládám, Neurol mi pomáhá, beru si 1xvečer, ale příteli se to nelíbí a chce abych ho přestala brát. sice je hezký že se o mě bojí, ale bojím se že když ho přesstanu brát, že se z toho zhroutím. prosím o radu a děkuju

17. března 2010, 15:41:12

Vita1 poděkování

Mám úzkostnou poruchu, ne nijak závažnou, ale zatraceně nic příjemného... Člověk si většinu takových problémů přivodí sám, stejně jako v mém případě - stres v práci (sedavé zaměstnání), práce na baráku, žádný sport, žádné odreagování... Člověk je v pohodě a najednou bum, bolesti hlavy, třes ve svalech, nervozita, neklid, problémy se soustředěním. Měl jsem dost rozumu i štěstí a ihned jsem to řešil s pomocí lékařů. Přes týden mě zkoumali v nemocnici na neurologii a když mě shledali po fyzické stránce v pořádku, dostal jsem se k dobrému psychiatrovi. Ten mi okamžitě nasadil antidepresiva - Zoloft a k tomu samozřejmě Neurol, což mě asi po čtyřech měsících úplně zbavilo problémů, pak jsem to brát přestal. O Neurolu jsem zpočátku nic nevěděl, bral jsem dva měsíce (než zabraly antidepresiva) zhruba 1 mg denně, pak jsem ho ze dne na den vysadil a žádné abstinenční příznaky jsem nepociťoval, takže s tou návykovostí to nebude zas tak horké. Teď ho používám jen velmi příležitostně, místo panáka na kuráž... Chci hlavně říct, že Neurol je dobrý sluha, ale zlý pán. Je to zkrátka návyková psychotropní látka a tak je k ní třeba přistupovat. Neurol rozhodně není návykovější než třeba alkohol, který je paradoxně jediné volně dostupné a účinné anxiolytikum, i když je mnohem nebezpečnější a člověk je po něm totálně nepoužitelný... Je asi jasné, že když člověk vypije půl litru vodky a tak to bude dělat několik měsíců, že mu pak po vysazení bude naprosto šíleně, bude 3 dny zvracet, čtrnáct dní se klepat a měsíc mít deprese... Stejně tak s Neurolem, je nutné na to při jeho používání myslet, 4 mg denně je šílená dávka, to je stejný jako ten půllitr vodky... Neurol je skvělý k překonání akutních problémů, třeba i trémy, jak výše zmiňuje slečna/paní houslistka, nebo před zkouškou, důležitým jednáním, veřejným vystoupením atd., to je typické použití Neurolu, ne každodenní braní.

25. března 2010, 01:19:35

standa2 poděkování

Taky sem ho dostal ale co sem četl tady fakt sem ho vzal párkrát jen... ulevilo se mi ale pak sem ho bral jen na noc a přes den sem se to snažil všechno vydejchat (motolice atd...) ale pak sem zkusil jednu věc... smotat se do klubíčka a puštět si na páteř a záda horkou vodu a potom si dát pořádně parádní horkou koupel (pokud se vám motá hlava bacha at nemáte vody na utopení!!!), nohy nahoru nebo do motýlka patama k sobě a napuštět horkou vodu (přitom vydejchávanej celej den bez neurolu!!)a sprcháč jde prej s omezením taky bo já sem si napuštěl sprcháč :D TY JO!!! Paráda! třeba to bylo všechno stresem (neurol je na nervy ne na nachlazení, pokud vim takže... ) nebo i od páteře, ale téměř okamžitě pocit jak po neurolu!!! ALE BEZ NĚJ!!! ZKUSTE TO! neni nad ten pocit když vás nadnáší voda!!! podle mě se protáhne i páteř a uvolní.. zkuste se prokřupat atd... a strávit ve vaně 2 hodinky je nejlepší antistress co znám!

1. dubna 2010, 20:36:23

standa2 poděkování

... no zapoměl jsem že je samozřejmý si dopuštět teplou vodu ;o) a ještě hlavicí sprchy si tu nejvíc horkou pouštět na záda ;o)

1. dubna 2010, 20:44:21

Lenka1 poděkování

Neurol beru už přes dva měsíce...ztráta práce...problémy doma...já,člověk,který byl společenský,aktivní mám najednou problém vyjít ven mezi lidi,mluvit,usmát se...nedokážu číst,dívat se na televizi,nic mě nebaví,nemůžu spát. První večer jsem si vzala 0,5,dkvělé,spala jsem,sice jsem se budila,ale aspoň jsem nepochodovala po bytě jako blázen... Pak jsem ho začla půlit,ráno a večer,protože jsem cítila nervozitu a ta krásně odezněla... Pak jsem měla pocit,že to bez něj nezvládnu a začla brát 3x denně 0,5. Pak mi lékařka napsala antidepresiva,z těch mi bylo hrozně,tak jsem je vysadila a skončila na psychině.Lékařka mi napsala Rivotril a Elicea.Beru Rivotril 0.5 ráno a půlku Elicea 0,5...první den jsem málem umřela..... Obvodní lékařka mi doporučila Rivotril nebrat a brát jen antidepresiva.Tak to chci po 8 dnech zkusit jen Elicea a pokud mi bude úzko tak půl Neurolu 0,5. Mám hrozné stavy...pálí mě tělo,křeče v žaludku....ráno nemůžu vstát.... Rýsuje se mi od 1.5. práce,tak s tím musím skončit,nemohla bych fungovat.... Šokuje mě,že někdo bere Neurol 4 roky.... Já dva měsíce a už se bojím.... Je to hrozná doba....

7. dubna 2010, 11:02:01

davydeczek2 poděkování

Ahoj Lenko,hlavně pozor na závislost,já beru Rivotril už 6 let a nikdy jsem se nezajímal o to jaké je to svinstvo a dozvěděl jsem se to až bylo pozdě,ted když si ho 2 až 3 dny nevezmu mám ohromné křeče,které byly dokonce vidět jak mi postupují po těle+jsem nemohl ani pořádně mluvit,hrozně se třesl.Myslel jsem si,že mi to vyrazí žebra s těla.No oni mi to totiž na psych.oddělení v Kroměříži vysadili najednou a to se nemá,Jsou tam svině nikomu nedoporučuji.Ted nevím jak se toho zbavit,snad jen vlastní vůlí a obrovskou změnou v životě,Nejhorší je že mi pracuje i podvědomí,stačí že to nemám u sebe a už je mi hrozně zle a začnu panikařit.Pozor na Neurol je ze stejné skupiny jako Rivotril.

8. dubna 2010, 18:50:10

EVA PODUBECKA

chtěla bych všem napsat skuste přírodní antidepresíva saframyl když zabral mne zabere i vam!!

29. července 2011, 11:49:09

Dáša1 poděkování

Ahojky všichni, kdo jste se stali obětí toho svinstva. Byla jsem jí taky a už nikdy bych ho nevzala do pusy. Zkuste ho, prosím, nahradit jinými léky proti úzkosti, hlavně něčím méně nebo raději vůbec návykovým. Byla jsem závislá pár let, vnímání světa je zkreslené, člověk žije v jiné, imaginární realitě, jakoby ztratil sám sebe. Když ho vezme, je to "ok", když ho nemá, je to konec, hrozné stavy, hrozný neklid, neschopnost soustředit se, já měla pocit, že se mi nafukují ruce, hlavně dlaně, nedokázala jsem dobře koordinovat pohyby, řídila jsem auto a když jsem chtěla zaparkovat u zdi, nebyl problém odřít si o ni auto, byla jsem jak opilá a to několik let!! Ta závislost je hrozná, už jenom vědomí, že člověk funguje jen díky tabletám. Kdo jste už jenom závislí a máte pocit, že jinak byste lék nepotřebovali, obětujte pár dní pro další život a vydržte ten absťák. Stojí to za to. Držím palečky.

20. dubna 2010, 17:45:19

Fanda

Koukám na vaše příspěvky ... a přemýšlím ... mám problémy v práci, 3dny jsem se nevyspal, hlavou se mi honí pořád ty samé myšlenky o tom co bude dál,mám stísněný pocit, úzkost, strach ... jelikož jsem to už jednou měl (spouštěčem byla opět práce) tak jsem zašel za doktorkou, která mi předepsala Wellbutrin ... bral jsem ho poctivě asi tak čtvrt roku ... nevím jestli to bylo tím práškem nebo celkovým zklidněním situace, ale byl klid a přestal jsem ho brát ... teď tedy opět vážné problémy v práci a jsem v tom zas ... začal jsem brát znovu Wellbutrin, který mi zbyl a teď nevím ... potřeboval bych se zklidnit, vyspat, začít normálně fungovat a reagovat na podněty ... kamarád mi doporučil jako takovou první pomoc Neurol ... jednu 0,25mg před spaním, ale nechci spadnout do nějaké závislosti.

5. června 2010, 04:43:38

Lenka

Neurol je výborný na spaní a celkově uklidňuje.napíše ho i obvoˇˇdák

7. června 2010, 20:57:59

Lucka

Lepší je brát AD, než se neustále trápit.Bylo mi mizerně od nervů ze stresu v práci i v rodině. Byla jsem neustále vynervovaná, rozklepaná, budila jsem se brzy ráno a v hlavě se mi honily starosti. dostala jsem od obv. lékaře Eliceu a na noc Prothiaden. Bylo mi mnohem hůř, tak mi vyměnil za Asentru 1x ráno a v případě potřeby Neurol 0.25 . Zlepšení , výraznějsší skoro za měsíc, ale hlavní je , že mi po těch práškách nebylo hůř, jako u těch prvních.nyní beru léky 2 měsíce a jsem vyrovnanější, třesy jsou pryč, je mi mnohém líp.Musí se to ale brát dlouhodobě, tak nebudu spěchat na vysazení.

8. června 2010, 09:26:34

Kerim1 poděkování

Nazdárek lidi,asi před 5 lety jsem zažil posttraumatickou příhodu a úzkosti a negativní myšlenky byly na světě.Po dlouhém úsudku jsem to začal řešit medikamentama.Vyzkoušel jsem jich mnoho ale vždy negativ.Pak se mi dostalo neurolu a najednou úzkosti byly pryč.Ten prášek otupí člověka tak, že jsem ztratil emoce které se ve mně před tím odehrávaly.Neurol jsem úplně vysadil asi před 5 měsíci a dám si ho jen ve výjmečné situaci.Lék jsem nahradil bylinným čajem Třezalka tečkovaná a asi to má něco do sebe.Otazka zní:nemáte někdo zkušenost s vytracením těch pocitů, nebo si jen něco namlouvám že jsem o něco přišel.Je mi 30 let možná je to jen dospění.Selským rozumem vím že tyhle léky jso svinstvo, proto se jim chci vyvarovat.Předem díky za jakoukoliv odpověď.

29. června 2010, 17:35:24

aja1 poděkování

Neurol vám všem ničí život, ale vy když jej berete máte pocit, že vám pomáhá. Všechno je jinak. Přítel byl na něm závislý 10 let. Je to rok co je čistej. Měl deprese, pak diagnoza maniodeprese, teď našel cestu zpět a je mu dobře.

10. července 2010, 14:43:49

Katka neurolka

Zdravim, take trpim hroznymi depresemi, pomuze mi prosim nekdo a poskytne mi na vyzkouseni neurol? Moc prosim . Piste mi sve nabidky na mail: tombycek@seznam.cz Domluvime se, dekuji

14. července 2010, 23:09:20

Mila1 poděkování

Vazeni kolegove a kolegyne.pokud nemusite,neberte a nezkousejte zadne BZD!!!!!!Myslim tim lexauri,neurol,rivotril,xanax......Informujte se o leku,ktery dostanete!!!Tyto leky jsou jen na prechodnou dobu.Nekdo pise,ze maximalne na 3 tydny,nekdo na mesic...,jsou ruzne vedecke nazory,za jakou dobu je clovek zavisly!!!Kazdy jsme jiny.Nekdo se stane zavisly uz za 3 tydny,nekdo za dyl.Je to i podle stavby cloveka,povahy,vule...!!!Verim,ze tyhle leky pomuzou,ale dyl jak 2-3 dny je neberte.Je to dobra berlicka,ale muze byt i za 14 dni velka hul,ktery se nemuzete zbavit.Jde z toho tezko ven a pak jen shanite a zvysujete davky,protoze ty predepsane nestaci!!!!Vim o cem pisu!!!Pak,kdyz se toho chcete zbavit,nebyt otrokem leku,musite mit stesti na lekare,ktery vam z toho pomuze,i kdyz si musite proslapat cesticku sami a to je narez!!!Myslim odvykani.Kdyz uz mate navyk,najdete si lekare,ktery vam predepise vhodne antiepileptikum,nebo neuroleptikum.Pak se venujte fyzicke,dusevni,rucni cinnosti.Trenujte vuli a pomalu vysazujte.kdyz mate uzkost,jdete ven,nevyhybejte se lidem,nezavirejte se doma,prekonejte sami sebe.Lekar vam z toho pomuze,ale vy musite hodne prekonat.Verte,ze je to tezke,ale s pomoci odbornou a pak vasi vuli-jit ven,cvicit,pracovat..,to dokazete.mam 11ti letou zkusenost s leky!!!!Verte,ze doma to nezvladnete a s pomoci BZD taky ne!!!i vhodna antidepresiva pomahaji a daj se v pohode vysadit.BZD-neni reseni problemu!!!Jen kratka pomoc na 2-3dny.Kdo ma velkou zavislost,tak at jde na---www.benzo.org.uk/german Je tam navod na vysazovani BZD.Nezapominejte cvicit,pracovat..,prekonavat sami sebe.Clovek dokaze a vydrzi hodne.Jen ne prodluzovat zavislost.Ta boli a trapi a nic neresi.Je dobra i joga!!!!Nebo si najdete rady a pomoc od pana doktora Nespora-psychiatr.A verte,co tam pise,jaky tam ma rady,videa.Kdo to nezkusil to od nej praktikovat,nemusi verit.Je tam plno navodu ke zklidneni,uzkosti...,kazdy ma moznost si vybrat od nej to sve,to,co mu vyhovuje.Kdo nezacal s BZD,at nezacina.Kdo zacal,at vysazuje.Na a gorafobii a jine fobie,je spostu veci,jak se daj prekonat,nebo se vyhnout tem stavum.pilulka to za vas nevyresi.To mi verte.

19. července 2010, 19:41:22

marek25

je mi 25 let a diagnostikovali mi po par zkolazolabovani neurosthenicky syndrom s mirnou depresí....v nemocnici mi dali jen diazepam,ktery me jen uspaval a pri mem pracovnim vytizeni se to nedalo...zacinam jist rano pulku 50mg zoloftu a pred spanim to same...necitim ale zadnou zmenu a nemuzu spat proto davam jeste zmineni diazepam5mg (nekdy)... k tomu mam jist neurol 0.5 v pripade zachvatu....MATE NEKDO ZKUSENOSTI???NENI TOHO NEJAK MOC?A O KOMBINACI S ALKOHOLEM SE NEMUSIM ASI ANI PTAT.....ZE?mam strach z predavkovani a ze smrti,ze nekomu ublizim...a to by mely byt leky na tyhle veci....a o tom,jake to bylo poprve kdyz jsem si dal neurol a zoloft,,,radsi bez komentare vetsiho....pripadal jsem si jak nejaky narkoman .....PROSÍM O NAZOR.... c.mark.c@seznam.cz DEKUJI

25. července 2010, 21:13:51

Dana 2 poděkování

Ahojky, chtěla sem se zeptat co mi udělají 3 neuroli najednou ? ;)

8. srpna 2010, 00:08:45

Alex Mahone

Záleží kolik mg. Ale u tebe je to evidentně touha se zfetovat, než že by jsi řešila nějaký konkrétní problém.

10. srpna 2010, 12:41:45

Jakub1 poděkování

Ahojte, nevím zda trpím PP, nicméně minulou středu to se mnou švihlo a odvezla mně rychlá. Najednou jakoby mdloby, začal jsem dýchat jak o život, rozbušilo se mi srdce, mravenčily mi končetiny a obličej, na chvíli jsme je přestal i cítit. Měl jsem hrozný strach. Stažené vnitřnosti a jakoby by tunový balvan na plících. Ve špitále mi dali magnesium a poslali mně domů. Dny po tom, jsem se cítil jakš takš. V sobotu ráno, zase záchvat. Pocit na udušení, hrozný strach ani nevím z čeho, zrychlené dýchání. No a zase jsem jel do špitálu. Krev, CT, roentgen, základní neurol. vyšetření.....nic. Obvodní lékař mi napsal Escitil 10mg 1x denně. Říkal jsem si...fajn, začínáme s tím něco dělat. Během asi 2 dní se to ale zhoršilo natolik, že ve velmi nepříjemné panice jsem se nacházel celý den a chvílemi jsem se málem vysypával. Další den, další vyšetření, tentokrát na angiografii, kde bylo na první vyšetření vše OK, ale jsem tam objednaný, ještě na nějaké další měření. Holter tuším. Svěřil jsem se paní doktorce na angiu, že nemůžu normálně fungovat. V tom stavu v jakém jsem byl bych nezvládl svoje zaměstnání ani náhodou. A ejhle, předepsala mi Neurol 0,25mg. Hned jsem si ho vyzvedl v lékárně a jeden si vzal. Do hodiny paráda. Stavy byly pryč. Měl jsem radost, že je mi mnohem lépe. Druhý den jsem zkusil jak dlouho od probuzení vydržím bez neurolu. Cca hodinu a půl, než jsem začal cítim, že to na mě jde. Jedna tabletka 0,25 a bylo zas dobře. Stejný postup jsem vyzkoušel dnes. Vydržel jsem asi 45min, hned v tramvaji jsem si jeden lupnul. Do hodinky se mi začalo dělat lépe. jenže po pár hodinách jsem si musel vzít zase další 0,25. Tak uvidím co zítra. Spíš mně trochu děsí že musím zvyšovat dávku už po 2 dnech užívání. Ani mi vlastně doktoři nic nediagnostikovali, čekám na to srdce a neurologii. Uvidíme. Každopádně ty stavy...hrůza. Nikomu to nepřeju.

11. srpna 2010, 12:15:45

ALEX1 poděkování

Já beru Neurol jenom jednou týdně, k tomu jednou denně CITALOPRAM, jde to .

11. srpna 2010, 19:44:32

lukas hann5 poděkování

kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

23. srpna 2010, 09:06:02

Jana Nevečeřalová5 poděkování

Dobrý den já beru Escitil s manželem bychom chtěli v nynější době dítě je to možné i když beru Escitil?

2. října 2010, 13:17:53

Dědek

kdo neprožil chlamydiovou infekci neuvěří , jaké hrozné jsou nervové potíže.Většina z vás by se jistě správnou diagnozou uzdravila. Doktoři to nechtějí vůbec připustit,protože tomu vůbec nerozumí.A při tom se to dá léčit a neotrvovat se oblbovákama.

2. října 2010, 22:08:03

Jan Trujan1 poděkování

Zdravím, Dnes jsem byl u doktora s plícními problémy (nemohu dotahnout nádech) a prdepsal my Neurol, ale v příručce se píše,že se nesmí používat na respirační problémy a pří chronické plícní nemoci. A ještě mi není 18. a piše se tam, že je to pro dospělé. Prosím poraďte mam si to vzít ?

4. října 2010, 11:26:43

Dědek

Nepíšeš co ti vlastně je , kolik mg. je neurol ,je to na panu doktorovi.

4. října 2010, 14:45:10

Jan Trujan

No právě, že nikdo neví co mi je a doktor mi uz udelal asi 10 testu a predepsal stovky leku ale nic nezabira tak mi predepsal NEURON 0.5, jenze ctu v navodu ze me to muze prizabit takze se toho trochu bojim no.

4. října 2010, 18:23:20

Dědek1 poděkování

Neurol je na sklidnění ,ale je potřeba znát všechny tvoje bolesti do podrobna,

4. října 2010, 18:51:11

Jan Truja

Bolesti nemam, mam akorat obcas krece hrudi ale zkusim si ho vzit snad to semnou nesekne no.

4. října 2010, 22:16:58

Dědek

Ber neurol podle rady doktora.Jseš zvláštní případ a sleduj jestli tě něco nebolí.

4. října 2010, 22:31:43

dcéra

ja som sa po smrti otca (2 mesiace) normálne nervovo zrútila, celé dni som strašne plakala, až sa všetci okolo báli, že sa mi niečo stane, tak mi doktorka dala neurol 0,25, jednu ráno a večer. Viem, že toto musí odbolieť, a bude to trvať dlho, ale s neurolom to zvládam omnoho lepšie. Ale neviem si predstaviť, že by som ho brala len tak na také banality, ako je akože problémy v rodine, alebo strata zamestanania, alebo nervy zo skúšky. To sa mi zdá prehnané,

5. listopadu 2010, 11:29:24

CHlapisko3 poděkování

CHci se jen zeptat, jestli někdo kdo užívál neurol měl snížené citové vnímaní tak jak to píšou v letáků. Uživál jsem, vysadil jsem ale emoční vnímaní je stále otupěno. Máte s tím někdo zkušenost? Prosím o radu díky.

6. ledna 2011, 16:57:54

Macek

Přesně tohle je i u mě.Neurol jsem bral jednou deně asi 20 dní pak jsem s tím přestal,jelikož jsem pozoroval emoční změny.Do dnes emoce nemám.

13. srpna 2012, 17:17:52

janinka

Ahoj všem, především chci všem poděkovat za přispěvky. Zajímají mě vaše zkušenosti s Escitilem. Ja jsem ho ted nasadila, predtim jsem brala asi 3 tydny neurol a ten zabiral paradne. Ovsem obvodacka mi ho zatrhla a nasadila escitil. Tem ma prej ovsem zacit ucinkovat az za 2-3 tydny. Do te doby tedy beru zaroven escitil a neurol. Problem je, ze ted beru escitil treti den a prijde mi, ze se mi ty stavy zhorsily..prosim kdo jste na escitilu, napiste mi vase zkusenosti, po jake dobe zabral a jestli vam pomohl stejne jako neurol..dekuji moc

7. ledna 2011, 19:02:52

Jana1 poděkování

Ahoj Janinko,nejen jméno máme společné!I já začala s Neurolem a po 14 dnech jsem dostala Escitil,beru ho od 22.12.teď v pondělí jsem byla na kontrole a musím konstatovat,že je mi pořád stejně mizerně,někdy hůř,někdy líp.Tak mi p.dr doporučila,ať si při té úzkosti,co mě přepadá.klidně ještě beru 1/2 toho Neurolu,abych se sklidnila,protože Escitil má prý opravdu dlouhý nástup.Tak to tak beru a stále čekám...

12. ledna 2011, 14:59:39

Janinka

Ahoj Jani, děkuji moc za odpověď. Tak to znamená, že máš vydržet a dál ho brát. No já právě nevím, kdy přesně to má začít účinkovat. Všude na netu se píše 2-3 týdny. Myslíš tedy po poslední konzultaci, že to zabere třeba až za 4-5 týdnů? Co přesně Ti doktorka pls řekla? Já Escitil užívám přesně desátý den, alespoň mám pocit, že zmizely ty vedlejší účinky, fakt jsem myslela ty první dny, že ho přestanu brát, protože se mi ty stavy ještě zhoršily.. Tak se drž a ber pěkně a zase brzy pisni ;-)

14. ledna 2011, 18:26:04

Dalibor

Ahoj všem! Předem bych vám chtěl všem popřát hodně štěstí v boji s depresemi a úzkostí. Já sám jsem byl vždy úzkostnější typ, přemýšlel jsem nad existenciálními otázkami, ale nikdy to nepřesáhlo únosnou mez. Poslední dobou jsem byl hodně ve stresu, chtěl jsem stihnout všechno najednou a úzkosti a deprese se projevily naplno. Mám pocit, že žiju uvězněn ve vlastních myšlenkách, je to opravdu peklo. Beru antidepresivum Escidrec 1/2 tablety denně (zatím teprve 11. den), k tomu na večer Mitrazapin a na úzkosti přes den Neurol (zatím max 1 mg denně). Chtěl bych se zeptat, jaká je vaše zkušenost s antidepresivy SSRI v kombinaci s diazepiny? Mám se snažit je vysazovat pomalu hned, jakmile začnou fungovat AD? Jsem taky jako hodně lidí tady velký sportovec, ale teď nemám chuť opravdu skoro na nic. V práci podávám mizerný výkon a mám problém se k čemukoli dokopat. Jen z hlavy vyndat ty chmury a vím, že bych si zase strašně rád užíval života. Držím všem palce a díky za případnou odpověď. PS: je mi 32 let.

10. ledna 2011, 12:37:00

Zuzka

Ahoj nebo dobrý den, měla bych dotaz, Jsem závislá na Neurolu, potřebuju 6mg denně, jinak mám silné úzkosti, Dřív jsem brala Neurol proto, abych neměla úzkosti, začala mi ho předepisovat doktorka, ale postupně jsem so dostala na větší množství, protože už mi menší dávky nezabíraly. Problém je, že teď už musím Neurol brát pořád, i když mi jen způsobí, že nemám absťák, ale rozhodně se necítím skvěle. Nejradši bych se toho zbavila co nejdříve, jenže je problém, že nemůžu jít na léčení, protože moje matka má zdravotní problémy a jediný, kdo jí může nějak pomoci, i když jen trochu, jsem já, Potřebuju alespoň kontakt na ni, moct jí kdykoli zavolat, jestli je v pořádku, Je pro mě příšerná představa jít někam na léčení, kde nemůžu mít ani mobilní telefon, Neznáte prosím někdo léčebnu u nás nebo v zahraničí, kde by bylo možné odvykat v důstojných podmínkách, s možností mít mobil u sebe, Jsem ještě mladá, ještě nemám dítě a moc bych si přála zvládnout snižování Neurolu co nejdříve, Moc díky za rady, Zuzka 31

17. ledna 2011, 13:34:43

Petr Chorvat1 poděkování

zdravim ma přtelkyne si dala 4 tablety neurol 1.0 najednou muze se ji neco stat.

5. února 2011, 00:31:36

danjela

Prosím poradte mi liečebnu,kliniku.na slovensku,v česku alebo v zahraničí..beriem neurol 1,0 2tablety denne 3 roky..velmi chcem sa vyliečiť..dakujem

14. února 2011, 21:43:42

miki hodur1 poděkování

PO ROZPADE RODINNYCHVZTAHOV SOM ZOSTALBEZ STRECHY NAD HLAVOU, PANICKY STRACH SOM PREKONAL VDAKA XANAXU,FRONTIN,NEUROL,ALPRALAZOLUM,AKURAT INA VYROBCA, OSEM ROKOV SOM ICH PRAVIDELNE UZIVAL 0.75 MG TRIKRAT DENNE, VSETKO SOM VIDEL CEZ RUZOVE OKULIARE, PO SIESTYCH TYZDNOCH JE,NASTANE ZAVISLOST, LEKARI TO VELMI DOBRE VEDIA, ALE IDE O PERFEKTNY OBCHOD MEDZI LEKAROM A PHARMACEUTICKYM PRIEMYSLOM.po vysadeni,nastanu mucive abstinencne priznaky, na co sa da aj skolabovat,epilepticky zachvat, ak chces prestat s nima jedine pinelova nemocnica v pezinku kdz ti pomoze,ale je to velmi tazke, ja som ich nebral po lieceni rok a pol. teraz mam obrovske socialne problemy,opat ich beriem, najlepsia nahrada je ANXIRON, POZOR NEUROL,XANAX,FRONTIN TO NIE SU ANTIDEPRESIVA, SU TO LEN SILNE ANXYOLITIKA DERIVATY BENZODIAZEPINOV.VYVINULI ICH AMERICANIA PRE ICH VOJAKOV,KTORE BOJOVALI VO VIETNAME,ABYNEMALI STRACH, PODOBNE,AKO PERVITIN,KTORY NA ZAKLADE EFEDRINU, ZABEZPECIL ABY NEZASPALI,BDELOST, NBOHUZIAL TO JE BIZNIS,JA SAM TO NEZASRTAVIM,LEKAR TA DA DO ZAVISLOSTI,ABY PSYCH,LIECEBNE MALI CO NA PRACU,S POZDRAVOM HODUR 0904473221

7. března 2011, 12:07:52

karkulka

Beriem Rivotril len vtedy, ked mam pred sebou nejaku stresovu situaciu, pohovor, skusku atd, dve tablety rano a je mi cely den fajn,uzkost uplne pominie,mam dobru naladu,akoby som bola v nejakom imaginarnom svete,veci vnimam uplne inak,usmievam sa ako idiot a je to pocit na nezaplatenie. LENZE som si plne vedoma aj jeho vedlajsich ucinkov, raz sa mi stalo ze som mala skoro nehodu pri soferovani,raz ma skoro presla elektricka, na druhy den som si nemohla spomenut na veci ktore sa v ten den odohrali, pamatam si ked som bola na podpise zmluvy v novej praci, chlapik mi nieco vyvsetloval, ja som si to nezapisala a potom som tapala,na ktoru hodinu mam nastupit v praci. Tychto situaciu bolo vela. Na jednej strasne sa clovek citi maximalne uvolneny, dobre zaspava, na druhej strane straca kratkodobu pamat a i ked rivotril ucinkuje este par dni, tie negativne emocie pridu a este mozno v silnejsej verzii. Ked si ho davam,viem co robim,som si vedoma nasledkov,ale bohuzial peniaze mi nikto neda a ja pracu potrebujem, potrebujem sa koncetrovat,byt ´vpohode´, nadvazovat rozhovory s kolektivom,co za beznych okolnosti bez rivotrilu u mna nie je mozne. Je to ako bludny kruh. Co vsdak mozem poradit, neuzivajte ho denno-denne,len vo fakt vypatych situaciach,inak vam povodna davka nebude stacit a budete musiet zvysovat.

14. dubna 2011, 13:55:19

karkulka

este dodam,ze som mavala uzkostne poruchy, poruchy susredenia, triasku, neustale som sa lakala ked ma niekto oslovil, bolela ma hlava, a mala som pocit ze sa zadusim..

14. dubna 2011, 13:56:29

karkulka

holky, skuste si stiahnut /kupit/ knihu od Eckhart Tolle - Moc pritomneho okamihu, na ulozto.cz. Citam vela,ale tato kniha ma fakt oslovila. Mozno aj vam pomoze pochopit, preco sa citite tak ako sa citite, co je spustacom negativnych myslienok a vsetkeho zleho vo vasom zivote. Ja sama uzivam neurol a mam dost problemov,ale tato kniha a autorove videa ma vzdy velmi ukludnia a povzbudia.

17. dubna 2011, 14:44:13

Pavla M.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s alergií na slunce v souvislosti s užíváním Neurolu... Případně pomohla změna na Lexaurin? Někde jsem se dočetla, že po neurolu se může vyskytnout alergie na slunce... Děkuji, P.

28. dubna 2011, 17:37:55

elodie1 poděkování

Dobrý den, mám velký strach o sestru, měla velmi náročný rok a psychiatr jí předepsal neurol a asentru.vypadalo to že jí léky pomáhají,ale když jsem se včera přihlásila na její počítač měla tam rozepsaný dopis na rozloučenou..bojím se že chce předávkovat těmy léky.může se jí to povést? jde to vůbec těmito léky? a kolik balení by na to musela mít u sebe?mám o ní velký strach, prosím poradte

16. května 2011, 10:29:26

Verča

Dobrý den, omlouvám se, že to píšu sem, ale už vážně nevím, kam se obrátiti, tak jsem si řekla, že zkušenější by mohli poradit. Před 2 lety mi lékaři zjistili latentní tetanii, byla jsem na hořčíku a neměla jsem žádný problém. Ten začal po maturitě. Strašně se mi motala hlava, měla jsem pocit, že sebou někde praštím, byla jsem celá roztřepaná, brněl mi jazyk, hlavou se mi honily divné myšlenky, pocity že se zblázním, zkreslené vnímání. Občas stav žiju - nežiju... Ptala jsem se doktorů, ti mi řekli, že to můžou být nervy, že se stres dostavil až po matuře, že mám být optimista a tak... Jenže já jsem optimista, nemám žádnou fobii, lidi ani samota mi nevadí... Tedy ta samota v poslední době ano - strach z omdlení (nebude mi mít kdo pomoct). Byla jsem u neurologa, ten mi automaticky sdělil, že to je chronický stres a napsal mi neurol 0,25mg denně. Žádné testy, nic... Opravdu se psychicky cítím skvěle, ty stavy uř odeznívají, nejsou tak strašné a neurol se mi brát nechce. Myslíte si, že to může být opravdu z psychiky, ačkoliv se psychicky cítím dobře? Děkuju za odpověď, krásný den

19. června 2011, 21:53:38

Ondra Lebowski

Chcete-li být bez depresí a nebrat prášky,koukněte na www,metodarus.cz a když si vyřešíte své problémy, nebudete nic potřebovat, mam to tak již tři a půl roku, je to je na vás, zda chcete rozhodovat o svém životě nebo být na něčem závislí.

22. června 2011, 15:07:15

Veronika

to vypadá zajímavě! Máte nějaké osobní zkušenosti, smím-li se zeptat?

29. června 2011, 13:13:43

Adriane2 poděkování

Z toho co tu čtu jsem šokována. Shrnu tedy pár věcí, které považuji za důležité a všem je doporučuji. 1) Neurol je jen na předpis: ano, je to tak, a je moc dobrý důvod, proč tomu tak je. S takovými léky není dobré si zahrávat a je naprosto utné UŽÍVAT JE POD LÉKAŘSKÝM DOHLEDEM!!! A tudíš je nutné navštívit lékaře. 2) Kdy a kam pro Neurol: Jedině k lékaři! Zaprvé k psychologovi, je třeba být v terapii. Až po uvážení psychologa můžete na jeho doporučení navštívit psychiatra, který doporučí léky jako PODPŮRNOU LÉČBU PSYCHOTERAPIE!!! Bohužel většina psychiatrů se o pacienty mnoho nestará, předepisují léky jak na běžícím pásu (schválně jestli uhádnete proč) takže psychofarmaka KOMZULTOVAT s psychologem, případně si nechat předepsat od PSYCHIATRA 3) Jak dlouho užívat a jakou dávku: Je třeba si uvědomit, že ANTIDEPRESIVA JEN DOČASNĚ UPRAVUJÍ CHEMII V MOZKU A DÁVAJÍ TAK PROSTOR PSYCHOTERAPII, na nic jiného vám dobré nebudou!!! MAXIMÁLN DOBA UŽÍVÁNÍ PSYCHOFARMAK OBECNĚ JE MAXIMÁLNĚ 3 MĚSÍCE v kuse, pak je nutné okamžitě vysadit. Nesmí se pít alkohol, to snad nemusím připomínat, málokdo už ale ví že by ani neměl po dobu užívání Neurolu řídit motorové vozidlo, jelikož snižuje reakční dobu.DÁVKU VŽDY URČÍ LÉKAŘ a v případě nežádoucích účinků jej IHNED VYHLEDEJTE A NECHTE SI UPRAVIT DÁVKU * v případě jakýchkoli dalších dotazů piště klidně na adriane.fox@centrum.cz

26. června 2011, 00:53:41

Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Inzerce
Inzerce
Nové články emailem
Aktuální diskuse
  • Lenka (Očkování při cestě do zahraničí) 18. dubna 2014, 18:25:03

Děkuju za tento článek, letos se s přítelem chystáme v létě do Indie, takže jsem začala… Diskutovat

• mononukleoza (nateklé uzliny a mandle) 17. dubna 2014, 19:49:50

na nic nečekat at řeší lekař!!!!  Diskutovat

• Věrka (Hemoroidy) 16. dubna 2014, 08:11:04

Homoroidy jsem trpěla ještě nedávno, ale musím zaklepat, že mám klid! A to díky Hemostopu,… Diskutovat

Anketa
Inzerce
Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce