Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Neurol

Prostě super lék a hodně mi pomohl. Diky němu jsem se zbavila depresí.Fakt super.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Michal27

Osobne teda zadne leky neberu, u psychologa jsem byl jednou. Muj problem je, ze se se vsim hrozne nervuju a trva mi nez si zvyknu. Treba nove zamestnani - prvni mesic peklo - atp., nebo rande - nervy jako blazen, ale kdyz ctu cim si nekteri z vas prochazeji tak mate muj obdiv, me problemy sou proti tomu prkotina. Tak drzim palce. Psychika je svinstvo.

Jíťa

Michale, já obdivuju Tebe, že přes všechny ty nerváky, o kterých píšeš, nebereš žádné léky. Ty problémy, co mám já osobně, jsem si způsobila sama a to tím, že beru to svinstvo. Neobdivuj nás. To není k obdivu, ale k politování, popř. k opovržení. Ustát problémy, jakékoli, bez nějakého prášku-to je obdivuhodné!!! Ale to, že vezmu prášek kvůli prkotině a pak se stanu závislou a řeším jak a kdy to skončit, to je slabost. Takže ještě jednou-máš můj obdiv, závidím Ti a přeju Ti, ať ty stavy, o kterých píšeš, pominou a prosím Tě, NIKDY si nic neber. Sám vidíš, jak končíme. Držím palce ze všech sil!!!!!!! Jíťa

Michal27

Asi jsem se precenil. Pres vikend jsem mel 2 rande po dlouhe dobe (se stejnou slecnou) a prakticky cely vikend jsem nemohl jist - uz me to stve, treba v sobotu jsme byli po kine na veceri a to pro me bylo straslive do sebe naladovat to jidlo, pri kazdem soustu jsem myslel, ze se pozvracim. No a tedka treba vim, ze nejblizsi dny se neuvidime - neni se z ceho nervovat - ale stejne pomalu nemohu polknout - obcas neco snim, ale ne s chuti - spis, aby mi nebylo blbe. Proste uz to nemuzu vydrzet - vim, ze to proste za chvilku prejde - ale prijde jina situace, treba dovolena. Pro me predstava, ze jedu na dovolenou neni uklidnujici, ale stresujici, protoze vim, ze celou dobu tam budu akorat ve stresu a nebudu moc jist. Je mi z toho na zblazneni. Nez jsem se dokazal v soucasnem zamestnani najist v jidelne tak ubehlo ctvrt roku. Na zitra jsem objednany k psychiatricce tak se s ni poradim, rad bych zil normalne jako ostatni zdravi lide. Vim, ze spousta ma vetsi problemy, ale me toto komplikuje zivot. Hlavne jak mam nervy tak mam pocit, ze se kazdou chvili pozvracim. K zblazneni - lecil se nekdo z vas z takovy problemu?

jimmy
1x

ja mam 16 a psichiater mi ho predpisal na ukludnenie aaa lepsi spanok je to mozne ked mam tolko malo rokov??

sara
5x

Ahoj, potřebovala bych poradit, už si nevím rady... Už měsíc se mi v kuse motá hlava, dělá se mi nevolno, bolí mi hlava a mám v ní tlaky, především za očima a na čele, ale i jinde, jen ale na určitých místech, mlží se mi před očima, nemůžu pořádně zaostřit a když něco či někoho vnímám či poslouchám, začne se mi dělat hůř, Tyto problémy mám i s pocitem strachu a nervozity. A dále se mi špatně dýchá, mám pocit, že se nemohu pořádně nadechnout. A taky jsem neustále unavená, ale v noci se budím... Brala jsem sice neurol na předpis doktorky, ale nijak mi to nezlepšil.. Opravdu už nevím, co mám dělat, nemůžu jít ani nakoupit, natož do školy či do práce. Předem Vám všem moc děkuji za pomoc a zda máte někdo podobné problémy jako já, tak Vás moc prosim o pomoc!!!!!!!!!!

Eva
2x

Mám stejné potíže,závratě mám stále,jsou provázené bolestmi hlavy a svíráním krku,pocit paniky.Doma je mi dobře,ale vyjdu ven,do obchodu,do práce a je to šílený!Musím to překonat,abych nepřišla o dobrou práci,chci být jako dřív-silná osobnost.Teď beru Neurol 25mg 1 tbl 1 denně ráno,moc mi pomáhá,ale jsem neustále ospalá a unavená.Psychiatr mi napsal Tritico,je to prý jemné antidepresivum,teprv ho budu zkoušet,ale nejdůležitější je najít příčinu proč se to všechno spustilo a tu příčinu odstranit.Jinak se v tom budeme neustále potácet a trápit se!!!!!!!!

micana
1x

Ahoj, nějakou dobu jsem měla problémy s dechem, měla jsem strach , že jsem nemocná, koupili jsme barák a byly to takové ty v tu dobu hezké starosti, v létě mi umřel náhle brácha a já musela stále podporovat tátu, který je neurotický a totálně negativní... myslela jsem že jseme to všechno nějak zvládla, dýchací problémy jsem přisuzovala zádům, chodila jsem na masáže, ale pak jsem zjistila , že mi to vlastně vůbec nepomáhá, bojím se jít na plicní.. dřív jsem hodně kouřila. Ale včera jsem dostala odvahu a došla jsem k obvodní, která mi natočiila EKG protože mě k tomu i boleo na srdci i na plicích, bála jsem se jestli je to s mím srdíčkem ok.. Nemůžu se porádně nadechnojut, nebo jak pozoruju tak asi pořádně nevydechujeu, Dr mi řekla že jsem ve stresu, není divu, když jsem se jí tam hned rozeřvala a řvu pomalu i u reklamy, nesmím si uvědomovat nic moc špatnéhzo, musela jsem se přiestat koukat i na ntelevizní noviny, protože mam normál ně depku z toho co se děje ve světě. Dr. mi předepsal neurol 0,25 ale já se bojím si ho jít jenom vyzvednout, na jednu stranu bych si ho dala, ale jak to tady čtu tak se bojím a koupim si asi nějakej bylinej čaj na nervy. jsem hotová a mam doma 2 leté dítě , ketrré to chudák odnáší, jsem totiž neschopná cokoliv dělat, tak se válíme a koukáme na pohádky.. což není pro dítě moc odbrý a potřčebovaly bychom pohyb ale nejśem schopná. Nějak jsem se tady rozepsala, Končím, .. jen jsem chtěla říct, že jsem vždycky byla veselá a silná osoba, která každému ráda pomohla a poradila, na mě ted všichni prdí a asi ani nechápou a není divu, dokud sami nepoznají co je to stres. Změnilo mě asi těhotenství, od té doby jsem hrozně naměkko. A´t jste všichni co nejvíc duševně i fyzicky v pohodě.

Petruna

Jsem ráda,že jsem tuto stránku objevila,já trpím sociální fobií,už 3 měsíce beru antidepresiva a k tomu NEUROL!!!!!!!!!!Proč to tak zdůrazňuji?Antidepresiva mi nepomáhají a NEUROL?Na tom jsem asi závislá,když si ho ráno vezmu,tak jsem v klidu,ale v poledne už zývám,mám tlak do hlavy a není mi dobře.Jsem z toho úplně nešťastná,nechci žít na prášcích,ale bez nich to nějak nejde!!!To je hrozná doba,proč má tolik lidí takové problémy?

Petruna
1x

A bohužel jsem k tomu NEUROLU přidala i alkohol,ale jelikož mám dvě děti,tak jsem se rozhodla,že půjdu na léčení!!!A to jsem byla ještě před půl rokem úplně jiný člověk,ale koupila jsem barák,který vypadal moc dobře,ale nakonec je všechno špatné,dřela jsem každý den do půlnoci a teď už bydlíme,ale přišla jsem o práci i můj přítel,tak si to dokážete představit?Hypotéka na krku,blíží se zima a já nemám na topení,tak to řeším kamnama,aby mi ty moje děti nezmrzli,no hrůza děs!!!

Monilein
1x

ahoj lidi ja jen k vasi debate co se neurolu tyce zacla jsem s nim cca.pred rokem na davce 0,25 a dnes mi prijde ze davka 1,0 trikrat denne je malo zkousela jsem ho vysadit na dva dny ale z toho me musel az muj zamestnavatel odvest na pohotovost jak mi bylo zle!z toho ,,abstaku,,lituji ze jsem nezustala a neduverovala prirodnim antidepresivum!a zacla stimhle ted jsem v prdeli a to do slova nejhorsi na tom je ze uz mi ho ani nikdo z mych lekaru nenapise!..nezacinejte s nim a verte ze vim o cem vam tady ted pisu:-(..

Adéla
3x

Ahoj. Mám panickou fóbii z lékařů, takže mi lékaž přčedepsal neurol... Beru 2 mg před zákrokem ze kterého mám strach... Neurol mi umožní ten zákrok bez velkých nervů přežít... Nemám jinej psychickej problém, žádnou depresi ani nic podobnýho, jiný prášky než ty 2 mg neurolu před zákrokem neberu... Mě vyhovuje maximálně, ale když bych si měla představit, že to budu baštit deně, tak to fakt ne... Pokud máte depresi, nechte si raději předepsat antidepresiva, tohle není lék na denní užívání!!! Neberu ho ani když mám nervy, ani kdyř sem ve stresu, ani když je mi smutno... Pouzte před lékařským zákrokem...

jaruna

Ahoj,jsem psychicky na dně z rozchodu s přítelem, jít k psychiatrovi se bojím, v noci nespím, ráno oči jak tenisáky, pořád se mi chce brečet, zkrátka nervy na pochodu, pomůže neurol? Má někdo podobnou zkušenost?

Adélka
1x

Nevim, ale pokud chceš neurol, musíš k psychiatrovi. Třeba to neni psychická nemoc. Třeba pomůže jen čas... Ale bez doktora neurol raději nezkoušej...

jirixxx
2x

Pokud mas problem z rozchodu s pritelem,vybrec se,povidej si o tom s nekym,odpust mu,zkus se divat na nej i jinym pohledem.Neres to praskama.Stejne jestli jste meli dlouhy vztah,pocitej ze ta bolest zacne ustupovat po trech,ctyrech mesicich.Mam s tim velkou zkusenost po rozchodu s manzelkou,s kterou jsem byl osm let a navic ji porad miluji.Mluv,hodne o tom mluv s kazdym komu veris.

jirixxx
1x

Ja jsem se toho neurolu dokazal zbavit,nejim nic.Ale stavy ted mivam priserne,neni to abstak. Neco se vraci.Jeden paradox,byl jsem u psycholozky,vysledek nulovy,akorat jsem zjistil,primo mi to rekla ze bere antidepresiva.Ted jsem byl na kontrolnim vysetreni kvuli ledvinovym kamenum,vse OK,lekar vynikajici clovek,hodinu jsme se bavili o psychickych problemech a nakonec jsem se dozvedel ze bere antidepresiva i neurol.Potkavam strasne moc lidi v depresich a uzivajich tyto leky.Nejsem propagator nejakych nazoru,uz vubec ne jejich vnucovac,ale zkuste si precist neco o transformaci vedomi treba na strankach www .zivotni-energie.cz Na me stavy sedi 25 bodu z 30.Nechci tady otevirat na toto tema diskusi,ale tech nemocnych se mi zda uz moc.

Martin
2x

Lidičky neurol beru už 4roky začal jsem na1 mg rano0.25mg odpo a večer 1mg to my napsal psychiatr.Všechno to začalo po kolapsu po fotbale udělali mi celkovy vyšetřeni a nikde na nic nepřišli tak mě doporučili tomuhle veterinaři z Teplic.To byla velika chyba.Postupem času jsem si to sam snižil na deni davku 05mg.Jenomže přišly problemy umrti v rodině a pak rozvod tak jsem po tom sahnul znova a to se nemělo stat ted beru 1mg 3krat denně zkoušel jsem to snižit a seklo to semnou po druhy.Změnil jsem psychiatra a neurolu se chci zbavit jsou to galeje a přišerny stavy vim o cem pišu.A vy co ho shanite tady přes diskuzi tak to nedělejte radši si najděte pořadneho psychiatra a zkuste to bez neurolu věřte mi a klidně mužete napsat odepišu.Matin

danjela
1x

martin,tiež beriem už štyri roky neurol 1,0 2tabletky večer .bez nich nezaspím..chcem sa dať liečiť no neviem ktorá klinika je ta správna..chcem byť čistá..sama to nezvládnem..dakujem

lena
2x

docela mě vyděsilo, co tady čtu o Neurolu! včera mi ho předepsal můj obvoďák s tím, že mi nemůže uškodit a ono tohle ?! žádné psychické problémy totiž nemám a teď se bojím, že užívání tohoto léku (nebo spíš následné vysazení) by je mohlo spustit. mám rok a půl potíže s ledvinami, a protože výsledky už žádnou zjevnou příčinu neodhalily, určil doktor psychosomatické projevy a napsal mi 1tbl 0,25mg večer po dobu 30 dnů. nemám se na to raději vybodnout? cítím se totiž jinak OK, občas nějaké stresy v práci, když se honí termíny, ale to je přece normálka.. díky za vaše názory a přeji všem pevné zdraví

Martin
1x

Lena jak pišu neurol je hnus budeš dobře spat a asi tě to toho zbavy ale pak hned vysadit po tech 30dnech uvidiš jak ti bude dobře ze začatku.Ja jsem dostal od te nové psychijatryčky perfekni knižku panicka porucha a jak ji zvladat je tam uplně všechno.Kdyby my dal ten veterynař tu knižku a nerval do mě ten neurol tak jsem ok .Ted musim doufat že se s toho dostanu ale věřim si a hlavně ty doktorce to děla hodně.Zato na toho hajzla nezapomenu nikdy co země udelal fetaka.Nevym jak takovej člověk moch delat na soudě posudky na lidi přitom se sam lečil to jsem se dozvědel pozdejc a to dela přednašky doktorum.Kdyš jsem u nej byl na posled tak jsem poznal že neni ok když psal tak se klepal a ty blby keci o těch lidech co čekali na sanytku starši pani dvě prej divky z mynuleho stoleti a oni mu věřej hajzlovy tak ahoj MARTIN

lena
1x

moje kamarádka taky trpěla depresemi a bohužel má podobnou zkušenost jako Ty. až díky dovolené své ošetřující lékařky se dostala do péče lepšího odborníka, který jí pomohl. nevím, co přesně brala, ale mám z tohoto typu léků strach. i když zrovna tomuto lékaři věřím, myslím si, že ten zakopaný pes je někde jinde. jak říkám, cítím se kromě té bolesti dobře a spím jako kus špalku (bez prášku). včera jsem si ten prášek večer vzala, dnes jsem malátná, unavená, po třetím kafi mám bušení srdce a oči se klíží pořád.. takže dobře se teda určitě necítím. chci se těch bolestí zbavit a zkusila bych cokoli, ale nevím, jestli tohle neudělá víc škody než užitku. Martine, každopádně Ti děkuji za odpověď a přeju hodně sil a dobré lékaře a vůbec dobré lidi kolem Tebe. a pokud to dokážeš, nenos v sobě zlobu, člověk, který je neuctivý k jiným, má sám nějaký problém a zasloužil by spíš politovat. dřív jsem takové 'kecy' nesnášela, ale během života se mi to už párkrát potvrdilo :)

ajgor
2x

Měl jsem sociální fóbii. Taky jsem s ní bojoval. Ted již několik let řeším GAD a Neurol beru jen občas. Ale mám skvělou psychiatričku. Bez dobrého doktora, rodiny a zaměstnavatele, co má pochopení, bych byl v.... Já prostě stále věřím, že to bude lepší. Bohužel se to vrací v cyklech a asi to mám do konce života. Všem tady držím palce, ať mají více štěstí !!!! Držte se !!!

Martin
4x

Četl jsem tady všechno okorad bych rad poznal toho člověka jak napsal že jsme debylni.Velice dobře jste mu odepsali.My mame okorat panickou poruchu a agorafobie a stresove reakce.Do toho se člověk dostane hned třeba ze stresu v praci .Mam kamarada ktery se my smal taky řeči že jsem debyl co je semnou proč nechodim na fodbal že jsem měkej.On byl uplně v pohodě bohaty rodiče perfekni praci .Ja jsem začal trenovat a on nikde pak jsem se dozvěděl že ho odvezla zachranka večer zkolaboval udělali mu veškeré vyšetřeni a nikde nic .Po měsici zamnou přišel a omlouval se my a řikal kdo to nezažil tak tomu nevěři. Debyl už jsem u něj nikdy nebyl je rad že je stoho venku.Tak kamarade abys nebyl mezi nama ja to nepřeju nikomu ale pada se do toho lechce a špatně se leze ven a hlavně pomalu.Piš radši na seznamku udělaš lip Martin

lena
1x

já si pamatuji, jak manžel jedné (jiné) mojí kamarádky před pár lety machroval a odsuzoval lidi, co se léčí s psychickými poruchami, měl na ně taky blbý kecy. to mu bylo cca ctyřicet let. dnes mají dva krásné zdravé syny, měl fungující firmu, vilu - a přesto mu hráblo (dědičná dispozice), pár týdnů na psychiatrii, teď se léčí na deprese, o firmu přišel, je bez práce atd. vůbec mu to nepřeju, ale je vidět, jak snadno se odsuzují jiní, když člověk není v jejich kůži. je to ubohé a nestojí to za komentář...

Martin
1x

Leno unavena budeš to je jenom než si to tělo zvykne to jsou normalni přiznaky všechno co pišeš.Nemusiš myt strach jsi zdrava věř my a nic jinyho nezkoušej .Přeju ti brzké uzdraveni a tam o tom lekaři to je pravda.Byla to i ma chyba moch jsem odejit dřiv ale věřil jsem mu.Devadesat procent lidi co je u něj tak je na neurolu.ŘIKA NAM NEURACI mě řek osobně že to mužu brat celej život to je přeci hovadina tak ahoj Martin

Lena
1x

spíš se bojím toho odvykání pak, i když lékař říkal, že krátkodobě a v této malé dávce návyk nehrozí. ale kdyby to pomohlo na ty bolesti.. s tím doktorem jsi měl smůlu, ale sebe z toho neobviňuj, je asi normální věřit odborníkům, když člověk tomu sám nerozumí. doktor je taky jenom člověk, ale některé bych nakopala (a co jsem jich oběhla s těma ledvinama...).

Adéla
10x

Ahoj. Můžu mít v sobě neurol když mám jít na odběr krve nalačno? ;-) Díky za radu... Potřebuju to vědět jistě, abych si to nevzala a pak by z tý krve výsledek nebyl... Díky....

Iva
3x

Ahojky, ani nevím jak začít. Začnu od vysoké školy. Běhen studií mi začalo být neustále špatně, nic jsem nemohla sníst až jsem skončila na váze 42 kg. Doporučili mi navštívit psychiatra, neboť veškerá vyšetření jsem měla v pořádku. Tak jsem tak učinila. Byl mi předepsán neurol a začalo mi být skvěle. Jedla jsem, váha se zvedla a já dostudovala. Vysokou školu jsem dělala, abych splnila předpoklady a mohla nadále vykonávat funkci vedoucí a zástupce ředitele. Neustále jsem byla ale na neurolu. Nebyla jsem z toho šťastná, ale stresující situace jsem neuměla jinak řešit. Minulý rok jsem o práci přišla, neboť se úřad rušil a dodnes se nemohu z toho vzpamatovat. Neustále brečím a říkám si, že vše bylo k ničemu. K tomu ještě přispívá to, že se odstěhovala dcera a mě se hrozně stýská. Neurol stále beru( dost) a neumím se zvednout. Nervům neumím poručit.

M:ira

Mám prášky neurol,chtěl jsem se jen zeptat jestli mi pomůžou když jsme semnou rozešla holka a strašně mně to trápí?chtěl bych nějak zapomenout a uživat si jako dřív,tedˇ to prostě nejde.dekuju.

Vlada

Neurol ti nepomuze zapomenout. Navic je navykovy, pak se ho tezko zbavujes.

annamaria

mam taky skusenosti s neurolem ale skusila sem i jine napriklad burinol tak tak sem se stoho dostala ale jsem rada ze to je tak jak to je nejsem zavisla

velka.medvedice
2x

Neurol je opravdu dobrý lék na deprese

zikinda
2x

Ahojky, panickou poruchu mám již od 17, Dělalo mi hrozný problém někam jet,jít..no prostě vzdálit se daleko od domova(protože jenom doma sem se cítila v bezpečí). Ale zvládala jsem to sama bez pomoci lékařů.Teď za poslední půl rok se mi to zhoršilo natolik,že už jsem radši nejezdila a nechodila nikam. No a před měsícem byl problém na světě..začla jsem mít zdravotní problémy,přestala jíst,zhubla a myslela jen na to že umírám a dusila to v sobě a jen přemýšlela nad svými problémy,nic jiného se mi v hlavě netočilo,takže jsem ztratila zájem o cokoliv.zkončila na pohotovosti,protože jsem zkolabovala a musela začít jezdit na vyšetření (vše v pořádku). Všude jsem slyšela že je to psychický,takžže jsem musela navštívit psychiatra. . Dostala antidepresiva (mirtazapin a lexaurin na uklidnění). Jenže.. od tý doby deprese jak blázen, neuklidnilo mě to,ba naopak.už jsem chtěla jen umřít a začla mít fóbii ze všeho až klaustrofobii i doma..to jediný místečko, kde jsem si vždycky cítila v bezpečí i to bylo ta tam,ani doma už se necítím v bezpečí,takže naopak se to zhoršovalo,takže jsem z vypětím sil upalovala k psychiatrovi znova z nadějí že mi dá něco jiného,po čem mi bude lépe..nedal. Místo lexaurinu jsem dostala neurol,který mě sice uklidnil a myšlenky nemám tak děsivý,alezato se mi zhoršili klaustrofobický stavy. Hrozný pocit,když nemáte kam utýct. A máte ze všeho strach. Už přemýšlím o změně psychiatra a každý večer doufám že ráno bude líp! Závěr: po měsíci léčby..deprese,úzkostné stavy a do toho ty strašné klaustrofóbie. Snad to chce opravdu jen čas.. všem přeji brzké uzdravení!

bara
4x

Doktor mi předepsal neurol na úzkost (totální psychické přetížení), ale zkoušela jsem brát ještě saframyl (přírodní antidepresivum) a ten skvěle pomáhá! doporučuju. Po neurolu asi sáhnu jen v případě krajní nouze, jak to tady tak čtu....

Petr K u t i n a
1x

Neurol 1mg. mám předepsaný od neurologa ccajiž 12 let 3x1. Snažim se o omezovat, někdy jsem si ale vědom, že po něn sáhnu ale i víckrát. Nikdy jsem ale žádné negativní poříznaky neměl, abstťáky, to ne jen trochu zvýšenou ospalost, abych ale usínal, když pracuji tAK TO NE. aSI PŘE PŮL ROKEM JSEM BYL V NAPROSTO PSYCHYCKÉ POHODĚ, VYSADIL JSEH HO ZCELA A NAPROSTO BEZ PROBLÉMŮ. nEVIM ASI JSEM SILNÁ NÁTURA.

Vera

Pises ze Neurol beres 12 let, a pak zase, ze jsi ho pred pul rokem vysadil. Tak ho beres nebo be??

Jsem normální?
1x

Když to čtu, říkám si jestli jsem normální. Mně totiž Neurol pomohl. (??) Jsem houslistka. Před vystoupením (cca 50X do roka) si šlehnu tabletu Neurolu. Dělám to už roky, hrozně mi to pomohlo nejen od nepětí na pódiu (mimochodem začala jsem kdysi na 1mg a dávka se nijak nezvýšila, naopak mi teď ke zklidnění stačí méně), tak mimo - mimo lék neberu, ale nemusím se tolik stresovat nadcházejícími událostmi. Samozřejmě vím že se dá odolnost na pódiu trénovat, ale určité reakce těla v tak vypjaté situaci prostě dokonale nevytrénujete a trápí široké spektrum hudebníků od skoroamatérů po nejšpičkovější umělce. Mezi šňůrami mám třeba měsíc dva volno, kdy se Neurolu ani nedotknu. Vživotě jsem si ho nevzala v jiné situaci než před vystoupením, ani mne to nenapadlo. Když to tu pročítám, trochu se děsím s jako drogou si to vlastně zahrávám. Zajímal by mne proto názor vás "zkušenějších", co si o tom co jsem popsala myslíte. Jestli je Neurol můj hodný sluha, anebo taky zlý pán, jen o tom nevím. Děkuju za reakce. Adéla

Michaela
1x

Ahoj, před čtrnácti dny mi lékař předepsal neurol o,25. Dostala jsem se v práci do velkýho stresu, který nezvládám, Neurol mi pomáhá, beru si 1xvečer, ale příteli se to nelíbí a chce abych ho přestala brát. sice je hezký že se o mě bojí, ale bojím se že když ho přesstanu brát, že se z toho zhroutím. prosím o radu a děkuju

Vita
4x

Mám úzkostnou poruchu, ne nijak závažnou, ale zatraceně nic příjemného... Člověk si většinu takových problémů přivodí sám, stejně jako v mém případě - stres v práci (sedavé zaměstnání), práce na baráku, žádný sport, žádné odreagování... Člověk je v pohodě a najednou bum, bolesti hlavy, třes ve svalech, nervozita, neklid, problémy se soustředěním. Měl jsem dost rozumu i štěstí a ihned jsem to řešil s pomocí lékařů. Přes týden mě zkoumali v nemocnici na neurologii a když mě shledali po fyzické stránce v pořádku, dostal jsem se k dobrému psychiatrovi. Ten mi okamžitě nasadil antidepresiva - Zoloft a k tomu samozřejmě Neurol, což mě asi po čtyřech měsících úplně zbavilo problémů, pak jsem to brát přestal. O Neurolu jsem zpočátku nic nevěděl, bral jsem dva měsíce (než zabraly antidepresiva) zhruba 1 mg denně, pak jsem ho ze dne na den vysadil a žádné abstinenční příznaky jsem nepociťoval, takže s tou návykovostí to nebude zas tak horké. Teď ho používám jen velmi příležitostně, místo panáka na kuráž... Chci hlavně říct, že Neurol je dobrý sluha, ale zlý pán. Je to zkrátka návyková psychotropní látka a tak je k ní třeba přistupovat. Neurol rozhodně není návykovější než třeba alkohol, který je paradoxně jediné volně dostupné a účinné anxiolytikum, i když je mnohem nebezpečnější a člověk je po něm totálně nepoužitelný... Je asi jasné, že když člověk vypije půl litru vodky a tak to bude dělat několik měsíců, že mu pak po vysazení bude naprosto šíleně, bude 3 dny zvracet, čtrnáct dní se klepat a měsíc mít deprese... Stejně tak s Neurolem, je nutné na to při jeho používání myslet, 4 mg denně je šílená dávka, to je stejný jako ten půllitr vodky... Neurol je skvělý k překonání akutních problémů, třeba i trémy, jak výše zmiňuje slečna/paní houslistka, nebo před zkouškou, důležitým jednáním, veřejným vystoupením atd., to je typické použití Neurolu, ne každodenní braní.

standa
2x

Taky sem ho dostal ale co sem četl tady fakt sem ho vzal párkrát jen... ulevilo se mi ale pak sem ho bral jen na noc a přes den sem se to snažil všechno vydejchat (motolice atd...) ale pak sem zkusil jednu věc... smotat se do klubíčka a puštět si na páteř a záda horkou vodu a potom si dát pořádně parádní horkou koupel (pokud se vám motá hlava bacha at nemáte vody na utopení!!!), nohy nahoru nebo do motýlka patama k sobě a napuštět horkou vodu (přitom vydejchávanej celej den bez neurolu!!)a sprcháč jde prej s omezením taky bo já sem si napuštěl sprcháč :D TY JO!!! Paráda! třeba to bylo všechno stresem (neurol je na nervy ne na nachlazení, pokud vim takže... ) nebo i od páteře, ale téměř okamžitě pocit jak po neurolu!!! ALE BEZ NĚJ!!! ZKUSTE TO! neni nad ten pocit když vás nadnáší voda!!! podle mě se protáhne i páteř a uvolní.. zkuste se prokřupat atd... a strávit ve vaně 2 hodinky je nejlepší antistress co znám!

standa
3x

... no zapoměl jsem že je samozřejmý si dopuštět teplou vodu ;o) a ještě hlavicí sprchy si tu nejvíc horkou pouštět na záda ;o)

Lenka
4x

Neurol beru už přes dva měsíce...ztráta práce...problémy doma...já,člověk,který byl společenský,aktivní mám najednou problém vyjít ven mezi lidi,mluvit,usmát se...nedokážu číst,dívat se na televizi,nic mě nebaví,nemůžu spát. První večer jsem si vzala 0,5,dkvělé,spala jsem,sice jsem se budila,ale aspoň jsem nepochodovala po bytě jako blázen... Pak jsem ho začla půlit,ráno a večer,protože jsem cítila nervozitu a ta krásně odezněla... Pak jsem měla pocit,že to bez něj nezvládnu a začla brát 3x denně 0,5. Pak mi lékařka napsala antidepresiva,z těch mi bylo hrozně,tak jsem je vysadila a skončila na psychině.Lékařka mi napsala Rivotril a Elicea.Beru Rivotril 0.5 ráno a půlku Elicea 0,5...první den jsem málem umřela..... Obvodní lékařka mi doporučila Rivotril nebrat a brát jen antidepresiva.Tak to chci po 8 dnech zkusit jen Elicea a pokud mi bude úzko tak půl Neurolu 0,5. Mám hrozné stavy...pálí mě tělo,křeče v žaludku....ráno nemůžu vstát.... Rýsuje se mi od 1.5. práce,tak s tím musím skončit,nemohla bych fungovat.... Šokuje mě,že někdo bere Neurol 4 roky.... Já dva měsíce a už se bojím.... Je to hrozná doba....

davydeczek
5x

Ahoj Lenko,hlavně pozor na závislost,já beru Rivotril už 6 let a nikdy jsem se nezajímal o to jaké je to svinstvo a dozvěděl jsem se to až bylo pozdě,ted když si ho 2 až 3 dny nevezmu mám ohromné křeče,které byly dokonce vidět jak mi postupují po těle+jsem nemohl ani pořádně mluvit,hrozně se třesl.Myslel jsem si,že mi to vyrazí žebra s těla.No oni mi to totiž na psych.oddělení v Kroměříži vysadili najednou a to se nemá,Jsou tam svině nikomu nedoporučuji.Ted nevím jak se toho zbavit,snad jen vlastní vůlí a obrovskou změnou v životě,Nejhorší je že mi pracuje i podvědomí,stačí že to nemám u sebe a už je mi hrozně zle a začnu panikařit.Pozor na Neurol je ze stejné skupiny jako Rivotril.

EVA PODUBECKA
2x

chtěla bych všem napsat skuste přírodní antidepresíva saframyl když zabral mne zabere i vam!!

Dáša
2x

Ahojky všichni, kdo jste se stali obětí toho svinstva. Byla jsem jí taky a už nikdy bych ho nevzala do pusy. Zkuste ho, prosím, nahradit jinými léky proti úzkosti, hlavně něčím méně nebo raději vůbec návykovým. Byla jsem závislá pár let, vnímání světa je zkreslené, člověk žije v jiné, imaginární realitě, jakoby ztratil sám sebe. Když ho vezme, je to "ok", když ho nemá, je to konec, hrozné stavy, hrozný neklid, neschopnost soustředit se, já měla pocit, že se mi nafukují ruce, hlavně dlaně, nedokázala jsem dobře koordinovat pohyby, řídila jsem auto a když jsem chtěla zaparkovat u zdi, nebyl problém odřít si o ni auto, byla jsem jak opilá a to několik let!! Ta závislost je hrozná, už jenom vědomí, že člověk funguje jen díky tabletám. Kdo jste už jenom závislí a máte pocit, že jinak byste lék nepotřebovali, obětujte pár dní pro další život a vydržte ten absťák. Stojí to za to. Držím palečky.

Fanda

Koukám na vaše příspěvky ... a přemýšlím ... mám problémy v práci, 3dny jsem se nevyspal, hlavou se mi honí pořád ty samé myšlenky o tom co bude dál,mám stísněný pocit, úzkost, strach ... jelikož jsem to už jednou měl (spouštěčem byla opět práce) tak jsem zašel za doktorkou, která mi předepsala Wellbutrin ... bral jsem ho poctivě asi tak čtvrt roku ... nevím jestli to bylo tím práškem nebo celkovým zklidněním situace, ale byl klid a přestal jsem ho brát ... teď tedy opět vážné problémy v práci a jsem v tom zas ... začal jsem brát znovu Wellbutrin, který mi zbyl a teď nevím ... potřeboval bych se zklidnit, vyspat, začít normálně fungovat a reagovat na podněty ... kamarád mi doporučil jako takovou první pomoc Neurol ... jednu 0,25mg před spaním, ale nechci spadnout do nějaké závislosti.

Lenka

Neurol je výborný na spaní a celkově uklidňuje.napíše ho i obvoˇˇdák

Lucka

Lepší je brát AD, než se neustále trápit.Bylo mi mizerně od nervů ze stresu v práci i v rodině. Byla jsem neustále vynervovaná, rozklepaná, budila jsem se brzy ráno a v hlavě se mi honily starosti. dostala jsem od obv. lékaře Eliceu a na noc Prothiaden. Bylo mi mnohem hůř, tak mi vyměnil za Asentru 1x ráno a v případě potřeby Neurol 0.25 . Zlepšení , výraznějsší skoro za měsíc, ale hlavní je , že mi po těch práškách nebylo hůř, jako u těch prvních.nyní beru léky 2 měsíce a jsem vyrovnanější, třesy jsou pryč, je mi mnohém líp.Musí se to ale brát dlouhodobě, tak nebudu spěchat na vysazení.

Kerim
1x

Nazdárek lidi,asi před 5 lety jsem zažil posttraumatickou příhodu a úzkosti a negativní myšlenky byly na světě.Po dlouhém úsudku jsem to začal řešit medikamentama.Vyzkoušel jsem jich mnoho ale vždy negativ.Pak se mi dostalo neurolu a najednou úzkosti byly pryč.Ten prášek otupí člověka tak, že jsem ztratil emoce které se ve mně před tím odehrávaly.Neurol jsem úplně vysadil asi před 5 měsíci a dám si ho jen ve výjmečné situaci.Lék jsem nahradil bylinným čajem Třezalka tečkovaná a asi to má něco do sebe.Otazka zní:nemáte někdo zkušenost s vytracením těch pocitů, nebo si jen něco namlouvám že jsem o něco přišel.Je mi 30 let možná je to jen dospění.Selským rozumem vím že tyhle léky jso svinstvo, proto se jim chci vyvarovat.Předem díky za jakoukoliv odpověď.

aja
2x

Neurol vám všem ničí život, ale vy když jej berete máte pocit, že vám pomáhá. Všechno je jinak. Přítel byl na něm závislý 10 let. Je to rok co je čistej. Měl deprese, pak diagnoza maniodeprese, teď našel cestu zpět a je mu dobře.

Katka neurolka

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce