Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Wellbutrin

Beru uz 2 roky ruzna antidepresiva.Po vsem mi bylo zle nebo jsem byla jako opila a ted mam Wellbutrin a je to super.Pred tim jsem porad brecela a mela uzkostne stavy,ktere vyvolala moje onkologicka nemoc a nedovedu si predstavit Wellbutrin nebrat.Udrzuje me alespon pro me v docela snasenlivem stavu.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
well
1x

Velmi dlouho jsem na deprese a úzkostné poruchy užíval Cipralex, citalec. Tyto "léky" způsobují nezájem o sex a mám pocit, že ani příliš nelepšily léčenou nemoc. Po nasazení Wellbutrinu se mi vrátil sexuální apetit i dobrá nálada, na můj dotaz proč většina pacientů užívá citalec ( cipralex ) mi psychiatr sdělil, že léčba Wellbutrinem je drahá, jde o velmi drahý lék pro zdravotní pojišťovnu ale i pro pacienta ( doplácím 600 Kc na balení 60tbl ). Každopádně to ale stojí za změnu k lepšímu:-)

dagmar

wellbutrin je super jsem s nim moc spokojena

Wellbutrin
1x

Ahojky,nevím kde bydlíte....ale já užívám Wellbutrin již 4 roky a doplácím i s receptem 200kč!Dříve jen 90kč ještě pře velkým zdražováním!!!Tak nechápu těch 600kč!!!!A kolik tabletek užíváte jednu,nebo dvě denně...já dvě!!!!!!!B

Martina M

Prosím,a odkud jste vy?Lékařka mi dnes take Welbutrin napsala a upozorňovala mě na velký doplatek..Asi 300KČ..Díky Martina

Sára

Dobrý den, mám velký zájem o Wellbutrin, prosím nabídněte, má adresa [email protected]

Lenka

Prosím, nabídněte AD Wellbutrin, adresa je [email protected] děkuji

Rose
1x

Prosím, můžete mi někdo napsat, jestli při začátcích braní Wellbutrinu nejsou nějaké vedlejší účinky ? Jde mi o to, že jsem to zažila u Remoodu a Asentry a nyní uvažujeme s paní dokt. o Wellbutrinu. Moc citlivě reaguji asi na všechny prášky. Někdo necítí prakticky žádné změny a já mám kolaps :-( Asentru jsme prakticky hned v začátcích sundaly, jelikož mi vyjel tlak 185/135, a složila jsem se jako kus "hadru". Jinak jsem dřív měla tlak OK. A ještě jeden dotaz - nepřibírá se s Wellbutrinem ? Děkuji moc za odpověď a zdravím s přáním hodně sil do života .

ivkaja
1x

Vedlejší účinky: Ahoj! Když jsem začala brát Wellbutrin, pár dní mě bylo malinko špatně od žaludku, a dost podstatně se mi zvýšil sexuální apetit.... Po Wellbutrinu se nepřibírá určitě, spíše naopak (zpočátku způsobuje mírné nechutenství..). Srdečně zdravím!!

Nika
1x

Jestli můžete napište mi na e-mailjak vám sedl Wellbutrin, já mám stejné zkušenosti s lékx :-( [email protected]

ivkaja

Ahoj všem! Moc by mě zajímalo, zda se vám všem, kteří užíváte wellbutrin, také tak tak enormě zvedl sexuální apetit??? Beru 1tbl.denně (současně s 1tbl. Cipralexu)

gumídek

to si piš :o)

evakazdova
2x

začinám brát welbutrin a bojím se vedlejších činků.pred několika lety jsem brala zoloft,ten mi pomohl.tentokrát mi po něm bylo půl roku zle. co welbutrin,mam strach,že to bude stejné.

TomexTuner

Zdravím bojovníci:) Vzhledem ke skutečnosti že trpím panickou poruchou od svých 15 ti let a tudíž rovných 10 let bojuji s její léčbou pomocí AD.Mám vyzkjoušeno opravdu mnoho druhů SSRI,SRNI a podobně.Poslední mnou užívané AD bylo z druhu SRNI a to konkrétně venlafaxin(Olwexya,Velaxin).Z prvu mi byla naordinována opravdu nejnižší dávka a tudíž 75mg což se později ukázalo jako neúčinné a proto se medikace zvedla na 150mg což bylo dostačující...JENŽE: antidepresivní účinek skutečně dobrý ale na mne ovšem zapůsobil také jako chemická kastrace a to doslova. 0% chuti na sex,mazlení,milování a jakýkoliv kontakt se ženou což vzhledem k mému věku(25) je naprosto nepřijatelné a omezující už co se týče vztahů a to vám později paradoxně deprese přivodí.Proto jsem svojí paní doktorku(mudr. Alena Palčíková-není lékař ale anděl!) informoval o této skutečnosti načež kývla že tento nežádoucí účinek se vyskytuje hojně.Proto po konzultaci jsme léčbu venlafaxinem na dávce 150mg ze dne na den ukončili a nasadili Wellbutrin SR v dávce 150 MG/denně.Ovšem již druhý den se objevily tolik známé a nepříjemné a často až omezující závratě.Tento jev se objevil kdykoliv byla zapomenuta dávka Olwexye již po několikahodinovém prodlení.Ovšem tento jev přetrvává již 6-tý den a je otázkou zda tyto negativa nezpůsobuje syndrom z nárazového(nedoporučeného) vysazení Venlafaxinu,nebo zda je oným nositelem tohoto jevu právě Wellbutrin který mění chemické reakce v mozku.Kdyby to ale byl Venlafaxin tak by závratě měly spíše odeznívat,ovšem v mém případě kontinuálně přetrvávají.Pravdou je že to je lék na úplně jiném principu než SSRI či SRNI takže to asi bude chtít čas.jsou to závratě řekl bych pulsního charakteru kdy reagují na pohyb očí(například v autě pohled do zpětného zrcátka) a spolu se závratí se objeví šelest v uších a výpadek zraku.Je zajímavé že se to objevuje vždy třikrát po sekundách za sebou bum-bum-bum a klid...někdy je to až komické...cítím se jak digitální televize které vypadává neustále signál:) Doufám že to odezní až se lék dostane na 100% svého účinku a bude to dobré:) Každopádně všem držím palce...deprese a podobné onemocnění jsou potvory ale zatímco vy spíte tak po celém světě vyvíjejí nová a nová a nová léčiva pro lepší léčbu...Takže to nevzdávejte a vydržte:) Kdyby měl někdo dotaz ohledně panické poruchy či medikace SSRI a SRNI tak mi napište:)

TomexTuner
1x

Tak přátelé bohužel jsem dnes byl nucen navštívit ale opravdu urgentně svoji lékařku s jasným cílem...WELLBUTRIN pryč!jak jsem výše zmiňoval tak jsem vyzkoušel celou škálu AD ovšem tak razantní a opravdu tak odpravující počáteční účinky jsem nezažil.Když jsem celý život medikoval SSRI popřípadě SRNI tak chemická struktura v mozku byla dá se říci srovnaná a případné výkyvy se daly zvládnout trojůhelníkovým dýcháním,ovšem tyto účinky se zcela vymykají normálu.Jedná se skutečně o stimulant který naopak úzkosti a stav napětí vybuzuje a dalé udržuje(alespon v mém případě.).nejsem padavka co ihned léky mění skrze nežádoucí účinky,ovšem toto už je nebezpečné už z hledika řízení motorových vozidel.Mikrovteřinové výpadky zorného pole spojené se závratí a hučením v úších jsou nepříjemné ale dají se zvládnout pokud postupně odeznívají.Ale v mém případě spíše gradují a přidává se i brnění zubů,dolních končetin,jazyka a podobně.Jeví se to jako by v mozku zkoušel vyprovokovat epileptický záchvat či křeče.U tohoto léku skutečně mohu říci že mi NESEDÍ.Každý člověk potažmo jeho organismus je naprostý originál a to co jinému pomůže tak druhého může zabít(proto také léky nedáváme kamarádům s tím že mu také zaberou..). Pokud někomu opravdu vyhovuje tak mu samozřejmě blahopřeji.Je to nový lék ale opravdu určený k léčbě deprese ale nikoliv k léčbě PP popřípadě úzkostí jelikož to je jeho hlavní účinekl že se chová opravdu jako amfetamin a hrozí předávkování(proto ve verzi SR nepůlit!!).TAkže u mě opravdu nula bodů a pryč s tím.nasazen Fluoxetin který je sice opět SSRI a je zde ale menší vliv na libido,což u Venlafaxinu bylo devastující a doslova jsem to nazval "CHEMICKOU KASTRACÍ".Takže opravdu léky typu NDRI ne...Zatím ahoj:)

inna

Měla jsem to po wellbutrinu stejné....měla jsem pocit, jako by mne někdo sledoval, manipuloval. Rozsirene zornicky, horke dlane, na obrazech jsem videla jen zlo, bala se stinu, slovni zasoba katastrofa. Proste mi nesedl. Doslova a dopismene. Jeste ted nekdy mam ty stavy a to uz ho pul roku neberu.jsem zpět na citalecu, ale nezabral tak jako dříve...takže čekám.

Marketa

Ahoj, neru wellbutrin uz 1,5 roku a celkove se levǐ na deprese 4 roky.. Momentalne cipralex arivozril na noc a k tomu drive 2 a ted 1 tablera wellbutrinu. Zaujalo me to s tou slovni zasobou.. Obcas si pripadam jsko blazen, ze si nemuzu vzpomenout na spravna slova anebo msm pocit chvilkama jako bych byla mimo realitu s rijam si prober se, vse je jako vzdycky.. Asi ma fakt ucinky.. Ted jde asi o to, jak moc jsou prospesne nebo napak skodlive..

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce