Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Mé zkušenosti s elektronickou cigaretou (e-cigartou)

Snad někomu můj příběh pomůže. Když jsem se dozvěděl o e-cigaretě musel jsem ji získat za každou cenu. Ještě ten den jsem ji koupil a netrpělivě hned vyzkoušel. Mé první šluknutí bylo jako anděl spásy protože jsem na plicích pocítil pocit, jako u klasické cigarety v duchu jsem si s velkou úlevou řek „a je po cigaretách“ První 2 dny jsem zápasil s nedokonalou funkčností e-cigarety, která se projevovala tak, že někdy jsem si zakouřil a někdy ne. Pak jsem našel určitý grif jak si nejlépe zakouřit a byl jsem rád, že se nemusím vracet ke klasické cigaretě. Dalších asi 7 dní jsem kouřil e-cigaretu snad pořád a uvědomil si, že jsem určitě svůj návyk na nikotin ještě zvýšil ale při představě, že bych se měl vrátit ke klasice jsem se s tímto faktem smířil. Řeknu Vám hulil jsem snad pořád a na nic nebyl čas, jak jsem jen ládoval nové náboje. Přes všechno jsem pocítil, že je mi mnohem lépe a jak hodně mě tabákové cigarety sráželi k zemi. Když mi asi po 10 jednou došly baterie k e-cigaretě (zapomněl jsem si je nabít) zapálil jsem si mé oblíbené Marlboro, ale vůbec mi nechutnalo. Vyhodil jsem cigaretu ven z auta a šlápnul na plyn, abych už byl doma u nabíječky. Rozhodl jsem se, že to začnu prodávat a krátce na to jsem narazil na cigaretu (byla to už moje pátá e-cigareta), která byla velmi silná, a uspokojila mne naprosto úžasně. Věčné kouření a ládovaní odeznělo jako mávnutím kouzelného proutku. Aniž bych o to usiloval automaticky jsem kouřil méně a dnes cca po 2 měsících si kolikrát uvědomím, že jsem třeba půl dne nekouřil. Dokonce, i když bych mohl kouřit na místě kde je zákaz kouření vůbec mi nedělá problém toto dodržet. Závěr teda zatím je, že jsem začínal na náplních 24 mg nikotinu a dnes jsem na 11 mg nikotinu aniž bych se snažil to nějak omezovat a hlavně s čeho mám největší radost „normální cigareta mi nechutná“ Přeji všem, ať se odnaučíte kouřit.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Laura

No je potřeba upřesnit požadavky. Výdrž baterie, příchutě, vzhled apod. Doporučuju si třeba projít vapoo, kde najdeš tady ty elektronické cigarety a doporučuju projít si celý ten popis :)

georg
1x

Rád bych se také podělil o svou zkušenost s e-cigaretou. Už zhruba rok se snažím s kouřením přestat (denně cca 10-12 cigaret, pokud byla hospůdka tak o poznání více :o)), ale více méně také zůstalo v úrovni přání, protože vůle se nedostávalo. V květnu si kolegyně v práci koupila e-cigaretu, že zkusí s její pomocí přestat. Velmi mě to zaujalo a tak jsem zjišťoval dojmy a pocity a jelikož byly veskrze pozitivní tak jsem si e-cigaretu koupil také. Tak nyní je to přesně týden co e-cigaretu používám (vím že to na zhodnocení není příliš, ale aspoň něco) a jsem velice spokojený. Jestli Vám z vlastní zkušenosti mohu něco poradit, tak nekombinujte klasickou cigaretu s e-cigaretou. První den mého používání jsem to tak udělal a akorát jsem byl zklamaný, že kouření e-cigarety mi nic nepřináší a téměř nic necítím, ale zapřel jsem se a celý následující den jsem kouřil pouze e-cigaretu a teprve poté a je to mnohem lepší. Je třeba si uvědomit, že e-cigareta není klasická cigareta, tudíž od ní nelze očekávat to samé co od normální cigarety, ale jak to vnímám já, tak je to ideální mezistupeň mezi kuřák - >nekuřák. Tomuto napomáhá i "oblbnutí hlavy", že na rozdíl od žvíkaček nebo náplastí držíte v ruce něco jako cigaretu, co vypadá i chová se jako normální cigareta. Přeji hodně úspěchů vám (i sobě).

Petrik
1x

Mám e-cigaretu 3tí měsíc.Do té doby jsem kouřil přes 30 cigatet denně.Nyní kouřím 1 krabičku týdně.Nejraději bych na normální cigaretu zapoměl,ale občas mne e-cigáro vypeče (nabitá baterie není ve zkutečnosti dost nabitá,originál cartridge je z výroby špatně naplněná a vydrží zhruba jak 3 cigarety a ne 10,jak jsem zvyklý a nemám u sebe další ),pak sáhnu zase po klasice. Pořídil jsem "dotovanou e-cigaretu " ( nebudu dělat reklamu,kdo bude chtít, tak snadno dohledá na webu).K základnímu balení jsem si přiobjednal 1 baterii navíc ,takže jsem měl celkem 3.Všechny odešly během 14 dní ,prodejce ale obratem poslal jiné 3 baterie se slovy,že to byla špatná celá serie baterií.Nyní po zhruba 2 měsících baterie zase odcházejí,nedrží napětí,nelze se spolehnout,jak dlouho vydrží.Beru,že baterie jsou spotřební materiál,ale pořizovat každé 2 měsíce nové 3 baterie za zhruba 1400 + náplně,tak se tato sranda celkem prodraží,ikdyž dřív jsem natom nebyl lépe :D Ecigáro nezavrhuji,právě naopak,přestal jsem po ránu kašlat,nesmrdím,víc mně chutná jídlo,celkově vím,že u chci zůstat u elektriky,ale ta kvalita je zatím nic moc.Rád si nechám poradit jiný typ,pokud má někdo lepší zkušenost.

Hanka
1x

Ahojky, já prestala kourit diky Champixu ale e-cigaretu jsem si koupila od firmy Garant a jsem maximálně spokojena. Je pravda že mi museli vyměnit amotizer i baterie ale jsou moc ochotni a kdyz neco nevite, poradi. Uz dávno si kupuji liquid bez nikotinu s přichuti a kdyz to na me prijde, stači jen potahnout. Opravdu doporucuji a to jsem take jen konzument nejsem prodejce. Musite narazit na solventni prodejce a o tom to je.

Tomáš Valka
1x

Srdečně zdravím,dnes jsem do fóra něco málo přiložil ze své zkušenosti.Zkuste přečíst,možná je to usnadnění.S pozdravem Tom

Otík

Proč "solventní" ? Hloupé...

petrik
3x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

jitkA
2x

Zdravím chci se zeptat jak dlouho vidrží e cigareta?vidrží aspon rok?KOUPILA LSEM SI NICK CIGARETU A JSEM SPOKOJENA,ALE ZAJÍMÁ MĚ...,JESTLI SE DA DOKOUPIT NOVÝ ATOMIZÉR NEBO SI MUSÍM KOUPIT NOVOU CIGARETU

Erik

Já si koupil ecigaretu, ne kvůli odvyknutí (to bych šel po Champixu), ale kvůli letadlu a podobným místům. Jsem ale absolutně sklamán! Dýmivost minimální, pocit pokouření rovněž minimální, náplň vydrží pár hodin (jednou za 30 minut si 3 potahnu, z toho minimálně jednou nic). Tak nevím jestli mám špatný typ nebo co. Mám intellicig Evolution.

ivka

Mám také Intellicig E. a mé dojmy jsou stejné,dýmivost je minimální,kouření to nepřipomíná ani trochu,opravdu jen na překlenutí doby kdy nemůžete,ale chcete kouřit.Zklamání-cigaretu to nepřipomíná ani trochu.

katus

a aku mas znacku, ze ti nedymi? pretoze moja funguje skvelo a taisto vydrzi nabitie, a mam pre istotu dve..pokial jednu pouzivam druhu nabijam :)

andiou

cigareta mi pomáhá,zatím jsem spokojený akorát píšou že jedna náplň je asi jako 10 normálních cigaret ale já mám zkušenost že vydrží tak 20 až 30 zatáhnutí-víc ne poraďte mi-jak to funguje vám díky

Jan Petrek

Predovšetkým som sklamaný z toho, že ecigareta nemá skoro žiadny nikotín. Vôbec necítim to príjemné opojenie, ktoré mám po normálnej cigarete. Objednal som si preto novú náplň s 24% koncentráciou nikotínu, Uvidím, či sa to zlepší. Ináč som bol prekvapený, že na to, aby sa ecigareta aktivovala musím vyvinúť značnú silu nasávania. Ináč som s ecigaretou vcelku spokojný, funguje dobre, aj dymí dobre, dym má príjemnú chuť.

Jan Petrek

Tak už som si patronu naplnil 24 % nikotinu a je to omnoho lepšie. Už to cítiť, to mierne opojenie ako pri klasickej cigarete. Len treba dlhšie fajčiť. Pri klasike stačí 12-15 potiahnutí, pri ečku treba aspoň takých 20 - 25 potiahnutí na to, aby som pocítil podobný účinok. Stále ma trápi to, že musím silno ťahať, aby sa cigareta aktivovala. Skúsim objednať novú batériu a ividím, či to bude to isté.

jan petrek
1x

tak, už sa mi tá batéria akosi sama opravila a stačí len slabé potiahnutie a aktivuje sa. Až teraz je to paráda - toľko dymu nie je ani pri normálnej cigarete a tie pocity sú dokonca lepšie...

martin

Já jsem velmi spokojený, kouřil jsem 20 až 30 klasických cigaret denně, dnes žádnou nebo třeba jednu, když ji od někoho dostanu, cigarety nekupuji. Vůbec mi už nechutnají. A navíc ten rozdíl, když ráno vstanu plný síly, nekašlu, procházky zvládám bez zadýchání. Tohle je pro mě to nejlepší na ecigaretě, že v ní není to svinstvo, jako v normální cigaretě, neucpávají se cévy a tak. A ta pohoda, nemusím běhat v zimě na balkon na jednu, kterou stejně nedokouřím, nesmrdí věci, nesmrdí auto. Je fakt, že je třeba si na ecigárko zvyknout, je to jiné, jenže já si ji proto koupil, abych si od normálních cigaret odvykl.

Peto
1x

zaujimalo by ma, ci sa da vymenit vaticka v cartridge (patrone) a ako. pouzivate obycajnu vatu, alebo treba kupovat novy cartridge aj s vatickou? dakujem

kokotos

myslim, ze normalni vaticka by se roztavila, to tak nejakou skelnou (izolace do baraku vetsinou ohnivzdorna), ale vdechovat kousky skla asi tak nebude idealni ... tzn. ze neporadim, ale zajimalo by me co je to zac :-))

Eny

Zdravím všechny ,dnes mi přišla moje druhá e-cigareta.Musím podotknout ,že je potřebný správný výběr .Moje prnví cigareta byla otřesná ,při tahání se mi plíce málem vcucly do sebe, protože to vůbec nešlo .Teď jsem mile překvapená .Ta co mi dnes přišla se taha jako normální cigareta chuť je jiná taková nasládla ,ale není špatná .Je to opravdu o tom co si vyberete za typ a samozřejmě jakou máte vůli nešáhnout na normální cigaretu. Dnes mi to jde ...Výběr je veliký a je dobré si přečíst i jiné diskuse.Za 14 dnů napíšu jak to semnou vypada.

Eny

ještě doplním :Ma první cigareta samozřejmě po jednom dni taky letěla do šuplíku ,takže nespokojenost opravdu vídím v nesprávném výberu .

trash

No a co máte teď a co letělo do šuplíku?

Ján Petrek

Vrelo odporúčam e-cigaretu Unicaat s cartomizérom. To množstvo dymu a hit nemá ani normálna cigareta. Je to bomba!!! Fajčil som 20 denne, dnes fajčím len Unicaat.

Lenka

Ráda bych přestala kouřit, několikrát jsem se o to už pokoušela, ale bez úspěchu. Po přečtení celé diskuse jsem se rozhodla pro e-cigaretu. Je tady někdo, kdo by mi poradil do začátku? Značek je strašně moc a už jsem se v tom ztratila. Kouřím cca 15 cigaret denně.

Ján Petrek
1x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Lenka

Děkuji, na tuto cigaretu jsem se dívala a ještě než jste mi odpověděl jsem si říkala, že bych ji mohla zkusit. Těch 15 cigaret denně je maximum, spíše vykouřím míň, takže značk Optima by mohla být ideální. Jen mě zaráží, že musím odebírat půl roku náplně, co když je nebudu potřebovat? Asi bude lepší, když se zeptám přímo pana Drnovského :) Nicméně, mockrát Vám děkuji za radu a pomoc, jdu do toho!!

Luciano

Lenka, vôbec sa nemusíť báť, že tých 30 kapslí mesačne nevyjačíš. V jednej kapsli je len 0.4 ml náplne a to vyfajčíš rýchlo.

unchained

Tak nezustavam pozadu a pridavam tady vlastni zkusenost pro budouci precteni potencionalnim eckarum... :o) Predesilam, ze jsem silna kuracka, az 30 - 40 cigaret denne po dobu sedmi let, navic pri studiu pracuji v baru, takze kuraky mam neustale na ocich... Zkousela jsem náplasti, inhalátor Nicorette, biorezonanci... Rezonance pomohla, ale za trictvrte roku jsem se ke koureni vratila... Poridila jsem si e-cigaretu Joye eGo... Mam ji ctrnact dni, prvni tyden jsem si na ni zvykala a doplnovala ji klasickymi cigaretami, ze dvou krabicek denne jsem to s eckem stahla na 3-5 cigaret... Druhy tyden jsem se pokusila zustat vyhradne u ecka, z pocatku tydne jsem jeste dala jednu/dve obyc, ale popravde mi nechutnaly... :o) Spis mi klasicka ubyvajici cigareta chybela po ranu nebo po jidle... S e-cigaretou je to vazne jen o psychice, klasicka cigareta mi skutecne na chut uz vubec nejede (zatimco ecko ano) a nikotin nechybi, takze to chce jen preprat ten zvyk, coz neni vubec slozite, jak zjistuji postedni tri dny, kdy uz jsem klasiku nevzala do pusy... Nevadi mi ani pozorovat ostatni, jak kouri... Podle rad na internetu jsem si prvni e-liquid objednala o stupen silnejsi, nez jsem kourila cigarety, takze proti light klasikam jsem si zakoupila liquid s high obsahem nikotinu a zjistuji, ze je na me silny, takze uz mam objednany slabsi a doufam, ze se mi to jeste povede snizit, casem treba i na nulu. Uvidime... :o) Kazdopadne ke klasice se vracet nechci... :o) Pokud by se nekdo pidil po cene a zajimalo ho, kolik usetri... Na strance, ze ktere jsem e-cigaretu objednavala, je rozpocet na 4 mesice, ve kterem je zahrnuty i nakup atomizeru (ktery ma u me cigarety zivotnost cca 2 mesice), baterie, liquidu... Takze e-koureni me za 4 mesice vyjde v prumeru na 3500 (to si jeste pridavam, pocitam s postovnym a treba i s vyjmecnym vydajem) a koureni obycejnych cigaret me pri dvou krabickach Viceroy denne vyslo za 4 mesice cca na 15000... No fiha... :o) Takze pokud je pro nekoho setreni penez ten hlavnejsi duvod k prechodu na e-cigaretu, neni vubec nad cim premyslet... Jestli se da diky e-cigarete uplne odvyknout, to zatim netusim, spis v to doufam, ale vsechno chce hlavne CHTIT... Jestli se da z obycejnych cigaret prejit na elektronickou? Uz zcela jiste vim, ze je to mozne i pro tak silneho kuraka, jako jsem ja a vlastne jsem se nemusela ani moc hlidat... :o) Tak doufam, ze ten sloh nekomu muze pomoct pri rozhodovani... :o)

mk
1x

ahoj všem, připojuju se do diskuze, e-cigarety jsem měl dvě, jednu před asi rokem, nyní mám jiný typ. opravdu velmi ale velmi záleží na tom, jakou si koupíte. jelikož jsem kouřil krabičku denně, když jsem si zašel večer na pivko tak i víc, normální e-cigareta byla opravdu slabá, chyběl mi pořádný dým, neustálé protíkání liquidu z vatišky do atomizeru, mizerná výdrž baterky atd. e-cigareta letěla po pár týdnech do koše a bohužel jsem se vrátil zpět k cigaretám. nedávno jsem si koupil novou značku bez vatiček, se silnou baterkou (vydrží 2 dny), a liquid se nalije do nádobky (žádné kapání, prostě to tam nalijete a máte na celý den vystaráno). jediné, na co je třeba dávat bacha je, aby byla cigareta uložena vodorovně (v kapse, v tašce, v kapse), protože po nějakém čase začně liquid protékat. ale hlavně : perfektně kouří, dělá hustý dým, jako normální cigareta. Značka je eGo Tank za necelé 2000 jsou dvě v balení, veškeré příslušenství a liquidy na měsíc zdrama (čili za měsíc ekouření už mám cenu za celé balení dvou ecigaret "zdarma"). cigáro sice vypadá jako černý doutník a ne jako cigareta, ale to mi nevadí. doporučuji ze zkušenosti. nejhorší zkušenosti mám s levnými ecigaretami z aukra, to opravdu nedělá žádný dým. uvažujte, abyste si to kouření užili, mělo by to být co nejvíce podobné klasickému dýmu, ne nějaké inhalátory.. a když chci dýmu méně, tak prostě méně potáhnu :) držím palce při výběru a musím říct, že po týdnu se mi vrátil čich i chuť, necítím se večer unavený a nesmrdím, dokonce mě štve, když si zajdu na pivko, že mi je ráno cítět oblečení, smrdí mi to. Jinak první týden či deset dnů používání jsem kouřil i normální cigarety, nijak jsem se neomezoval, prostě mě přešla chuť, někdy jsem vykouřil dvě za den, někdy pět, po dvou týdnech už ani jednu klasickou, protože to prostě smrdí a chutná divně. a poslední věc : rozhodně kouřím méně než když jsem kouřil klasiku, první potáhnutí si dám někdy v jedenáct dopoledne, zatímco z obyčejné cigarety jsem si potáhl třeba desetkrát, z ecigarety mi stačí ke stejnému efektu si potáhnout třikrát. a náplň mě vyjde na tři stovky měsíčně, až odejde atomizér, stojí taky tři stovky, vydržet by měl tři měsíce, uvidíme. pokud váháte, jděte do toho, je to super, jen si kupte KVALITNÍ typ co dělá hodně kouře !

davkar

Musím souhlasit s mk. Také jsem zakoupil eGo tank a jsem velice spokojen. Kouřil jsem 40 cigaret denně a teď mi normální cigareta smrdí a ani mi nechutná. Baterie mi vydrží celí den a zrovna tak náplň vydrží dlouho. A to jsem byl jeden z těch co tomu nevěřili.

niki

Ahojte ečkaři. Objednala jsem si ecígo joy 510, plus nějaké doplňky, tak jsem zvědavá. Zítra mi to přivezou, těším se. Kolegyně v práci ecíga mají, ale čudí k tomu smradlavky. Mě smradlavky fakt smrdí a vadí mi to. A nebaví mě hledat kavárny a restaurace pro kuřáky.O tom, co všechno je v nich , ani nemluvím. Pročetla jsem tady mraky diskuzí, tak jsem zvědavá, jak mi to půjde. Chci přestat se smradlavkami a taky ušetřit, krabka denně je fakt dost drahá. Navíc kouřím jen v práci, doma ne. Tak se zítra těším, až ji ochutnám. Motivace tu je, tak mi držte palce. Niki.

Karlos

Na netu pokud člověk pohledá tak najde opravdu spousta informací o e-cigeratách,např e-cigareta Fans tam těch informací včetně videí má hodně a na diskuzním fóru ani nemluvě.Já mám výše zmiňovanou e-cigaretu SuperSmoke Unicaat a jsem sní velice spokojen,viz.mé předchozí příspěvky.Jak píšete cena krabičky je už cenově neúnosná a škodlivosti kouření ani nemluvě.Ze své zkušenosti můžu říct že když jsem hulil 40ks pyro cigaret denně a už po týdnu jsem pyro vůbec nepotřeboval,tak e-cigareta je opravdu správná volba a je taky dokonalé šidítko do kterého se opravdu vyplatí investovat.Já už e-cigaro kouřím měsíc a žádný sebemenší náznak toho že bych měl potřebu si zapálit pyro cigáro nemám.Přeji ať Vám e-cigareta přinese takové potěšení jako přinesla mi.Pokud budete s nečím potřebovat poradit a kolegyně nebudou vědět tak neváhejte a napište do fóra na e-Cigareta Fans,tam je paní e-Hanka která má obrovské zkušenosti s těmito cigaretama,ráda Vám poradí.Taky jsem se tam žádal o rady a přišly velice záhy.Přeji Vám mnoho úspěchů.Ps:Napište pak jak Vás e-cigareta zaujala.

Mirek Doležal
1x

Zdravím jsem an tom podobně, vyzkoušel jsem víc typů, ale tenhle mi padl nejlíp, jednoduchý, kvalitní, levný co dodat, na cigáro si už ani nevzpomenu :)

e-kuřák

Elektronickou cigaretu jsem začal kouřit nedávno a nemůžu si stežovat, líp se mě dejchá, kašel pryč a hlavně nesmrdím kouřem a po finanční stránce je to taky lepší. E-cigaretu jsem pořídil na ecigareta-shop.cz kde mě pán velice ochotně poradil co a jak a i doporučil správný typ e-cigarety. Tímto děkuji a mohu jen doporučit všem kuřákům "dejte se na e-cigaretu když už se vám nedaří přestat. Nejlepší je ale stejně nekouřit vůbec.

Senta Kubátová
1x

Dobrý den, jsme studenti 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze a v rámci terénní stáže provádíme průzkum týkající se ELEKTRONICKÉ CIGARETY. Nyní sbíráme data, která budou podkladem pro naši odbornou práci. Prosíme Vás proto o vyplnění 7 otázek následujícího dotazníku. Děkujeme mnohokrát za chvilku Vašeho času! https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dFJnRDBscjh4bm9MTzBibFd5aG9ROEE6MQ

damiann

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Rocky
2x

Ahoj, se zájmem jsem přelítl celou diskusi o elektronické cigaretě. Jedna věc je jasná. Cokoliv co odvede kuřáka od kouření cigaret, doutníků, vodnic a jiných sraček je správné. Proto elektronická cigareta je jednoznačně pokrokem. A nechci aby můj příspěvek kohokoliv odradil. Kdo má elektronickou cigaretu rád, at se prosím nenechá mým příspěvkem ovlivnit. Osobně jsem ovšem šel jinou cestou a cigarety mi připadají jako přežitek. Byl jsem silný kuřák, cca 60 cigaret denně. A kladný vztah ke sportu. Jak běžel čas, tak se snižoval sportovní výkon, zato se zvyšoval počet vykouřených cigaret. Tak jsem na čtyři měsíce přestal kouřit bez jakýchkoliv náhražek. Skončil jsem na práškách na depresi. Pak jsem si přečetl článek o finských hokejistech a jejich vztahu k tabáku. Užívají takzvaný snus, což je bezdýmý tabák. Z hlediska zdravotních rizik se snus jeví jako bezkonkurenčně nejlepší, ověřil jsem z nezávislých zahraničních zdrojů. Je třeba podotknout, v rámci objektivity, že, přirozeně, nejzdravější je neužívat žádný, podotýkám žádný tabákový výrobek, obsahující nikotin. Na snusu se mi líbí diskrétnost, nikdo neví o tom, že jste uživatel bezdýmého tabáku, u elektronické cigarety jsem budil u okolí spoustu dotazů a připadal si jako exot, a navíc a co je hlavní, je tady široká škála chutí, příchutí a je to opravdu velice příjemné, lahodné a uvolňující. Stran sportu a pohybu, polovina finských hokejových mistrů světa snus užívá. Samozřejmě, jak jsem již psal, je to škodlivé, protože je to návykové, ale mně by celkem ta fyzická forma finských hokejistů stačila:-), ve svém pokročilém věku se jí ani nepřiblížím. Takže nic nevnucuju, pouze názor, neomezuje ve sportu, podstatně levnější než el cigareta a opravdu příjemná záležitost, kterou osobně řadím o tři třídy výše než je požitek z cigaret. Zdravím Rocky

Vladimir

kourim e-cigaro tyden a zatim super. Je sice vetsi nez normalni cigareta,ale prodejce mi vysvetlil ze male e-cigarety jsou pro ti ,co kouri malo. Koupil jsem ji v malem obchode v Liberci, tam jsem take mohl vyzkouset jaka napln mi sedne nejlip. Baterka v pohode vydrzi cely den, denne vykourim 3 naplne. Super vec, doporucuji, hlavne davejte si pozor na to jakou e-cigaretu kupujete

Pavlina

tak zdravím všechny ekuřáky,jsem řetězová kuřačka 25 let 40 denně,před 10 dny jsem si koupila x2 dual,baterie vydrží celý den,tahám jako blázen a přesto mám náplň 30 ml na dva týdny tj ca 600 za měsíc oproti 190 Kč denně tž.570 Kč měsíčně,jsem moc spokojená,jinou normální jsem od té doby v puse neměla,žádný absťák,až se bojím jestli je to opravdu tak super nebo horší než normální kouření,v každém případě mám 24 mg a je mi to dost silné,zkusím něco slabšího pokud to maj.Jo a jinak mi začali kuřáci smrdět,dřív jsem to necítila

Andrea
3x

Včera jsem e-cigaretu dostala pod stromeček,byla jsem zásadně proti,nevěřila tomu,včera když jsem si jí poprvé zapálila,nemohla jsem uvěřit,že mi to dává úplně ro stejný co klasická cigareta....mám doma celý karton klasických a od včerejška mi na ně nepřišla ani myšlenka,akorát pořád nemůžu pochopit,že na ní prostě a jednoduše nemám chuť.Dokonce kouřím doma v obyváku u televize....myslím,že se s ní naučím žít,v práci,v autě,doma.Ono je s cigaretou spojených hodně špatných zvyků,třeba zajít na kafe s kamarádkou a vyhulit u toho pět cigaret....nebo zajít do krámu za kamarádkou s otázkou.....dáme cígo?Nevím,jak tohle bude fungovat,jsem teprve na začátku,ale po mých prvotních pocitů,zcela věřím,že se ke klasice nevrátím a nějaké ty zvyky se přece dají dělat i s e-cigaretou.Stejně tady oceňuji i ty negativní názory....od toho jsme přece lidi,kolik tidí-tolik chutí....mě to to teda za nějakých 30 hodin co jí vlastním přineslo jen a jen pozitiva.

Lenka

Může se zeptat, zdali jste se někdo zbavil závislosti na nikotinu s pomocí e-cigarety? A už nekouříte vůbec ani tu e-cigaretu?

Marie

Ano, mě se to podařilo, před vánoci jsem si zakpupila E-cigaretu a hned jsem na ni přešla,po týdnu jsem zkusila normální svoji ze zásob a už mi vůbec nechutnala a nyní už mi přestává chutnat i E-cigareta a to kouřím od svých 16 let a je mi 64 let. Přeji hodně úspěchů!

Martin UL

Tak já se také podělím. Kouřil jsem 20 let 25 cigaret denně a někdy i víc. Pak si moji známí pořídili e-cigarety a já se nechal také vtáhnout do pokusu. Koupil jsem si po varování eGo-W a byl jsem mile překvapenej. První dny jsem měl pocit, že kouřím skoro pořád a bál jsem se, abych ještě více nezvýšil závislost na nikotinu. Naštěstí to byl jen začátek a dnes si prostě tu a tam dám šluka. V hospodě je to horší. Už víc než tři měsíce jsem si nezapálil normální cigaretu a když ze zvědavosti od kámoše potáhnu, už mi klasická cigareta nechutná. Vyvolává ve mě pocit jako když jsem si poprvé zapálil Marsku. Takže si m\yslím, že už se k tabáku nevrátím. Docela to považuju za výhru, protože moje největší obava byla, že kouřit normální cigára nepřestanu a ještě budu kouřit tam kde jsem normálně nekouřil. Odměnou mi je, čerstvý vzduch v autě i doma, nechrchlám ráno když se vrátím z hospody, nebolí mě po flámu hlava, nesmrdím na 100 metrů a zapálím si kdekoliv se mi zachce v rámci slušnosti. Jo a neprokouřím 2500 měsíčně ale asi tak 700 korun. Přísahám že nejsem prodejce cigaret :_)

Scara

S e cigaretou jsem ušetřila 2,500 měsíčně, zlepšila si zdraví a skvěle se mi sportuje... A ne, nejsem jejich prodejce. Nejlepší typy jsou Ego-tanky, kde i naprostý Id*** dokáže vše připravit k požitku.. starší typy měly těžší plnění a snadněji se pálily, takže i pro pitomy, ego-T typy, nejjednoduší a nejlepší. PS: e cigarety co vypadají jako normální cigarety jsou většinou "jednorázove" vydrží max. měsíc, pak patří do koše.

Lukáš
1x

Myslím si že E-cigareta může plnohodnotně nahradit cigaretu klasickou(nepište prosím hlouposti že jsem prodejce apd).Normálně myslící člověk musí dojít k závěru že ta elektronická je perfektní volbou.Už jenom to že klasická cigareta hoří je obrovsky nebezpečný pro naše zdraví,plus dalších tisíce jedovatých látech co tam nacpou.Jde jen o to koupit si kvalitní výrobek,vyzkoušet více příchutí,sílu nikotinu a hlavně se s tím naučit.Jak toto zvládnete tak věřím tomu že tu krabičku cigaret vyhodíte s okna.

Lucie B.

Dobry den mě by strašně zajimalo jen riziko co když to bouchne?Chtěla bych to koupit partnerovy,ale mám strach,aby mu to nebouchlo u pusi.To bych si v životě neodpustila.Už jsem o jednom případě slyšela.Děkuji za odpověd

Lucie.B

Dobrý den,tak jsem koupila Health e-cigarette chtěla jsem se zeptat jestli to není nějaký šmejd.Vzadu je totiž napsáno vyrobeno v číně.Děkuji za odpověd.

kangaroo

Dobrý den, má někdo představu o tom, kolik nikotinu vydechuje ekuřák, když vyfoukne onu "neškodnou" páru? Je přeci jasné, že neabsorbuje všechen nikotin do plic. Zajímalo by mne, jestli někdo dělal výzkum na toto téma. Podle obhájců ecigaret to vypadá, že je možno klidně (e)kouřit v dětském pokojíku... Děkuji.

Míra

Health e-cigarette není nejhorší máme jich doma 6 jedna 115 kč zatím fungujou 1,5 měsíce,ale jsou spíš pro slabého kuřáka nebo na zkoušku ja po nich přešel na EGO W + clear C4+ jsem spokojenej e kuřák dobře se to dá naplnit a mám to na celej den.

Daniel

Zdravím Vás, kúpil som si el. cig. a aj náplne. Kolega ju už má dlhšie tak som si objednal aj ja. Po skompletizovaní som zistil že v mojej náplni je ani neviem koľko nikotínu a neviem to ani potiahnuť do pľúc lebo sa neskutočne začnem dusiť...Mysleli sme že mam silnú náplň. Kolega mi doniesol jeho náplň a dal som ju do svojej cigarety. je to 6-tka. Fajčil som červené marlborky denne asi 20 ks a teraz toto. Po vymenení náplne skúšam a je to to isté ako keby som fajčil orechové lístie. je to neskutočne silné. Nemali ste niekedy niekto podobný problém? Teraz neviem či mam nejaký nepodarok alebo čo sa deje. moj tip je eGo-T kolega ma eGo-W Ďakujem za Vaše odpovede....

míra

Za 1 co maš za e cígo Ego W mám taky + další -jde to měnit většinou jsou lepší systémy co jdou plnit dáš tam co ti chutná.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce