Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

operace

prodělala jsem operaci kkrcni patere,podelim se o zkusenosti

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jirka

Jdu na operaci krční páteře .Co mne čeká a nemine?Na co se mám připravit?Jak žít po tomto zákroku ?Díky za odpovědi.

Marcela

Tak jak dopadla operace a jaké to bylo?? Pomohlo to? A co ti vlastně přesně operovali? Já už jsem 5 let v plném invalidním důchodu s krční i bederní páteří a na operaci jsem se neodhodlala. Nyní po vyšetření už mám spondylosu C3 - C7 a zúžení intervert. prostor, mám je prý až téměř zaniklé a já nevím co to pro mně znamená. Jsem z toho docela vyděšená. Asi půjdu znovu na magnet.rezonanci, ale nevím co se mnou budou dělat, nějak se ten můj hlavní problém prý nedá operovat. Tak ahoj

Míša

Všechny Vás zdravím, je mi 24 a 11let se peru s krční páteří. V 98 jsem během týdne skončila v Motole po operaci krční páteře. Začalo to bolestmi hlavy a motáním (chodila jsem jak ožralá) ale já jsem nic nepociťovala. Původně bylo podezření na nádor, ale to se naštěstí nepotvrdilo. Vzali mi půlku prvního obratle a kousek zadního mozečku. Do roka jsem se zotavila a zase žila celkem normální život. 99 po vyšetření MR lékaři našim řekli, že mám porušenou citlivost na chlad a horkou vodu a citlivost od kolen a loktů k prstům, že s tím se už nedá nic dělat a tak za 10 let se bude muset operace provést znovu. Do roku 06 byla pohodička, někdy bolesti hlavy a motala jsem se, ale to je tím, že mi vzali kousek mozečku (tam je centrum rovnováhy). Od listopadu 06 to bylo vše naprd. Bolesti hlavy bylo denodenní, motání hlavy, nauzea, zvracení. V Motole mi řekli, že už tam nemusím jezdit, prý mě nemusí sledovat ač jsem se viditelně zhoršovala. Skončila jsem v Boleslavi na kapačkách, které mi nepomohly. V lednu jsem se dostala do Střešovic, kde to na neurologii začali řešit a následovala neurochirurgická konzultace a dr. mi řekl, že mě operace nemine, ale že zatím je čas, že až nebudu moct polykat a dýchat, že mě odoperuje. V lednu 07 a 08 mi bylo řečeno to samé. V červnu 08 jsem byla v lázních v Bělohradě a tam jsem po třech týdnech ze vteřiny na vteřinu přestala chodit. Bylo mi zle od žaludku a měla jsem dvojité vidění. Sanita mě převezla do Střešovic. Udělali všemožné vyšetření a podle nich bylo vše v pořádku. Po třech týdnech jsem jakžtakš začala chodit a za pár dnů jsem dostala křeče do lové poloviny těla. Znovu vyšetření a uzavřeli to tak, že mi dali antidepresiva, chodil za mnou psycholog a psychiatr. Jeden dr. se tam o mě začal zajímat, dohodl mi konzultaci s primářem neurochirurgie, ale primář neurologie to stornovatl, že jsem mladá, že mi nic není. Tak si mě naši po 7týdnech vzali domů, sotva jsem chodila a měla křeče. V září jsem se dostala přes známí na Homolku a když mě dr. viděla vcházet do oeerdinace, tak se zděsila. Vezla jsem tam snímky z MR (za těch 7týdnů jsem na ní byla 5krát). Rovnou mě objednala hospitalizaci na neurologii kam jsem šla 14-17října a 30října jsem nastupovala na neurochirurgii na operaci. Na operaci jsem se doslova těšila. Ale po operaci to bylo peklo, skolabovala jsem jim, měla jsem nesnesitelné bolesti. Přestala jsem jim tam dýchat tak mě šouply na JIPKU, kde jsem byla na kyslíku pár dní. Po 5ýdnech jsem šla domů, do jizvy po vyndání stehů se mi dostal stafilokok, tak jsem 3týdny dostávala antibiotija. Domů jsem šla, a mohla jsem tancovat, neměla jsem žádné problémy. Závratě, bolesti hlavy, brnění končetin, prostě nic, Samo že jizva bolela a operační rána také. No a od dubna to začala vše nanovo, závratě, brnění končetin, tupé bolesti končetin (píchání pálení), tlačení v krku, špatné polykání, zhoršování chůze (motání a zakopávání). V červnu jsem byla na MR a zjistilo se že mi 2obratel znovu tlačí na míchu. Jo to mi sešroubovali 2a3 obratel a lebku spojily 2destičkama se 1obratlem. Tak řada vyšetření, která dopadla dobře, tak do operace zatím dr. nepůjde, ale mám dost bolesti, závratě atd. Nevydžím dlouho něco dělat. V říjnu jedu na neurologii tak jsem zvědavá, co mi dr. řekne, ale do další operace se mi nechce. A to mám ještě vyhřezlou bederku L5/S1 o 6mm. Takže mě čekají ještě pěkné věci. V březnu mi končí plný invalidní důchod,tak se modlím, aby mi ho nesebrali, jinak bych byla v koncích, pracovat jít nemohu. JSem 5 let v důchodu, půl roku jsem pracovala v reklamní agentuře a nezvládala jsem to. No snad Vy budete na tom lépe. Mějte se fajnově a páááá

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce