Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

TRITTICO AC

Prosím máte někdo zkušenosti s tímto lékem?Beru ho již měsíc,jsem ráno unavená,nemohu se soustředit.Pomohl někomu výrazněji na deprese?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Lenka
1x

Dobrý den, chci se zeptat myslíte že Trittico 75 mg si mohu vzít jen když cítím že nemohu usnout nebo že se potřebují vyspat ,nebyl moc dobrý den psychicky aby mě hodil zase do dobrý nálady? Zatím sem si ho tak párkrát vzala a dobrý. Bojím se ho totiž brát pravidelně kvůli nežádoucím účinkům napr. Sebevražedné sklony. Myslíte ze pomůže Trittico třeba na strachy z doktorů ,např. Mám strach ze zubaře,jak v lezu do ordinace začne mi hrozny horko ,pocit že se udusim,ale snažím se vždy uklidnit a pak to přejde ale štve mě to. Nikdy sem tohle neměla ,vše mi začalo po mé první operaci co sem před pár měsíci měla. Děkuji za odpoveď a radu kdo stim ma už zkušenosti.

Jirka

Ahoj, dostal jsem předepsané trittico ac 1x 150mg, kvůli nespavosti. Už první den mi z něj bylo úzko, to se opakovalo, ale snažil jsem se to vydržet. Po měsící užívání jsem už nemohl dál, na spání mi stejně moc nepomohlo, ale začali se u mě objevovat silné úzkosti, ucpaný nos, malátnost, nechuť k jídlu, deprese. Nebyl jsem schopný ani pracovat. Vysadil jsem ho postupně a teď se mi vrátili úzkosti i když ho neberu asi měsíc. Předtím jsem na toto netrpěl. Je možné, že to trittico nějak způsobilo?

Karfik

zdravím, mám podobný problém, trttico jsem bral cca 3 měsíce 100 mg ac a 75 mg prolong, vicemene na podporu spanku a jako mirne antidepresivum. Behem mesice se mi rozjeli takovy uzkosti, ze jsem nemohl jit v klidu ani do obchodu nebo ven, drive jsem nicim takovym netrpel...o problemech s zazivanim, tresavkou, neskutecnou unavou, navaly tepla aj ani nemluve...postupne jsem vse vysadil, ale uzkosti zustali...navstivil jsem tedy lekare, ktery mi predespal dalsich x leku na neco, na co jsem pred uzivanim trittica vubec netrpel... s odstupem casu si tedy myslim, ze psychiatri si ve velkem vyrabeji pacienty :(

Marcela
3x

Moje doporučení nebrat manžel po třítydenním užívání skončil na psychiatrii .

Tomáš

Dostal jsem trittico 75mg na spaní. Mám užívat celý 30 min před spánek. Zatím jsem ani jednou neužil protože když tady čtu ty věci tak mam strach. Doktor mi řekl že se nemám ničeho bát že po tom krásně usnu a ráno nebudu unavený. Trošku se to zlepšilo to spaní i bez užívání ale nic moc. Uvažuji zdá začít užívat a nebo si před spaním vždy radši vzít melatonin nevím co je větší svinstvo.

Karfik

To mi rikali vsichni doktori , jak je to skoro zazracny lek, pochybuji ale ze nekdo z nich ma skutecnou zkusenost s timto lekem. AD jsou proste natolik specificke, ze 100 ruznych lidi ma 100 ruznych reakci..

Markéta Bubníková

Prosim vás,přibíráte po tritticu

Karfik

Ja to mel spise naopak, obcasna nechut k jidlu, tudiz vaha sla spise dolu..

Ilona

Já jsem v době užívání Trittica 50 až 75 mg cca 6 měsíců zhubla 9 kg na 52 kg,. Měla jsem hodně nežádoucích účinků, hlavně nevolnost, nechutenství, ucpaný nos, bolest hlavy, kloubů, motáni hlavy, unava. Ale psychiatrička mě přesvědčovala, že je potřeba vydržet. Pak jsem přešla ze dne na den na Mirtazapin 15 mg, to jsem hned po 3 týdnech měla 5 kg nahoře. Teď mirtazapin užívám nárazově 4 mg a spím i 8 hodin. Mám jen problémy se spánkem.

josef

napíšu zde svoji zkušenost taky. po sérii antidepresiv, které nepomohly, trittico docela zabírá, doktor mi taky sdělil, že je uklidňující a podporuje spaní, no usnout mi docela trvá a ráno se budím dost unavený. celý den pak bojuji s únavou. do toho trpím na úzkosti, kdy trittico na ně asi moc nemá vliv. jinak psychika se mi zlepšila. takže jen ta úzkost a únava. nejprve jsem bral jednu tabletu 150mg večer, to mi nesedlo, druhý den jsem zvracel, byl unavený ještě víc, motal jsem se a pocitově mi bylo jako bych měl chřipku. Bylo mi řečeno užívat půlku prášku, tu beru zatím týden, tak snad se to zlepší

Radomír Calabek

Ahojte co se týče mých skusenosti je to super pomocník s únavou a depresí, vždy mě skoro uspal.Jenze jsem ho používal po léčbě s antibiotiky a mám po něm průjem i pětkrát denně a kručení v břiše.Takze se snažím si najít něco nového a nebo usnout bez ničeho,to je nejlepší.I když nás tíží povinnosti a máme nějaké stresy , něco jako trittico nás toho zbavy ale něco nám vezme Zkusme to i bez léků, vím že to dám i když to budou probdělé noci a já bez energie pak za sladkou odměnu to stojí si to vytrpět

Milan
1x

Cau, s tritticcem velká spokojenost. Beru tři měsíce, a není možné srovnávat stavy před a nyní. Mám ideální poměr 75 mg AČ + 75 mg prolong. Bylo plno vedlejších účinků, ale postupně odpadavaly. Nyní zůstaly 3, snad taky zmizej. Jsem fakt v pohodě, i přesto ze důvody předchozí uzkostí nebyly vyřešeny. A hlavně délka usinani se výrazně snížila. Na začátku bych ani nesnil, ze p třech měsících napisu tento komentář

Milan

Sorry, koukal jsem na gramaz a je to 150 + 150

Jan

Pouzivam triticco 150mg celou tabletu pred spanim, a rano se budim stylem ze nemuzu ani vstat a jsem minimalne 3 hodiny mimo s nekonecnym suchem v puse, opravdu extremnim suchem, jsem kvuli tomu schopny vypit i 4 litry vody… nekdo kdo to ma stejne ? Popr jak se toho da zbavit ?

Anička

Ahoj, taky se podělím. Brala jsem trittico 1/3 75 na spaní asi 4 roky zpátky, k tomu Brintellix na deprese. Trittico mi se spánkem hodně pomohlo. Do hodiny jsem byla tuhá a hlavně jsem měla pozitivní sny (dřív jsem trpěla na noční můry a z toho vznikala nespavost). Po skoro půl roce sem začala být unavená i přes den, zhoršovalo se to až do stavu, kdy jsem ve dne usínala pomalu i ve stoje. Přestala jsem ho brát a s vysazením jsem neměla žádný problém. Neměl vliv ani na moji váhu. Nedávno jsem ho začala brát znovu, k tomu mám jiná AD - Bupropion, a na usínání mi nezabírá, sny sice pěkné, ale celý den jsem unavená, motá se mi hlava a mám horší soustředění (což ale může být i kvůli zvýšenému libidu, za kterým je trittico). Tím chci hlavně upozornit na to, že účinky mohou být různé i u jednoho člověka a může to souviset i s dalšími léky, které bere.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce