Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

zlomená klíční kost

mám už více než tři týdny zlomenou klíční kost, lékař doporučuje zatím konzervativní léčbu, ne operaci...ALE VŮBEC TO NESRŮSTÁ!!! vůbec nevím, čím to může být, doktor mi samozřejmě skoro nic neřekl, neměl moc času a plnou čekárnu pacientů...nevím co mám dělat, respektive co dělám špatně, nebo čím to může být a jak dlouho to vlastně může trvat...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
bažina

dneska se mi zlomila pravá klíční kost (přelet přes řidítka) ,pekelně to bolí,dostala jsem osmičku, děsím se té noci... přeju brzké uzdravení ;)

Kuba

Asi před 2 týdnama jsem si zlomil klíční kost, a mám tam osmičkovej převaz . Už to moc nebolí, ale mám tam velkou bouli. Nevíte z čeho to může být ? . Díky

Jenda

Ahoj já mám taky zlomenou lícní kost ne svojí vinou ( seděl jsem na patníku a nějaký magor přiběhl a nakopl mě nohou do hlavy ) když jsem jel na pohotovost tak my tam řekli že je to v pořádku že to zlomené není !!!! to bylo v nemocnici v Pelhřimově tak že tam opravdu nejezděte !!!!!!!! 14 dní jsem s tím byl doma jen tak bez ničeho pak když jsem šel na kontrolu ke své lékařce tak jsem se dohodly na nových rentgenech tak jsem se vydal rači do nemocnice v Havlíčkově Brodě tam po celém dnu zjistily že je to zlomené na 2 místech !!! chtěli mi to vytáhnout háky ale báli se že se kost vrátí zpátky dolu po konzultaci jsem se dohodly že pojedu do Pardubic druhý den jsem jel do Pardubic tam ně přijali na lůžko druhý den jsem šel na sál tam mi dali dlahu pár šroubků :) a za 5 dnů jsem jel domu ......

Roman
1x

ZDravím - i já se přidám. Od 26. 1. po pádu na lyžích (nikdy se nezkoušejte vyhnout někomu, kdo to zezadu před vás "šoupne" a pak ani nezastaví) - čistá šikmá zlomenina pravé klíční kosti. Sice dislokovaná, ale po nasazení "batohu" - mmch když mi to ten "sestřička" utahoval, myslel jsem že ho kopnu do kou.í - se kosti přitáhly k sobě a od té doby jsou u sebe. Spánek je naprd. bolí to pod rukama, bolí záda. S přítelem "brufenem" se to dá ale zvládnout. Na kontrolu 5. 2. tak se uvidí. Je to hodně nepříjemné, ale naštěstí myš se s tím kontrolovat dá :) mohlo to být horší...

Roman
1x

tak po třech nedělích sundané kruhy - ortézy - a nyní srostlé, rehabilitace, a tak. Po celou dobu jsem do sebe "cpal" od Walmark - Vápník - hořčík - zinek Vitamin D - a nevím jestli to je tím nebo ne, ale bylo mi řečeno že se hojím jako kočka :) - dnes jeto měsíc a dva dny - a zvládnu v pohodě i dámské kliky... takže super. Za 14 dnů zase nahodím brusle a půjdu si ještě jednou, dvakrát zahrát hokej... Ale teď bych si dal od zlomenin chvíli pokoj...

Anonymka

Já si ji zlomila přimo před týdnem,a bolí mě spíš svaly od těch delbetových kruhů a mám po nich úžasné odřeniny. Bože ať už je to pryč,tohle je snad horor.. Nemáte někdo nějaké rady,jak takový srůst těhle kostiček urychlit? Jak se správně hýbat,co nedělat,popřípadě nějaké vitamíny? díky

Tomas

Ahoj. Potrebuju poradit. jak se pozna zlomenina klicni kosti? Jak moc ta zlomenina boli? Ja sem včera spadl na snowboardu, když sem delal trik na railu a dost tvrde sem spadl levym ramenem na led. Uslysel sem takovy krupnuti ale nevim jestli to byla helma nebo klicni kost. Chvilu to dost bolelo a skoro vubec sem s rukou nemohl hybat. Pri nejakym otresu to obcas dost zabolelo. Pak sem jel dom :// . Nemohl sem spat a dneska to boli furt stejne. Kdyz sem v klidu tak ne. Ale v urcitych polohach to dost boli. Kdyz treba zvedam ruku na klavesnici, tak si musim pomoct tou druhou. A aji prevlikani me dela dost problem. No a tak nevim jestli to mam zlomeny a nebo jen naražený. A k doktorovi se me ted nechce. Proto se chcu zeptat vas jestli me nejak poradite. Diky

Honza

Taky všechny zdravím.Klíční kost mám zlomenou už porduhé,přesně ve stejném místě.Už je to 3tí týden co to mám v dlaze,tak jsem dnes s rukou trochu hýbal,protože jsem potřeboval něco podržet a když jsem otočil zápěstí od klíční kosti se ozval divný zvuk takové zakřupání.....,ale vůbec to nebolelo jen mě to velice zděsilo....neví někdo co to mohlo být a jestli to je špatné? moc děkuji

David

myslím že to nemusí být nic špatněho,ale pokud si ruku 3týdny držel bez pohybu,tak to mohly být jen šlachy:) neznamená to nic špatného pokud tě to nebolelo.)

Andy

Tak mě srazilo auto kole a mám taky zlomený klíček.. Mám ortézu, která řeže v podpaží a ruce nedám k tělu, takže mi jen tak odstávají. Chtěla jsem operaci, ale prý po ní kost nesroste tak pevně, jako po ortéze.. Za měsíc by mi ji měli sundat. Mám jíst kalcium, tak jsem si koupila žvýkací bonbony obohacený o vitamin D3, který pomáhá ukládání calcia.. Doufám, že se to nějak urychlí, za měsíc mám jet závod na silničce, ale to asi nepůjde.. Kosti o sebe při pohybu vržou a to bolí, ale už cítím, že nejsou tak špičaté v tom zlomení jako před týdnem..

Michal

Zdravím. Po nehodě jsem měl zlomenou klíční kost. V nemocnici mě to stáhl doktor, pouze obvazem 3 dny jsem ležel na pozorování. Byl jsem propuštěn domů s tím, že s rukou nemám hýbat a že kost sroste. Po týdnu jsem šel na kontrolu s bolestí ramene. Následný rentgen ukázal, že kost začala dřít a prolézat přes kůži. Následovala operace na které jsem dostal na kost kovovou destičku, sedm šroubů a ortézu. Poté následovala rehabilitace. Bohužel hybnost ruky už není 100% a mám celkový problém s citem v ruce a v prstech.

Martina

Ahoj, dnes jsem si něco udělala s klíční kostí . Vždycky když si chci sednou nebo stoupnout bolíto. Když jdu tak to taky bolí. Udělala jsem si to na školním fotbale spadla jsem na rameno a na hlavu, byla jsem celá odřená. Bojím se to říct doma! prosím někdo poraďte prosim :-(

clavicula broken:)

Jeste co se tyce ty osmicky- podpazi sedreny do krve po blbejch 2dnech pri minimalnim pohybu - nic prijemnyho. Chvilema to prevysovalo bolest samotny zlomeniny..:D jinak pri pohybu to vrzani kosti o sebe bylo taky strasne prijemny, ale to je spis na psychiku.. Znam cloveka kterymu stacilo tyden lezet s rukou v satku a srostlo to. ..ale.. Kdo ma moznost volby rozhodne operation.:)

Eva

Zdravím mám to tak hodně podobné a ta ortéza to je strašná.Taky se mi hýbe a tře ta kost. Eva

blboun

Mě tam dali na operačním sále ocelovou dlahu a po 12 dnech už dělám kliky :P

vachys

ahoj já jsem to měl ve fixaci 3 a pul týdne a v pohoděě mi to srostlo :)))

Curamrda

Před 2 tydny jsem spadnul z motorky... Zlomená klíční kost. Udělali RTG, ulomky, zlomena v pulce, posun o 2 cm. Ve FN Plzen mi dali 8ku , a prej že to sroste. No potom co tu čtu z toho moc nadšenej nejsem. Ještě ted to bolí, citim jak to tlačí, a přeskakuje. Rameno mam viditelně níž. Zítra jdu na kontrolu tak s nim asi dam važnou řeč :-(

Pepa

Ahoj já jsem padnul 27.6. z kola do skal a mám zlomenej klíček, byl jsem na operaci a mám tam dva železné dráty, které se tlačí ven, chci se zeptat, že či někdo tady neví, že kdy mi je nejdřív můžov dát ven (slyšel jsem, že až po 5 -ti měsících)

Cerchenka

dráty se vyndávávaj cca po 8 týdnech

Curamrda
1x

takze v pulce srpna sem si zlomil klíční kost... v nemocnici měli kecy typu to sroste...dneska po 2 mesicich je stav porad stejnej. 3 lide nezavisle na sobe mi pred mesicem rekli ze to nikdy nemuze srost.. (fyzioterapeuti, doktoři ...) uz toho mam fakt dost. Jeste me ukecali na dalsi tri tydny ale potrebuju cestovat a pracovat. Zkuste najit 5 rozdilu na RTG ... proste operace nevyhnutelna...nechapu ze mi to furt oddaluji. http://img853.imageshack.us/img853/943/90hy.jpg

Jura k..

Zdravim , klíční kost jsem si zlomil při rugby a ze zacatku jsem myslel ze to je jen naražené , pristi den jsem se probudil a jako by mi tam neco preskakovalo, tak jsem zasel na rentgen a rekli mi ze to odnesla klicni kost, dali mi mi popruhy ve tvaru 8 na zada a mazal sem.. Ale po rade kamaradu jsem podstoupil operaci a nemuzu si vynachvalit!! mam sice 8 cm jizvu a asi 2 cm jizvu od drenu ale jsem 3 tydny po operaci a jako by mi nic nebylo . Za 3 mesice mi vytahnou draty a huraa zpet na hriste !

clavicula broken:)

Zdravim, narazil jsem na tuto stranku kdyz me prevezli domu z italie, po padu na snb. Pri tech bolestech s tou, ,osmickou,, jsem se na operaci zacal tesit. Rtg z Italie byl zajimavy-jak uz nekdo psal kosti jakoby do X. Jak se psalo, operace a po 2dnech doma s fixaci kterou jsem po tydnu zacal sundavat. Jsem presne mesic a dva dny po O a ruku-da se rict- bezne uz tyden pouzivam. Za operaci a pristup Mladoboleslavske Klaudianky jsem hrozne vdecny. Jinak desticka s 5ti srouby a vyndani az za 2 roky, coz me trochu zarazilo, ale neva.. Jinak pokud to tu jeste ,,neumrelo,, nema nekdo zkusenost s rehabilitaci v Kralovehradeckym kraji??. Vsem diky a at to drzi..:)

Jarda

Zdravím klíčniky. Stejný klíček zlomený po druhé během dvou let. První let z kola, podruhé do mně najel magor na lyžích. První zlomenina operativně svorkou, po 14 dnech rehabilitace na dva týdny. Za další dva týdny už jízda na kole. Druhá zlomenina osmička. Kontrolní rtg po týdnu v poho, kosti spojene. Po 10 dnech posun kostí, ale prej dobrý. Další kontrola rtg po týdnu, posun kosti o 2 cm a téměř srostla. Ale prej dobrý. Ještě další 2 týdny kruhy pak rehabilitace. Tak jsem zvědavý. Hrbol mi nevadí, hlavně, ať nemám bolesti a je to funkční na kole a lyžích. Pokud mě potká další zlomenina klíčku, mažu rovnou na operaci. Ale snad jsem si už úrazy vybral.

Lucka
1x

Zdravím všechny, po přečtení příspěvků sem došla k názoru, že nemít známé ve zdravotnictví je pěkně naprd. Měla sem celkem 3x zlomenou klíční kost. Na poprvé sem šla do zdejěí nemocnice, kde ani nebyly schopní po čtvrtém RTG poznat zlomenou klíčku i když byla zlomená do X. Odešla sem s popruhy. Nedalo mi to a přes známého doktora sem se dostala na vynikající kliniku kde mi ihned odoperovali (dlaha se šrouby) a vše bylo v cajku. Bolest snesitelná, malá jizva mi za to stála. Pak sem si zlomila klíček ještě dvakrát a pokaždé upalovala na operaci - jednou dlaha, druhá K-drát. A jsem spokojenej člověk. Tskže se nedejte a vždy (pokud je to opravdu nutné) zvažujte operaci.

petra

Dobrý den, zlomila jsem si ji před týdnem na toboganu a nasadili mi Delbetovy kruhy, takovou tu osmičku , která mi tlačí ramena dozadu...:-( Četla jsem, že ve většině stejně nepomůžou a musí se to řešit operativně. Mě se teda ta kost furt hejbe, i když mám ty bandáže, které mě tlačí ty ramena dozadu...Vůbec mě ta zlomenina nebolí, ale z té ortézy šílím.....bolí mě šíleně záda a hrudní kost, za krkem musím mít ručník, protože mě to šíleně řeže a tlačí....Budu ráda za jakoukoliv vaši reakci, postřehy, zkušenosti i anketku jestli to pomohlo nebo se to řešilo operací a pokud operací, tak jak to probíhalo? Jak dloho jste byli v nemocnici? Jak dlouho se to léčilo? Petra

Tomáš

Já mam kruhy od 11.7 do 11.8. čtyři doktoři, poslední dobrej. dal mě ruku do šátku a říkal rozhejbat skoro uplně stuhlé rameno. dneska je to 40 dní po úrazu, kosti nejsou srostlé, řekl bych že pakloub. RTG od první chvíle špatný- mezera cca průměr kosti. podle doktorů ok, podle mě už to je pakloub a myslim, že budu čekat hodně dlouho na operaci. operaci udělají ještě 14 dní možná 3 týdny po úrazu, pak už ne. nějaké RTG snímky zde http://www.motorkari.cz/profil/?uid=11213&act=galerie-detail&gallery=7641

Lucca

Zdravím současné marody i ty co už mají po léčbě.I já mám tuto ošklivou zkušenost se zlomeným klčkem.Po ošklivém pádu před měsícem byla zlomenina vidět na první pohled a podle dr. v úrazové nem. Brno byla operace nevyhnutelná. Dali mi tam kličku s dráty,v nem. jsem byla 3 dny. Po propuštění do domácího léčení bylo prvních 10 dní peklo,neskutečná bolest,téměř bez spánku a s namoženou celou levou stranou,páč to mám na pravé. Po 17 dnech první kontrola a vydělání stehu,u kterého jsem se mimochodem složila,byl to hrozný pocit. Pak mě bylo dovoleno ruku s pomocí druhé pomalu zvedat do úhlu 90st. Cvičím poctivě 5x denně deset zvednutí. Jizva je krásná,2x denně mažu konopnou mastí,už nebolí,netlačí. Nyní mě čeká další kontrola. Chci se zeptat těch co měli též kličku z dráty po jaké době to vytahují? U většiny příspěvků tu jsou totiž použity kruhy. Děkuju :)

franta
1x

Ahoj marode. Mě ty dráty v roce 2006 za 2 měsíce vytáhly a pohoda. 2013 jsem havaroval znovu ruplo to kousek vedle- operace destička 6 šroubu. Po roce jsem to chtěl vyndat a primář mě oznámil, že mě 3 roky nechce vidět! Tak to tam necham a vytahnou to až někdy v kotelně! Zdar Lucco

Lucca

Dík Franto,to jsi mě teda moc neuklidnil :D Mě dr. při poslední kontrole povídal,že to tam musí zůstat co nejdýl cca 2-3 měsíce,příjde mě to totiž hrozně dlouho,páč už tam rostou vazy atd. Což mě trochu děsí. A ještě víc zda bych si to měla v budoucnu zlomit znova..

Eva

Ahoj já mám zlomenou klíční kost na levé ruce od pátka moje smolná první zlomenina a taky mám tu osmičku kolem ramen na zádech.A doktor mi o operaci nic neříkal ,jen mi řekl kdy a kam na kotrolu a že ot není nijka vážně zlomené tak sem zvědavá co se dovím za 14 dní na kontrole.Jinak je to velmi bolestivé a křupe mi i v tom. Eva

Pavel

1.10.2014 jsem si zlomil pravy kliček u ramene.Na kole jsm trefil ramenem strom.Bolelo to slušně,spani nic moc.Namlouval jsem si,ze je to jen narazene i kdyz bylo slyšet křupnuti.Chodil jsem do prace.Sice jsem trpel ,ale dal jsem to. Ruku jsem poctivě rozcvičoval.Kdyz se to nezlepšovalo,po 4 dnech jsem šel na rentgen,kde se potvrdila zlomenina.Dostal jsem tu osmičku.Celou dobu jsem si ji povoloval,aby me netlačila a na koupani a občas i na noc sundaval.Dnes 27.10. na poslednim rentgenu mi sundali tu osmicku(kterou jsem uz asi 10 dni vubec nenosil) a ze uz staci mit ruku v šatku.Samozrejme nemam.Srust je pry pekny,hybat pry uz muzu rukou naplno,ale mam ji šetřit.Dnes uz jsem si byl zabehat.Ale s kolem ješte tyden pockam a budu jezdit zatim jen po silnici.Jinak neschopenku jsem nemel a auto jsem taky řidil.(zpatecku jsem řadil levackou a pětce jsem musel pomoct pravým kolenem)Ale hlavně z te prace jsem byl dost vyřizeny.Na druhou stranu zlomenina byla čista,zadne ulomky a kosti byli postavene dobře.Asi jak jsem s tim ty prvni dny dost hybal,tak se srovnali do spravne polohy.Pohyb byl samozrejme pres bolest a musel jsem si pomahat druhou rukou.Tak přeji i ostatním brzke uzdraveni.A

Eva

Pavle mám to hodně podobné doufám že se vše zahojí jako u vás.Jen já mám levé rameno.Jinak taky jsem ji povolovala ale ne zase moc to pak i bolelo ,stejnak mě to omezovalo v rukách.Taky sem tu ortézu sundavala na koupání.V příštím týdnu mám kontrolu tak sem na to zvědavá.

Zuzana

Ahoj, 4.9. jsem si zlomila pravý klíček po pádu z koně, dlouze šikmá zlomenina s dislokací a mezifragmentem. 7.9. mě operovali, zlomeninu zafixovali pomocí K drátu, po týdnu mi drát začínal vyjíždět ven a hrozila perforace kůže, na pohotovosti mi drát zkrátili a místo zašili toto se opakovalo ještě jednou a za 3 týdny od operace mi byl drát vytažen úplně, jelikož zlomeninu už nefixoval ,protože byl krátký. Měla následovat resyntéza pomocí destičky a šoubů, jenže před vytažením drátu jsem do jizvy chytla infekci (ktrerá se léčila celkem 4 týdny) a tudíž operace nebyla možná. Dostala jsem tedy Delbety, již je to 8 týdnů od operace a 5 týdnů co nemám drát a mám Delbety, zlomenina stále nesrůstá a stále pociťuji krepitace při každém pohybu. Od příštího týdne mám rehabilitace, kvuli ztuhlému ramenu. V případě překročení doby prodlouženého hojení - vytvoření pakloubu bude následovat resyntéza. V prvních asi 4 týdnech neuvěřitelná bolest, částečně způsobovaná asi i migrací drátu. Nejhorší zážitek, byl ovšem zkracování drátu. Všem přeji brzké uzdravení a žádné komplikace.

Toník

Zdravím paní (slečno) Zuzano. Píšete o zkracování drátu na ambulanci, nakonec i vytažení. To vše Vám dělali při lokálním umrtvení? Mám K-drát a na jeho vytažení mám jít opět do celkové narkózy. Ambulatní extrakci prý nedělají, volal jsem i do nemocnice ve vedlejším městě, kde mi bylo řečeno totéž. Vzhledem k tomu, že mi konec drátu trčí zezadu pod kůží a cítím, že se hýbe, mi narkóza a pobyt v nemocnici kvůli vytažení příjde zbytečný. Asi si to naříznu sám a vytáhnu kleštěmi. Nebo udělám pár kliků a bude venku :-) Nevím jak to vyřešit a "sehnat" někoho k ambulantnímu vytažení :-(

Eva

Paní Zuzano to je strašný ,šílený jak zlomenina se může zkomplikovat.

martin
1x

hned druhý den sem šel na operacii podle mě je nejlepší když to zadrátují nemusíš být furt narovnanej a za 2 měsíce múžeš zase normálně sportovat pak ale za rok ti vytáhnou dráty a si vklidu už žádný problémy

Lucca

Martine,mě ty dráty museli vytáhnout po 2měsících,i přes to že mě bylo řečeno,že to tam musí být minimálně půl roku,ale jak mě poslali na rehabilitace tak se začaly pohybovat a chtěli lézt ven. Tudíž okamžitý přerušení rehabilitace a následné vytažení. Zlomenina je prý pěkně srostlá,už mohu vše,na rehabilitace chodím 2-3x týdně bohužel nedávám rotaci jak se mě zkrátili šlachy v paži,takže je to hodně bolestivé,doma mám být ještě do konce roku a rehabka mám do února. Je vidět že to máme každý jinak. Ať tak nebo tak,hlavně ať je to u všech v poho...

marod

Zdravím, mám pět týdnů po operaci zlomeniny klíční kosti, mám v ní drát, který mi čouhá nad ramenem. Nejspíš mi každou chvíli proleze ven kůží. Primář na poslední kontrole říkal, že se to stát může a že si to mám vydezinfikovat a přelepit. Přelepené to mám už preventivně i s dezinfekcí. Na další kontrolu jdu až za měsíc a budeme se domlouvat na vytažení drátu. Dá se ten měsíc přežít s drátem co čouhá ven, nebo tam mám zajít co nejdřív?

Lucca

No marode,se divím že jsi na sebe tak tvrdej,mě po tom co se to pohlo a drát byl vidět už pod kůžu poslali hned na vydělání. Prvně jsem tam volala a oni abych hned přijela,o žádným lepení mě neříkali,jen že to musím vydržet do termínu operce vydělání,nesměla jsem s rukou hýbat,protože kdyby se to prý protrhlo hrozila by infekce a ruka by už nemusela být tak pohyblivá jak před úrazem. A taky musím říct že mě to teda šílěně štípalo a bylo to citlivý,takže jsem byla fakt ráda že mě to hned vydělali.Měla jsem to tam přesně 8 týdnů.Ale jak tak čtu,tak asi každý dr. má jiné metody. Tak se drž.

marod

Děkuji za rychlou reakci, k doktorovi jsem šel za dva dny, co to vykouklo a na operaci mě poslali za 10 dnů s tím, aby tam ten drát byl aspoň 7 týdnů. Několikrát denně jsem to desinfikoval a přelepoval, takže se žádný zánět nekonal. Vytažení drátu byla úleva, teď je to v místě zlomení občas bolestivé, ale jinak asi v pořádku :)

Lucca

Jsem tu znova lidi,už to mám za sebou rok,marodila jsem přesně půl roku. Jak sleduju,tak tu moc reakce neprobíhají,ale třeba se někdo ozve. Zajímalo by mě jestli máte od zahojení nějaké problémy? Mě zůstala taková nepěkná boulička na rameni,dr. říkal že by se to měla vstřebat,ano mělo,ale,je to dost tvrdé,jako kost,takže pochybuji. Ale to je maličkost,jizva je teda nádherná,fakt profík mě to dělal,není skoro vidět. Jenže? Mám tam asi 10% omezení hybnosti,prostě už tu ruku nedám tak jako dřív nehledě na to,že to rameno mám od pohůedu cca půl cm níž a taky to hodně pořád cítím,jsem hubená,tak nevím jestli je to tím,tlačí to,při zvednutí těžší věci bolí. Ale jako barometr funguje na 100%. Když má být změna počasí tak 30 min. před to zvláštně bolí. Zajímalo by mě,zda i vy ostatní máte nějaké problémy,nebo jsem sama? Díky :)

Olivia

Zlomila jsem si klíční kost v Portugalsku, pracovala jsem ve stáji a přitlačil mě kůň na zeď. V nemocnici tam mi udělali rentgen, řekli, že to je zlomené, a prostě mě po těch 4 hodinách čekání vykopli ven, ať si jdu sehnat do lékárny ortézu. Byla jsem ve čtyřech a neměli, tak mi kamaradka udělala aspoň provizorní osmičku obvazem, abych měla trochu ramena dozadu. Druhý den jsem sama letěla i s přesedáním domů, batoh na druhém rameni a krosnu na vozíku. Do té doby to skoro vůbec nebolelo, což jsem měla docela štěstí, ale pak doma jsem blbě natáhla ruku, něco se posunulo a začalo to bolet, i když zas tak hrozné to nebylo. Třetí den jsem šla do nemocnice, řekli mi, že je to zlomené nadvakrát a trochu se to posunulo, ale posun není větší než 1 cm a na operaci nemusím. Dostala jsem na 6 týdnu Delbetovy kruhy (osmičku). Teď je to 5 týdnů po úrazu a tu osmičku už týden nenosím, hybnost je normální a bolestivost minimální. Před úrazem jsem byla hodně svalnatá, svaly mi trochu spadly, ale není to tak hrozné, jak jsem čekala. Teď se ještě šetřím, ale po poslední kontrole, což je za týden, už se těším zpátky do sedla. :) mám trochu bouli, ale vůbec mi to nevadí, spíš naopak, připomíná mi hezké časy a vždycky bude.

katka

Ahoj vcera sem uklouzla na schodech a spadla na pravou stranu je to klička Mám ji zlomenou pl druhé. Doktor řekl že ji mám zlomenou a že je dobře srovnaná ale bojím se že mi špatně sroste!! Mám ortézu a hrozně to bolí nevíte jak utlumit bolest!???

Cerchenka

Mám zlomenou klíční kost s posunutím 1,5 cm (pád s koněm). Týden jsem zkoušela osmičkou to srovnat, zhoršilo se to ještě. Operace, 3 dny v nemocnici, 2 dráty čouhající vzadu z ramene, 9 cm jizva. Hned po operaci bolest šílená, tlumit injekcemi a léky cca 3 dny, pak bez léků se to dá i snést ta bolest. V každém případě musím říct, že ten týden s osmičkou před operací byl celkově více bolestivý než o operaci. Po operaci zlomenina bolí každým dnem míň a míň. Vyndání drátů cca za 8 týdnů. Spaní jen na zádech :-), už si utřu i zadek, pozitivní. Mám otázku - vyndával někdo ty dráty bez operace ambulatně? Popište prosím. Všem kšandařům posílám sílu to vše snést.

Cerchenka

Mám zlomenou klíční kost s posunutím 1,5 cm (pád s koněm). Týden jsem zkoušela osmičkou to srovnat, zhoršilo se to ještě. Operace, 3 dny v nemocnici, 2 dráty čouhající vzadu z ramene, 9 cm jizva. Hned po operaci bolest šílená, tlumit injekcemi a léky cca 3 dny, pak bez léků se to dá i snést ta bolest. V každém případě musím říct, že ten týden s osmičkou před operací byl celkově více bolestivý než o operaci. Po operaci zlomenina bolí každým dnem míň a míň. Vyndání drátů cca za 8 týdnů. Spaní jen na zádech :-), už si utřu i zadek, pozitivní. Mám otázku - vyndával někdo ty dráty bez operace ambulatně? Beru podporu bio: od Energy - Skeletin a King Kong kapky. Všem kšandařům posílám sílu to vše snést.

Cerchenka

Pokračování II. Po více jak 2 měsících mi vyndali ambulantně 2 dráty z klíční kosti - nebolí to, bez opichu a umrtvení, jen je to nepříjemné, taková "dutá" bolest z kosti. Určitě lepší varianta než vyndávání drátů s celk. anestezii a 2 dny pobytu v nemocnici. Klíční kost srostlá ještě není po 2,5 měsících, jen osvalená. Srostlá prej bude nejdřív za 6 měs až 1 rok.

Staňka

Pro rychlejší a lepší rekonvalescenci doporučuju wobenzym, mě hrozně pomohl. Docela dost info je najít na netu, kdyby tě to zajímalo.

Petr

Rovněž mě potrápila zlomenina klíční kosti a dlouhodobě jsem bral wobenym, který mi dle doktorů výrazně urychlil léčbu oproti pacientům, kteří ho při tomto problému neužívali. V souvislosti s různými zraněními vím, že na něj nedají dopustit i různí sportovci.

Petr

Srostlá je, osvalená tím se myslí svalek, což nemá se svaly nic společného. Jde nejdřív vazivochrupavčitou tkáň, takové bednění, do kterého pak srůstá samotná kost. Při běžné nekompilkované zloměnině má už po 6 týdnech svalek takovou pevnost, že je kost možno normálně zatěžovat. Dokonce je velice žádoucí jí začít silněji zatěžovat, protože síla budoucího spoje a odbourání svalku závidí právě na vytížení kosti při následné rehabilitaci. Tělo vlastně očekává od člověka signál, zda má cenu kost silně a pořádně spojit, zda bude místo vytížené, nebo jestli to bude stačit méně kvalitně a pomaleji, protože člověk dává signál, že dané místo moc využívat nepotřebuje.

Petr

Budou to 4 týdny od zlomeniny klíční kosti. Neustál jsem na kole dopad jednoho menšího, ale rychlého skoku a kost mi praskla v polovině, bez dislokace. Ideální případ na hojení. Takže delbetovy kruhy a nepříjemná bolest v tomto mučícím nástroji. Proces hojení jsem si prošel s různými úlevami, první noc jsem dokonce spal na boku, pak už ale radši jen na zádech, ale bez podložení polštářem, kruhy jsem si nestále povoloval, chodil jsem s tím ven, až mi nechutně otekla ruka. Pak jsem se rozhodl pro klidovější režim. Kontrola po týdnu a doktor řekl, že se to hojí ideálně v dobrém postavení. Byl jsem spokojený, jen kdyby v tom tolik nekřupalo. Po 3 týdnech kontrola s dalším RTG a jiný doktor, prý už je to zhojené, poklepal mi na to a že můžu sundat kruhy a rozhýbávat. Za týden plná zátěž. V duchu jsem si ťukal na čelo. Křupání prý vychází s vazivových spojů u ramene a zmizí. Jenže mně opravdu křupe i v tom spoji, potvrdil mi to kamarád fyzioterapeut, který mě podrobně vyšetřil. Na druhou strany je to asi normální, když vlastně v období několika týdnů se ve spojí oba konce zlomeniny, která není v ideálním postavení a vznikne vazivový svalek, který funguje podobně jako vazivový spoj mezi kostí a kloubem. Jde o provizorium, které se později v řádu měsíců vyplní skutečnou kostní tkání a svalek ustoupí. Jinak doktor už neříkal ideální postavení, ale celkem dobré postavení, tedy mírná dislokace. Jinými slovy mám tam mohutný svalek o délce asi 4 cm a budu tam mít už navždy bouli. Nechal jsem si zjistit názor od německého kolegy specialisty mého kamaráda, který dlouhodobě pracuje v DE. Podíval se na můj rentgen a že prý v Německu se klíční kost daleko více operuje, můj případ by ale s největší pravděpodobností taky řešili konzervativně. Pokud bych nebyl špičkový tenista :) Jinými slovy, operace bude v 90% vždycky lepší, ale jen jako profi sportovec dostanete vždy 100% péči, jako běžný člověk Vás budou operovat pouze v případě nutnosti. Jeho doporučení znělo, že mám začít pasivně rozhýbávat s dopomocí druhé ruky do 90 stupňů od těla a po 6 týden jít už do aktivního rozhýbávání. Bacha na doktory, nechte si vždy zjistit názor od více odborníků. Jinak cpu se ALAVISEM, kloubním přípravkem pro koně a možná i to pomohlo rychlému vytvoření svalku.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce