Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

ukončení léčby antidepresivy

ahoj.po 8 měsících jsem vysadila antidepresiva(citalec).již tři dny ho neberu a jsem pořád strašně unavená,mám mírné bolesti hlavy a občas pocit na zvracení.máte s tím někdo nějaké zkušenosti?a za jak dlouho to přejde?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Nika
2x

Ako vidíš, admin. to nevadí že som sem napísala názov neakého vitamínu, alebo aj názov bylinky.Príspevok je tam stále, nie je zmazaný.Chcela som aj tebe ukázať, že sa všetko netočí len okolo chlamýdií.Nie je to predsa tak, že všetci čo sem napíšu a majú zdravotný problém, že všetci majú chlamýdie. Môj názor je že to môže byť z čoho koľvek: napr. borelioza, kvasinky, dlhodobý stres, zlé trávenie, vyčerpanosť, nadváha, zlá strava, nedostatok vitamínov, minerálov atď... je toho veľa, a už ma to ani nebaví tu niekoho presviedčať o niečom.Každý je si sám strojcom svojho šťastia a hlavne zdravia. Ja si verím, druhý nech si AD užívajú aj celý život, je to ich problém, chcela som poradiť a pomôcť....

Jean

Ahoj Nika, já vím svoje, asi dva roky jsem měl zablokovaný přístup, mě už to taky nebaví, zdraví mám v háji a je to stále stejné, léčí se všechno AD.

Nika

Jean, ok každý vieme to svoje. Občas sa ozvi čo máš nové, ja už nebudem písať nič. Ale prajem ti len to najlepšie, naozaj od srdca ešte raz všetko dobré....:-)

Nika
1x

Jean a ešte som chcela napísať, že darmo tu budeš niekoho stále presviedčať o svojej pravde, každý sa musí sám presvedčiť na sebe, čo mu robí dobre. AD sa vysadiť dá......:-) a takto ich budeš presviedčať do nekonečnaaaaaaaaaa....

Jean

Ahoj Nika, já se na to vykašlu, ať si každý dělá co chce, přes to vlak nejede :-)

Sidonie

Pro Niku: stejně Ti moc děkuji,mě to pomohlo najít cestu a Vaše rady tady na blogu,jsou moc přínosné.Diky

Nika

Pre Sidoniu: Aspoň niečo, dúfam že ti bude lepšie a lepšie teší ma to som rada :-)

Jean

Ahoj, dej si do vyhledávače , chadi el mousavi..

Narum

Objevitel bakterii napsal a s tím i umíral " Bakterie - agenc- (myšleno i bacily i viry) nezpůsobijí nemoci, ale prostředí v kterém jsou." myslím, že je třeba ty naše rybníčky z vody ( těla), hezky pročišťovat, aby nekysli. Zdravím ps - ve zdravém těle, zdraví duch . .-)

n

Nika - ako sa mas? Je to uz lepsie? Alebo stale citis nejake abstinencne priznaky?

Nika
1x

Je to už dobré, a stále lepšie a lepšie. Treba na sebe tvrdo pracovať. Hlavne práca s myšlienkami, a nie lieky. Verím tomu, že ak sa roky neriešia nahromadené stresy, musí sa to prejaviť, a nie ako sa píše, že je to len o serotoníne. Je toho veľa čo robím, a ty si? Pýtaš sa zo zvedavosti alebo máš tiež skúsenosť s vysadzovaním?

Ela

Já přeccházím z Citalecu na Deniban, ale asi jsem taky vysadila moc rychle. Jsem strašně unavená, nemůžu jíst, ale hlavně jsem hrozně rozhozená. Bez důvodu bych brečela, jsem strašně podrážděná a protivná. Cokoliv udělat mě stojí strašně moc energie a nevnímám vůbec žádné pozitivní emoce. Nemám z ničeho radost a všechno mě jen štve. Doufám, že ten nový lék brzo zabere, tohle je fakt úplně k ničemu. Potřebovala bych, aby mi někdo řekl, že to fakt bude dobrý,,,,Že to přejde a bude líp. Držím palce všem, kdo něco takovýho prožívají :-(

Radúzka

Ahoj spolutrpitelé :-) Mám také více než desetileté zkušenosti s užíváním antidepresiv (Cipralex, Zoloft) a teď jsem 3. týden bez nich. Zkoušela jsem už asi 2x vysadit před lety, ale nepodařilo se a velmi rychle jsem se k nim musela vrátit. Teď si myslím, že už to zvládnu, ale jak všichni píšete, někdy jsou to děsné stavy (bezdůvodná šílená nervozita, extrémní emocionální reakce až ke stavu, že se snad zhroutím), ale vždycky se to nějak srovná. Důležité je opravdu velmi pozvolné vysazování. Co mi pomáhá teď, když už je neberu: vitamín B3 a bylinkové čaje: Flegmatik (směs, co koupíte porcovanou v obchodě) a třezalka. A je důležité být s lidma, kteří jsou v pohodě, a vyhledávat situace, kdy se můžete smát. To je nejlepší antidepresivum. Když jsem sama, ty pocity a odvykací stavy se zvýrazňují. S lidma, v práci, a s kamarády, s kterými můžu dělat vtipy a blbiny, se pak cítím normálně a na žádné "stavy" nemyslím. Doufám, že to všichni zvládneme a budeme žít zase fajn život!

Majk

Ahoj,já po roce vysadil Citalec během 4 týdne. Celý rok jsem bral pouze půlku tedy 10mg,během vysazení jsem to snížil na čtvrtku a vše bez problémů a vedlejších příznaků.Ted už jsem 3 měsíce bez a žádné problémy,cítím se fajn,krásně spím bez živých snů,věcí mě baví,žádná únava. Držím palce všem,hlavně vysazovat opravdu pomalu a dlouho a mělo by to jít bez problémů.

Nika

Ahoj. Majk vysadil si sám Citalec alebo s pomocou lekárky? A Citalec si bral na PP? Ak ti to nevadí, ak odpíšeš budem rada, ďakujem.

Donri

Cetl bych www.maguworld.cz

Iv

Ahoj, tak jsem všechno dočetla a jsem ráda, ze na tom nejsem takhle sama. Vysadila jsem Citalopram a mám problém vydržet sama se sebku. Jsem zlá, protivná ženská, kterou nic netěší. Snad nám bude lépe.

Jitka

Jsou dvě různé věci. Vysazování ad při souběžné psychoterapeutické léčby a bez ní. Nečetla jsem úplně vše,ale tahle zásadní informace mi u většiny příspěvků chybí

Udalrich

...to vsechno je jen hlava, na to se vazne neumira...😉

Tajka

Ahoj chodi sem ještě někdo z vás? Vysazují citalec.. nevim co ocekavat

Ovesova

Já teď se taky o to pokouším

Lenka

Ahojky podarilo se nekomu vysadit paroxetin po 15 letem brani?Dekuji i za rady jak na to.

Jana

Dobry den.Obnovuji diskuzi o ukoncovani AD.Mate prosim nekdo radu jak vysazovat antidepresiva a jak zijete bez nich?Dekuji

anonym

Je to málo informací, jaké jsi měla potíže ? dneska Ti nikdo neporadí, poškozené nervy a celou CNS působí viry a bakterie, pokud je nemáš zaléčené nedá se nic vysadit, nejspíš to budou trvalé následky, je potřeba nejdřív vybít viry a vyčistit tělo od toxinů a zaléčovat nervy, nemůžu tady napsat víc.

Dita

Ahoj,poradite?Po urazu a operaci kotniku (padl na me spolucestujici v autobusu) jsem dostala 40-tky horecky.Od te doby zacaly se mnou divne veci.Strasny hluk v hlave-jako v piskovne.Okoli rozmazana a vse se priblizovalo-vzdalovalo,houpalo.Zanety dasni a zubu (o 4 jsem totalne prisla),zanet v ocich,obcas ztrata orientace v prostoru.Ale stav hlavy k nepopsani.Odbery krve-akutni pneumochlam.,cytomegaloviry,EB viry,HSV viry...Ale to pry ma kazdy.Poslana na psychiatrii.Citalopram+trittico,vse pak zvyseno do maxima=hruza!Pak elicea+trittico=hruza narustala.Rok jsem skoro jen lezela.Krece,adrenalin mi div netekl usima...Odvezena do spitalu,druhy den Dobrany.Tam poze na Elicee a kvuli bolestem gabapentin.Obrovske,celodenni uzkosti a uplne mimo! 4 mesice promarnene.Doma ambulantni psychiatr vymenil za venlafaxin 2x 150/den,30 mirtazapin na noc.Behem roku jsem pribrala 35!! kg.Navic zjisten akutni nedostatek hormonu (nemam stitnou zlazu).Rozhozeny metabolismus-cukrovka,krev i moc=KO. Lituju okamziku 1.navstevy psychiatrie.Zatim mi lecba nic neprinesla dobreho.A konecne dotaz:Mirtazapin musel byt okamzite vysazen.Po tydnu stav hruza-neudrzim se na nohou,nemuzu jist,silne uzkosti a deprese,bolest tela,kloubu,vys.tlak...Prosim,je to "abstsk",i kdyz mam jeste venlafaxin?Jak dlouho to muze trvat?Ani xanax nepomaha.Moc dekuju!!!!

anonym

Zřejmě špatná léčba, trochu píšeš zmatečně, máš poz. chlamydie a ostatní viry ? dostávala jsi nějaká ATB nebo jinou léčbu ?

Dita

Na zacatku,t.j. po prukazu "akutni infekce" jsem mela sirokospektra antibiotika na 12 dni (zajistila jsem si sama u jineho nez obvodniho lekare.Bohuzel je mi porad zle,vlastne celkove.Fyzicky i psychicky.Trva to tri roky.Nekdy jsem i zrala na kolaps.Uz dost tezko rozeznavam,co mi vlastne je.K tomu stale huceni v hlave,brneni v tele...Fakt uz nevim.Ale diky moc za odpoved!

anonym
1x

Ahoj, na nic nečekej je to asi ještě chlamydie, ta ATB co jsi brala to bylo k ničemu, musí se jich využít mnohem víc a přerušovaně. Doktor ke kterému chodíš je blbec všechny ty potíže a nemoci jsou od CPN tj. chlamydie pneumonie, zbytečně jsi přišla o zuby a šť. žlázu a spoutu dalšího, to je na žalobu zdravotnictví a náhradu škody, jestli máš neurol, tak ber neurol a to ostatní vyhod´, potřebuješ ATB tetracyklinové řady nekolik balení a rozumného doktora. ještě by to chtělo bylinky, třapatku nachovou a lichořeřišnici a další. AN.

Dita

Moc diky! No,mam diazepam a xanaxy,ale jen se na ne "divam".Mam z nich strach.Ale parkrat jsem si uz xanax vzit musela.Nepomohl,ale aspon jsem usnula.P.S. Objednala jsem se znovu k Dr. a musime to fakt probrat poradne.Tohle je zivot jen prezivaci.Byliny si opatrim.i

anonym

Pochybuju, že Ti doktor pomůže, nevědí jak to léčit, je potřeba vědět spoustu věcí, jestli chceš tak napiš email, něco Ti poradím a můžeš psát častěji.

Ivana

Prosím, šlo by se zbavit AD po 15 letech ?

Ai

Můžu poprosit o info ohl zaléčení před vysazením antidepresiv? [email protected]

Dita

Budu rada! [email protected] P.S. Dekuju,uz tahle nase diskuse mi pomaha.

Lenka
1x

Dobry den, obnovuji diskuzi o ukonceni uzivani AD. Jakym zpusobem vysazujete a jak zvladate fungovat bez antidepresiv?

Eva
1x

Taky jsem ve fázi vysazovani antidepresiv, díky těžkému průběhu covidu jsem na nich skončila. Dostala jsem xanax a mirtazapin, celých 7 měsíců mi bylo z toho špatně, ale alespoň jsem konečně spala. Teď už jsem měsíc bez xanaxu a týden bez mirtazapinu, není to nic příjemného, nevolnosti, nespavost, třes, ale pořád si říkám, že to dám, tak doufám že už to brzy přestane.

helena

Prosím o radu a info jak jste vysazovali AD po dlouhodobějším braní. Já mám hrozné sny, je mi špatně od žaludku a to vysazuji postupně a pomalu. Jsem rozhozená fyzicky i psychicky. Brala jsem Apo Parox 10mg. Nevím, zda to zvládu a nebo se mám vrátit zpátky k užívání.

Michaela

Dobrý den, od září beru sertralin, quetiapin a rivotril (rivotril jsem brala jen první mesic). Z 6 prášku denně jsem momentálně na 1,5. 1 sertralin 50 mg a quetiapin půl 100mg prášku. Říká se, že se mají antidepresiva vysazovat postupně. Jaká je nejnižší davka před úplným vysazenim? Chtěla bych v prosinci zkusit léky již nebrat. Samozrejme se poradim se svým lekarem, ale chtěla bych znát více názoru. Děkuji za odpověď.

ILIK
1x

Snažím se odstranit citalec z léčby, brala jsem ho 3 roky, depresemi jsem netrpela jen jsem měla příznaky deprese hodili mně 3x na psychiatrii, říkala jsem jim pořád že jsem měla bouli v hlavě, našli mi nádor velký 3 cm, žádná omluva nic, a to že mi podelali život s antidepresivama nikdo neřeší, sama si je teď vysazuji a jako náhradu používám cbd konopi, se všemi uzkostmi si umím. Poradit akorát to motani, jenže mě zbylo i z operace, nejvíc mě štve to, že nikdy už nevěřím doktorům, a vím, že když budu nějak nemocná, budu muset hodně hledat, neboť duveru jsem naprosto ztratila. Pro mě je ale důležité že jinak můj život je strašně krásný a nenechám si ho nikým vzít, všem mnoho sil. A když budete mít depky přečtěte si přítomný okamžik.

Andrea

Súrne potrebujem radu. Vysadila som AD Dulsevia . Máte skúsenosti ako telo reaguje na chýbajúcu látku?.

Ladis Sumerauerova

Zemřel mi před 10 lety manžel, ped očima, zhroutila jsem se .Pokus o sebevraždu.Nasledne jsem dostala Sertralin .Bylo to lepší, vzchopili jsem se a začala myslet na budoucnost.Prestehovala jsem se do Prahy, nová práce , ale i nová lékařka.Ta mi odmítla napsat nové balení.Napsala mi jedno balení a mám prý postupně vysazovat. Mezi tím jsem se znovu vdala. Psychiatra se mi nepodařilo sehnat.Od podzimu mám strašně stavy, jsem velmi vzteklá, podrážděná, nic mne netěší, jednak neadekvátně k situaci. Mívám strašně záchvaty vzteku. Nemohu v noci spát, bušení srdce, návaly horka. Uvědomila jsem si, že to bude určitě absťák. Nevím co mám dělat, můj muž je že mne úplně zoufalý, boji se mi cokoli říct, protože neví jak budu reagovat, já také ale ne. Nevím co dělat? Asi to nevydržím , mám jít k lékaři, mám teď už možnost jít k psychiatrovi který by mne vzal.

Martina
2x

Ahoj všichni , chci se podělit o zkušenosti s vysazovanim . Před 4 lety mi byly nasazeny antidepresiva agomelatine na spaní . Nemohla jsem spat více než půl hodiny . Teď je to dvanáctý den po úplném vysazení. Cítím se dobre jen občas odpoledne pocit stažení hrudníku ( jakoby náběh na úzkost ) mám pohotovostně lexaurin 1,5 tak si občas dam ctvrtku a je to dobré. Nejhorší byl třetí až pátý den po vysazeni . Bolesti zad , nervozita , křeče v nohách . Pocity úzkosti . Ale teď je to o mnoho lepší . První snížení jsem měla před rokem , o jednu třetinu léku a pak teď před letem o další třetinu . Vše po domluvě se svoji lékařkou . Teď poslední snížení na nulu probíhalo formou 14 dni jednou prášek vzít jednou ne . Všechny snížení byly provázeny neprijemnymi pocity a mírně zhorsenym spaním , ale vždy se to ustálilo. Co je ale vůbec nejdůležitější je to, že dochazim na terapii . Tři roky jsem chodila ke klasickému psychologovi na pojišťovnu . Takový záchytný bod ale léčba psychiky neúčinná . Teď navštěvuji terapeuta přes tělo . Terapie se jmenuje body experience. Kdy se pracuje s nervovou soustavou a dochází k uvolnění nervových výbojů a napětí , způsobených těžkými zivotnimy situacemi , kdy se tělo nemohlo s tou situaci popasovat a vzniklo trauma . Je to rok co jsem začala a je mi o 80% lépe . Proto jsem i mohla snížit antidepresiva . Takže za mě pomáhá hlavně terapie přes tělo ,léčba na trauma a vitaminy skupiny B a hořčík a vše co posílí nervovou soustavu . Přeji všem pevné nervy , je to běh na dlouhou trať .

Doi
2x

Priznaky z vysazeni AD radu lidi donuti zacit AD znovu uzivat, coz neni udrzitelne reseni a z dlouhodobeho hlediska cloveku jen ublizuje (jakekoliv dalsi vysazeni bude jen tezsi). Proto je v opravdu odbornych kruzich (tim nemyslim ceskou psychiatrii) prosazovano snizovani davek AD o 10 % kazdy mesic. Ano, je to postup velmi pomaly, ale obzvlaste pro pacienty dlouhodobe uzivajici AD je takrka nezbytny, aby se minimalizovaly dopady tzv. withdrawal syndromu (ktery farmaceuticke firmy prejmenovaly na discontinuation syndrome, aby to nepripominalo abst. priznaky vysazeni drog. Vycuranci.). Pokud uz jste ve fazi s priznaky z vysazeni a jste rozhodnuti s tim neurotoxickym neradem skoncovat, tak vezte, ze to jde. Ale chce to silu a uvedomeni si, ze i kdyz "je mi dnes fakt hnusne", tak kazdy 1 den, kazda 1 hodina vas posouva bliz k uplnemu uzdraveni. Pokud vam po vysazeni AD zacaly NOVE priznaky treba i po 2-3 mesicich, jedna se velmi pravdepodobne stale o withdrawal syndrom a je potreba tak k nemu pristupovat. Pokud v tuto chvili pujdete za psychiatrem, takrka 100% vam napise AD znovu (ktere nejenze nemusi zabrat, ale rade lidi jeste prihorsi) a vy se jich jen tak nezbavite. Ale nekdy je to potreba a je lepsi si pro ne dojit, nez premyslet nad sebevrazdou. Nicmene v pripade, te jsou vase symptomy snesitelne (i kdyz je straslive nesnasite), zkuste VYTRVAT a to obdobi preckat. Odmenou vam za neolik tydnu (v horsich pripadech mesicu) bude uplne novy, rozjasnenejsi a stastnejsi zivot.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce