Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Odchlípení sítnice (Amotio retinae)

Sítnice je světločivná vrstva, která vystýlá vnitřní stěnu oční koule. Má deset vrstev, ale nám postačí rozdělení na vrstvu s buňkami, které vnímají světlo, a na vrstvu pigmentovou. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Eva
1x

Tak jsem skoro po roce byla na vypuštění sil.oleje. Olej nahradili vzduchem, který se docela rychle vstřebával. Sice koukání jako přes igelit, ale s dírkovým sklíčkem a 2 dioptriemi jsem četla druhý největší řádek na optotypu. Přestože jsem po šesté operaci byla jako v bavlnce, za 10 dní se sítnice odchlípla znovu. Ráno, když jsem to zjistila, jsem chytla doslova chaos. Tak dnes pokus o laserovou baráž, aby se ochránila makula. Následovat bude 7.operace s trvalou tamponádou sil.olejem. No a mně se definitivně rozplynuly naděje na lepší koukání. Ale zase je lepší vidět obrysy a na 2,5m prsty než tmu. Škoda, že nemůžu napsat pro ostatní něco pozitivního, ale i tohle se může při onemocnění sítnice stát.

Sabi

Ahoj Evi, to mě opravdu moc mrzí:( Ale jak píšeš, lepší vidět cokoliv, než jen tmu, určitě bojuj, stojí to za to:). Jak jsi zjistila, že se ti sítnice odchlípla? Já jsem totiž zřejmě nějaký úkaz, jelikož jsem žádné příznaky neměla a zjistilo se to úplně náhodou. Posílám ti pozitivní energii, vím jak je potřeba.

Eva
2x

Děkuji moc. Já vždy uviděla stín z kraje oka, který během krátké doby se rozšířil na celé oko. Ve čtvrtek po kontrole: celoplošná amoce. Baráž nevydržela, makula je v čudu a trhá se i sítnice. Mám se prý modlit aby to do pondělí vydrželo, jinak by to bylo inoperabilní. Zítra jdu na přijetí a uvidíme jak se věci mají. Držím se zuby, nehty, ale klouže to jak svi.. Držím si palečky. ✊ Nejen sobě, ale všem, kteří to taky potřebují.

Sabi
1x

Ahoj Evi, jak se Ti po operaci daří?

Eva
1x

Ahojky, nejprve popřeji všem v novém roce 2017 co nejvíce zdraví, osobní spokojenosti a optimismu. Musím honem zaklepat na dřevo, sítnice zatím po sedmé operaci drží, vydržela i střevní chřipku se zvracením. Dnes jsem byla na kontrole. Jen mám trochu zánět duhovky. Vizus 2,5 m rozeznám prsty. Do budoucna brýle prý nepůjdou. Snad zkusit kontaktní čočku, ale vzhledem k tomu, že zlobí ta duhovka a rohovka vykazuje prý taky degenerativní změny, tak to taky nebude nejlepší řešení. Nemám to zatím řešit. Koncem měsíce jdu na kontrolu na kliniku, uvidím co řeknou tam. Nitrooční tlak se ustálil a je dobrý. Zase se po nějaké době ozvu.

Eva

Ahojky Sabi, tak za další 3 týdny je zase vše jinak. Včera při kontrole udělána opět laserová baráž. Ta mrška se zase na polovině oka odchlípla i přestože tam je ten olej. Tak jsem se radovala, že tu chřipku jsem přestála bez úhony, ale ono se to pomalinku zvedalo a projevilo se to až teď. Tentokrát jsem nezaznamenala žádnou změnu v koukání. Jak se daří Tobě? Kontrolu máš až únoru? Dej pak vědět. Držím palce.

Sabi
1x

Ahoj Evi, tak to mě opravdu hrozně mrzí:( ale snad laser pomohl:( olej budeš mít tedy napořád? Kolik máš prosím na oku normálně dioptrií? Já musím zaklepat, že zatím vše v pořádku, byla jsem na kontrole minulý týden a teď jdu až v dubnu. Před dvěma týdny jsem chytila hrozný kašel, až mě z toho začalo pobolívat operované oko, tak jsem se trošku bála, ale prý je vše dobré, sítnice po laseru zajizvená, tak snad bude držet. Pořád mi v operovaném oku lehce problikává, ale prý je to normální a to mám od operace již 8 měsíců, ale to se snad upraví časem a přestane to, vždycky mě to vyděsí. Každopádně lehké nervy mám stále a nemyslím, že by to někdy bylo jiné. Pořád se nevědomky hlídám, ale snažím se normálně žít. Pracuji, cestuji po světě, snažím se na to nemyslet. Držím moc palce.

Jana

Ahoj mam konecne odoperovany zakal.Vidim sice lepsi ale jako ppred operaci to neni.Problikavanimam take aleje to v poradku musi se to hlidat.Kontrola zas v kvetnu kdyz bude vse v poradku.Ale zacinam kaslat tak se me to moc nelibi.Zas se ozvu .

Martin
1x

Ahoj, když mě bylo po blýsknutí v oku, padání „sazí“ diagnostikováno odchlípnutí sítnice, začal jsem googlit a našel jsem tuto diskuzi, kterou jsem téměř celou přečetl. Chtěl bych také přidat své postřehy. Já byl operován v ÚVN v Praze, měl jsem odchlípnutou periferii sítnice. Důvodem je vrozená vada a velké množství stále narůstajících dioptrií. Při operaci (vitro, kryo) mi byl do oka dán plyn, který se cca do dvou měsíců vstřebal. Na oko vidím prakticky jako před operací, jen občas vidím nějakou černou tečku, ale to je, zdá se, normální, podle doktorů i podle toho, co už tady bylo psáno. Není to ani nijak obtěžující. Na neschopence jsem byl cca měsíc, musím říct, že lékařská péče je v UVN v Praze na vysoké úrovni, jen se musí člověk hodně ptát, aby se dozvěděl podrobnosti, ale to je tak dneska všude. Jen pro upřesnění informací v diskuzi – vždy záleží na tom, jak moc se sítnice odchlípla, pokud je to jen na kraji, tzn. normálně člověk vidí, jen má v koutku oka černý flek, pak si myslím, že při troše štěstí, se dá zrak zachránit, vše se dělá mikroskopickými nástroji s vysokou přesností. Je však třeba to řešit ihned a neodkládat to. Lékaři mi sdělili, že v případě, že je sítnice jakš takš dobrá, dává se do oka plyn, který se během několika týdnů vstřebá, pokud je hodně poškozená, dává se silikonový olej, který se pak musí vypustit. Na druhém oku jsem prodělal pouze preventivní laserování děravé periferie sítnice, ale bylo mi řečeno, že toto nestačí. Asi po týdnu jsem začal zjišťovat, že v periferii levého preventivně olaserovaného oka se mi obraz trošku chvěje. Je to v periferii a do zorného pole to nezasahuje. Nevím, co by to mohlo být, jestli jizvy po laseru na sitnici, nebo počinajici šedý zákal, který mi byl také diagnostikován. Má někdo po preventivním laserování něco podobného, nebo se Vám nezměnilo ve vidění nic? Máte někdo zkušenosti s cerkláží oka? Ta mi byla doporučena z důvodu toho, že podle lékařů preventivní olaserování nestačí. Na internetu mnoho informací není, ani zkušenosti pacientů. Dle mě zjištěných informací tím oko dostává celkem zabrat, protože je obvázáno silikonovým páskem, a např. v případě prodělaného lasiku rohovky, se může rohovka zdeformovat. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Díky

Sabi

Ahoj, mám to také a měla by to být prý jizva po laseru, vidím to většinou na velkém světle, případně když se koukám proti slunci. Měl by si jizvu "vidět" zrcadlově, já měla odchlípení vpravo nahoře a jizvu tedy vidím vlevo dole. A černé tečky tečky mám po operaci v operovaném oku také, ale již jsem si na ně zvykla:)

Eva

Ahoj Martine, mám preventivně olaserem ošetřené oko již 2 roky a nepozoruji naštěstí nějaké změny v koukání. Je ale fakt, že toto oko je už po operaci šedého zákalu. Druhé oko je po 8. operaci. Tam se vyzkoušelo už všechno. Jako druhá operace v pořadí byla i vámi zmíněná cerkláž. Cerkláží se změní poměry v oku a tím i dioptrie. Pooperační průběh je bolestivější, osobně mně pomohlo si zakrýt obě oči a na nic nekoukat i tím neoperovaným. Přeji hodně štěstí a zdraví.

Martin

Diky za reakci Evi. A tobě tu cerkláž dělali preventivně, nebo až při odchlípení sítnice? Mě to chtějí dělat preventivně, aby se sítnice neodchlípila. O kolik se ti po cerkláží zhoršilo vidění? Díky za odpovědi, moc zkušeností s cerklážním páskem na netu není. Díky. Martin

Eva

Ahojky Martine, cerkláž dělali až jako druhý pokus, ne preventivně. Jinak nemůžu říct o kolik se mi zhoršil zrak, já od prvního odchlípení vidím jen trochu barevné pokřivené obrysy. I kdybych tam neměla olej, který tam bohužel budu mít stále, tak mám už jen periferní vidění. Ale aspoň nemá člověk tmu. Jen je někdy moc protivné, když se mi ten špatný obraz cpe před ten dobrý.

panda
3x

tak jsem se rozhodla že vám tu taky přidám svůj příběh. v roce 2013 jsem v gemini ve Zlíně si nechala udělat laserovouu korekci dioptrii(cca 3 dioptrie) vše bylo úplně v pohodě a v září 2016 jsem začla pozorovat mírné zhoršení právého oka, no ale než jsem se dokopala objednat atd, tak byl najedou listopad a objednání nebylo hned, no po týdnu jsem se tam dostavila s tím že si myslím, že se mi na právem oku zhoršili asi dioptrie, no ale po tom co mi doktorka dávala dioptrie, tak zjistila, že tím to asi nebude, následovalo další vyšetření a návštěva primáře dr. Čejky, ten potvrdil odchlípenou sítnici na obou očích, jen na tom levém to nezasáhlo ještě centrum vidění, tak jsem o tom ani nevěděla, takže okamžitě termín operace byl za 3 dny na pravé oko, kdy aplikoval sil. olej 23.11. a po přirostení sítnice ho 25.1. vypustil, s tím, že už je očko dobré, tak pomalu se mi začlo vracet vidění. přes ten olej to se nedalo koukat, to jsem byla psychycky uplně na dně a po tom co jsem si tady všude na netu přečetla hruzostrasne přibehy, tak jsem se málem vyvracela. no každopádně vidění se vrátilo na puvodní hodnotu jako bylo před operací takže hurá, a šlo na řadu levé oko, jelikož bylo dost stabilní a nezhoršovalo se, tak se řešilo až později, provedl šetnejší metodu, zevní tamponádu, kde se to taktéž podařilo akorát vznikli necelé 3dioptrie na oku, ale jelikož mam ještě šedý zakal, tak to se vyřeší novou čočkou.. tak jsem rada, že po tom všem utrpení co to obsahovalo, se vše podařilo. Pan primář Čejka je prostě jednička a všem doporučuj!!!

Jitka

Dobry den, chci se zeptat vas, co po operaci sitnici dostali do oka plyn - jak dlouho a jak poctive jste polohovali? Opravdu jste vydrzeli mesic dnem i noci lezet na brise.?

eva j

jitko, mohu se zeptat, jak jste dopadla a jak dnes vidite, na kolik ca % se Vam vratil zrak? mam 10 dnu po operaci sitnice, plyn. dekuji moc

Petr

První týden jsem opravdu ležel, ale spise jen v predklonu, vzdy to záleží, jak se vam sitnice odchlipila. Pak uz jsem ale nelezel, jen byl obcas v předklonu, ale ten spánek jsem se snazil polohu dodrzet celou dobu.

Martin
1x

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak se Vám postupně po operaci sítnice projevoval šedý zákal. Doktoři mi řekli, že mám obě čočky v očích (i tam kde operace neproběhla) ze stran dost zakalené. V očích postupně pozoruju ze stran světelné vjemy, chvění, které se však nevyskytují vždy, je to v závislosti na osvětlení. V každém oku pak občas pozoruji na stejném místě chvějící se bod, jakoby se obraz nepratrně chvěl, občas je to vidět spíše jako proběhnutí kouřma, mlhy, pohled jakoby přes horký vzduch. Projevovalo se Vám to podobně, nebo jsou to projevy něčeho jiného? Před operací jsem nic takového nikdy nepozoroval.

Jana
1x

Ahoj sedy zakal se me projevoval jako mlha koukani jako pres igelit problikavani.Zhorsovalo se to ale po operaci je to ok.Problikavani blesky vsak zustaly.

Libor
1x

Měl jsem nastoupit na léčbu odchlipnute sítnice avastinem.Na soukromých klinikách mi to neprodleně doporučovali ale na státních klinikách ne. Zvolil jsem cestu nelecby,oko z 90 % osleplo a teď když vidím jedním okem velmi dobře pomocí multikokalu,jsem zcela v pořádku,mám 1,5 + dioptrie multifokální brýle na obě oči,oko si na to zvyklo a v podstatě ani nevím , že bych viděl pouze jedním okem.

Nellinka
1x

Zdravím, také mám odchlípnutou sítnici na jednom oku. Přišla jsem na to, až díky zákalkům, které se vytvořily náhle. Sítnice se zajizvila, odchlípení může být údajně staré měsíce. Vůbec jsem nikdy o tomto onemocnění neslyšela. Netuším, jak se to mohlo stát. Není mi ani 40. Jelikož se stav nehorší, lékaři se rozhodli neoperovat. Operace je prý velmi riziková. Pakliže by se sítnice dala do pohybu, budou operovat. Všude čtu, jak je tento stav akutní. Nevím, zda to mám brát pozitivně, že sítnice drží a oko si udělalo samo bariéru a sklivec zbytek sítnice drží. Na druhou stranu mám obavy, jaká bude úspěšnost operace, když se dá sítnice do pohybu. Co se starou amocí? Zatím mám vidění dobré, mohu číst, na blízko i na dálku vidím dobře. Zhoršení ostrosti zraku jsem však pocítila, možná za to může zákalek, který se mi jeví jako plující oblak páry s jedním výrazným tmavým zákalkem. Obraz se mi v periferii třepe, ale myslím, že to způsobuje ten pohybující se obláček. V noci vnímám omezení vlivem odchlípení více, přes den ani ne. Kdybych nešla se zákalkem, který se objevil náhle, vůbec bych si amoce nevšimla. Neměla jsem žádné příznaky do té doby. Amoci mám dole, proto nevidím v periferii nahoře. . Zajímá mě, zda li je mezi Vámi někdo, kdo má podobnou zkušenost. Možná by mě i zajímalo, zda oko může fungovat jen s částí sítnice, pokud už odchlípená nelze přiložit.. V pubertě se mi zrak ustálil na -3 dioptrii. Moc děkuji za připadnou odpověď.

panda

měla jsem na jednom oku odchlíplou sitnici také málo a ani jsem to nepozorovala a nezhorošovalo se to, ale i přes to mi oko operovali. doporučuji gemini ve zlíně primáře čejku! Já osobně bych nečekala, může se stát že pak už tak dobře neuvidíte pokud se to rapidně zhorší a pak už s tím nikdo nic neudělá. po operaci to chvíli trvalo než se vidění zlepšilo potom mi vymenili i čočku kvuli šedému zákalu a ted už mám vidění zase zpět jak bylo.

Nellinka
2x

Děkuji za info, zajímalo by mě, jak dlouho jste podlě nich měla sítnici odchlíplou,U mě, v době, kdy se na to přišlo, to bylo udajně staré měsíce i roky a zajizvilo se to a nepostupovalo dál, abych si všimla, že se něco děje se zrakem. A právě protože je to tak stará záležitost, jsem jen kontrolována, protože zásah do oka je více riskantní, než by přinesl výsledek operace. Mám odchlíplou dolní perifierii. Měla jsem za to, že když je amoce stará , už se neoživí, odumřela. Navíc, mě by dávaly do oka olej, takže to vidění by bylo horší než teď a s nejasným výsledkem a jistotu šedého zákalu, protože už se tam tvoří i ted. Operace má u mně smysl, nebo spíše riskovat s operací v případě, že se to bude chlípit dál, aspoň tak, mě to řekli lékaři. Chápu, že do toho zatím nechtěji vrtat, dokud sama vidím.Prý by mi neudělali nic jiného, než co si oko udělalo samo. Pravděpodobně mám štěstí v tom, že se to zastavilo nějak samo a neštěstí v tom, že sem na to nepřišla dříve. Na zákalk jsem si zvykla, ale stejně se pořád bojím, jak dlouho to oko vydrží a jestli, až bude třeba, na to oko ještě uvidím po operaci. u mě prý by to bylo na více operací, aspoň tak mě to to řekli lékaři.

Veronika

Dobrý den, mohu se zeptat, jak to nakonec dopadlo? Mám prakticky úplně ten stejný případ jako Vy, zatím mám 3x dodělávanou laserovou baráž a prozatím sledovat, při přesahu baráže by se operovalo. Chtěla bych se proto zeptat, zda jste mezitím byla na operaci nebo stále se Vám amoce sleduje? Děkuji.

Nellinka

Vzhledem k tomu že sítnice v oku vlála a měla jsem pod ní tekutinu, rozhodli se lékaři pro krio operaci asi rok po té. Mražení. Sítnice se přiložila, tekutina vstřebala. Ale vidění v periferii už se neobnovilo.Ale začala jsem po té operaci pociťovat křivení obrazu. Postupně se to horšilo údajně to je z otoku v oku který pracuje.. užívám edemo. Sítnice drží. Aktuálně vsak už na to oko vidim blbě. Důvodem je šedý zákal, tak jdu teď po pěti letech na operaci šedého zákalu. Doufám že to je tím, a že vidění se zlepší. Nosím brýle na dálku, minus tři na obě oči ale nově musím brýle pri čtení na blízko sundávat, protože mi pak utíká to nemocné oko.. dříve jsem brýle na dálku nosila cely den. Ale při té rozdílnosti vidění mi brýle při čtení působí problém s tím utíkáním nemocného oka. Takže teď mě za pár dní čeká operace šedého zákalu. Tak uvidím, zda uvidím. Křivení obrazu zda se, že se ustálilo. Údajně teď paseku dělá šedý zákal . Kdybys chtěla můžeš napsat e-mail. [email protected]

Tomaš
1x

Ahoj nevim zda je diskuse jeste aktualni,v srpnu jsem mel tezky uraz od krovinorezu byt jsem mel helmu atd.protoze se tim zabyvam...dopadlo to tak ze mam rupturu bulbu s dvojitou penetraci,odchliplou sitnic,pretnutej pohybovej sval a cizi teleso za okem...behem 3 dnu jsem prodelal 2dvouhodinove operace..dkalin mi vytekl nekam..!?v oku neuveritelne mnozstvi stehu atd..pokud nekoho neco zajima tak se ptejte rad odpovim,na zaver bych chtel ze to je druhy tezky uraz na oku,pred 7lety jsem si probodl rohovku klackem...tzn..mam opravdu bohate zkusenosti..tehda jsem marodil rok..a ted tohle...

Martin
1x

Já bych měl dotaz k operaci šedého zákalu. Také jsem prodělal operaci sítnice a šedý zákal se mi postupně dělá také. Doktroři mi však říkali, že operací šedého zákalu se ztratí akomodace čočky, tzn, že pak člověk uvidí dobře jen na jednu vzdálenost. Protože mám docela dost dioptrií, zvažuji, že bych si nechal dát nějakou lepší čočku, která sníží dioptrie, a přes kterou lze vidět na všechny vzdálenosti. Jaké máte zkušenosti s těmito operacemi, a jak po těch operacích vidíte? Vím, že toto se týká spíše tématu šedého zákalu, ale všechny znás, co potkala operace sítnice asi dříve nebo později čeká i šedý zákal. Díky

Pralimka

Umělou čočku umí udělat i nulovou (bez dioptrií), což ale není vyhovující v mnoha případech. Jelikož jsem vždy měla problém s viděním na dálku, nechali mi v umělé čočce dioptrie na dálku, plus mínus srovnatelně s druhým okem. Jak na oko po operaci šedého zákalu vidím nemůžu posoudit, rok odchlípnutá sítnice udělala příliš velkou paseku. Jediné, co mohu posoudit je, že po odoperování čočky se mi projasnilo vidění. Doporučuji podstoupit tuto operaci co nejdříve vzhledem k věku. Osobně jsem týden nesnesla jakékoli světlo, měsíc ostřejší světlo v podobě slunce v létě, atd., dnes bez těchto potíží. Naopak babička nosí sluneční brýle i když není přímo jasné počasí stále a to je více než 3 roky po operaci. Jo a co se týče čoček, stačí střední cesta (5.000,-), ačkoli já osobně mám pouze základní, hrazenou pojišťovnou.

Tomaš

Me se zatim cocka nezkalilla,coz je po takovem uraze zazrak,ale kdyby jo tak lekari jsou pripraveni ji vymenit..takze s tim jeste zkusenost nemam...

Jana

Domluv se s doktorem poradi ti ale ja mam cocku pres pojistovnu .Doktor rekl zeto uplne staci.Napis jak jsi dopadl.

Ella

V říjnu jsem absolvovala operaci odchlíplé sítnice. Po operaci jsem měla v oku plyn. Ten se po dvou měsicích vstřebal, ale pro velmi hustý zákal jsem stejně skoro neviděla. Nedalo se ani zhodnotit jak úspěšná byla opetace sítnice. Přes zákal nebyla vidět. Tento týden mě čeká operace šedého zákalu a pevně věřím, že už konečně prokouknu. Všem přeji hodně pevné nervy při této léčbě. Ella

Kristýna

Přečetla jsem celou diskuzi a rada bych přispěla svou zkušeností. V srpnu 2017 se mi prihodila nešťastná věc. Dělám hasičský sport a nešťastnou náhodou mi proud vody z proudnice vstrikl do levého oka. Ze začátku bylo obtížné odhadnout poškození kvůli sražene krvi ve sklivci. Věděli jsme jen to, ze mám natrzenou rohovku, utržený kořen duhovky, zornice ochrnula a neumela se stahovat podle světla, čočka byla utrzena z její pouzdra a celkově oko bylo ve velmi špatném stavu. První den mi ani nemohli rohovku sešit. Když se krev vstrebala a otok opadnul, viděli už i na sitnici, která byla značně poškozena, jizvila se v nejostrejsim bodě vidění. Jelikož i sklivec byl poškozeny a na čočce se tvořil zákal, podstoupila jsem vitrektomii, v oku jsem měla plyn, odstranili čočku a snažili se vyčistit jizvy na sitnici, ale zjistili, ze jizveni je i pod sitnici v tom nejostrejsim bodě a s tím bohužel nemohli nic dělat. Mám 17 let a v životě by me nenapadlo ze něco takoveho existuje, neznala jsem nikoho s podobným případem a s moji psychikou to udělalo hodně. Proto jsem byla vděčná, ze jsem našla tuhle diskuzi a četla ostatní podobné příběhy. Někdy v daleké budoucnosti bych mohla podstoupit podobnou operaci, kdy by mi museli sitnici zvednout a odstranit i jizveni pod sitnici, díky kterém je me vidění na levém oku jen na 20%. Držím palce všem, kteří jsou v podobné situaci

Marek

Mám otázku. Je nebezpečné cca měsíc po operaci odchlipnuté sítnice použit Viagru? Děkuji

Jana

Měl bys se šetřit žádná námaha ale odpověď přišla pozdě. Znovu jsem se vrátila po 2 letech po operaci sítnice. Jak se vam dari. Já jsem docela ok. Sabi jak jsi natom evi co ty. Ozvěte se.

Eva

Ahojky Jani, dlouho jsem tu teď nebyla. Mezitím jsem prodělala boreliózu s dvojitou léčbou, glaukomový záchvat na tom operovaném oku a následnou operaci. A aby toho nebylo málo, podstoupila jsem operaci a onko léčbu. S okem to je špaténka, odumírá mně zrakový nerv, pro sekundární glaukom. Ale zase naštěstí druhé oko je dobré, tam je sítnice ošetřena laserem. Jen noční vidění je špatné, za světla je to v pohodě. S mými milovanými korálky můžu zatím tvořit a onko je v remisi. Co víc si přát? Pochopitelně mě to dokonale semlelo, ale teď už je neskonale líp. 🙂 Jak ty Jani a Sabi, jak na tom jste?

Eliška

Hezký večer, jsem studentku VOŠZ v Hradci Králové a chtěla bych požádat nositelé kontaktních čoček o vyplnění dotazníku. https://www.survio.com/survey/d/X3G8A1K2R8E6L4W5A Moc Vám děkuji za pomoc. Pěkný zbytek dne!

Jana

Sabi už jsem nechodíš ozvi se ráda bych opět pokecala.

Sabi

Ahoj Jani, jsem tu po dlouhé době:) Daří se mi dobře, sítnice zatím drží, snažím se žít normálně, pracuji, sportuji (v omezené formě) a tak nějak si to moc nepřipouštět:)..Jak se daří Tobě?

Panda

Zdravim. Muzu se zeptat jak sportujete v omeze forme? Ziju sportem cely zivot. Ted jsem po operaci neco malo pres mesic a mam v oku zatim Olej. Cca do mesice mi ho budou vypoustet a doktor mi rikal ze nebudu moct uz nikdy zvedat tezke veci atd a na fitko muzu zapomenout.. jsem totalne na dne uz z toho ze poradne ted nevidim a to ze nemuzu sportovat me taky totalne nici.

Sabi

Nechte tomu čas. Snažím se alespoň běhat, max posilovat s vlastní váhou - vím jaké cviky můžu a které ne. Žádné předklony, ani tlaky do hlavy. Míč je můj nepřítel. Setkávám se dost často s nepochopením okolí, kteří si snad myslí, že jsem lenoch a jen se vymlouvám, že něco "nesmím" ale už to neřeším:) Dát se psychicky do kupy mi trvalo ze všeho nejdéle. Přeji hodně sil!!

Jana

Ahoj sabi jsem tu zas po dlouhé době. Oči jsou zatím ok musím zaklepat. Jinak mě přepadla deprese tak s ní a bojuju.

PETR
1x

Jsem týden po operaci odchlípené sítnice.Zatím se cítím dobře.O operaci vím celkem dost.Vše se dá zjistit na PC a od doktorů.U každého člověka je průběh jiný.Číst si tyto Vaše zkušenosti Vám může jen uškodit,hlavně psychicky.Každý člověk je individuální a jeho diagnoza může být jiná než ta Vaše.Hlavní je si věřit že vše dopadne dobře,nepropadat beznaději a být optimista.

Jitka
1x

Take jsem po operaci odchlipnute sitnice a i po vypusteni silikonoveho oleje. U z od utleho detstvi jsem nosila bryle , mela jsem dost vysoke dioptrie a stale me narustali .Ve triceti letech jsem mela uz 10 a11 dioptrii , lekari me rekli ze to neni jeste konecna a tak jsem podstoupila laserovou operaci . Po ni me zustalo jen 0,5 a 0,45 dioptrii byla jsem stastna ze se konecne muzu podivat na svet bez bryli. Vydrzelo me to skoro 20 let kdy se me zrak mirne zhorsil ale nevadilo me to , bryle jsem nosila jen kdyz jsem potrebovala a navic byli to normalni bryle a ne lupy. ale s cim jem nepocitala ze me potka toto. Jsem uz doma 5 mesic , prisla jsem i o praci , mela jsem smlouvu na dobu urcitou. Pro tuto praci jsou potreba obe oci. Tak jsem uz z toho trochu psychicky spatna , nemuzu nic delat na vanocni uklid si mam nekoho zjednet jenze uz je to pro me dlouha doba byla jsem zvykla byt porad v pohybu . Mam strach i vysavat abych si neublizila. Patrim mezi zeny kterym ani fyzicky narocna prace nevadila a tak se ptam , kdy se muj zivot vrati do normalu

Alena

Dobry den mam syna ktery ma 16 rokuku aleci se VPMD NA JEDNO OKO UZ MEVIDI A NA DRUHE NIC MOC BYL TET NA OPERACI ODCHLIPENI SITNICE VLOZILI MU TAM SELIKONOVI OLEJ KTERI SEMU PRELIL DO PREDNI STANY OKA TAK TO MU VITAHOVALI .A PO 4 DNECH Se MU ZAS PRELIL uz nevim fak co mam delat.

Lenka

Ahoj, zajimalo by me, jak se všichni mate, co vase oci?

Deca

Jak dlouho jste leželi po operaci sítnice s olejem.pred 7tydnx první s plynem .pak šedý zákal a druhý den operace s olejem.sefx zákal s čočka z důvodu.zr by na oko nebylo vidět.

Andy
1x

Dobrý den, prodělala 16.2.2022 jsem operaci oka odchlípnuté sítnice s trhlinami. Zaráží mě, jak na některých webech o této operaci píší, že je člověk fit po měsíci a může do pracovního nasazení. Já jsem 6 týdnů po operaci, v oku mám plyn C3F8, který se stále nevstřebal. Lékař mi sdělil, ať si nemyslím, že na to oko ještě někdy uvidím. A navíc, nikdo z lékařů Vám nic konkrétního neřekne, jen to že neuvidíte. Nehledě na to, že přístup lékařů a personálu v nemocnici, hrůza, po operaci Vás vypustí za pár dní z oddělení, a sjeďte si dolu výtahem, nikde ani noha, kdyby se člověku něco stalo. Jak tedy mohu do práce, když prý 6 měsíců po jakékoliv operaci oka nesmíte řídit, a když na oko ještě nevidím. Strohá zpráva, strohé kontroly. Máte někdo zkušenosti po vstřebání plynu, jak a za jak dlouho jste aspoň něco viděli? Děkuji

Lenka

Ahoj Andy, mela jsem v oku stejny plyn jako ty a vstrebal se mi po 2mesicich. V oku mi ale blika, temer na nej nevidim, v celkovem vidění mam duchy, je to neprijemne, mam z toho deprese a nedokážu si predstavit, jak s timhle dal zit. Oko me tlaci, boli ocnice.

Božena
1x

Dobry den jsem už třetí tyden po operací sítnice oko mám napuštěné plynem můžete mi někdo napsat kde jste měli umístěnou tu plynovou bublinu a jakou měla barvu a za jak dlouho jste viděli zatím vidim strašně špatně skoro vůbec a ke všemu me začlo bolet i to druhé oko děkuji za odpověď

Dita

Ahoj, odpovi mi nekdo? Jak vidíte po operaci? Zlepšilo se vám vidění?

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce