Inzerce https://www.lekarna.cz/do-prirody-bez-obav/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=do-prirody-bez-obav

Asentra 50

Máte, prosím někdo zkušenosti s AD Asentra? Dostala jsem je od lékaře na svoje úzkostlivé depresivní období asi před přechodem. Nikdy jsem žádné prášky nebrala, snažila jsem se vše zvládnout sama ale už to nešlo, hodně mě to komplikovalo život.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Ivana

Moje milá. Já se léčím 5 let a někdy mně to tak sebere, že si říkám proč se vlastně léčím. Jestli kdybych nic nejedla, zda by to nebylo stejné. 2,5 měsíce je opravdu hodně krátká doba. V pondělí to vybal na doktorku a třeba ti změní medikaci jako mně. Po té změně jsem sice v naprostém útlumu, ale snad jsou to jen vedlejší účinky. Uvidíme. Ale jedna změna k dobrému je, že si ani nevzpomenu na Lexaurin. Představte si, holky moje, že včera večer jsem chtěla udělat doma vstřícný krok, že si s manželem popovídáme o mých problémech a najdeme nějaké společné řešení, abychom spolu žili v pohodě. A závěr byl ten, že ze mně udělal úplnou slepici když jsem řekla, že si s váma dopisuju. Prý jestli si ze mně někdo nedělá srandu, že na sebe všechno napráskám a on to potom nějakým způsobem použije proti mně. No prostě zkazil mi i tu radost, že vás mám a že plkáme o těch našich problémech. Takže vidím, že opravdu nechápe, ale už to snad ani namám sílu změnit. Mějte se všechny pěkně a prosím, že si ze mně neděláte srandu. Ivana

Katka

Ivanka, akým právom ti muž zakazuje písať si s nami a deliť sa o pocity, trápenia... Veď to je totálne svinstvo!!! A, to, že by sme informácie zneužili proti tebe, to sa mi azda sníva! On si myslí, že všetky, čo sme tu sme debilné?! Veď depresia nie je psychická choroba, ale stav ku ktorému sme sa dostali aj vďaka takým ľuďom, ako je tvoj muž. Prepáč, nechcem uraziť teba, ale ON URÁŽA NÁS, a to je PÁN ING. Nech sa ide liečiť on, a na závažnejšiu diagnózu než tú, akou trpíme my. Ivča, zlatko, ak ho poslúchneš a prestaneš si s nami písať, bude to znak tvojej rezignácie a totálnemu podvoleniu sa človeku, ktorý (prepáč) si nezaslúži aby som sa spýtala na jeho krstné meno! Nedaj sa! Jirka, o svojich stavoch rozhodne informuj lekárku! Nie je predsa možné, aby nepríjemné vedľajšie účinky trvali tak dlho. Veď AD ťa mali dostať do pohody v priebehu prvého mesiaca užívania, a vedľajšie účinky, ako sa v príbalových letákoch uvádza, často pretrvávajú len 1-2 týždne. A, ako ti radí Ivča, ak to ináč nepôjde, daj si zmeniť lieky. Len to lekárke všetko podrobne popíš. Dievčatá, držme sa, nemáme rakovinu, nie sme na vozíku, nemáme diabetes či choré srdce...LEN DEPKU. Naučme sa ju prijať a ak sa nám to podarí, budeme si vedieť nájsť zmysel a cieľ života, bez plaču nad sebou. Na svete sú miliardy mrzákov, bezdomovcov, sirôt, týraných... My sme na tom oproti nim úplne v raji. Viem, že to nadľahčujem, ale aj to je istá, celkom fungujúca forma autoterapie. Vaša Kačenka. P.S. PODPORTE IVANKU! Vďaka.

Ivana

Katuško, on mi to nezakazuje, protože ví, že ho stejně neposlechnu. Je to zvláštní člověk. Asi má vrozenou potřebu mít pořád navrch. A nejhorší na tom je, že já pořád doufám, že se to změní. Ale jsme už spolu tak dlouho a mám pocit, že se ta propast mezi námi prohlubuje. Já už nevím jak na něj. On pořád nechápe, že já nad ním nechci zvítězit, že chci jen rovnocenný vztah, kde si jeden druhého váží a mají v sobě oporu. Já vím, že mně nechceš urazit, jsem nesmírně šťastná, že všechny existujete a chápete mé potíže. A já chápu ty vaše, můžeme si vyměnit zkušenosti a pocity, také jedna druhou třeba občas podpoříme. A nechápu co si myslel, že tím dokáže,když do mně zaseje nějaké pochybnosti o vás všech tady. Namísto toho aby byl rád, že jsem šťastná že mám někoho kdo mi rozumí, tak mně prostě musí shodit a udělat ze mně hloupou slepici. Ale já už se snažím moc o ničem nemluvit, protože vím, že tohle on nepochopí a nepochopí to spousta lidí, kteří to neprožijí na vlastní kůži. Díky za podporu.Ivana

Ivana

Ahoj holky. Chci se s vámi podělit a popsat vám změny, které nastaly po změně léků. V pátek ráno jsem byla nadšením bez sebe. Krásně jsem se vyspala, sice jsem byla jako automat, ale žádný Lexaurin, takže jsem se těšila, jak to bude pokračovat. Ale včerejšek nic moc. Nevím jestli to bylo následkem mého pohovoru s manželem, nebo jsou to všechno jen průvodní vedlejší účinky. Večer jsem nemohla ještě v 1 hodinu spát. A vlastně celý večer jsem byla napjatá, jak struna. Nikdo nebyl doma, ale já pořád slyšela, že někdo přišel do bytu, že si rozepíná bundu a pak jsem přišla na to, že je to opět jen to mé občasné přebujelé vnímání zvuku. Jsem také trochu nachlazená, tak je to zhoršení možné přičíst i tomu. Ale nejvíc hodnotím to, že nemám žádnou třesavku, protože to mně na těch stavech nejvíc štve. A hlava mě také nebolí. Takže přece jen zlepšení, ale na jak dlouho......... Přece samy víte. příjemnou neděli přeje Ivana.

od jiřky

ahoj holky jsem ráda že jste mi poradily ale dnes je vše v pořádku po ránu nic byl to asi jen výkyv každopádně zejtra to řeknu psychoušce muj chlap byl naštěstí doma tak mi ten muj stav vydržel hodinu.asi to bylo tím že jsem čekala návštěvu a taky syn měl v noci zase vylet a pak zvracel .tak mě to rozhodilo puberták.Ivanko ty chlapy jsou některý divný, ale bez nich to nejde ja moc ohledně prášků radit nemůžu protože je mám 2,5 měsíce ale moje teta bere cypralex a po dvou letech má ty 2až3dení výkyvi taky to prej tak je a psych řekla že se s tím stavem má naučit pracovat jako dejchací cvičení atak..Jinak jsem se objednala na masáž a budu tam chodit každý týden .včera jsem zase dostala 2 kytky protože mám v úterý svátek a kytková terapie funguje .holky držte se a pište budu se těšit jiřka

Ivana

Jiři, jsem ráda, že se ti to nerozjelo víc.A pravda je, že ty intervaly nejde vůbec předpovědět. Máš kliku, že máš bezva chlapa. Moje maminka, kreá byla 26 roků vdova mi říkala to stejné, že je to bez chlapa blbé. Ale já, když je doma, jsem spíš napjaatá a rozhozená. Vím, že se nemůžu uzavírat do samoty, že je to pro nás ta nejhorší volba.Ale teď mám důvod. Spustila se mi rýma jak z okapu, tak ani nevystrkuju nos. A to, že nás děcka taky dokážou pěkně potrápit, to máš stopro pravdu. Nevím, kolik roků tvůj mladý má, ale jestli s ním mlátí puberta, tak se ozbroj trpělivostí a zkus vše řešit v dobrém. Oni stejně mají svou hlavu a nic s tím nenaděláš. Chci se tě zeptat. Líbí se ti náš ministr vnitra Radek John ? Je to přesně ten typ. Připadá mi arogatní, všem skáče do řeči, ale myslí si, že je ten nejlepší. To jen pro srovnání, abys byla v obraze. A kytku už jsem od něj nedostala ani nepamatuju. Tak ať ti ta dobrá nálada vydží co nejdéle. Ivana ?

Ještě jednou Ivana

Milé holky. Právě jsem se na 2. pogramu dodívala na pořad s předlistopadovou hlasatelkou z televize Olgou Čuříkovou. Bylo to moc zajímavé. Když ji po převratu pozvali zpět do televize, bylo jí skoro 70 let. Takže pokud umím počítat, tak jí je nějak kolem 90.let. Žije sama a na závěr pořadu vkázala všem, že i se strachem se dá žít. Takže, holky, jen musíme bojovat a třeba se také dožijeme tolika let. Ivana

Katka

Moje milé baby, želám vám krásneho Valentína! Ak vám neurobí radosť najbližší, urobte si ju sami. Aj tak sa dá. Ja som od rána v kuchyni, pečiem borúvkový koláč s posýpkou z kysnutého cesta. Tak sa naň teším... Už dávno som ho nerobila a všetci ho máme radi. Dva dni som prespala. Neviem prečo, no asi si to vyžiadal môj oslabený organizmus. Nie, nehanbím sa za to. Veď som nikomu neuškodila a sebe pomohla. Ešte sa mi moce hlava, no už je to lepšie. JiŘí, tebe k zajtrajšiemu sviatku želám všetko krásne!!!!!! Neviem, ako u nás dopadne dnešný deň, no neriešim to. Všetky si vás pozdravujem. Kačenka.

Monča

Ahoj holky!Taky vám všem přeji krásného Valentýna! Kači ty se máš, já už se nevyspala rok a půl a myslím, že se ještě pěkně dlouho nevyspím :-). Holky jak vám je? Já se držím,ale pořád to není na 100% ok. S tím už ale musím zabojovat asi sama. Asi jak píše Kačka,musíme se naučit přijmout tuhle nemoc a až to uděláme,ona nám dá pokoj. Tohle mi říkala i psycholoža. Ivčo to mě mrzí,že to máš s manželem až takové. To ti moc nepomůže, když jsi napjatá, když ho máš doma. A co kdybys mu to všechno řekla? Asi to nemá cenu, viď? Neboj se, pořád máš nás a my tě podržíme! Jak vůbec pokračuje tvoje nová medikace?? Teď už bude určtě jen dobře! Držím ti moooc palce!!! Můj chlap je zase něco jako Travolta v Kdopak to mluví :-), pořád samé srandičky, pohoda, klídek... O vážných věcech se s ním nedá moc bavit, o mé nemoci už vůbec né. Když jsem mu říkala co mě trápí, odpověděl "hm" a jen se soucitně tvářil, jakoby ani nevěděl co má odpovědět. Prostě řešení vážných věcí jde úlně mimo něj. Někdy mi připadá jako malej kluk. Jiři a co ty, jak ti je? Tvoji květinovou terapii ti teda závidím!!! Já jsem zvědavá co mi připraví můj manžel dneska, když je ten Valentýn :-). Ty výkyvy budou asi normální, když je má tvá teta i po tolika letech. Já je mám taky furt, hlavně kolem mých dnů, to je síla. Holky dlouho tu nebyla Verča, už mám o ni strach, naposledy psala, když ji nebylo moc dobře. Tak snad je v pořádku. Mějte se a krásný den!

Ivana

Ahojky, moje milé. I já se přidávám k blahopřání jak k Valentýnovi, tak i Jiřce k jejímu zítřejšímu svátku. Moni, po páteční euforii to není tak i dnes. Motá se mi hlava a bolí mně zátylek. Ale co bych chtěla od čtvrtka. Zázraky? Vím, že musím být trpělivá. Jediné pozitivum je, že si vůbec nevzpomenu na Lexaurin.Také o rozhovor jsem se pokusila v pátek ale nedopadlo to. No nevadí. Jak píše Kačenka, musíme si dělat radosti samy. Teda Kači, borůvkový koláč "mňam, mňam. Já mám také borůvky zavařené, ale pro dva se mi do toho moc nechce. Navíc jsem už dnes našla sílu udělat něco s tím přežíráním, takže by to bylo velké pokušení. Vím, že závist je hnusná vlastnost, ale to spaní..... Ale vlastně ti ho nezávidím, ale přeju, protože spánek je velmi posilující droga. O Verču si dělám také starosti, protože jak už jsem psala dříve, kdyby se s námi něco stalo, tak to ani jedna nebudeme vědět. Ale nesmíme hned myslet na to horší. Třeba už je jí dobře a nemá potřebu psát a nebo nemá čas. Jsem také zvědavá, zda nám napíše Jiřka, jak dnes pochodila. Doufám, že dobře. Tak se všechny mějte a zase písněte.

od jiřky

ahoj moje milé přítelkyně díky za přání k mému svátku a taky vám přeju hezkého valentýna .manžel mi dal růžičky děti čokoládový srdíčka a stříbrnej prstýnek teta bílý kalhoty na léto a prej vypadám jak štabajzna a o víkendu oslava byla taky super. i když jsem měla strach.dnes od rána super u psychoušky taky v poho to se stává prej s těma výěkyvama .to je ještě krátká doba jo a řeklami že když to pochopí rodina tak je to půlka léčebného úspěchu.tak bych vám přála mího chlapa fak je super.Pořídily jsme si motorku něco jako harlee tak budem jezdi v létě na výlety tak se v létě za váma přijedu podivat.jinak na dnešek jsem spala jad dudek tak už to zvládám snad Ivanko vydrž a nevzdávej to .Kačí ten koláč bych si taky dala mnam.snad bude verča v poho.zdrávím a přeju krásnou noc.

Ivana

Milá Jiřko. Teda ti si tě hýčkají. To já snad nedostanu ani na vánoce. Ale nechápej to jako závist. Moc ti to přeju, protože tvoje psychouška má pravdu. Pokud tě chápou tví nejbližšší, je to půlka úspěchu,protože víš, že když ti bude blbě, tak máš oporu a pochopení a nezbývá ti jen to, co mně. Dychtivě sedět u internetu a čekat, kdy někdo napíše. Ten, který tě pochopí. Máš asi opravdu úžasnou rodinu a možná je to i tím, jaká jsi ty. Já vím, že to vzdát nemůžu a ani nechci, jen mně štve, že pořád přetrvává takový divný stav oblbnutí. Možná to přejde, ale už aby to bylo. Chci být v rámci možností normální a ne oblbnutá práškama. Také se mi dost mostá hlava, obzvlášť k večeru. No uvidíme, co donesou dny příští.

pro ivanku

ahoj uplně tě chápu já si taky ráda píšu s váma a vždycky když si myslím že je ok tak se něco stane tak dneska mě cyt zase išias ale to je s těch nervů uplně mě to položilo i nohu pravou nemužu utáhnout ja se s toho po...... pa

Katka

Čauko baby, ten boruvkový koláč by som vám priala, ale už včera sme ho celý "sežrali". A, bolo po Valentínovi... Môj chlap tento sviatok totálne ignoruje, vraj americké sviatky neuznáva. Keď čakám darček na MDŽ, tak povie: "MDŽ ste si zrušili príchodom demokracie, tak neoslavujeme. Potom príde Deň matiek, ja čakám aspoň kytku a on: "Toto neoslavujem, ty nie si moja matka..." Má pravdu. Ale, keby som bola jeho matka, tak mu takú strelím, že by sa mesiac točil v obýváku a my by sme nepotrebovali ventilátor. Dievčatá, tieto jeho "úlety" beriem s nadhľadom a na Deň otcov s chladnou hlavou a sarkasticky prehlásim: "Ty nie si môj otec:" A, máme "vystaráno". Napriek tomu, že je taký, aký je, žijeme v relatívnej pohode, ja si z nehu robím prču, lebo len to na neho platí. Sama som sa rozhodla takto konať. Nesťažujem sa. Nemláti ma, peniaze (i keď nie veľa) mi dáva, keď chcem niekde ísť dovolí mi, kúpiť si môžem čo chcem(ak na to mám)... V podstate, jeden druhého tolerujeme, len komunikácia u nás zapadla prachom. No, po 27 rokoch manželstva sa tomu ani nedivím. Dievčatá, držte sa, neočakávajte stále problémy - psychické či fyzické, sú predsa súčasťou našej choroby, ale zase, načo sa nimi neustále zaoberať a pozorovať sa?! Viem, ľahko sa mi o tom hovorí, keď realita je trochu iná, ale... Dnes svieti slnko! P.S. Věrča, kde si???????????

Ivana

Teda Kači, ty se máš. U nás ani sluníčko nám nehřeje. Teď si dovolím odcitovat část povídy, která sedí na mého muže, jak ušitá. Cituji. Vlastimila by nikdo nenazval člověkem rozhazovačným či marnotratným ani v naprostém pominutí smyslů. Pokud by se našel solventní zájemce, byl by schopen zpeněžit i vlastní ledvinu, ale jelikož se tak nestalo, neváhal co půl roku alespoň darovat svoji krev za směšný finanční obnos, balíček s občerstvením a sklenku minerálky. Povídka je to dlouhá jmenuje se 20 dkg lásky a Vlastimil, po pětadvaceti letech manželství chce koupit své ženě nějaký dárek. Znovu citát: koupi šperku byl však nucen zavrhnout poté, co se mu úlisný prodavač snažil vnutit prsten s diamantem velikosti zrnka máku, ovšem v ceně obelisku z růžového mramoru. Velkorysost a bezostyšné mrhání úsporami jsou zcela dva rozličné pojmy, vehementně ospravedlňoval zběsilý úprk z prodejny, a představil si Jarmilu věčně shrbenou nad těmi svými maceškami, střevíčníky, trávničkami, podléškami a kdovíčím ještě, Na co by Jarmilce byl vzácný prsten, když má ruce od jara do podzimu zašpiněné od hlíny? Jěště by ho ztratila. A v tomto duchu, velmi vesele pokračuje celá povídka. Nachechtala jsem se u ní jak blázen. Jiři, něco asi lítá ve vzduchu, jak já říkám " kloš " protože i já mám rozhašenou páteř. Ale na to kašlu, protože vím, od čeho ty bolesti jsou. Horší je, když se se mnou děje něco, co nedokážu nikam zařadit. To mi pak začnou ty pochody v palici, ale snažím se to dnes zahnat činností, která mi dělá dobře, to je ošetřování mých milovaných květinek. Sem tam nějakou přemístím po důkladném osprchování a mám pocit, že je můj byt najednou o něco hezčí. Z takových malých činností, které mně baví, se skládá převážně můj život. Souhlas s Kačenkou - Veru, jestli jen trochu můžeš, tak se ozvi. Děláme si starosti !!!! Ivana

Monča

Ahoj holky moje! Jak se máte, jak vám dnes je?? U mě celkem dobrý, ale bolí mě pekelně záda (asi jako nás všechny). U mě to bude nejspíš tím, že pořád chovám malýho, je už dost těžkej. Holky ta Verča mi dělá starosti, doufám, že se ozve!!! Kači ty to vždycky tak bezvadně popisuješ o tom tvým chlapovi, vždycky se pořádně zasměju :-). Mimochodem, tvoje slovenština je nádherná! Ivčo ten divný stav oblbnutí jsem měla na začátku braní ad a přetrvával asi 2 až 3 měsíce, pak to odešlo ani nevím jak. Taky ti to odezní, neboj. Hlavně, aby léčba zabrala! A to zabere! Přeji vám krásný den!

od jiřky

ahoj holky jsem rada že píšete monča napsala že ty vedlejší učinky zmizí za 2až 3 měsíce tak to mám ještě čas mam to 2 měsíce a týden tak vydržím k psychoušce jdu až za měsíc tak pak bych jí to řekla .koukám ivanko že u tebe funguje taky kytková terapie a jak vám dneska je mě přestali záda a zase začali křeče v břiše tak jsem zvědavá co bude zejtra.kačí fak se vždycky zasměju když čtu tvoje články.dneska je venku ošklivo to bude na prd.musim vymyslet nšjakou aktivitu .dneska máme k obědu kaši a obalovaný file a cuketu a co vaříte vy holky.pište budu se těšit.

Katka
1x

Čauko kočeny! Dnes som taká "vytočná", že budem na obed variť chlieb s maslom! Stalo sa toto: Včera večer mi môj najdrahší povedal, že bude v telke pozerať futbal. No, sláva, povedala som si a jemu som len tak cez plece odvrkla -"Ježišmááária..." Chcela som pozerať nejaké dobré filmy, ale keby prišiel na ten futbal, nič by sa nestalo. No, pán veľkomožný sa urazil a neprišiel. Od večera až doteraz je v horizontálnej polohe vo svojej izbe. Nadutý, akoby zožral kilo surového zelí! Ráno som mu povedala, že sa mohol prísť pozerať, veď som len žartovala... Jeho reakcia: "Ja už do obývačky nemusím chodiť, už tam nikdy neprídem, a na pivo mi peniaze dávať nemusíš, o nič ťa neprosím..." Tak sme v pohode - doma ticho a zima ako v márnici. Ja som nažhavená k prasknutiu... Ale, načo mám praskať ja? Nech praskne guma v jeho slipoch, už má také brucho, že mu môžu závidieť všetky vyhladované deti z Angoly. On je môj vedľajší účinok! Dostáva ma do neuveriteľných stresov a vie to. Pritom sa tvári ako najväčší chudák! Viete, čo donedávna robil? Keď sa naštval, obliekol si tie najroztrhanejšie rifle a tričká, nejedol, nehovoril... Demnoštroval svoju utláčanosť týmto zvláštnym spôsobom. Až do chvíle, keď som si nekúpila 6 igelitových vriec a nevyšmarila som mu tie handry z domu! Tak! Ja ti dám, ty lemra lemravá! Tieto jeho mužské menopauzy však dlho netrvajú. Tak 2-3 dni. Potom sa tajne okúpe, napapá, oblečie do čistých šiat a ide za kamošmi do mesta. Viem, že ma neohovára. Veď by predsa nepriznal, že je taký somár, že si zobral mrchu... Cha! Boh s ním! Popoludní pôjdem do mesta, dám si horúcu čokoládu so šľahačkou, a... pekný deň je za nami. Baby, prepáčte, že som vás obťažovala svojimi "vedľajšími účinkami", no v tomto momente mi to pomohlo. Tak, čauko a dobrú chuť k obedu. Stále na vás mysliaca, smejúca sa do dlaní - Kačka. P.S. Pri takomto mužskom zázraku nepomôžu ani najsilnejšie AD. Tu treba "pořádnej klacek". Ale, zase, sedieť v lochu, je mi predsa divné trochu... za takého spuchnutého opičáka?!

sandra

Ahoj kacko, diky za tvuj prispevek. bude to znit asi trochu hloupe ale ja jsem se u nej nasmala, mela bys psat do damskych casaku.. komentujes vsechno tak vtipne a s takovou lehkosti jako bys vlastne byla uplne nad veci :) doufam ze jsi... Mej se

Ivča

Nevím , jak je vám všem, ale mně je dnes hrozně. Myšlenky rozlétané jak vosy když jim šlápnete do hnízda. Třas, že mně i brýle poskakují na nose, kolotoč mám zcela zdarma. Břicho sevřené, jak ve svěráku. Prostě hnus!!!!! Když si prohlížím své nové léky, tak mi až teď došlo, že pracuji na snižování, protože Sertralin, který mně napsala místo Asentry ( prý stejné ) mám brát úplně jinak, jeden a půl ráno (75 ) a v poledne jeden ( 50 ), tedy celkem 125 a Asentru jsem brala 100 ráno a 100 večer. Nevím, jestli ten Fluzak, který beru ráno 20 mg má být náhrada. Jsem blbec, protože jsem si myslela, že jsem se řídila radou Kačenky , která nám radila " pýtať sa na všetko", ale já jsem u psychoušky byla tak rozhozená z toho testu, kdy mi vyšla těžká deprese, že jsem pak na vše zapomněla. Jsem tak rozhozená, že si ani nedokážu založit novou složku na fotky z maminčina pohřbu. Je sice pravda, že ten nesnesitelný smutek se vytrácí, ale dnes je mi tak, že bych se nejraděj zahrabala 100 sáhů do země. Ivana

Katka

Ivča, keď si vezmeš príbalový leták ASENTRA, tak pod týmto názvom je celkom drobným písmom napísané - Sertralín - teda, dostala si presne to, čo si doteraz užívala, len, obrazne povedané "v ružovom". Nechápem prečo ti to lekárka predpísala, veď predsa vedela, že sa jedná o jeden a ten istý liek. No, čo už teraz? Mohla by si jej zavolať a povedať čo urobila a aké to má na teba účinky. Možno to urobíš, možno nie. Je to tvoja voľba. A, zahrabať sa 100 metrov do zeme je blbosť? Uvedomuješ si, koľko času by trvalo, kým by si vyklíčila? A, čo by z teba vyrástlo? A, kto by ťa polieval, keby si bola ošklivá burina? Ja len, aby si sa zasmiala aj cez slzy. Kačka - kvááá.

Ivana

Kači, zase jsi zabodovala. Mám úsměv na tváři. A i kdyby ze mně vyrostlo ho......... tak se svět nezboří. Určitě by mně zaklévali alespoň venčící se pejskové. Ivana - bůůůůů !!

od jiřky

teda holky zase jste mi pobavily jste skvělí.dneska si připadám celkem ok.a co vy.zejtra si jedu udělat radost jedu si koupit nějakou blůzku od babky jsem dostala peníze .a aby jsem tech dětí neměla málo tak mladší syn si sem pozval spolužáka má prázdniny tak tu bude spát.a co vy jak se těšíš kačí na víkend.a piš kačí klidně všechno co potřebuješ nás neobtěžuješ od toho tu jsme pro tebe aspon si mužeš postěžovat na chlapa..já jsem říkala manželovi že v létě budem jezdit na výlety na tý motorce tak pak vás navštívim.to víte já ráda plánuju dopředu.ahoj a hezky se vyspěte. ps.verčo ozvy se

holkam
1x

Ahoj holky moje omlouvam se,ze jsem tak dlouho nenapsala,ale nemela jsem chut nikomu psat:(Zni to asi blbe,ale mame ted s manzelem velky problem....Porad se hadame,kdyz si sednu k pocitaci a chci vam napsat,tak k tomu ma pripominky,takze jsem to psani omezila....Sme porad na kordy asi je to kvuli tomu,ze jsem se kvuli ty nemoci zmenila jsem takova odtazita,nechci snim spat a on mi to porad vycita no a co potom az si precte,ze vam to pisi to bude teprve to prave peklo...Ale me je to fuk...Uz mi dokonce nekolikrat rekl,ze lituje ze si me vzal.(Ja proste nevim proc delam vsechno spatne...Kdyby ste me videly,tak by ste se me lekly,protoze vypadam silene...Mam hrozny kruhy pod ocima,mastnou hlavu,tri dny nevycisteny chrup no proste troska....Ale dost o me jak pak se mate vy holky?Jsem moc rada,ze ste si na me v predchozich psanich vzpomely:)Chtela jsem se vas zeptat...Uz me boli tri dny hrozne hlava je to normalni?Vsechny vas mam moc rada a moc si vazim toho,ze tady vsechny pri sobe stojime:)

Ivča

Ahojky Veru. Slyšíš jak to bouchlo? Spadl mi balvan ze srdce. Bála jsem se, co s tebou je. Mně manžel také neschvaluje, že sem píšu, ale už na to dlabu. Ať si kecá co chce.Jak moudře pravil Egypťan Sinuhet " je to jen pouhé bzučení mouchy v mých uších." Já mám výhodu, že manžel hodně jezdí na služební cesty. Věř, že oni se především bojí, že na ně něco práskneme. Jinak, moc držím palce, protože vím, co nepohoda v manželství znamená. Místo porozumění - nepochopení. A co nám slibovali na Radnici, " v dobrém i zlém ". Kecají stejně, jako naši politici. Drž se. Ivča

Marie

ahoj holky, oml. se, že vám vpadám do diskuze, ale ráda bych se s vámi poradila. MUDr. mi předepsala Asentru na úzkostné stavy- zřejmě mám jako spouštěč práci (pořád hledám, kde jsem udělala chyby a šťourám se v tom:-)), což asi "zdravým" člověku zní absurdně, ale mně to ničí život:-). Nedokážu se z ničeho radovat a jen vymejšlim katastrofický scénáře. Asentru beru teprve 2.den, ale je to peklo. Včera jsem si ráno vzala 1 prášek (cca v půl 10.) a celej den jsem byla úplně vyjetá - třásly se mi ruce, pocit sucha v puse, bolení hlavy a k tomu jsme všechno viděla jako v mlze. Jo a taky jsem špatně spala. Dneska, protože jsem potřebovala trochu fungovat (a hlavně řídit), jsem si vzala jen půlku, ale mam hroznou depku - sevřenej žaludek, úzkost - no hotovo. Jaký máte zkušenosti s nástupem účinků a se řízením auta? Já nějak potřebuju fungovat - vozit děti a chodit do práce... Přes den se bojim vzít neurol, aby to nebylo horší, myslíte, že bych mohla na noc? Díky za všechny rady... M.

Ivča

Milá Marie. Je to všechno co popisuješ přesně tak. Já jsem na tom stejně. Vedlejší účinky - hnusná věc. Když je nejhůř, tak si vezmu Lexaurin a je mi jedno kdy, řídím auto a je mi to fuk. Je pravda, že řízení auta mně uklidňujě. Na noc si vezmi třeba celý Neurol. Při požívání Asentry je nespavost normální. Já jsem úplně na dně, minulý týden mi lékařka trochu pozměnila léky a zatím mám pocit, že zdechnu.Ivana PS: vůbec se neomlouvěj, že jsi mezi nás vnikla. Jsme všechny rády, že se můžeme navzájem radit.

Monča

Maruško, přesně jak píše Ivča, tohle jsou nežádoucí účinky, všechno to odezní, jen musíš vydržet. Máme to za sebou všechny. Neboj, opravdu to odezní, jen tu hrůzu vydržet :-(. Neurolu se neboj, máš ho právě na to, abys tyhle počáteční hrůzy zvládla a utlumila. Neurol si určitě vem, bude ti po něm LÍP!!! Kolikátku toho neuolu máš? Veru, no konečně!!! My jsme měly o tebe hrozný strach! To mě mrzí, že to máš s manželem takové. Víš, oni chlapi by nás nejraději viděli v pohodě a zdravé, my jsme přece ty, kdo musí fungovat a starat se o ně, že jo. Je smutné, že nestojí při tobě zrovna teď, když ho nejvíc potřebuješ. Ale neboj, boží mlýny melou a třeba jednou pochopí jak ti bylo... Kdyžtak mu třeba neříkej, že nám píšeš,ať je klidnější a nereje do tebe. Co myslíš? Já to manželovi taky neříkám a nestará se. No vlastně i kdybych mu to řekla, tak ho to stejně nebude zajímat, není mi v mé nemoci oporou a nechápe to.

Katka

Ahoj, nebudem opakovať predchádzajúce príspevky, no, veľmi ma potešilo, že Věrča sa ozvala. Vitaj, zlatko! Marie, si medzi nami vítaná aj s tvojimi problémami, o všetkom píš, možno ti poradíme, ak nie, aspoň sa ti uľaví. Dnes mi "prší v duši". Teda, smutný deň. a, ani neviem prečo. Bolí ma celý človek a nič sa mi nechce. Pôjdem skoro spať, to mi pomôže. Dúfam, že zajtrajšok bude lepší a popoludní, keď odcestujem na francúzsky vidiek, bude to už úplne bezva. Zatiaľ si vás všetky pozdravujem. Ozvem sa až po víkende, aby bolo o čom písať. Dnes sa mi nedarí ani v humore, nie som nad vecou... a fakt sa mi nič prevratného nestalo. Čauky. Kačenka.

od jiřky

ahoj holky a zvlášt zdravim verču konečně holka už jsme se báli co je s tebou .no a když jsem si to přečetla tak se ti nedivim taky jsem to dala přečíst mímu chlapovi co to máš za muže mi jsme manželé 19 let a 5 let jsme spolu chodily takže 24 a at on neba já k němu a kor v nemoci to se nedá ani popsat.o tý psychyce z kraje nemoci měl naštudováno a schaněl co by mi pomohlo.tak ti držím palce aby to dobře dopadlo .kačí hezky si to užíj.já jedu v půlnoci pro pubertáka je na fotbale sparta -liverpol.marie vydrž je to krutý ale po 2 měsících psychyka lepší.i když zrovna dneska mě bolí hlava.hezkou noc a pište

Verca

Ahoj holky moje jsem tak rada,že jste mě tak hezky přijaly zase zpátky:)Je strašně moc hezký vědět,že na mě někdo myslel:)Taky to doma nemáte lehké je to něco s těma mužskejma co?Ale u nás to došlo až tak daleko,že oba dva uvažujeme o rozvodu...Nejhorší na tom je,že sme se braly loni v červenci,takže sme spolu sedm měsíců a už myslíme na rozvod...Přesně tak jsem nechtěla aby to dopadlo...Takhle dopadla moje matka a my sme se sestrou pak doma každý druhý rok říkaly tato jiným a jiným chlapům....Taky nedokážu pochopit jak se člověk kterýho jsem si vzala může takhle změnit,přesně jak říkáš ty Ivčo slíbily nám,že při nás budou stát v dobrém i zlém,ve zdraví i nemoci a jak to dopadlo....Jeho když píchne u prdele,tak kolem něho musim poletovat a dělat mu žána jinak by byl naštvanej a já to dělám dokonce i ráda,ráda se o někoho starám jsem ráda když vim,že jsem někde potřebná a zároven tím někomu pomůžu....Mají doma uklizeno,uvařeno,vypráno,o děti postaráno a ještě si dokážeme udělat čas na ně a místo toho aby nám to vrátily trochou náklonosti a pochopení,tak si akorát stěžujou jak to mají v práci těžké a jak jsou strašně utahaný a když od nich člověk něco potřebuje tak jsou otrávený...At jdou všichni co jsou opačného pohlaví do SEDINKY:)A dost o nich stejně to jsou opravdu jak říká Kačka divný primáti....Maruško to co píšeš je opravdu normální no normální to není,ale u těhle léků to normální je...Měla jsem to samé co píšeš ty a ještě ted někdy to mám,ale není to už tak hrozný.Vždycky když to na mě přišlo tak jsem z toho byla hrozně vyděšená,ale ted už to zvládám.Daleko horší je když tě začne zlobit psychika a ty se bojíš,že se zblázníš nebo,že by si mohla někomu ublížit to je potom to pravé peklo....Pak jsem si říkala at mám radši ty tělesný příznaky než tohle...Ale tim určitě nechci to co píšeš nějak zjednodušovat to určitě ne....Nebuj se nic časem to bude lepší jen to nevzdej a ber tu Asentru tak jak ti řekla lékařka:)Ivuš tak jak pak je?Už ty prášky zabírají nějak víc?Asi je ještě brzy vid?A co ty Mončo psala si,že máš ted nějaký skluz,tak se ptám jestli je to už lepší?Jiři a co ty a tvoje navíšení?Jsi pořád na asentra 50?Kačko a ty tu asentru bereš nebo už jí nebereš vůbec?Napište holky

Monča

Verčo, ani nevíš jak jsem ráda, že ses nám ozvala, naposledy jsi psala, když ti zrovna nebylo moc dobře, tak jsme měly s holkama strach. Přesně jak píšeš, jak tě začne zlobit psychika a začneš se bát, že někomu ublížíš, to je peklo. Člověk se bojí sám sebe. Když si na to vzpomenu, tak je mi zle! Teď jsem měla nedávno skluz a zase jsem měla pocity, že malého nemám ráda a že se zblázním, trvalo to den, ale já jsem chtěla umřít! Teď už jsem zase celkem ok., tak to nesmím zakřiknout. A ty už to máš lepší?? A to neskutečno ještě míváš? S tvým manželem mě to moc mrzí, máte chvíli po svatbě a teď tohle. Třeba je to nějaká krize a ustojíte to, třeba to manžel nakonec pochopí, kéž by. Ale je to sobec, že se s tebou chce rozvést, kvůli tomu, že máš problém. Měl by ti teď pomáhat. Jak to tady tak čtu, ti chlapi jsou opravdu jiní. Můj chlap, když má 37 teplotu, tak umírá, musím ho obskakovat, vařit čajíčky, on se jen válí a čumí na telku. Za to já, když mám 39, tak si musím uvařit čaj sama, postarat se o malýho a pak ještě obskakovat jeho. Dřív jsem to nerešila, ale teď mi to vadí. Ráda bych se dočkala toho, že taky jednou bude obskakovat on mě. Ale to tak leda ve snu. Já jsem přece ta zdravá, věčně v pohodě, která neustále bez přestávky funguje...... Jiři je super, že aspoň ty máš úžasnýho chlapa! Toho si važ! Teda ale řekni mi, kde se rodí takové vyjímky? :-)

marie

Ahoj holky, díky moc všem za podporu a rady! Neurol mám 0,25, včera jsem si lupla dva a stejně jsem nakonec nemohla usnout a ve 4 ráno sem se vzbudila:-(. Bolesti hlavy sou taky normální? Můžu si na o vzít třeba Ibuprofen? Večer jsem konečně o svých stavech řekla příteli (jsme spolu přes dvacet let a máme 2 děti:-)) - teda nic jinýho mi nezbylo, protože jsem se malinko "zhroutila" - byl z toho pěkně vyvalenej:-). Ale protože jeho matka bere AD už 45let, taxe s tim snad nějak srovná:-) a já doufám, že nedopadnu jako ona:-). Na druhou stranu je vidět, že AD mají minimum škodlivých účinků - babi je zdravá jako rybička:-)! holky, držte se - s těma hlapama to neni jednoduchý! Hlavně Verče přeju, aby to oba ustáli!

Katka

Marie, ak prijmeš moju radu, tak NEBER Ibuprofen. Je to síce proti bolesti hlavy priam zázračný liek, no hrozne ničí játra. Vyskúšaj jeho agresivitu takto: vezmi jednu tabletku, presekni ju na polovicu, aby si odkryla jej vnútro, a potom ju zapáľ. Uvidíš, akým plameňom bude horieť. A, takto agresívne pôsobí i v našich játrach. Nevravím, že si Ibalg. nesmieš dať, no nie pravidelne a dlhodobo. Radšej si vezmi dve tabletky Paralenu, po nich zaspíš a bolesti prejdú, okrem toho nedráždi žalúdok. Věrčo, tú Asentru 50 beriem, ale len 1/2 tabletky ráno a k tomu Neurol 1.0 1 tabl. To je všetko čo som ochotná z chémie do seba napchať. Na spanie mám Stilnox, no ten som už nezobrala asi 3 týždne. Radšej si dám Paralen. Tiež sa čudujem, že spávam ako bábo, no asi to bude aj tým, že som niekedy veľmi vyčerpaná z celého dňa. A, uspáva ma televízor. Tá nuda by uspala aj hyperaktívne dieťa. Baby, pre mňa je nesmiernou pomocou, že si píšeme a nik mi v tom nedokáže zabrániť. Moja dcéra mi fandí a môj chlap o tom nevie. Ale, keby aj vedel, je mu to jedno. Na net sa nedostane, ani by nečítal moju poštu. V tom sme od začiatku manželstva dohodnutí - ja neotváram jeho poštu, on moju. Ani dcéra sa to neodváži urobiť. Nič zvláštneho vo svojich poštách nemáme, ale je to naše súkromie a do toho si zasahovať nedáme. Věrčo, s tým rozvodom...to je pre mňa šok. Veď v manželstve sa udeje mnoho oveľa vážnejších udalostí ako choroba, ktorá je u teba možno prechodná a dokážeš sa jej zbaviť. Tak po siedmych mesiacoch ADIOS?! To si prosím obaja nechajte dobre prejsť hlavou a nekonajte unáhlene. Všetky si vás pozdravuje Kačka.

marie

Ahoj, díky za radu, rozhodně ten Paralen zkusím - hlavně mi šlo o to, zda si vlastně k tý Asentře a neurolu můžu nějakej volně prodejnej lék vzít.... Takže Paralen by neměl nic udělat (bojím se, aby mi třeba nebylo špatně nebo aby si ty léky navzájem "nevadily":-))?

Katka
1x

Marie, pokojne si vezmi Paralen, neurobíš nič zlé, nepoškodíš si žalúdok, ani játra. Tak, veľa šťastia, a lieč sa s rozhavou. Pozdravuje Kačenka.

pro holky od jiřky
1x

ahoj holky pro tebe marie doktorka mi dala novalgin místo ibalginu a paralen můžeš a v lékarně když pro něco jdu tak řeknu že beru ad a oni mi poradí neboj se zeptat.pro verču holka to je mi líto s tím tvým chlapem ani nevim co bych ti na to napsala protože at se to stalo ženskejm okolo mě tak jsem nezažila co ty píšeš.tak mě ani nenapadlo že by můj chlap odemě odešel.jak píše katka chlapi to je divné stvoření.já jsem holky na tý asentře 50 beru jí ráno konečně nemám průjem beru k tomu na obnovení střevní kultury tablety to mi doporučila psych.mám lexaurin ale už jsem ho asi měsíc nepotřebovala a na spaní mi dala hypno.a to jsem taky ještě nepotřebovala.ale je fakt že když mě chytne taková ta úzkost na hrudi a třes tak vemu psa a jdu na procházku prostě něco abych nemusela brát ty prášky ještě musim doléčit ty moje hemeroidy což se mi docela uspěšně daří po vaších radách za které děkuji. přesně jak řiká kačka co není potřeba nebrat .tak holky držte se a hezkou pokud možno klidnou noc a pište ahoj jiřka

Verca

Ahoj holky:)Opět vám děkuji za slova podpory jste prostě úžasný:)Jo máte pravdu,že je blbost se rozvádět po tak krátké době a já se ani rozvádět nechci,ale bohužel se o tom doma povídá víc a víc....Snad se to povede nějak zachránit....Včera přišel z hospody úplně na šrot a když jsem se ho zeptala proč je tak zřízenej a proč jel v takovém stavu autem,tak mi na to odpověděl,že má nervy:)Normálně jsem se musela začít smát:)On má nervy?A co mám potom já?Prostě sobec...Mončo to neskutečno už jsem dlouho neměla,ale taky to nechci zakřiknout...Taky se mi ještě někdy stane,že začnu myslet na ty šílený věci,ale většinou si to přivolám sama tim,že si na to bud vzpomenu nebo na to začnu myslet:(A ty tobě se to pořád vrací?

Monča

No Verčo, opravdu jedním slovem "sobec"! Jako můj chlap, ten když má nějaký banální problém, tak hrůza, hrozně to musíme řešit a když je něco mě, tak mi na to řekne "hm". Ale snad tohle všechno přejde, snad je to jen krize a zvládnete to! Držím palce! To neskutečno už taky nemám (ťuky, ťuk), občas na to ale hodně myslím a kontroluju se, abych to neměla. Taže to mám spíš v palici :-). Holky a jak vám ostatním dnes je??

Katka

Ahoj zlatko, ja len praktickú pripomienku, dobre? Prednedávnom si písala, že máš problém so sexom. No, to je úplne bežné pri užívaní AD vrátane Asentry - jeden z vedľajších účinkov: znížené libido (chuť na sex). Jasné, že sa to mužovi nepáči, veď to nie je príjemné ani pre ženu, ale... čo takto ísť do manželskej poradne ku psychológovi? Viem, viem, povedala som riadnu debilinu. Veď donútiž muža k "duševnému striptízu", je ako chcieť aby škovránok cikal mlieko. Mužova reakcia by bola - ja nie som blázon, k žiadnemu cvokárovi nepôjdem, to je tvoja parketa. No, a máme to vyriešené, že? S chlapom nepohneš. Len vydržať jeho pubertu, lenže, niektorí muži sa jej nezbavia ani do smrti. Prežila som príjemný víkend, dnes som už doma v plnom pracovnom nasadení - periem, umývam podlahy, varím... proste, všetko, čo musím, a nechce sa mi. Cez obed som bola u obvoďáka, predpísal mi pol igelitky liekov, ktoré aj tak neberiem, resp. len časť z nich, a mám zase na 2 mesiace pokoj. To je všetko čo som chcela. Pozdravujem ťa a všetky ostatné dievčatá tiež! Kačka.

od jiřky

ahoj holky .se sexem u nás taky nic moc ted co beru ty prášky ,ale chlap si dělá srandu že si to šetřim na starý kolena tak hlavně že to bere z humorem.dneska byla kytková terapie zase jsem sikoupila dvě.jinak víken perfekt a dnes taky klepu na hlavu aby to vydrželo,aby nepřišel nějakej sešup to jsem ráda kačí že sis to užila.já se zase těšim ve středu na masáž. nezapomente na drobné radosti.jo manžel od neděle marodí nějaká chřipajzna tak se starám.jako vzorná žena nééééééééé, mějte se pa a pište

Ivča

Jen, abyste si nedělaly starosti. Žiju, ale vedlejší účinky ještě moc nepolevily. Mějte se hezky. Ivana

Verca

Ahojky holky:)Tak jak pak se máme?Stím sexem je to šílený už mi vadí i to že na mě sáhne.Kačko o té poradně jsem mu zkusila říct a řekl mi úplně to samé co si psal,prostě chlap.....Dcerka měla nedávno svátek,tak jsem se rozhodla,že jí udělám úplně novej dětskej pokoj,koupila jsem krásnou tapetu a barvu a celej pokoj jsem vybílila a vytapetovala....dělala jsem to dva dny abych to do dceřina svátku stihla a povedlo se dcera byla nadšená,tak že jsem měla radost i já:)Docela jsem si při tom vyčistila hlavu....Ivčo a co pak ty?ještě ty vedlejšáky nepřestaly?Napište

Ivča

Veru, nic si z toho nedělej.Já už jsem ve stavu, že když na mně manžel chytne, tak se otřesu. Nejde tomu zabránit, protože mi hlavou prolítnou myšlenky, co se právě stalo včera, že si ze mně zase blbečka. Ve čtvrtek jsem upekla věnečky a zůstal mi krém, tak jsem včera vstala o půl sedmé a než se probudili, tak jsem měla upečenou roládu s jahodama. Ale " pán tvorstva", přišel veče domů, ulehl na sedačku a protože měl " opravdu nabitý den", tak mně požádal, abych mu toho kousek ukrojila, že on by to určitě ukrojil blbě a blá, blá, Takže dnes popadnu kus rolády a zanesu ji kámošce, je po operaci, tak to jistě uvítá. Akorát syn si kousek odvezl s sebou do školy a jinak nezájem. K mé léčbě. Musím říct, že se zlepšuje. Přetrvává taková jakási roztřesenost nohou, blbá koordinace pohybů a hodně se mi snížil tlak, takže od toho motání hlavy. 10. března jdu k psychoušce, tak uvidím. Ostatním holkám je asi dobře, tak nemají potřebu psát. A nedostatky v sexu řeším sprchou. Je to velice příjemné.Tak pa a zase někdy napiš. Ivča

Katka

Ahoj všetkým, Dlho tu nebolo nič napísané. Zrejme sa máme všetky dobre, alebo horšie. No, dnes som s radosťou objavila, že sa niečo predsa len deje. Verča, to, že si makala na dcérinej izbe, si zaslúži obrovský potlesk! Práca, a zvlášť keď sa podarí, dokáže zázračne liečiť. Ivča, tiež ma teší, že si na tom lepšie. A, že chlapi nejedia tvoju roládu... to nerieš, je to hlúposť. Ja mám dni - také nijaké. Neviem ich presne pomenovať. Nie som smutná, ale ani veselá. Do ničoho sa mi nechce, len čítam, čítam, čítam... No, okrem toho urobím, čo je doma potrebné, ale to ma nenapĺňa vnútorne neobohacuje, proste, robím všetko len tak automaticky. No, nejdem vám kaziť deň! Zajtra bude lepšie! Pekne si vás všetky pozdravuje Katka.

michal

čau dnes je 9 den co jsem začal zobat ASENTRU 50 tech 8 dnu jsem myslel,že umřu, Dnes je mi fajn, dik za podporu těm kteří tam napsali svoje pocity

Ivča

Michale, buď vděčný za to, jak rychle vedlejší účinky pominuly. Buď však připraven na eventuální malé propady. Za podporu neděkuj. Každý se velmi rád podělí o své poznatky, obzvlášť když ví, že to někomu alespoň trochu pomůže. Někdy tady blábolíme i o jiných věcech ( babských ) , to ber s rezervou. Baby jsou ukecaná stvoření a tady se můžeme beztrestně vyblábolit. Přeju ti ,aby tvá léčba byla úspěšná, protože i já vím, s čím jsou spojeny začátky. Hlavně, že jsi nám neumřel a drž se !!!!!!! Ivča

Katka

Vitaj? Píš o čom chceš, pýtaj sa na čo chceš... Radi ti pomôžeme.A, konečne sa porozprávame s chlapom! Konfrontácia s druhým pohlavím v mnohom pomôže obom stranám. Tak sa maj. Katka.

Nikola

ahoj všichni,beru asentru 50mg dvakrat denne,uz 7 mesicu a hned po deseti dnech se mi udelalo znatelne dobře.Začátky krutý,hlavně,než se na to přišlo,chodila jsem od jednoho lekaře k druhému,přehazovali si mě a nakoce jsem skončila u psychiatra,který přišel na to,že mám panické úzkosti.hned po nasazení léčby jsem myslela,že to nemůžu ani snad přežít,ale vydržela jsem a dokonce jsem se vratila i do prace.Postupne zmizely i nezadouci ucinky,blbe jsem videla,bylo mi porad vedro a nemohla jsem spat,pak jsem zase spala cely dny.No hruza a des.Ale to asi vsichni znate.no a to bylo v srpnu.Ted je brezen a minuly tyden se mi udelalo zle,takovej ten hroznej naval vedra,trvalo to asi par sekund,ale vydesilo me to k smrti.takze se zase drzim pekne doma a jsem opatrna jit i s kosem..taky se to nekomu takhle vratilo po tak dlouhe dobe?jak to asi bude vypadat,az mi zasnou lecbu snizovat?to ani nedomyslet radeji...Zdravím všechny tady,at je nám lépe a lépe...Nikola

Michal

čau citím se zatim dobře,ale Nikol ty mě děsiš,jak budu mět čas,tak napíšu mějte se

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce