Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Asentra 50

Máte, prosím někdo zkušenosti s AD Asentra? Dostala jsem je od lékaře na svoje úzkostlivé depresivní období asi před přechodem. Nikdy jsem žádné prášky nebrala, snažila jsem se vše zvládnout sama ale už to nešlo, hodně mě to komplikovalo život.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Katka

Věrča, ďakujem za úprimné a povzbudivé slová. Naozaj ma to posunulo dopredu, určite sa mužov stav zlepší. Už sa snaží aj on, neodmieta lieky lebo sa bojí že by nemohol športovať. A šport je jeho vášeň. Tak si myslím, že má správnu stimuláciu. Věrča, pre teba je dobré, že sa môžeš venovať práci v záhrade, že idete stavať dom, atď... Máš pred sebou kopu práce, ale aj radostnej vidiny budúcnosti. Viem, znie to ako klišé, no toto je pre teba lepší liek ako Asentra 200. Veľmi sa čudujem lekárke, že ti takto chcela zvýšiť dávku, ona nevie nájsť inú alternatívu, len sa posúvať hore?! Tebe moja tlieskam, že si to zatiaľ odmietla. Nechcem sa hrať na múdru, no ani jedno AD ešte nijakú depku nevyliečilo. Samotný liek je pri silných depresiách potrebný, no k nemu sa jednoducho musí pridať psychoterapia - a ty ju máš - v práci v dieťati, plánoch . Samozrejme, sú dni, keď máme výkyvy a zlé nálady, no to neznamená, že budú do konca života. Držím ti palce a želám pekné a šťastné chvíle. A, ešte raz, ďakujem za podporu. Katka.

Lucka

Ahoj, s Asentrou mám také své zkušenosti..než jsem dospěla k tomu, že trpím panickou poruchou,skončila jsem několikrát na pohotovosti s "infarktovým stavem". Začala jsem brát Asentru,kterou jsem užívala zhruba rok a půl...v té době tyto stavy uplně vymizely,ale po dvouleté přestávce se opět vrátily. Začala jsem ji užívat znova a doufám, že začnu opět žít plnohodnotný život. Jen ty začátky jsou opravdu kruté, i přes to, že mám absolutní nechutenství a většinu času trávim na toaletě,pořád se motám,nemůžu spát a jsem hrozně slabá, tak věřím, že bude zase dobře. Vám i sobě držím palce!

od jiřky

ahoj lucko já mám asentru cca 3,5 měsíce občas mám ještě prujem občas zácpu abčas mě bolí hlava a občas břicho ale to vymizí a memi to nic proti tem infarktovejm stavům já je měla taky a pomalu to přecházelo až ted je to ok.a člověk začíná žít normálně.drž se a vydrž.Ahoj kačí tvého muže je mi líto myslim na tebe i když na ty chlapi občas nadáváme vid tak stejně když něco tak se člověk o ně bojí drž se a dej vědět jak mu je a hlavně jak je tobě.A co vy holky veru a moni a ivčo.u psychoušky dobrý a ted jak bylo hezky jsem přesadila všechny pokojovky a zahrada super relax na sluníčku i když dneska tady prší ale jinak bylo hezky a co vy .JO taky jsem byla u kámošky bylo to prima odpoledne a u holiče a mám melír to byla změma prej všichni říkali že k lepšímu a masáž užasná. mějte se zejtra budu píct koláče mladej přijede v sobotu z hor už se těšim pa a pište

Martin

Dobrý deň všetkým, Mám 17 rokov, tento rok ešte len dosiahnem plnoletosť. Duševný stav mám ale omnoho vyspelý, ale bohužial veľmi chorý. Trpím ťažkými a chorobnými depresiami, úzkosťami. Mám žiaľbohu aj graeofíliu, tak sa to všetko dohromady spojilo vzhľadom na môj vek. Tak som vyhľadaj pani doktorku. Najskôr psychologičku a potom po niekoľkých sedeniach ma poslala na psychiatriu, veľmi som sa zlakol, ale mi to s citom vysvetlila, že mi to pomôže, tak som dal na jej slová. Pani psychiatrička mi predpísala najskôr Asentra 50 a potom rispen 1. Začal som ich užívať. Po rispene sa cítim strašne unavený, beriem ho už mesiac. Mám poruchy moču, ale tá únava je hlavný príznak. Asentru beriem už tiež mesiac, je mi omnoho lepšie, veľmi mi to utlmilo depresívne a úzkostné príznaky. Cítim sa ako naozaj iný človek. Som veľmi spokojný s asentrou, ale akosi sa to bojím užívať, že čo to spraví s tak mladou dušou, no na druhej strane som veľmi rád, že mi to pomáha. Vedľajšie účinky u asentry nejako nepociťujem. Odporúčam ten liek :).

Martin
1x

menši dodatok: Teraz beriem asentra 100mg 1 tabletu denne. Keď si ju užijem ráno, tak je mi chvíločku poslabšie, ale to prejde do 5 minút a trvá mi veľmi dlho kým dosiahnem ejakuláciu a nemám na to vôbec takú chuť, inak nič takého závažnejšieho nepociťujem. Bol by som veľmi vďačný za pár slov či sa naozaj nemusím ničoho báť pri užívaní tohto lieku. Ďakujem

Nikola

ahoj,tak si tak rikam,jestli mi je dneska tak divne kvuli tomu silenymu uplnku vcerejsimu anebo s mi ty psycho-stavy jako vraci cim dal casteji?snad ne.Rikate vsichni,jak vam slunecni svit pomaha a ja to mam snad naopak,kdyz je zatazeno a i kdyz prsi,tak je mi skvele,ale jakmile sviti slunicko,tak jsem vic unavena,dokonce me zacina pobolivat i hlava.Asi tedy nejsem normalni,kdyz to mam nastavene takhle naopak.Jinak stale beru asentru 50mg rano a 50mg vecer.uz ji beru od srpna lonskeho roku,vedl.ucinky zmizely asi po mesici a vse je ok,ale nejak se mi posledni dobou zda,ze nejsem zcela ve sve kuzi a dnesni rano tedy obzvlast,tak si rikam,jesti to mam zaspat anebo co s tim..?Nejhorsi je ten strach a ty myslenky,ktery tam stale v podvedomi mam,ze se to jednou muze zase vratit vsechno.Ale verim,a to je dulezity,ze bude lip.....mejte prijemnou nedeli a at je vam vsem dobre,anebo lepe....Nik.

zlata

Nejsi divná já to mám taky,KDYŽ PŘŠÍ TAK NEMŮŽEŠ VEN A TYM PÁDEM SE NEBOJÍŠ,ŽE TĚ TO VENKU ČAPNE.TAK PA

Katka

Čau všetci, tak môj muž je už relatívne v pohode. Noha sa lieči. Ja sa starám ako vládzem, no dopad na moju psychiku to má zlý. Môj strach ma úplne pacifikuje. Neviem sa zbaviť myšlienok, čo by bolo, keby muž prišiel o nohu. Viem, je to debilné dopredu sa báť, no ja s tým veľmi neviem bojovať. Lieky beriem tak ako vždy, nič som si nezvyšovala - 1/2 asentry ráno, 1 neurol ráno a nič viac. Zaujímavé je, že tiež sa cítim lepšie keď nesvieti slnko. Teda, keď je biopredpoveď na 3 - 4 stupni. To je zvláštne. Ale, už to neriešim, aj takýto sú mnohí ľudia. MARTIN, k tebe len toľko: problémy s ejakuláciou sú vedľajšími účinkami asentry a rispenu. Tie postupne zmiznú. Je mi ľúto, že máš len 17 a si taký chorý. Nikde však nie je napísané, že úzkostí a depresií sa nezbavíš. Zatiaľ musíš brať lieky, no v tvojom prípade (najmä pri druhej diagnóze, ktorú si spomenul), by som ti odporúčala pravidelné konzultácie s psychológom. A, neviem či študuješ, športuješ, aké máš ambície, čo chceš v živote dosiahnuť. Na tom sa dá stavať a posúvať pomaly dopredu. Veľmi sa nepozoruj, viem, ľahko sa to hovorí, my všetci to niekedy robíme... No, hľadanie toho zlého alebo nepríjemného, nám vôbec nepomôže. Na tomto portáli sa môžeme vykecať, uľaviť si, opýtať sa na skúsenosti, názory, no v reálnom živote ideme SAMI ZA SEBA. Prajem veľa šťastia. Všetkých pekne pozdravujem. Katka.

Ivča
1x

Zdravím všechny. Milý Michale. Je mi velmi líto, že tak mladý člověk trpí těmito problémy. Já už mám nějaký ten křížek na hrbu, tak si říkám, že už se s něčím poperu. Ale věř mi a nedej se. V mladém člověku je vždy více sil na překonávání různých problémů. Je to boj na dlouhou trať, ale musíme se s tím naučit žít. Doporučuji hodně procházek, nebo jízdu na kole, jakoukoli činnost, která tě odežene od blbých myšlenek. Ráno jsem vstala a říkám si, dnes dobré. Je kolem jedné hodiny a je mi blbě. Je pravda, že postupně vysazuji Sertralin. Už beru jen 25 mg, k tomu ráno jeden Fluzak a noc jedno Trittico. Jsou dny perfektní a dny, které nestojí za nic.Jen to chce opravdu vydržet. Nikolko, moc o sobě pochybuješ. Vždyť kdo je dnes normální. Já mám také pocit, že pokud prší, je nízký tlak, takové ospalé počasí, je mi lépe. Ale jedno ti závidím. Ty to můžeš zaspat, ale mě když to popadne, tak se začnu klepat, mám pocit že odpadnu a čím víc se začnu pozorovat, tím to je horší. Ani spánek nepřichází. Někdy bych nejraději prospala celý den. V tom má stopro pravdu Katka. Moc se nepozorovat. Pořád vyvíjet nějakou činnost, třeba jen to, že si napíšeme a na chvíli odpoutáme myšlenky. Z příspěvků je poznat, že Katka má hodně zkušeností a myslí to tady s námi všemi moc dobře. Ale pravdu má i vtom, že bojujeme každý za sebe. Nikdo z nás nevyhraje, pokud nebudeme bojovat. Nepřijde to samo, o tom už něco vím. Je ale třeba to udržet na uzdě. Přece nejsme žádní srágorkové. Všem hezký den Ivča

Martin

Ďakujem pekne. K psychológovi chodím, no len sa dosť bojím o budúcnosť. Takto s liekmi mi je zatiaľ dobre, nesťažujem sa. Rád sa prechádzam a sem-tam si rekreačne zašportujem. Študujem, ale cez tie choroby, keď som sa ešte neliečil sa to naozaj nedalo a nemal som na to síl. Sú predmety, ktoré mi naozaj nejdú a zase naopak, ktoré mi idú veľmi dobre, tak je to také vyvážené...ešte raz ďakujem za pekné slová, papa

Martin

ďakujem pekne za pozitívne slová. Nuž, je to naozaj zlé, keď tým trpým v takom rannom veku, ale nič sa nedá robiť. Veľmi rád sa prechádzam ale je tam tá bariéra lebo vrstevníci v mojom veku nechcú moc so mnou nič mať, tak skôr tak osamote...je mi to ľúto, že tým trpím a nedočkám sa pochopenia, ale na druhej strane som rád, že užívam tie lieky lebo mi veľmi pomáhajú a je mi s nimi naozaj dobre a úzkostné stavy sú úplne zminimalizované. Ešte raz ďakujem za správu. S pozdravom Maťo

Ivča
1x

Milý Maťo. Budu vůči tobě velmi otevřená. Být tebou, vůbec bych se netrápila. Pokud ti léky přinesou úlevu, je jen dobře. Ten druhý " problém " bych vůbec problémem nenazývala. Prostě ber to tak, že každý člověk trpí něčím. Velmi si vážím tvé upřímnosti, někteří lidé mají zcela jiné, daleko horší problémy, které navíc tají. V tvém případě je dobré, že navštěvuješ i psychologa, popovídáte si spolu, ty na něj přenes hodně svých problémů ,vždyť od toho tady je, aby ti naslouchal. A víš, kolik je takových vhodných, strádajících protějšků, které by možná přijaly a ještě by byly vděčné. Promiň mi mou otevřenost, ale já prostě neumím lhát, každý máme nějakého kostlivce ve skříni, ale myslím, že naši kostlivci nikomu neubližují. Měj se moc hezky a teď především napni své síly při studiu a co přinese čas, stejně neovlivníme. Máme to každý dané, jsem fatalista, ale musíme se snažit, abychom především mohli žít sami se sebou. Moc ti fandím.Ivča

Nikola

ahoj díky za povzbuzující zprávu.Nevim,jak moc se pozoruju,ale dneska jak je hezky,tak se mi toci hlava uplne hrozne,skoro nemuzu chodit a to jsem byla normalne v praci a tak....ale hlava se mota silene....Takze ten strach okamzite nabehne,jako ze se to vraci,udela se mi blbe od zaludku..atd atd.Uz jsem doma a snad to bude zitra v praci lepsi,jdu si lehnout,protoze na nic jinyho sila neni dneska.Tak te zdravim a díky jeste jednou,opatruj se...NIkola

Martin

Ďakujem za povzbudivé správy. Mám jednú skúsenosť s mojím problémom, ale to mi len zase ublížilo. Navyše v mojom veku je to dosť závažné lebo sa predsalen vyvíjam a príde mi to veľmi ľúto, že mám tu deviáciu a potrebujem ten cit a nedočkám sa pochopenia ani tých najbližších. Každopádne ďakujem, papa :). všetko dobré aj tebe (vám)

Katka

Martin, veľmi ma zamrzelo, že nenachádzaš pochopenie u svojich najbližších. Práve oni by sa mali prebudiť a pomôcť ti. Komunikovať s tebou, žiť s tebou a pre teba! Veľmi ti fandím. Buď dobrý najmä k sebe. Vieš, ja zastávam ten názer, že keď človek nevie pomôcť sebe, nemôže, resp. nevie pomôcť druhým. Všetko chce čas. Pozbieraj v sebe odvahu. Rozprávaj sa s tými, ktorí ťa neodsudzujú. Isto existujú. Nakoniec, aj MY SME TU. Pýtaj sa, hovor, nedus v sebe nič, ale ani sa nečuduj ľuďom, ktorí sa ti obracajú chrbtom. Vieš, nie každý sa zmieri so skutočnosťou, že aj postihnutí ľudia sú ĽUDIA, ktorí chcú žiť plnohodnotne a bez pocitu hanby, no to je ich problém a neznalosť života s jeho zvláštnosťami, radosťami i krutosťami. Pozdravuje Katka. Pozdravujem aj všetky dievčatá. Majte úsmev v duši. Ak nie hneď, vydržte, príde.

Martin

Jeej, to je milé :). Keď nenáchadzam pochopenie u mojich najbližších čo mi je samozrejme veľmi ľúto, je to skôr opak pochopenia, ale nič sa nedá robiť, keď sú najbližší ľahostajní voči duševne trpiacemu človeku, ale však to ani poriadne nevedia. Našťastie mám pani psychologičku, ktorá mi veľmi pomáha a za to som jej veľmi vďačný. S liekmi mi je omnoho lepšie, bez liekov to boli strašné muky. Posledné dni, keď som ešte nebral lieky, tak som prišiel domov a padol som na zem a ležal som tam dlhú chviľu a celé 2 roky sa to so mnou ťahalo a nikto o mňa ani len nezakopol, práve naopak. začali ma ľudia opúšťať. Teraz s liekmi mi je omnoho lepšie čo som veľmi rád. Nemám už také stavy no najbližší stále nič, veľké ignorovanie a podceňovanie, ale však mi pomáha pani psychologička. Už sa pozberávam. Pomaličky, ale ide to :). Ďakujem pekne za empatiu voči mne, cením si to. Tak sa majte pekne, všetko dobré, papa a ešte raz ďakujem.

Martin

Tá deviácia ma veľmi mrzí a strašne mi to prekáža čo sa týka citov, mám s tým veľmi smutné skúsenosti čo sa odrazilo na mojom duševnom stave. Ale tak spomeniem si, že som srdečný, citlivý, mladý a pekný 17 ročný chlapec, ktorý je iba trošičku chorý, ale tak keď si vybavím kladné stránky, tak to je dobré :))). Píšem s úsmevom teraz. No len nechcem tu nejako vypisovať moc, len toľko čo som sa chcel spýtať na ten liek, tak ešte raz ďakujem, papa :)

Marcela

Zdravim vsechny tak vcera jsem mela prvni pulku asentry a celkem v poho chcu se zeptat jestli ty spatny ucinky nastoupi pozdeji a nebo to proste dobre snasim dekuju za nejakou snad povzbudivou odpoved :)

Ivča

Marcelko, za jeden den, bys chtěla nemožné. Vedlejší účinky ( u každého jiné ale věrohodně popsané v příbalovém letáku ) se připlíží potichounku. Já třebas vůbec neměla průjem či zvracení. Naopak trpím zácpou. Ale závratě, problémy s močením, nesoustředěnost, špatné spaní s velmi živými sny, blbé vidění a spoustu jiných vedlejších účinků jsem začala pozorovat až po nějaké době, také ne každý den stejně. Někdy třeba jen bolest hlavy, jindy svalová únava a následný třes rukou. Ale nechci tě strašit. Každý jsme jiný, třeba ty budeš ten šťastlivec, který nebude pociťovat nic z toho. Za jedno ti však ručím. Sucho v ústech postihne snad každého. Já bych ti samozřejmě moc přála, abys nepocítila ani to sucho, ale pro jistotu - buď připravená a hlavně se neděs.Nevím proč ti lékař předepsal Asentru. Možná jsi to sem napsala dříve a já se příliš nevracím a je nás tu dost, tak si možná jen nevzpomínám. Také záleží na věku a na mnoha jiných okolnostech. Já ti však přeji co nejméně vedlejších účinků, já je pociťuji ( občas ještě nyní ) 3 měsíce po změně AD. Držím palce a zase napiš jak to pokračuje.Sdílená starost = poloviční starost. Ivča

Marcela

Ivci dekuju moc za podporu :) Leky mam na socialni fobii uz jsem drive mela Setralin-teva ten byl silenej takovy vedlejsi ucinky jsem byla uplna mimoza tak me dali Zoloft + Rivotril pak jsem otehotnela tak jsem musela vse vysadit male bude 6 mesicu a na me to po zvolna zaclo prichazet na novo tak jsem opet zacla s Rivotrilem 1 rano 1 vecer ale porad to nebylo ono tak mi dali Asentru 50 jim ju zatim po pulkach dnes druha pulka mozna to treba prejde v pohode ze to telo uz je preci jenom na neco zvykli to sucho v puse mam aj takovy chvilkovy vlny divnejch stavu ale zatim to neni tak hrozny jsem celkem v poho no musim mam malou aj ty prasky jsem nasadila celkem brzy driv jsem tu nemoc mela hroznou nemohla jsem ani komunikovat ted to tak hrozny neni tak uvidim nerada bych zas lezela jak matoha a byla uplne neschopna :(((

Ivča

Marcelko, teď ti mohu popsat jak každý jedinec přijímá stejné léky úplně jinak. Já jsem měla Asentru dříve. V lednu mi zemřela maminka a já se úplně položila. Změnila jsem lékaře, protože minulá lékařka odešla do důchodu. A se změnou lékaře nastala změna v mé léčbě. Nechápala jsem totiž, že když jsem už nějakou dobu na Asentře, že ty události se mnou takhle zacvičí.Mylně jsem se domnívala, že ty léky mi pomohou v každé situaci.Nová lékařka mi předepsala Sertralin -teva, který jsem dle jejího doporučení začala snižovat. Místo něj jsem začala brát Fluzak ráno a Trittico na noc. Se Sertralinem pomaloučku končím a dnes je mi tak blbě, že bych se nejraději spláchla do záchodu. Ráno jsem se probudila s ukrutnou bolestí hlavy, také mě bolelo za hrudní kostí. Vůbec nic se mi nechce, mám o sobě velmi nízké mínění, strachy ze všeho co má přijít. A ještě něco. Slovenka Katka nás všechny "donutila" přečíst si pořádně příbalové letáky. A ejhle, Asentra a Setralin mají oba stejnou léčivou podstatu, to je látka Sertralinum. Prostě mi to nejde do hlavy, že vlastně stejný lék má na tebe různé účinky. Ale možná o tom vím málo a je tu přece lékař, který by měl vědět, co nám pomůže, Samozřejmě všem, kteří se tady svěřují se svými problémy přeji jen to nejlepší. Abychom se postupně díky léčbě začali všichni cítit dobře. Nebo alespoň trochu lépe. Všechny vás zdravím holky moje, také Martina a doufám, že je vám všem dobře. Ivča

od jiřky

ahoj všichni dlouho jsem tu nebyla tak koukám že máme nové přátelé tak vás taky zdravím .muj syn oslavil minulý víkend 18 a věř mi martine že se divim tvé rodině že tě nepodpoří je to důležité já mám okolo sebe bezva rodinu holky ti to můžou potvrdit muj muž dělál a dělá vše pro to aby mi bylo líp a taky to má výsledky ale taky někdy mám blbej den ale co to má každej někdy i ty lidi relativně normální v uvozovkách mě pomáhá kytková terapie a ten druhej problém to vyšumí a ta holčina no těžko říct.Ivčo koukám nic moc co ani s tema novejma lékama? a co ty kačí a manžel je to lepší .jinak doufám že vám bude líp mějte se a pište

Ivča

Ahojky. Máš pravdu. Nic moc. Cílevědomě na tom pracuje můj manžel. Předevčírem z jeho strany jen ponižování, on pán tvorstva zabezpečuje celou rodinu a já jsem jen blbec, který je vlastně na obtíž. Jak mi bylo dobře u maminky. Přes všechnu námahu a dřinu - zlaté časy. Snížila jsem Sertralin, za čtyři dny s ním končím úplně a jestli to nebude lepší, tak ten jeden Fluzak mi fakt nepomůže. Začnu zase znovu od začátku, ale už nebudu předčasně jásat, protože jsem to asi zakřikla.Mějte se všichni moc hezky a Jiřko, važ si svého muže. Mám ho ráda už jen z toho, co o něm píšeš Pá Ivča

Katka

Ahoj, mám sa tak, ako keď si pes hľadá chvost. Mocem sa okolo seba, domácnosti, našich...a, nič poriadne neurobím. Muž je na tom s nohou lepšie, no teraz pre zmenu (aby som nevyšla z cviku) ochorela dcéra. Tak, nanovo, lieky, čajíky, čo chceš, čo by ti urobilo radosť... A mne? Čo by mne urobilo radosť? Na to sa teraz nik u nás nepýta. Aspoň, že STE TU VY, priatelia moji. Lieky beriem, ale, akoby som jedla lentilky. Necítim nijakú úľavu. Zrejme som už totálne vyčerpaná. No, čo už. Všetko prejde. Ja v to verím, ale brzdí ma moja netrpezlivosť. Všetko by som chcela hneď vyriešiť, uzavrieť, zabudnúť... A, pri tom viem, že 20 rokov som šla touto AD cestou tak akosi zmierená s osudom, či chrobou... Čert aby ju vzal! Všetkých si vás pekne pozdravujem, želám slniečko v duši a pekné jarné dni. Katka.

Marcela

Tak vcera silena katastrofa bolehlav jak blazen jeste ze existuji ty ruzovy lentilky Ibalginky jediny vysvobozeni dneska celkem v poho ale pro zmenu zase divny stavy prdim na pulky zitra tam supnu celou pilulu at to mam co nejdriv za sebou to jsou stavy by se jeden dorval:)))

Marcela

Ivci zkus se zeptat doktorky na Zoloft ja teda nevim s cim se lecis ale je tam obsazena ta stejna latka a dobre se snasi a ten setralin-teva je peknej hnus ten uz jak jsem psala jsem mela taky zlatej zoloft :)

Ivča

Ahoj Marcelko.Léčím se ze sociální fobie. Ale někdy mám dojem, jako by to byla panická deprese, ovšem názor lékaře je " svatý ". 7.4. jdu k psychoušce, tak uvidím, do té doby musím vydržet. Víš, já už si ale připadám nemožná, stále s něčím nespokojená. Mám strach, co si o mně doktorka řekne.Má touha - dojít klidu - je neposatelná. Hezký de, Ivča

Marcela

Jee tak to jsme na tom uplne stejne ted uz to sice nemam tak hrozny jak pred lety ze jsem mela hruzu jit do blbyho obchodu nebo si jenom zapalit na balkon ale porad mam takovy ataky kdyz je nekde moc lidi a hlavne znamych cizi me ani tak moc nevadi a na to je jeste supr ten Rivotril po spolknuti do 30 min z tebe vsechno spadne akorat je navikovej jenomze co tady z tech vsech prasku neni ze:))) Dneska uz mam 5. den pulku a zatim relativne v poho zitra uz skusim snest celej co to udela ono je hlavne fajn ze sviti slunicko a je pekne to strasne taky pomaha :)) A na tu doktorku se vyprdni at si rika co chce je to jeji prace a ona ti musi pomoct musis se na to vsechno povznest ja vim ze to moc nejde me kolikrat taky ne ale nejak bylo a nejak bude kdyz jsme to zvladli do ted tak uz to do toho konce dotahnem uvidis bude lip :))) A co se tyce tvyho manzela tak to zrejme moc nechape co to je za zkurvenou nemoc a ze za nu nemuzes a jakou namahu da kolikrat prezit jeden blbej den muj pritel ji taky AD ale zase na neco jinyho tak je celkem oporou i kdyz je to proste taky pan tvorstva tak mame casty vymeny nazoru jojo to jsou proste chlapi jako papriky duti a plny sebe ale zas co by jsme bez nich delali ze :))) Tak ze zatim mej ja du delat ze neco delam :))))

Ivča

V jednom bodě to stejné není. Já mám neskutečnou trému před cizími lidmi. Známí mi až tak nevadí. Dnes ráno jsem byla na těch odběrech, vzbudila jsem se už v 6.00 ráno a měla jsem tam být na osmou. Neskutečné napětí, než jsem tam došla. Sestřička v ordinaci je o 2 roky mladší než já, a jen jsem s ní začala mluvit, hned to bylo fuč. A když mi řekla výsledky, že ani v moči a ani ve stolici nic nemám, byla jsem okamžitě ok. Ještě v úterý výsledky krve a bude. Ale když jsem vstala, měla jsem motáka, vyschlo v ústech a takový divný nepokoj v těle. Po tom jsem sedla do auta a jela do okresního města a teď celkem pohoda. Já mám místo Rivotrilu Lexaurin, ale snažím se brát ho jen v těch nejnutnějších případech, protože na něm vzniká závislost. Ale když už nevím z které do které, sáhnu po něm a říkám si. Co je lepší, to hnusné nervové napětí, nebo za půl hoďky klid. Volím klid. A manžel? ten moc dobře věděl, že to ve středu pohnojil. Včera večer donesl růžičku a myslel, že je vše v pořádku. Ale já nemohu tak okamžitě dělat, že se nic nestalo. Volím raději tichou domácnost. Měj se hezky a pohodový víkend vám všem přeje Ivča

od jiřky

milé přítelkyně tak jsem si myslela že to relativne zvladám ale asi né ve čtvrtek jsem musela dát babku do nemocnice a od tý doby nespim budím se ve 2 v noci a pak už se jen převaluju doktor sice řek že jí daj kapačky a do týdne bude doma ale to víte je jí82 a člověk si představuje kde co tak to se mnou zase cvičí asi zvolím taky půlku lexaurinu .mám na spaní hypogen nemáte s ním nějaké zkušenosti já ho zatím nepotřebovala ale ted a ještě k tomu se měmí čas tak to bych byla jak blbec jinak všechny zdravím a mějte se fajn.jestli nic nepomůže tak vykoupím květinářství

Katka

Ahoj Jiří, pokojne si daj hypnogen. Budeš mať po ňom trochu blbú chuť v ústach, no aspoň si oddýchneš. Spánok je dôležitý, hlavne keď musíš riešiť niečo, na čo budeš potrebovať silu. Fyzickú aj psychickú. A, možno bude babička OK, veď 82 nie je až taký vysoký vek. Moja babka sa v relatívne dobrom zdraví dožila 97 a potom odletela do neba. Polovičku lexaurinu si daj tiež. Predsa nebudeš poletovať po dome nervózna. Keď to neberieš denne vo väčších množstvách, tak sa ničoho neboj. Keď chceš pomôcť druhým, musíš v prvom rade pomôcť sebe, inak by si to nezvládla. A, neboj, dokážeš veľa, aj s pomocou kvetín - dopraj si ich. Prajem všetko dobré a všetkých pozdravujem. Katka.

Ivča

Milá Jiřko. Poslechni Katku. Má stoprocentní pravdu. Nevystavuj se riziku, že úplně odpadneš. A vzpomeň na mou maminku, dožila se 97. A můj tchán má 86 a k tomu chodí 3x týdně na dialízu, má těžké poškození ledvin. Neboj, vše dobře dopadne. A potom už nebudeš potřebovat žádné léky a pokud je nebereš soustavně a dlouhodobě, nemohou uškodit. Drž se a když, tak si fakt kup kytičku. Já si ve čtvrtek koupila narcisy a měla jsem velkou radost. Myslíme na tebe a držíme palce. Za všechny Ivča

Ivča

Omlouvám se, správně je to dialýza. Když jsem to po sobě četla, tak jsem se pěkně zastyděla.Ivča

pro všechny

ahoj holky moc dík za podporu po spánku s hypno jsem jak znovuzrozená.babča je na tom taky líp tak až dneska pojedu od ní z nemocnice tak si koupím nejakouk kytičku ještě jednou díky a hezkou neděli

Monča

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla. Zemřel mi tatínek, tak mám teď hodně těžké období a samozřejmě i pořádný skluz, co se týče psychiky. Mějte se všechny, doufám, že je vám líp! Myslím na vás.

Ivča

Moni, protože mě to stejné potkalo nedávno, vím velice dobře, jak se cítíš. Dovol, abych ti projevila upřímnou soustrast. Vím, že žádná slova útěchy, byť myšlená upřímně, ti v současné době vůbec nepomohou. Věř mi, chce to čas. V mém případě ani tři měsíce nepomohly.Sice ten krutý smutek už není tak intenzivní, ale bolí to stále. Musíš napnout všechny své síly k tomu, aby to pomalu přestávalo bolet. Vzpomínat na tatínka s láskou, ale beze smutku. Ze srdce Ivča.

od jiřky

ahoj holka drž se myslím na tebe a upřímnou soustrast. tohle období je pro psychyku blbý tak at je ti co možná mejlíp jak to půjde jiřka

Katka

Monča, je mi to veľmi ľúto. Prijmi moju úprimnú sústrasť. Viem, je ti ťažko, no nie si sama. Teraz sa dobre vyplač a dúfaj, že čas bude k tebe milosrdý. Smútok odchádza pomaly. No, tvoj otec si iste zaslúži, aby si na neho myslela s láskou, dlho a spomínala najmä na všetko pekné čo ti dal a čo ste spolu zažili. Úprimne Katka.

zlata
1x

Taky upřímnou soustrast,Vím jak to bolí, nemám rodiče a aní tety,Všichni nás opustily,Ale mám ještě rodinnu ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,drž se,

Nikola

Moni,i ode mne přijmi upřímnou soustrast......Myslím na Tebe,at to zvládáš...Všechny zdravím a přeji co nejméně psycho-stavů.Nik:-))

zlata

po asentře nemohu usnou a mám nízký tlak 90 na 50 uls 60 beru ho večer,

nikola

ahoj,nízký tlak je fakt normální u Asentry,já mám takový tlak už několik let a zvykla jsem si na to.asentru beru pul roku a pomohla mi.na ten tlak jsem si uz taky zvykla,ze se mi mota hlava a tak.....hezky den. a at je lip.Nikola

Ivča

Zlatuš, nízký tlak po AD je úplně normální, ale 90 na 50 je docela málo. To je tak na vybulení. Já jsem brala Asentru pouze ráno a v poledne a na noc Trittico. Spím dobře, ale dopoledne jsem jak namotaná a mám takovou divnou svalovou ochablost. Už to bude 3 měsíce, tak si myslím, že vedlejší účinky by už měly pominout. Ve čtvrtek jdu k lékařce, tak uvidím. Nespavost je také pro Asentru typická. Ivča

zlatka
1x

díky za podporu,Tritico mám taky,ale to jsem byla ráno jak mrtvola bledá a malátná,Tet mám ještě prášky na sníženou funkci štítný a nevím jak to mám nakombynovat,Doktorka tvrdí,že se to asi tlouct nebudea, když jsem jí řekla ten tlak tak se mám poradit s cvokařem a ten zase říká, tak ráno si berte mín a večer tritiko,Oni nám to naperou a že je nám zle zase polécích to přehlíží,Mám tuto nemoc už od 35 a bude mě 49a pořád říkaj ,jste silná osobnost to zvládnete,Co jsme komu udělali,že tak trpíme,Asi by jsme se museli naučit ,být mrchy,

Katka

Ahoj, tak toto ti nezávidím. Kombinácia - štítna žlaza, nízky tlak, depka, nespavosť - naozaj "mrcha" život. Ale, všetko, čo dáš do úst, najprv prekonzultuj s lekármi - obvoďákom, psychiatrom. Obaja MUSIA vedieť čo ti predpisujú a či sa to vzájomne dá zniesť. Ľudský organizmus je veľmi krehký - ženský zvlášť, kvantá liekov by ťa mohli úplne rozhádzať. Ja ťa nestraším, chcem ti len dobre. Trittico si (kvôli nízkemu tlaku) radšej nedávaj, alebo len opatrne, lebo ráno sa nepostavíš na nohy. Ak nemôžeš spať, kúp si v lekárni BENOSEN, je to liek na prírodnej báze - upokojí, večer navodí dobrý spánok, nebudeš od neho závislá. Cez deň by si si ho vlastne ani nemala dávať, lebo by sa ti mohol tlak ešte znížiť. Nedávno som dievčatám na dobrý spánok odporúčala Persen - ten sa však v lete nemá užívať, lebo obsahuje trezalku, po ktorej sa nesmie ísť na slnko, lebo dostaneš koprivku. No a ostatné baby by sa mohli v stravovaní zamerať na BANÁNY. Toto ovocie je naozaj zázračné. Upokojuje, hoci je sladké-neobsahuje zlý cukor, vlákninu, mnoho minerálov a vitamínov a zvýši v mozgu hladinu serotonínu - čo si my všetky zvyšujeme chémiou - Asentrou a inými AD. Nehovorím, že lieky nemáte brať, no postupne sa prepracovať do fázy znižovania dávok AD. Viem, ľahko sa mi radí, no ako už všetky viete, bojujem s depkou 20 rokov a preto, aby som nebola prechemizovaná od hlavy až k pätám, hľadám alternatívy. A, treba chodiť von. Alebo cvičiť. Nechce sa nám, však?! Nebojte, ani mne. Teraz idem na psychiatriu na Klub - raz za mesiac sa tam stretávajú depkári a trochu pokecajú so psychológmi. Ja tam chodím asi raz za pol roka, niekedy to zaberie, inokedy nie. Záleží na tom, aká partia sa zíde. Tak, uvidím. Prajem pekný deň VŠETKÝM!!!! Katka.

od jiřky

ahoj všechny zlatko dej na kačku ta ví co píše já mám tlak ted normální zrovna jsem se vratila od psychoušky 128|88 a tep 72 beru asentru 50 jednu ráno mám taky prašky na štítnou žlazu eutyro 50 tu beru kolem 10 hod aby se to netlouklo a taky mám na noc hypno na spaní ale já ho neberu spim celkem dobře ale přes den se musíš nutit do práce a tak ale bejt tebou tak to řeknu doktorovi s tim tlakem aby to s tebou nešvihlo.jinak o víkendu jsem chytla chřipajznu tak jsem ležela ale dnes jsem šla k tý psychoušce další návštěva za 3 měsíce .babka už je z nemocnice doma..jinak u nás je krásně.ahoj a mějte se fajn

zlatka

díky, za podporu ,já měla zlomnou páteř v 17 letech a tet sotva lezu ,po kapačkách jsem jim na alergickou reakci odpadla,dali mě antikapačku a poslali domu,doma jsem dostala druhý den záchvat paniky a už jsem se vezla,Od tý doby jak mě vezmou záda je tu panika,že budu muset na kapačky,Dneska nic jinýho nedávaj i na CT mě muselí tat sedaci ,já jim s toho tunelu vždycky jak se rozjel utekla je to děs,Musím doktorovy zavolat a říct mu, aby mě teda předepsal něco jinýho.Já mu volam protože ty 3 hodiny, tam nevidržím čekat,Tak,mě držte pěsti,

zlatka

Ahoj,mám ten eutherix a cvokař mě zakázal Asentru kvůly ,tomu nízkému tlaku ,mám brát LEXAURIM A PŘÍŠTÍ TÝDEN MU ZAVOLAT JE MĚ ZLE,Asentru jsem měla 2 MĚSÍCE a tět nevím jestli je mě špatně,že jí neberu a nebo po tom léku na štítnou,ležim jak mrtvola ,Lékařka na štítnou je tam až v pondělí,A v uterý mě mají vrtat zub ani nevím ,jak tam dolezu jsem jak chodící mrtvola,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Monča
1x

Ahojte, moc vám všem děkuju za podporu! Jsem ráda za tuto diskuzi, protože sem opravdu chodí jen fajn lidičky. Já jsem na tom pořád zle, tatínek mi moc chybí, co vám mám povídat... A taky mám pocit, že na mě teprve teď všechno nějak dolíhá, trochu se mi zhoršila psychika. Včera zase ten pocit, že se zblázním, problém s pamětí apod. Ale držím se zuby nehty, ať nespadnu úplně. Mějte se všichni krásně a ještě jednou děkuju!

zlatka

Píšu strašně zmateně,protože jsem zmatená,vždycky jsem to nějak zvládla ale v poslednim roce půl co jsem ani nechodila ven,tak jsem se zhoršila,Včera jsem jela na oční a dneska zase taham nohu ,za sebou ,Naučila jsem se v leže háčkovat ,,pouštěla jsem si návod na internetu a tet háčkuji a dcera to prodává na Aukru a tymjí pomáhámkmateřský a já mám radost,když mě napíšou pozitiv ,Já mám plnej invalidní ,důchod,Kdysi jsem závodně rybařila a tet ,je vše v trapu,Mají mě tu pátěř vystužit ale bojí se že nezvládnu pooperační stav,když mám paniku s kapaček,Tak se snažim ,to nějak rozcvičit ale je to jedou dobrý a změní se počasí a je to tu znova,Zdravím všechny,

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce