Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Asentra 50

Máte, prosím někdo zkušenosti s AD Asentra? Dostala jsem je od lékaře na svoje úzkostlivé depresivní období asi před přechodem. Nikdy jsem žádné prášky nebrala, snažila jsem se vše zvládnout sama ale už to nešlo, hodně mě to komplikovalo život.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
majk

ahojky, pred cca 4 tydny jsem zacal brat Asentru, tyden 1/4, pak tyden 1/2 a poslednich 14 dni beru celou.. Celkem jsem to prezil bez vetsi uhony, jen obcas mi bylo dovne od zaludku a motala se mi hlava. Nyni me ale posledni dva dny celkem umrtvuje nevolnost, závratě a slabost svalů. Stalo se Vam to take? Ze by az po nejake dobe od zacatku?

Pro všechny

Majku.Přece tomu musíš nechat nějaký čas než to začne účinkovat, a pak nastoupí vedlejší účinky. Někdo to prožívá snadněji, pro někoho jsou to muka.Já už beru AD 5 roků a dnes je mi na vyvrácení. Bolest za hrudní kostí, nedostatek dechu, motolice a hnusný třas, který nelze nazvat přesně třas. Je to jako kdybych špatně ovládala své pohyby, taková nekoncentrovanost, někdy mi to přijde jako když nesu dlouho těžkou tašku. Jsem sama, dnes si neustále mluvím sama se sebou, ještě že mám hodně práce tak se na to snažím nemyslet. Zlatu, já musím zítra k psychoušce a už dnes se bojím, jak to zvládnu. Naštěstí musím řídit auto, a to mě uklidňuje, protože se musím soustředit na řízení.Dnes se cítím přesně jako Monča. Hlavní je, že máš nějakého koníčka. Pokud tě to háčkování baví, tak háčkuj, já nemohu, protože mě bolí krční páteř. Já si zase našla pečení, zrovna dnes peču dort " školní aktovka." Jinak bych se zbláznila. Moni, mně je dnes asi jako tobě včera. Tatínek ti bude chybět vždy. Nikdy se nedá zapomenout na rodiče. Jen ta bolest bude stále slabší. Já si dnes při pečení hezky poklábosila s maminkou, protože vždy, když jsem něco pekla, tak to byla moje olizovačka veškerého nádobí,hrozně vždy dbala, aby ani troška nezůstala třeba na stěrce nebo v misce.Tak jsem si sní povídala, jak moc mi chybí, ale už to nebylo zdaleka tak bolestné, jako před třemi měsíci, kdy zemřela.Všichni, kteří sem píšeme, bojujeme s nějakými problémy. Chce to jen vydržet, i když se někdy zdá, že to nezvládneme. Ale zvládneme. Ahojky všem, Ivča.

Monča

Ivčo, děkuju moc za uklidnění. Líbilo se mi jak jsi popisvala pečení s maminkou:-). Doufám, že taky budu časem na tatínka takhle vzpomínat. Zatím je to v úzkosti a slzách. Pořád se mi všechno vrací a pořád přemýšlím o životě po smrti. Tak trošku začínám bláznit... Ivčo pokud máš i po pěti letech pořád takové výkyvy, napadlo mě, byla jsi na testech latentní tetánie?? J

Ivča

Moni, já jsem teď byla na odběrech, kromě zvýšeného cholesterolu, mi nic nenašli. Hořčík beru 3x za den. Nevím, jestli napadlo obvoďáka udělat tento test. Dnes jedu k psychoušce, tak uvidím, s čím novým na mě přijde. A neboj. Já si ještě i nyní popláču. Také hodně přemýšlím o smrti, ale to je jen přirozená reakce na to, co jsi prožila.Víš, mně maminka umřela před očima. Měly jsme ji se sestrou ( dvojče ) doma až do konce. A věř mi, neblázníš.!!!!!!!!! Moc přemýšlím o té poslední hodině, o výrazu v jejích očích, o vztahování rukou, o kterém jsme si obě myslely, že je vztahuje k nám. Pomalu, ale jistě docházíme k závěru, že už to nepatřilo nám, protože její oči už byly jinde a ruce vztahovala k někomu úplně jinému. To jsme obě bláznivé? ne, něco určitě je, nedovedu si vysvětlit co, ale určitě je. Nemyslím, že tělesná schránka je celý člověk. Tělesnou schránku pohřbíme, ale co duše? Ať si klidně o mně někdo myslí, že jsem blázen, je mi to úplně jedno. Tatínka budeš mít v duši stále a jejich duše na nás stále dohlížejí. No vidíš, už zase pláču, ale už je ten pláč vlastně takový osvobozující. Měj se moc hezky a jsem velmi ráda, že tě má slova alespoň něčím zaujmou. Napíši, jak bylo u psychoušky. Pá Ivča.

Jana

Ahoj všem, chci se zeptat, jestli s tím máte někdo zkušenosti. Jsem spavej typ od pírody, ale asi 6tý den beru Asentru 50 a když si jdu lehnout, unavená jak zpráskanej pes, tak né a né usnout, včera jsem se točila v posteli jako blbec, že jsem měla úplně zamotaný pižamo. Je to normální, že se člověku nedaří spát a přejde to po nějaké době?

zlatka

Ahoj,já jí užívala ,taky vešer a motala jsem se,taky jako blbec,Změřila jsem si tlak a byl 9Ona 5O PULS 5o prostě mrtvola a to jsem jí brala jen čtvrtku,tak jí ber ránoa zkus po čtvrtce a pak si to po týdnu přidej a bude dobře už mám zasebou 2 měsic a jde to,Tak se drž,pa,

Jana

Ahoj, děkuju za odpověď. Já jí beru ráno a celou, dneska jsem měla usínání lepší, tak snad se to bude postupně zlepšovat:-)

jadunka

ZDRAVIM...... ASENTRU50 UZIVAM ZHRUBA OD PODZIMU A OPRAVDU MI MOC POMOHLA A JESTE POMAHA. MELA JSEM POCITY NA OMDLENI BOLESTI HLAVY A NA HRUDI SILENE UZKOSTI A STRACH. DO TOHO MI UMRELA BABICKA NASTALY FINANCNI A RODINNE PROBLEMY. ZKRATKA KATASTROFA. NASTUP LEKU JE POZVOLNY ALE UCINNY. VSEM DRZIM PALECKY.

Katka

Ahoj, akosi sme zabudli na dni, ktoré momentálne prichádzajú. Tak, všetkým ktorí sa tu stretávame, želám príjemné Veľkonočné sviatky a pokoj v duši. Katka.

od jiřky

ahoj všechny mé přítelkyně a přátelé přeji krásné velikonoce klid a pohodu duši i tělu.Všem píši po delší době jak tu píše jadunka opravdu to trvá déle někdo to snáší dobře někdo hůř,ale mě asentra 50 pomohla je to pomalu 5 měsíců a cítím se po podpoře a pomoci děvčat z diskuze opravdu lépe a lépe podpora pomohla ale člověk se musí snažit i trochu sám a pomoc rodiny je fakt velký plus vím o čem mluvím.a přeju všem jen to nej

Verca

Ahoj holky moje píšu po dlouhé době,protože už jsem neměla sílu ani napsat....Ja nevim je mi pořád nějak na prd....Mončo je mi strašně moc líto,že ti umřel tatínek když už si začala bejt trošku v poho tak přijde taková strašná rána vid:(A jak se máte vy holky moje?Doufám,že už je všem lépe:)Papapa

Holkám

Tak co, holky moje. Byly jste políbeny pod rozkvetlou třešní? Já ne, jsem určena k vyhubení uschnutím. No neva, stejně by mě nikdo nepostrádal. I na frekvenci výměny našich starostí je vidět, že je zde jaro a s tím, hodně práce. Já jsem se svou sestrou prožila moc hezké chvilky při malování v domečku po mamince. Je to svatá pravda, že "dělání, dělání, všechny chmury zahání", já dokonce jeden den zapomněla na léky. Lexaurin žádný, ale odbourat Stilnox se mi nedaří.Moje Mudr. mi na noc dala Trittico, ale pokud vezmu dávku abych dobře spala, tak se ráno probudím jako nablblá a než se přestanu různě motat, přestanu být ospalá a také nekoncentrovaná, trvá to asi od šesti do devíti hodin.Nemluvím o hnusných snech, živých a zcela nesmyslných. Když vezmu půlku Stilnoxu a méně Trittica, rychle usnu a spánek je kvalitní, hlavně se nedostaví ty nepříjemné stavy. Moni, jak se tobě daří? Je to už lepší? U mě ne. Dost často smutním a brečím při vzpomínkách na maminku. Nevím jak dlouho to bude trvat, ale já snad ani nechci, aby to přestalo. Nejsou to depky, ale takový příjemný smutek a pláč, který člověka osvobozuje. Jinak je mi celkem dobře. Přeji to vám všem, aby byly ty dny konečně lepší. Všechny vás zdraví Ivča.

petra

Ahoj,mám A SENTRU 3 den a mám průjem,mělto taky někdo.

Ivča
1x

Petro. Pokud si přečteš příspěvky dříve napsané, tak se dočteš, že téměř každý.Průjem, zvracení, nechuť ke kouření i k sexu a ještě mnoho dalších vedlejších účinků. Někdo nic, někdo hodně. Je to individuální a jsou to vedlejší účinky. Pozorně si přečti příbalový leták a najdeš tam i tyto příznaky, kromě mnoha dalších. Chce to výdrž. Hodně úspěchů v léčbě, přeje Ivča

od jiřky

ahoj petro já mám as 50 5 měsíc po 2 měsících se začaly vedlejší příznaky zklidnovat krom laktace jsem měla všechny ještě z toho průjmu mi začaly hemeroidy a dost jsem krvácela a to mi taky na psychyce nepřidalo holky mi radily co mohly taky jsem jim vděčná je to mazec ale ted mám klid rano si zobnu bobulku a celej den mě nic nevitočí manžel mi začal říkat že to bude brát se mnou.ted se cítím fajn na pár výkyvu ale jenom někdy a už pomálu. a vim jak na ně rozdejchat a různý cviky uvolnovací psychoušce jdu až v červnu .jinak pevný nervy .A jinak čau holky Ivo Mončo Kačko Verčo jak vám je už jsem začala plánovat dovolenou .co vy napište mám plnej dvůr kytek jsem uchyl ale to neva když všichni odejdou tak je ráno zaleju sednu do křesílka dám kávu a kochám se balzám na nervy.ahoj a mějte se

PETRA

Děkuji, dnes to bylo lepší,Vedlejší učinky jsem si četla to je mazec ,tak snad bude časem dobře,

Katka

Čau, mrzí ma, že som sa dlho neozvala. Takmer 2 týždne som sa nemohla pripojiť na internet, dnes mi ho prišli zapojiť. A, moje mlčanie má ešte jednu príčinu. Jarná depresia. Neviem dievčatá, či sa niektorej z vás stáva takéto nepríjemné "smútenie, bez konkrétnej príčiny), alebo tým trpím len ja. Aj keď beriem lieky, nič so mnou nerobia. Ozvite sa ako to riešite, ak sa vám to stáva. Prácu, aj keď si ju naplánujem, vôbec nezvládam. Robím len to najnutnejšie v domácnosti, nechutí mi jesť, nesústredím sa ani na prečítanie časopisu, nie to ešte knihy... Chodím síce von, ale len na chvíľu. Po krátkom čase utekám domov... A, hrozne sa mi chce spať. Aj bez liekov. Prespala by som celé toto blbé obdobie. Čo s tým? ZREJME, len VYDRŽAŤ!

zlatka

Ahoj já taky stojim ,za prd,Zase ty záda sotva lezu a léky na štítnou jsem musela přestat brát ,bylo ,mě po nich zle,tak začínám zase Asentrou mám za sebou 9 dní a tlak mám dobrej ale jak jsem brala na tu štítnou ,tak šel dolu,jdu 13.8 zase na krev a uvidim co bude dál mám sníženou funkci,Mám taky depku na jaře a na podzim,Tak zatim pa a drž se ,máme to holt složitý,Mě vnučka 3 letá drží nad vodou ,říká papej prášky a půjdem na písek,

Katka

Vďaka za pochopenie, vidím, že v tom nie som sama. Tak to azda zvládneme. Ja síce vnučku ešte nemám, no nad vodou ma drží dcéra Katarínka. Je neuveriteľne empatická, ohľaduplná a jej radosť zo života ma dokáže celkom pozitívne "dobiť". Chyba je ale, že je málo doma a veľa v práci. Čo už? Niekto by jej aj závidel, tu máme veľkú nezamestnanosť. No, vidím, že som začala pekne "od veci"... Tak všetkým držím palce, nech sa nám depresívna jar rýchle minie. Ešte raz, vďaka Zlatka. Katka.

Katka

Vďaka za pochopenie, vidím, že v tom nie som sama. Tak to azda zvládneme. Ja síce vnučku ešte nemám, no nad vodou ma drží dcéra Katarínka. Je neuveriteľne empatická, ohľaduplná a jej radosť zo života ma dokáže celkom pozitívne "dobiť". Chyba je ale, že je málo doma a veľa v práci. Čo už? Niekto by jej aj závidel, tu máme veľkú nezamestnanosť. No, vidím, že som začala pekne "od veci"... Tak všetkým držím palce, nech sa nám depresívna jar rýchle minie. Ešte raz, vďaka Zlatka. Katka.

Katka

No, vidím, že som dobre popletená, keď jednu správu pošlem dva krát...

Kuba

Ahoj já beru asentru asi 11 dní, kvůli tomu, že jsem jednou selhal v posteli a já našel diskuzy o gayích a začalo mě to trápít, budit ze snů... když mám dobrou náladu tak vím,že gay nejsem ..ale když špatnou, dívám se na chlapy a říkám si, že to chceš natrvávat ... líbí se ti? moc to řeším, mám pocit,že se tyhle pocity a vše dostavili v takové míře až po užití léků. Holku mám 2 roky, sex s holkou mě velmi bavil, nikdy jsem se po klucích nedíval,teď na tu otázku nemůžu přestat myslet , je to docela humáč, asi jsem fakt magor... je malá pravděpodobnost,že kluk 21 se stane za týden gayem? Proč to moje hlava tak pořád řeší....budí mě to v noci, mám fobii z chlapů..poradí někdo?

Kuba

Ahoj já beru asentru asi 11 dní, kvůli tomu, že jsem jednou selhal v posteli a já našel diskuzy o gayích a začalo mě to trápít, budit ze snů... když mám dobrou náladu tak vím,že gay nejsem ..ale když špatnou, dívám se na chlapy a říkám si, že to chceš natrvávat ... líbí se ti? moc to řeším, mám pocit,že se tyhle pocity a vše dostavili v takové míře až po užití léků. Holku mám 2 roky, sex s holkou mě velmi bavil, nikdy jsem se po klucích nedíval,teď na tu otázku nemůžu přestat myslet , je to docela humáč, asi jsem fakt magor... je malá pravděpodobnost,že kluk 21 se stane za týden gayem? Proč to moje hlava tak pořád řeší....budí mě to v noci, mám fobii z chlapů..poradí někdo?

Ivča
1x

Člověče neblbni. To, co píšeš je příznak nějaké sociální fóbie. Z tvého příspěvku není zcela jasné, jestli jsi selhal před asentrou, nebo po ní. Jestli po ní, tak si přečti příbalový leták, je to jeden z mnoha vedlejších účinků. Jestli jsi jednou selhal před začátkem užívání, tak se hned nezařazuj. Velmi záleží také na tvé partnerce a jedno selhání? je to přece úplně směšné. Každému se to přihodí, může to být důsledek momentální nepohody, indispozice, která může mít milion příčin. To by mi tedy " žíly nervalo ". Je pravdou, že každý z nás, kteří AD užíváme, je postižen něčím. U někoho je to třeba přemýšlení o váze, já mám někdy pocit, že jsem příšerně tlustá ( měřím 172 cm a vážím 68 kg), někdy je to příšerný strach ze stáří, někdy mám pocit, že všem lezu na nervy, že nejsem oblíbená, ale opak je pravdou. Při této chorobě, se každý bojíme něčeho.A za týden, jen tak z ničeho nic,se gayem nestaneš. Je to pomalé, takové nenápadné a hlavně se tomu hodně dlouho bráníš, než začneš mít sex s chlapem. Věř mi, moje sestra se provdala za chlapa, který se během jejich manželství přeorientoval. Ale už to začínalo třeba tím, že jí diktoval, jak se má oblékat, měl takové babské sklony. Vím o tom hodně, protože jeden z mých příbuzných je také takhle orientován. A polož si zásadní otázku. Pokud by to i takhle bylo. Zbortí se svět? ne!!!!!!!! Pokud nejsi ženatý a nemáš děti, tak se s tím netrap. Pokud ti jde o okolí, tak na to se vykašli.Jsou lidé, kteří jsou nuceni žít s opravdovými deviacemi a musí také žít. A že to tvoje hlava pořád řeší? Kdyby nebylo tohle, řešil bys zase něco jiného. Prostě kašli na to. Pokud to půjde, tak na to nemysli.Vím, je to hodně těžké, ale pokud bereš AD pouze 11 dní, nemůžeš mít pozitivní výsledky, musíš být, tak jako my všichni trpělivý. Vedlejší účinky Asentry jsou u každého jiné a jak to popisuješ, že se ti to zhoršilo, je to jasný vedlejší účinek. Vedlejší účinky také trvají u každého jedince jinak, ale tak zhruba do dvou měsíců bys měl pocítit zlepšení. Třeba ti také lékař bude muset dávku navýšit ( nenapsal jsi kolik bereš. ) No a pokud je to pravda, že jsi jinak orientován, tak s tím stejně nic nenaděláš, prostě je to jen jiné uspořádání hormonů. A pokud najdeš dobrého, stálého partnera, tak věř, že budeš žít spokojený život. Můj bývalý švagr stále žije s jedním partnerem a dokonce si spolu postavili domek. Hlavně klid a trpělivost, to naše nemoc potřebuje, ale někdy je opravdu hůř i nám všem, kteří AD bereme, třeba už i několik roků. Jak píšu Kubo, " nestahuj kalhoty, když brod je ještě daleko."!!!!!!!!!!!!! Držím palce, Ivča.

Kuba

Ahoj, bral jsem týden 1/2, teď beru celou tabletu ráno. Selhal jsem předtím, nikdy jsem neměl s holkami problémy, nedíval se po klucích, nic, příjde mi to divné vše .... i když na to nechci myslet, celý den na to myslím. Byl jsem u psychologa ten mě poslal na specializovanou kliniku kde to řeknou na 100%. Zatím se snažím nebýt doma sám, chodit se projít atd., ale nějak to nepomáhá.Mám prudké změny nálady, jednou je to dobré (sice na to myslím,ale je mi to jedno,podruhé strašná úzkost až slzy do očí a velký strach ....jak se ze zdravého člověka stane za 3 týdny co tohle trvá stane taková troska, nechápu to ...

Kuba

Jinak ještě připojím, že si čtu pořád něco o tom na netu, i když nechci ....

Ivča
1x

Kubo, o změnách nálady víme všichni své. Někdy euforie, jindy šuma fuk a jindy bezbřehý problém, pláču kvůli každé prkotině. Také jsem přemýšlela proč to tak je, ale nikdy jsem se nedobrala výsledku.Vydrž s léčbou. Se specializovanou klinikou máš kliku. Já žiju v takovém provinčním kraji, kde dopracovat se k psychiatrovi je celkem problém a musím dojíždět skoro 40 km. To, že jsi selhal před tím, to už mohl být náznak nepohody a nadcházejících problémů. Ty prudké změny nálady skoro na 100% vypovídají, že u tebe není problém s orientací, ale s psychikou. Já ještě, když je mi nejhůř, mám po ruce Lexaurin a na spaní Triticco. A neboj se o tom psát třeba sem, také si pročítat naše poznatky, protože mně, když bylo opravdu zle, tak mi tady holky strašně pomohly. Jen vědět, že skoro stejné problémy, má i někdo jiný, mě nesmírně uklidnily. Jen počkej, až se probudí ty, která nyní mají áčka: Katka, Verča, Jiřka, Monča, a mnoho dalších, kteří tady jen tak prolétnou, prostě si navzájem velmi pomáháme a jak se někdo dlouho neozve už křičíme, ať dá o sobě zprávy.Obzvlášť velkou studnicí moudrosti je slovenka Katka. Je velice chytrá a dokáže hodně poradit i s léky. Jiřka je zase perfektní srandistka a Verča i Monča jsou také velice bezvadné. Občas se tu vyskytne i muž, dříve hodně přispíval František, který také velmi pomáhal svými radami. Prostě se neboj, tady nikdo nikoho za nic neobviňuje a daleko lépe se nám, tedy většině, svěřuje tady, protože máme pocit, že okolí nás až tak moc nechápe. Na net samozřejmě chodíme všichni. Já v tom někdy vidím trochu problém, protože se ihned začnu ztotožňovat a začnu mít příznaky zcela nesmyslných chorob, proto raději chodím sem, kde se mohu vypovídat a někdo se zaručeně, i když třeba ne hned, ozve a podpoří mě. Drž se, bude určitě lépe, ale neočekávej výsledky mávnutím kouzelného proutku ihned. Naše nemoc je běh na dlouhou trať. Ivča

Kuba

Dekuji moc, i psycholožka mi řekla, že si myslí,že si to vsugerovávám, ale je těžké uvěřim, když hlava takto blbne a hlavně nálady. Na vyšetření jdu 30.5.2011,tak snad až to bude na papíře, tak se něco změní, sice je to už za 14 dní,ale mně se zdá i den jako celý rok v tomto období. Jinak beru asentru 50 a na spaní stilnox :) a o jaké nemoci se pořád bavíš? jak se dá nazvat? deprese? panická hrůza? dá se z toho někdy dostat úplně, v čem to má kořeny? a hlavně, jak s člověka, který měl rád sex, rád se bavil, mohl se v klidu dívat na TV a vše...a teď se bojí chlapů, jen vidí v TV někoho dostane strach, jestli se mu líbí a má strašné výkyvy v náladě, jak se tohle stane? prostě fakt za týden takové stavy...jinak určitě bude chodit sem, než na ty diskuze co předtím, kde jsem četl všechny příspěvky...a byly to docela stavy.. Dekuji moc za podporu! Vážím si toho...

Ivča

Dobré dopoledne Kubo. Všichni, kteří se zúčastňují této diskuze, trpí buď panickými depresemi nebo sociální fóbií. Je na tvém lékaři, aby určil, čím trpíš ty. Může to být spousta panických poruch. Jak vznikají? Toť zajímává otázka. Zkus zápatrat ve své rodině, zda všichni byli, či jsou úplně vyrovnaní. Zda se v tvé rodině i třeba v pátém koleně neobjevila nějaká psychická porucha. Jsi mladý, nevím jaké máš rodiče, příbuzné, zda někdo z nich nepožíval ve větší míře alkohol. Může to být spousta příčin. I dnešní doba, spousta stresu kolem, tak naš ipředkové nežili. U mně to byly podle mého soudu hormonální změny.Začalo mi to po porodu, nejdřív úzkost, strach ze samoty. Když jsem si pustila TV tak se mi třeba přihodilo, že normální tvář se mi začala roztíkat před očima a vytvořila se zrůda. Potom třeba myšlenka, která trvala setinu vteřiny, že mohu třeba ublížit svému dítěti. A pak jsem začala posedávat na schodech, kouřit jednu za druhou a trpěla intenzivním pocitem, že se zblázním. Když jsem byla v pohodě, tak jsem si vždy říkávala : Nikdy jsi se ještě nezbláznila, tak proč se bojíš? A také " no když se zblázním, tak už o tom nebudu vědět." To mi ani nenapadlo jít k lékaři. Trpěla jsem jak zvíře, ale pak jsem si řekla dost, ostuda neostuda, musím navštívit odborníka. Už ani nevím, které léky jsem užívala, léčím se asi 5 roků. Výsledek je takový, že tyhle myšlenky už mě vůbec nenapadají, i když mám stále dny lepší a horší. Ale to má většina z nás, kteří se tady potkáváme. Jsme všichni nějak citlivější, vnímavější, empatičtí, a někdy nás trápí osudy jiných, o kterých bychom vůbec neměli přemýšlet. Také jsem brala Asentru, nyní beru přes den Fluzak a na noc jeden dílek Trittrica. Já, ze svého laického pohledu, vidím příčinu tvého zhoršení v následujícím: jedenkrát jsi selhal, určitě ses ve svých myšlenkách zaobíral příčinou.Nevím, zda jsi měl odvahu se s tím někomu svěřit. Začal jsi se tím zaobírat čím dál víc. Strach z dalšího selhání, které může nastat právě proto, že na to myslíš. Pak možná návštěva lékaře, který ti dal asentru. Začal jsi ji užívat a čekal jsi, že se stane zázrak, který nepřišel. To prohloubilo tvou depku. Musíš být opravdu trpělivý. Někomu léky zaberou do 14 dnů, někomu do tří týdnů, je to opravdu individuální. A třeba lékař zjistí, že ti asentra nesedí, ale já bych u ní zůstala, nechala bych si ji předepsat pod názvem sertralin. Tam je možné bezvadné dávkování, protože tablety jsou tomu uzpůsobené. Léčivá látka stejná jako u asentry. Já shodou okolností jdu také 30,5. k lékařce. Chci zkusit léto bez tablet. Už to pomaličku snižuji a zjišťuji, že za pomocí občasného užitíLexaurinu je to v podstatě stejné. Protože pokud jsem brala větší dávky, byla jsem celý den jak nablblá. To také nechci, protože hodně jezdím autem, tam je potřebná velká koncentrace. Byla bych velmi ráda, kdyby se ke mně někdo připojil. Víc různorodých zkušeností a rad potřebuješ jako sůl. Ale nyní, kdy je mnoho práce venku na zahrádkách, dají se vymyslet všechny možné pomocné terapie, tak je prostě využíváme. Protože opravdu je třeba hlavu zaměstnat něčím jiným, protože v tabletách ta spása není. Jsou dobrými pomocníky, ale věř, že jakákoliv činnost je lepší než nečinnost a přemýšlení o problémech. Ale i to se musí člověk naučit, musí naučit brát tuto nemoc jako součást svého života. Neboj se, nebude to stále tak intenzivní. Možná jsi ty ten vyvolený, který třeba za rok nebude potřebovat ani jednu tabletu. Ale vždy přijdou v životě chvilky, které nás více psychicky zatíží a každý z nás, to zvládá jinak. Já ti strašně moc držím pěsti, aby se ti co nejdříve ulevilo, trvej na tom, ať ti lékař nazve tvou chorobu pravým jménem, protože nejhorší je nejistota, co bude dál. Někteří z nás nemohli třeba několik let vyjít z domu, protože se báli všeho. To vůbec není tvůj případ. Jsi mladý, máš veškeré předpoklady, abys vše zvládl na jedničku. Moc na tebe myslím a moc ti fandím. Vydrž a vše bude dobré. Ivča

Kuba

Ahoj Ivčo, A je možné, že to je panická hrůza nebo je to případ,že jsem fakt to ...a potlačuji to v sobě? Ale zase si říkám,že by mě nevzrušila moje holka.... je ti celé zamotané, snažím se teď svému životu dát řád a nějaký směr, plánuji si den do předu a snažím se na to nemyslet. Třeba až 30.5 to uvidím na papíře, vše to odezní pozvolně samo, nevím jestli bych se teď měl bát jestli trpím psychickou poruchou nebo potlačením své sexuální orientace.:) Jinak ty stavy mám taky, kouřím o dost více než předtím , trápím se jestli jsem nebo ne..jestli jsem nějak nemocný, začnu se litovat, pořád o tom s někým mluvím...už lezu lidem na nervy... jdou hodiny kdybych šel nejradši pod vlak(ale neudělám to, život na to až moc miluji). V noci mám strašně živé sny, probudím se s spocený. Nechápu to, jestli je to fakt v psychice nebo prostě jsem třeba gay a potlačuji to v sobě...ale to bych neměl asi sex 3 krát za den s mojí holkou ...prostě mě příjde,že jsem se pomátl dost..někdy se modlím at večer a zaspím ...den ubíhá strašně pomalu.....tak to jsou asi moje pocity...a neboj toho 30.5 to dopadne dobře, taky se modlím at se to už vyřeší, a potíze v rodině? ano určité jsou,ale to by asi bylo třeba na ICQ nebo skype, pokud chceš, můj email je [email protected] stačí napsat svůj skype nebo ICq a já se ozvu..rád bych se pobavil s někým o tomto... Díky moc

Ivča

Kubo, celé dopoledne na tebe myslím. Podle toho, jak se otevíráš, jsem čím dál víc přesvědčená, že je to opravdu jen trochu pocuchaná psychika. Věř mi. Měla jsem to v rodině. Můj bývalý švagr se tím nijak netrápil. Sestra to poznala tak, že si myslela, že existuje jiná žena. Postupně si začal vodit domů přátele stejného pohlaví a až už to bylo tak průhledné, že si toho všimlo i okolí, tak o tom začal mluvit. Bylo to ovšem o to horší, že se sestrou adoptovali holčičku. Jak už jsem psala, žije s jedním přítelem. Myslím si, že to nejde nijak potlačovat, že naopak tě vzrušují muži a ženy ne. A že tito lidé jsou na to vlastně hrdí, vždyť se rozhlédni kolem sebe, kolik velmi známých párů takhle žije a vůbec se s tím netají. Také velmi dobře znám stav, kdy jsem se ráno probudila a toužila jsem nesmírně, aby už byl večer, abych tu hnusobu zaspala. Dnes už tomu tak není. Mám 3 výborné přítelkyně, které o mé poruše ví. Jezdíme spolu každý rok na dovolenou a užijeme si tolik legrace, vtipu a radosti, jsou totiž velmi inteligentní. Nikdy nemáme ponorku. Ve společnosti jsem velmi oblíbená, pálí mi to a přece nemám rakovinu, cukrovku, Bechterejeva. Alzheimera, Parkinsona a co já vím, jaké další hrůzné nemoci existují. Jsme pouze o něco citlivější, než ti ostatní, je to naše povaha, která nám byla dána do vínku a my přece za to nemůžeme, neprosili jsme se, abychom takhle přišli na svět. Také nezapomeň, že je jaro. Citliví lidé vnímají jaro a podzim úplně jinak, než flegmouši. A potřeba o tom mluvit? chápu, chceme přece od všech, aby nám říkali, že jsme úplně v pořádku, ale my jsme v pořádku, akorát teď momentálně jsme trochu jiní, než ostatní. Proto jsem zvolila tento způsob ventilace mých starostí a problémů a velmi se mi ulevilo, že jsem zde našla pochopení. Velmi živé sny mohou být vedlejším účinkem asentry, já to mám po tritticu také. Velmi pozorně si přečti příbalový leták a vše, co tam najdeš negativní, je způsobeno tím lékem, ne tím, že bys nebyl normální. Věř mi, až se s tímhle vším smíříš, budeš zpola uzdravený. Svůj skype ti napíšu. Ale nyní nejsem doma, tak bych nebyla moc ráda, aby nás někdo poslouchal a ty jistě také ne. Jen počkej, až se tu objeví Katuška, Přečti si někdy její dřívější příspěvky. Je úžasně vtipná, má velmi citlivý humor, i když někdy trošinku drsný. Ale to právě potřebujeme. Ne litování, ale rozebírání našich problémů a trocha legrace a jemné ironie, k tomu patří. Hlavu vzhůru a netrap se. Vše bude dobré!!!!!!!!!!!!!!!! Ivča

Kuba

Je moc hezké slyšet,že někdo na mě myslí, nějak jsem zatím nenašel pochopení... jen slova, že i kdyby tak co, at to neřeším,ale těžko s neřeší co leží v hlavě a člověka budí, poslední 2 dny už je to lepší, ale kdo ví na jak dlouho:-D. Jaké to je brát léky každý den na spaní? Stilnox? někdo píše, že se stal závislý někdo říká,že to neškodí, jaká je vlastně pravda. A ke Katce, miluji Slovenky, jsou to krásné a temperamentní ženy, navíc slovenština je velmi sexy :o).

Ivča

KIubo, kdo neprožije, nevěří. Lexaurin i Stilnox jsou tablety na bázi benzodiazepinů. Jsou lidé, kteří se na něm stávají závislí. Není proto vhodné to do sebe házet, jak nás napadne. Mně už musí být hodně blbě, abych po nich sáhla. Stilnox také neberu každý den. Dostane se v lékárně koupit přírodní lék Benosen, také pojídej hořčík a vitamín B. Závislost se projevuje tak, že ti postupně přestane stačit jedna tableta a navyšuješ a pokud ho nemáš, jsi nervní a jako posedlý touhou si ho vzít. Ale je na každém jedinci, jak se umí ovládat a především, kolik má sil snášet ty nepříjemné stavy. Uchýlit se opravdu pro pomoc, když už to nejde vydržet. Pak si na něj určitě nezvykneš. Ale je to stejné jako třeba s přejídáním a tloušťkou. Můžeš se klidně stát závislý i na Brufenu. Je důležité přemýšlet o tom, co dělám, zvládat to tak dlouho, pokud to vydržíš, ale je samozřejmé, že když cítíš, že je ti opravdu zle, nemá cenu se vzpouzet. Lexaurin přinese tak asi během 30 minut úlevu. Teď už se mi to kecá, ale když jsem měla akutní stavy, tak jsem si jen přála, aby to rychle zmizelo. A jako závislák se opravdu necítím. Proto mi také lékařka předepsala na noc to Trittico. Je to AD se sedativními účinky, na které nevzniká závislost. Ale po něm jsem byla zpočátku jako dement. Nic moc jsem si nepamatovala, byla jsem nesoustředěná a také mi to moc nezapalovalo, což mě hodně štvalo. Mám známého, který trpí Bechtěrejevovou chorobou. Sní 3 Lexauriny denně a jeho lékař z toho nedělá žádnou vědu. Samozřejmě, pokud začneš pro tyto léky chodit často, tak se nad tím lékař pozastaví a řekne ti dost. Nějak moc se dnes rozepisuji, zatímco práce stojí. Maluji si na chalupě a věř, že to je terapije, jak víno. Také musím pokosit zahradu, tak si pročistím hlavu na čerstvém vzduchu. Drž se a hlavně věř. Vše bude dobré. Ivča

Ivča

Promiň, už jsem tě přejmenovala. Omlouvám se.Ivča

Kuba

Úplně v pohodě:) .Benosek nepůsobí i když si dám 3, trošku hypnox (asi nejsilnější volně prodejný doplněk stravy). Já za chvílí letím na veterinu, pak se projdu, večer udělám něco do práce a pak na kutě:) . A neboj věřím , však co 30 se vše ukáže ..:) takže držím palce při malování:) hlavně pošli pak fotku:o)

Katka

Ahoj, tak ja som tá sexy kočka zo Slovenska. Teda, hlásim príchod! Kubo, vidím, že ste s Ivankou rozohrali geniálnu dialógovú partičku. Čítala som ju aspoň päť krát, a nevychádzam z úžasu. Ja Ivču poznám ako veľmi empatickú babenku, ktorá sa chytí každej udičky - kto potrebuje pomoc, okamžite je v plnom nasadení! Bezva baba. Tak pekne ste si spolu "poplakali", ale STAČILO! Ja budem k tebe pristupovať trochu svojsky. Tým sa nechcem stavať do roviny "výnimočnej a najmúdrejšej", len ti položím pár konkrétnych otázok a ak sa mi podarí, dám ti konkrétne rady. Na to však potrebujem tvoj súhlas. Tak sa ozvi, ak znesieš trochu irónie, sarkazmu - aby to problém "odľahčilo", môžeme začať. A, neboj, aj keď budem "zlá", bude to pre dobrú vec. Ak by si však chcel hovoriť intímnejšie, tu máš môj mail: [email protected] Rozhodni sa sám, ako chceš komunikovať. Pozdravuje Katka.

Kuba

a ještě dotaz? z čeho jsi byla tak v údivu?

Kubo

klidně ti odpoví i tady:) třeba to někomu pomůže....:) a že budeš sarkastická, v pohodě:) jsem v normálu to samé .... takže klidně se ptej, pokud otázky budou moc na tělo, rád odpoví i na email:) jen do mě... jinak vše bych doporučil knihu "sebekázeň cesta k úspěchu" teď jí poslouchám 2 den a snažím se tím řídit a docela super, uvidíme jak dlouho mi to vydrží. K Ivanka je velmi milá holka/žena , netuším/ s velkým srdcem a určitě i krásná:) je vidět, že si něco prožila, a děkuji jí moc za to, že mě vyslechla.

Ivča

Hele, Katulinko, já neuronila ani slzu. Když brečím, tak nebrečím, ale řvu. Bé, bé, bé, já koza rohatá, do půl těla odratá........... Vím, že spolu jsme zvyklé na jiný druh konverzace, ale přece jen se známe trošku déle. A protože obě známe ty hnusné stavy, ano hned mě měl Kuba " na udičce." Máš mě přečtenou, jak nějakou oblíbenou knihu.Nevím, zda se mi podařilo ho trochu uklidnit, ale znáš to - sdílená bolest = poloviční bolest. Máš pravdu, STAČILO, teď jsem zvědavá, jaký kalibr vytáhneš ty. Prosííííííím, zvol ten sarkastický, tvou božskou nadsázku, ironii a Kuba se nachechtá, jak!!!!!!! " blázen". Už se nedočkavostí úplně třesu, to bude počteníčko. Kubo, jsem vyzrálá žena, už jsem něco zažila a byly to dardy, jak vrata. Ale na světě je i přes veškerá trápení tak krásně. Jaké si to uděláme, takové to máme. Krásná ?????? co to je ? Jsem taková, jaká jsem. Lidé mě mají hodně rádi, ale já se svou povahou, vždy trochu pochybuji. Jen dobrým přátelům věřím. A mohou to být přátelé virtuální - viz Katka. Jsem moc zvědavá, co na sebe prozradí. Ona má totiž vzácný dar, píše povídky a pokud zabloudíš na google, tak se vše dozvíš sám. Katu, vidíš co to máš za zrůdnou kámošku? - pěkná práskačka, že jo? Nezlob se, pěkně prosím, doslova škemrám, protože pokud mě hodíš přes palubu, tak mě budeš mít na svědomí, vymyslím si nějakou " sebemrskačskou terapii " a budete mě oba chodit navštěvovat, na buchty nesmíte zapomenout. Katu, pamatuji si, že umíš moc dobré borůvkové. Tak se oba mějte, dobrou náladu si zachovejte a neproklínejte mě. Ivča.

Kuba

Proč by jsme tě proklínali?:o) Určitě se podívám, psaní se věnuji taky několik let, sice na amatérské úrovni a mnohé skončí v šuplíku,ale věnuji. A definice krásy?:) Podle mě je krásný člověk co má ve vnitřku takový "plamínek", který hoří a hoří i když ho ostatní dusí... prostě člověk, který má jiskru v oku a bere ohled na druhé (tohle je duševní stránka) a fyzická stránka?:) To nějak neřeším... a že se těšíš až Katka vytáhne svůj sarkazmus, taky jsem zvědavý:) a jsem mile rád, že se tak těšíš na to čtení:) :-D. Jinak díky moc :) a přeji tak dobrou noc, já ještě tady budu, mám dost práce:)

OD JIŘKY

čau všichni tak koukám jak se nám to rozjelo já měla absenci .to manžel to sleduje víc a řikal napiš holkám a máš tam někoho novýho na znáte ho chlapa mího virtuálně.tak kubo neboj psychyka je svině a na funkci( nemyslim živočicháře) má vliv jak hrom muj manžel když na něco myslí tak taky ........ a kdo neselže.mám syna 18 let studuje občas něco prohodí o sexu takže mladý nebo starší je to i u nás.a i kdyby si byl gey což si myslim že nejsi opravdu je to ta psychyka tak muj chlap říká hlavně zdraví a o jednoho syna navíc no co ,(beru to tak kdyby si náš syn přivedl kluka)ale ten střídá holky jak ponožky,když si zvyknu na jednu tak má druhou ale ted má hodnou holku tak snad to vydrží. tak se drž a co vy holky já koukala jak ses ivčo rozepsala .tak holky já se ted dala na čtení románů zamilovanejch jo a 28 jdu s mím chlapem na striptýz je u nás moto sraz a bude tam hudba a po 10 hodině toto,tak budu mít oči na vrch hlavy jo a už pomalu přibírám na váze tak jsem relativně v klidu ,občas malý neklid ale že je to po 5měsících ještě normální ahoj všem

Katka

Zajtra priatelia! Zajtra si to rozdáme, dnes mám ešte nejaké povinnosti. Teším sa. Tešte sa... Katka. Ivča, ty ježibaba, nemala si prezradiť že píšem. No, už sa stalo. Máš odpustené, ale odpustok si musíš zaslúžiť: Zajtra ráno 20 minút tanca - najkrajšia tanečnica z Lúčnej!

Kuba

budu se těšit:) já sem budu přes den mrkat,ale jsem v práci, a nechci aby každý viděl co píšu ...

Katka

Ahoj Kubo, tak ideme na to? Už sa nebudem vracať k napísanému - tebou a odpísanému - Ivankou. Budem veľmi stručná. V prvom rade ti chcem povedať, že si VYSTRAŠENÝ zo situácie, ktorá sa ti, ako hovoríš, stala po prvý krát - zlyhanie v posteli. No, toto nepovažujem za tragédiu, ak to nebolo už predtým. Ale, prečo sa pre boha začínaš zamýšľať nad svojou sexuálnou orientáciou? Alebo, takto: Myslýš si, že predpoklad že si gay, bol spúšťačom tvojich dnešných stavov? To ťa doviedlo k lekárovi, ktorý ti naordinoval antidepresíva? Úzkosť, strach, neistota... to ešte nemusí znamenať, že trpíš depresiou, alebo inou, závažnejšou psychickou chorobou. Zˇľakol si sa a hľadáš sa. Kto by to na tvojom mieste neurobil? Každý človek je jediný a jedinečný - teda, vo všeobecnosti sa nedá nič naordinovať (lekárom psychiatrom). Vieš, že prevažná väčšina ľudstva sa ocitla aspoň raz v živote v situácii, kedy si nebola istá svojou sexuálnou orientáciou?! Stáva sa to v detstve - vtedy experimentijeme, v mladosti - kedy sa zamýšľame a pochybujeme, v zrelom veku - kedy by sme mali mať vo veci jasno a zvoliť si cestu a cieľ vlastného života. Prepáč, ale BRZDI CHLAPČE - 30. 5. ideš k lekárovi a očakávaš VERDIKT. Som, alebo nie som gay, mám, alebo nemám depresiu... ZABUDNI, že sa to v ten deň dozvieš, nechcem ťa strašiť, no lekár, ktorý byť ťa po prvom či druhom sedení dokázal zdiagnostikovať, by bol génius! A, v oblasti psychiatrie a psychológie (ktoré sú ešte i v dnešnej dobe tabuizované - na škodu veci), by to bol zázrak. Vieš, že len depresívnych epizód existuje vyše 400?! Zámerne hovorím LEN O DEPRESIÁCH. Ako chceš, aby ti okamžite našli správnu chémiu, ktorou sa budeš, v nádeji že sa vyliečiš, napchávať celé mesiace a potom ju zmeníš, a zase zmeníš... a tak to bude pokračovať... Netvrdím, že lekár po čase nenájde ten správny liek na tvoju, ako hovoríš, resp. prepokladáš, depku. Lieky zpočiatku budeš musieť užívať, no bacha brácho, po nich nasleduje psychoterapia, a tá je oveľa dôležitejšia. Je to ako keď si zlomíš nohu. Najprv ti ju dajú do sádry - to je medikamentózna liečba, potom bude nasledovať rehabilitácia - aby bola noha opäť funkčná, treba ju správne rozcvičiť. A, takto je to aj s telom a dušou. Ak natrafíš na dobrého psychológa a dokážeš mu bez zatajenia povedať všetko - máš "vystaráno"! Spomínaš, že čítaš knihu Sebekázeň cesta k úspěchu. V poriadku, čítaj. Aj ja som prečítala milión kníh, ktoré ma "navigovali" ako a čo mám robiť aby... No, prepáč, dnes je moja mienka o tejto literatúre trochu iná. Nie, nezatracujem ju, ale... Život sa nežije podla poučiek a vzorcov. To funguje len v matematike fyzike a chémii. Človek môže byť sýty z týchto múdrych kníh, no VŽDY SA ROZHODNE SÁM. Prečo? Vyskytnú sa situácie, z ktorých sme "vyklepaní" ako zaprášený koberec. Zrazu ani netušíme aká bude naša reakcia. Agresivita, útek, strach, alebo cielený boj. My sa vlastne spoznávame celý život. Ako môžem dopredu vedieť svoju reakciu na záťažovú sitáciu?! Stane sa, že urobím presný opak toho, čo mi prikazuje poučka či vzorec. A, to je náš život. Nik ho nežije za nás, sami si ho žijeme. Bobre i zle. V tom je jeho čaro - čaro neprebádanosti, ktoré nám robí našu existenciu zaujímavú a núti nás ísť dopredu. Kubo, ver, že keď ťa niekto dobre kopne do riti, poletíš dopredu! Spomínal si, že píšeš poviedky. Fajn. Nepovažuj to odo mňa za opovážlivosť, no rada by som si od teba niečo prečítala - to, čo si napísal pred 5 rokmi, 3 rokmi a pred rokom. Prosto, tri veci. Výber je na tebe. Ak mi dovolíš nazrieť do tvojho vnútra prostredníctvom tak intímnej sféry akou je literárna tvorba, môžem ťa pomerne ľahko "prečítať". Možno ti dokážem aj pomôcť. Je to len a len na tebe, moju adresu máš. Pouvažuj Kubo. A, ešte jedna dôležitá vec: máš len 21 rokov, je reálna šanca, že sa zo všetkého dostaneš a nebudeš zvyšok života finančne podporovať farmaceutické giganty celého sveta, lebo im ide predovšetkým o zisk, nie o pacienta. Viem, som tvrdá. Ale, žiaľ, je to pravda. Ja som 20 rokov hltala antidepresíva - už ani neviem aké, a minula som na to tisíce, až som dospela k záveru, že moja cesta tadiaľto nevedie. Musím zdvihnúť riť a rezkejšie kráčať. Ešte o tzv. pozitívnom myslení - no, ten, kto to chorému vtľka do hlavy je magor a nikdy depresiu, ak je nemal, nevylieči týmto smerom. Je mi na grc zo všetkých tých erudovaných autorov, ktorí si myslia, že pozitívne myslenie sa dá v človeku, ktorý je momentálne na dne, nalinajkovať. Jasné, že nikomu kto o tom píše, neprajem aby schytal hlbokú depku - no len ten kto ju prežije, má právo o tom písať. A, v tomto momete je mi jedno, či sa celebrity z oblasti tejto "literatúry" naserú, alebo nie. Tak sa maj, Kubko! Pozdravuje Katka.

Kuba

Ahoj Káťo, 30 se to dozvím určitě, protože jdu na specilální vyšetření .. né psycholog a nic takového ,ale odborník na tohle:) udělají se testy na přístrojích při promítání statických obrázků. Jinak nespal jsem týden, budil se , byl psychicky na dně, proto jsem došel ke svému praktickému lékaři, po dalším týdnu neaní jsem navštívil psychologa, který mi doporučil tohle vyšetření. Je vidět, že jsi přímočará a já si toho vážím, nepíšu povídky, spíše básně, někdy články, určitě ti až dojdu dom , některé pošlu. Jinak selhání bylo poprvé,ale pak jsem četl diskuze o gayích atd... psycholožka mi řekla,že si myslí,že si to vsugerovávám,že jsem člověk, který moc věci řeší. Nevím co mi je, jestli jsem gay , jsem nemocný, je to dočasný stav, fakt netuším ....třeba to je fakt dočasný stav,ale trvá to už skoro měsíc...a velmi se mi mění nálady...věřím v nějaké řešení ...snad Vás tím nějak nezatěžuji nebo tak:) Můžu to potlačovat z důvodu,že se od té doby více dívám na kluky... nemusím, protože mě dokáže vzrušit holka... netuším už nic, což je to nejhorší, jako kdyby se mi hlava total pomátla, ale já to zvládnu, musím ... protože život miluji a taky se ...nebudu tu brečet, chci jen vědět co se děje, at je jto jakkoliv příjmu to. Omlouvám se taky za chyby, píšu velmi rychle, protože mám v práci více PC ,tažke každý vidí co píšu, takže ...:) hezký den

Kuba

jinak to máš na emailu ...:) jsem zvědavý, kdyby to bylo něco hnusného, takto prosím napiš na email :) docela se bojím, že si to přečteš a zjistíš,že jsem "pošuk", ale to moc předcházím

Katka

Ahoj Kubko, vidím, že si fakt "rozhozenej", prosím, ak sa ti len trochu dá, upokoj sa. Tým neustálým premýšľaním si stav len zhoršuješ a keď dôjdeš 30. na vyšetrenie, bude z teba čistá troska! To chceš? Mailovú poštu som dostala, prečítam si ju a večer sa ti ozvem. Neboj, nie je mojim úmyslom rozhádzať ťa ešte viac. Pokoj, chlapče. Všetko sa ukáže a následne vyrieši. Teraz sa sústreď na svoju prácu, aby si mal aspoň z jej výsledkov dobrý pocit. Pozdravujem ťa. Katka.

Kuba

Jen bychj rád dodal,že se můj stav vždycky tvrdě zhorší po probuzení, třeba teď odpoledne jsem si lehl , produdil se a total úzkost, to je jen vsuvka taková.

Kuba

a mám strašný třes rukou

Katka

Prosím, prepáč, že v texte je viacero prieklepov. Keď sústredene píšem, na monitor nepozerám. Ale gramatiku ovládam. A, zabudla som pozdraviť všetky kočky a zvlášť ma potešilo, že sa ozvala Jirka. Vitaj, děvenko!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce