Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Asentra 50

Máte, prosím někdo zkušenosti s AD Asentra? Dostala jsem je od lékaře na svoje úzkostlivé depresivní období asi před přechodem. Nikdy jsem žádné prášky nebrala, snažila jsem se vše zvládnout sama ale už to nešlo, hodně mě to komplikovalo život.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Ivča

Ahojky všichni. Dnes zaostávám, protože mám spoustu jiné práce, ale musím reagovat.Katuli, vystihla jsi celou situaci stoprocentně. Máš úžasnou schopnost vyjádřit vše barvitě a k věci. Jinak bys ani nemohla dělat to, co děláš. Tvůj příspěvek pro Kubu, nemá chybu. Kubo, děkuji ti. Mám v sobě vatru , ne plamínek. Jinak bych ani nemohla přežít. Život se mnou pere ode zdi ke zdi. Ale neva. Někdy je hrozně, ale Katuška mi dodává odvahu už jen tím, co prožila ona sama a jak se dokázala sama prát s životem. Pravdu má i v tom, že život se nedá žít podle nějaké knihy. Každá kniha, ať dobrá či špatná, nám něco přinese. Ale to, co nám přinese život, s tím se musíme rvát jak psi o kořist.Ať už se 30.5. dozvíš jakýkoliv výsledek, tak s nastalou situací, se budeš stejně prát jen ty sám. Léky ti možná zpočátku pomohou, ale myslím, že se za určitý čas dostaneš do stejné situace, jako převážná většina zde. Nechceme do sebe bezhlavě cpát léky, Tak jak to napsala Katka, akorát na nás rejžují. Já jsem zjistila, že je mi někdy blbě, i když léky beru. Dospěla jsem do fáze kdy si myslím, že by to bylo stejné i bez nich. A zde mi žádná kniha neporadí co mám dělat. Musím se rozhodnout sama, sama riskovat, že mi bude hodně blbě, abych mohla zjistit, že mám pravdu, že to bez nich jde, protože mi třeba vůbec blbě nebude. Mám syna, kterému je 24 roků. Proto ta tvoje udička zabrala, chtěla jsem ti pomoct jako bych pomohla svému synovi. Nemám na to, abych byla tak výstižná jako Katuška, ale moje rady jsou upřímné a ze srdce.Umím se vcítit do toho co prožíváš, protože každý z nás má ty svoje " strašáky ", se kterými se musí prát. Jiři, tys poznala teprve teď jaký mám talent na to, abych tady napsala " román" ? To jsi mě tedy podcenila ( ironie, neber mě vážně ). Co tvé kytičky, mají se k světu? Jsem moc ráda, že jsi se ozvala, protože jsem asi poznamenaná tou nedávnou maminčinou smrtí a hned se o každého bojím. Za chyby se neomlouvám. Berte mě třeba jako nevzdělanou blbku, ale mám vás stejně všechny moc ráda ! Ivča

Kuba

Ahoj:o), Vím,že 30 se to nevyřeší,ale dá mi to jistotu, což je základ proti něco dělat, vím, že léky nic neřeší, jsou to jen náplasti na velkou ránu, ale beru je chvilku a uz se relativně dostavuje účinek ....a že jsi to brala jako kdyby jsi pomáhala svému synovi, to ti moc děkuji, v rodině moc pochopení nemám, ztrácím ty lidi před očima ... a poznávám skutečné přátele, mění se mi celý život, snažím se dostat do něj řád, nebyl jsem dobrý člověk, byl arogantní, necitlivý, dokázal jsem spálit všechny mosty...asi se mi to teď relativně vrací ... asi je čas na pořádnou změnu:) A ano máš pravdu, ty a Katka své rady vyjadřujete jinak, ale o to je to lepší, že jste individuality, což dělá diskuzi zajímavější a více otevřenou. S chybami si nedělej starosti, dělá je každý i "velcí novináři":) Popřeju tobě, Katce a Jiřce pěkný den:) určitě sem dneska mrknu, držím všem palce:)

Katka

Čauko, dnes len krátko, Kubo, si obrovský introvert. Cítim to najmä z toho, čo som od teba čítala. No mám jednu otázku: Vie o tom, čo prežívaš a o čom premýšľaš, tvoja partnerka??? Hovoril so o tom s ňou??? Som unavená, ale nie depresívna a nešťastná, takže, dnes nebudem "akčná". Ivča, pozdravujem ťa. A, ešte jedno odporúčanie pre všetkých: prečítajte si knihu Debordelizácie hlavy. Napísal to váš - český autor. Ja som ešte nemala možnosť čítať to, no mám pocit, že to bude niečo, čo je iné ako "návody" na správny život. Kubo, ak chceš, pošlem ti moje poviedky. Sú úplne iné ako očakávaš. Prosto, "ak ich nezožerieš", sú nejedlé. Napíš. Čauko všetkým. P.S. Jirka, ten striptíz by som chcela vidieť skôr, ako ja budem tak chudobná, že budem predvádzať svoje "sexi telo", preto, lebo nebudem mať prachy na handry, ktoré by ho zyhalili. A, ver, v mojom prípade by to bolo potrebné. Veď vieš o mojej celulitíde. Dnes ale na ňu seriem. Prepáčte za priamosť a ostrosť môjho príspevku. Katarínka.

Kuba

Ano vše ví a asi jí to moc trápí...a tentokrát omyl , nejsem introvert a nikdy jsem nebyl, mluvím hodně , lidí se nebojím, dokážu i před davem mluvit ....tedy byl jsem, poslední 3 týdny opak ...:)

Katka

Tak Kubo, ospravedlňujem sa ti. No, mala som z teba taký pocit. Katarínka.

Kuba

V pohodě :) ale jsem možná mnoho,ale introvert určitě ne:) to ti potvrdí každý kdo mě zná :) vždycky jsem se pouštěl do všeho projevy ve škole, představení, zpíval jsem před mnoha lidmi a bez problémů....

Kuba

jinak máš odpověď na emailu

Ivča

Kubo, máš ty ataky pravidelně? vždy po probuzení? Tohle je pro mě novinka, protože u mě to přichází zcela nečekaně. Vždy, když to nejméně očekávám. Přijde úzkost, strach z něčeho ( něco se vždy najde ), potom třas a následuje vyčerpání. Dnes mám hodně práce a cítím se dobře. A to nemám v sobě žádný lék. Ke vztahu s mým synem. Já k němu přistupuji spíš jako ke kámošovi. Dovedeme si spolu povídat o všem možném. Samozřejmě, že se v některých názorech rozcházíme. Ale já to beru tak, že každý má právo na svůj názor. A dělí nás jedna generace. V jednadvaceti letech jsi nemohl napáchat takové škody, i když je dobré, že znáš co to je, sebekritika. Ale nic se nesmí přehánět. A my, jako rodiče, kteří jsme vám dali život o který jste se nás neprosili, máme mít v genech, abychom tu byli vždy pro vás. I jiná mláďata potřebují své rodiče aby je nakrmili, naučili létat či skákat, prostě aby je postavili do života jak nejlépe dovedou. Na rodičích také je, aby uměli odpouštět ( mělo by to tak být i v jiných vztazích ) a vlastně tím své děti tomuto umění naučili také. Respektuji názor svého syna a on zase můj. Je jasné, že se vždy nedaří, ale u nás to velmi rychle přechází a můj synek přijde a řekne mi " maměnko, ty jsi stejně ta nejlepší maměnka na světe a bez tebe bych byl v pr....... Ale dost už těch mých naučných tirád, nechci ze sebe dělat nějakou " chytrou ". Jaký jsi byl, už nespravíš. Dívej se do předu, všechny chyby, které v životě uděláme, nás někam posouvají. Nemám patent na rozum jen proto, že jsem starší. Ale upřímně ti řeknu, že mladá už bych být nechtěla. Pouze zdravá, mít někoho, kdo mi rozumí ( mám tři velmi dobré přítelkyně ), takže tenhle bod mohu vypustit. Postrádám ve svém životě lásku a něhu, pochopení, ale mám velké štěstí v tom, že mám sestru - jednovaječné dvojče o 10 minut starší, která respektuje mou osobnost, což je pro mě velký dar. Jedna přítelkyně je pouze virtuální a jistě tušíš, že je to Katuška. Její emaily mě dokážou rozesmát, protože má úžasný smysl pro humor, ktrý já mám ráda.A její slova " ježííííííšbabka choď do riti " se svou sebelítostí, ta mě vždy přivodí dobrou náladu. Vždy se třesu na její psaníčka a věř, je to čtení, které člověka velmi obohatí.Vím, že až si toto přečte, tak mě také pošle do riti, nemá ráda chválu, jenže já ji myslím upřímně. No nic, musím zpět " ke strojům", ale fotku ti nepošlu, protože zde nemám foťák. Myslím na vás, mé dobré kamarády, a už se těším na zítřek, zda tu bude něco nového. Ivča

Kuba

pravidelně ne, poslední 3 týdny občas... jako by se mi total zhoršila nálada a vše...a někdy ráno po probuzení.... většinou to odezní než jdu do práce....

Kuba

Ahoj Ivčo, napíšeš mi pak prosím ten skype?

Ivča

Ahoj Kubo. Jistěže ti ho napíšu. V pátek pojedu domů, takže ti tu adresu pošlu, až budu doma. Nyní chodím na setřin PC a ona má každý večer relaci se svým přítelem.Já vždy ukradnu chvíli, kdy ona je třeba pryč a já jsem klidná, že ji nezabírám počítač pro sebe. Neboj, já nezapomínám a své sliby plním. To jedna z mých dobrých vlastností. Víš, komukace po skype je lepší, protože si můžeme pohovořit zcela otevřeně a já bych se tě chtěla zeptat na mnoho věcí, na které samozřejmě nemusíš odpovídat, pokud ti to nebude příjemné. To, že máš ty blbé nálady někdy hned po probuzení, ale musíš se soustředit na odchod do práce, nemáš čas vlastně na přemýšlení o těch svých problémech, tak to vymizí jasně svědčí o tom, že je to problém v tvé hlavě. Já i po dlouhé léčbě mám někdy tak blbou nálady, že bych se nejraděj spláchla do záchodu. Ale myslím si, že to mívají všichni lidé, přece není každý den pohoda a důvod k chechtání, až do uchechtání. Přes víkend bude můj mladý potřebovat PC, protože se učí ke zkouškám, ale večer dává oraz a někam si vyjede, takže pokecáme. Hezký den, Ivča

Ivča

proboha co to je za slovo - komukace? To je zase bomba, omlouvám se. Ivča

Kuba

Dobré ráno, já v pátek odjíždím do hor, návrat pozdě v neděli večer:) , jinak asi máš recht, že jsem gay je blbost, důkazů až dost, velké zhoršení nastalo po braní stilnoxu ...takže jsem si ho večer nedal a usnul, nebudu ho brát celý týden a uvidíme:) zatím se měj pěkně , hezký slunečný den Kuba

Katka

Ahoj Kubo, to, že odchádzaš v piatok do hôr ma veľmi potešilo. Je to najlepší spôsob ako si zresetovať hlavu. Fajn. Dúfam, že tam ideš s dobrými priateľmi a budete mať pekné počasie. Pozdravuje Katka.

Jury

jedu někde za lidmi, které jsem neviděl 3 roky a mám je moc rád:) pak pošlu třeba fotky, ted jsem došel z procházky a taky jsem fotil:-D když mi dáš email, nějaké fotky ti tam hodím...

Monča
1x

Ahojte všichni!!! Moc se omlouvám, že jsem tu tak dlouho nebyla! Moc jsem na vás všechny myslela! Vzpamatovávala jsem se z té tatínkové smrti tím, že jsem od rána byla někde venku. Naštěstí bylo hezky, tak jsem sbalila malého, mamču a vždycky jsme někam vyrazili. Teď už se s tím pomalu učím žít, ale bolí to neuvěřitelně... Nebýt ad, tak nevím! Ani jsem si vás nestačila pořádně přečíst, jen pár některých příspěvků. Doufám, že se máte dobře a je vám všem líp!!! Kubo buď v klidu, problém je v tvé psychice. Jak to popisuješ, je to jasný. Když nás ty hlavičky zlobí, tak si vsugerujem blbou myšlenku a pořád se jen přesvědčujem, že to tak je. To všechno spočívá v téhle mizerné psychice. Neboj, jak zaberou ad, budeš zase ok. to mi věř! Jen prostě někomu zaberou později (u mě půl roku). Já si stanovila diagnóz a byla přesvědčená o blbostech, až jsem tím svou psych.i rozesmála. Chce to soustředit myšlenky jiným směrem. Já vím, nejde to... Ale půjde, zase budeš v pohodě, chce to jen časík. Nikol já beru ad od loňského července a taky mám pořád výkyvy, pořád je mi tak na 90% dobře, furt to ještě není na 100%. Někdy mám dny super a z toho bych se nejradši neviděla. Neboj, ty hrůzy už se ale nevrátí, ad to nedovolí!!! Opatrujte se!

Ivča

Milá Moni. Jestli si myslíš, že jsi vzpamatovaná, tak jen dobře. Já tedy ze smrti maminky ne. Teď jsem tam trávila hodně času, se sestrou jsme malovaly a dnes jsem se vrátila domů smutná a bolí to stále. Příští týden budeme urnu ukládat do hrobu, tak to bude zase bolestné, prostě definitivní konec. Už má vytesaný i náhrobní kámen a když přijdu na hřbitov, nedokážu se ovládat.Brečím, až se celá otřásám. Před druhými se stydím, že jsem magor, ale prostě ještě stále nezvládám. Myslíš, že budeme opravdu někdy 100% zdravé. Já beru AD 5 roků a stále čekám a nic. Ale pravdu máš v tom, že si nesmíme sami vytvářet choroby a soustředit se na to. Chce to opravdu pevnou vůli a soustředit myšlenky úplně na něco jiného. Přeji všem slunečný a veselý víkend. Ivča

Katka

Dobrý den, má něco zkušenosti s příležitostným pitím alkoholu při užívání Asentra 50? V příbalovém letáku jsem nenašla, že by alkohol byl zakázaný, ale člověk nikdy neví, tak se raději ptám lidí, kteří by s tím mohli mít zkušenosti. Předem děkuji za jakoukoli odpověď :)

Katka

Ahoj, tiež som Katka, ale zo Slovenska. Katuška, prosím, príjmi moju radu : ani jedno antidepresívum, nie to ešte Asentra, sa nezlučuje s pitím alkoholu. Na tomto portály sme už o tom hovorili. Mnohí sa zapojili do debaty s tým, že samotná psychiatrička im povedala, že pohárik-dva, neuškodia. Ale, nie je to pravda!!! Možno tí, ktorí sa tým zaoberali a pýtali sa na to, nebudú teraz so mnou súhlasiť. Ak chceš piť - teda, príležitostne, tak si v ten deň Asentru NEDAJ!!! Píšem to len preto, lebo ti nechcem zle. Ale, o svojom liečení (nepísala si akú dlhú dobu AD užívaš a čo máš predpísané ešte navyše - lieky na spanie...) si nenapísala nič. Nezazlievam ti to, nemusíš nikomu nič hovoriť. Katuška, ale... bacha! Je na tebe, ako naložíš so svojim zdravím a ďalším životom v ktorom zrejme budeš užívať Asentru, alebo iné AD. Tak zváž, čo urobíš. Neviem, koľko máš rokov, ak si mladá, snaž sa rýchle zbaviť užívania AD. Ja viem, o čom hovorím. Som na nich cca 20 rokov. Ale, vôbec si nemyslím, že mi nejako "prevratne" pomohli. Skôr naopak. Katarínka, to je moja rada. A, skúsenosť? Áno, aj ja som si niekedy šupla frťana, no, nikdy mi to neprospelo. Skôr naopak. Vohnalo ma to do ešte väčšej depresie. Ale, to je len moja skúsenosť, ktorú ty môžeš brať na vedomie, ale nemusíš ju akceptovať. Katka.

Katka

Milá Katko ze Slovenska, moc děkuji za rady a tvé zkušenosti. Asentru neberu já, ale můj přítel, nemá k ní žádné jiné AD, ani jiné léky, bere pouze Asentru 50 a to teprve 10 dní. Věřím tomu, že Asentra je pro něj jenom dočasná záležitost, že ho pouze nakopne do dalšího života a bude ji užívat maximálně několik měsíců. Tomu věřím a doufám v to. Zatím to vypadá, že mu Asentra nepůsobí žádné velké nepříjemnosti, myslím vedlejší účinky - nevolnost aj. Po tak krátké době užívání asi ani nemůže jeden den vysadit prášek, aby mohl pít, je to tak? No, asi bude opravdu nejlepší, když nebude pít vůbec.

Katka

Katarínočka, dobre, super, že tvoj priateľ berie Asentru (len§§§) desať dní a okrem nej žiadne iné lieky. Katka, prosím, ak ho miluješ, podrž ho, nech neberie AD viac ako pol roka. Viem, nie som olekár, no vlastné skúsenosti ma utvrdili v tom, že z depresíí sa dá vyjsť aj iným spôsobom. Joga, šport, prítomnosť a pochopenie najbližších... A čo sa týka tvojej základnej otázky, Katuška moja drahá, ak tvoj priateľ môže a vydrží, nech naozaj nepije alkohol na Asentru. Mám pocit, že ty si silná a milujúca babenka, ktorá svojho priateľa v tomto podrží a podporí. Takže, alkohol zatiaľ NIE!!! Pekný pozdrav zo Slovenska a obom vám držím palce! Katka.

Tomáš

min. doba užívání pro plnou učinnost léčby AD je 12 - 18 měsíců. Jinak je možné, že se choroba brzy vrátí.. :-)

Katka

Katarínočka, prepáč mi za množstvo chýb a prieklepov v texte. Tebe sa to možno nebude zdať dôležité, no mňa takéto veci vyvádzajú z miery. Takže, prepáč. Pekný deň želá Katka zo Slovenska.

Katka

Kubo, ako sa ti darí? Bol si v horách? Pomohlo ti to? Prepáč, nechcem byť doterná, no dlho si sa neozval, tak ma zaujíma, ako si na tom. Pozdrav zo Slovenska posiela Katka.

Kuba

ahoj Kato, Omlouvám se, měl jsem zkoušky a nějak se toho nahrnulo moc, asentra zabrala... sice občas výkyvy ,ale jinak ok, v Brně mě řekl,že si myslí,že je to psychického původu a poslal mě na vyšetření ..... 7.6. (tam se dozvím 100% jak to je s S. orientací ) . Jinak říkal,že se pak uvidí jestli budu chodit na SEX. nebo normal psychiatr. děkuji všem za podporu a omlouvám se všem,že jsem dlouho nenapsal. ještě pro asentra + alkohol Katka, 24. května 2011 14:07:56 alkohol vůbec, věř mi, dal jsem si 4 panáky a mozek začal šílet, deprese se 100 krát prohloubila ...a hlavně člověk moc neví ani co dělá ... Hezký den všem K.

Monča

Ahoj všichni! Ivčo, vzpamatovaná ze smrti tatínka teda určitě nejsem a nebudu nikdy, jsem na tom přesně jako ty :-(. Akorád jsem se stabilizovala z toho prvotního šoku a učím se s tím žít, ale bolí to pořád strašně moc... Myslím na tebe a teď přesně vím jak ti je :-(. Holky s tím pitím alkoholu, já bych to neviděla až tak hrozně. Je to asi individuální, ale mě občasná sklenička vína nic neudělá. Mluvila jsem o tom se svou psychiatričkou i psycholožkou a obě nezávazně na sobě mi řekly, že alkohol v přiměřeném množství vůbec nevadí. A vynechat v den pití lék je údajně daleko daleko horší, než se na ten prášek napít. Píšu jen co mi řekly tyhle doktorky a řídím se podle toho a funguju, ale je to inividuální asi si to každý musí vyzkoušet sám. Přeji vám krásný zbytek dne.

Niky

Zdravím Vás všechny,k tomu alkoholu v kombinaci s Asentrou - já jí beru deset měsíců a musím říct,že mi je dobře...ale alkohol jsem zkusila až ndavno,decku vína a bylo to dobrý,ale..jde o to,že já se cítím už dobře a kdybych si to dala někdy na začátku užívání asentry,tak si nemyslím,že by to bylo zrovna štastné rozhodnutí.Pokud s člověk cítí dobře a věří,že dvojka vína nic neudělá,tak neudělá,ale pokud budete myslet na to,že vám bude ještě hůř,tak bude....tak to prostě funguje.Ale myslim si,že bez alkoholu se dá taky žít a že dvojka vína jednou za čas nezaškodí.Neříkám pít panáky co se do nás vejde,to rozhodně ne,ale lehce - občas - vínko - malý pivko.....si dám.Ale až když jsem se cítila stopro v pohodě.....Mějte hezký den a žádné psycho-stavy.....závratě,návaly,omdlévání,špatné vidění,nevolnost...atd atd....at je dobře,nám všem.ahoj,zdraví Niky

Jitka

Kamarádi moji co je s Vámi,že se vubec neozvete??? Snad to alespon čtete a písnete,moc na Vás myslím a věřím ,že jste v pořádku... Vaše Jitka

Katka

Ivča, ak chceš mať zdravé dieťa, tak na akékoľvek lieky, aj aspirín proste ZABUDNI! Keď ti lekár predpísal Asentru, mala si mu povedať, že chceš otehotnieť. Určite by ti nepredpísal NIČ. A, ak mám byť úprimná, dieťa je to najúčinnejšie a najkrajšie antidepresívum v živote ženy. Tak mu dopraj, ak sa bude mať narodiť, aby sa narodilo ZDRAVÉ. Ja len toľko. Všetko je na tebe!

Ivča

Pravě doktor to vi,že plánuju rodinu,tak mi napsal tady ty leky,že by mi to nemělo tolik uškodit jako ty ostatní,bral na to velky ohled.Jenže abych otehotnela musim mit v první řadě nervy v pořádku.Protože me prvni mimi bylo mimoděložni,tak doufam,že vše bude O.K:-)

Ivča

Zdravím všechny.Je mi 20 a trpím depresema.Doktor mi napsal asentru a podle toho co se tady píše mam strach si ji vzít.Brala jsem Neurol,ale nepomahal.A taky se snažíme o přírustek,takže doufám,že to na to nebude mít nějaky negativní vliv.Všem držim palečky:-D

Katka

Skôr by som sa opýtala gynekológa, aké lieky ti odporúča na zmiernenie depresie ak chceš otehotnieť. Ak je múdry, odpovie ti - choď na depku inou cestou, si mladá, máš šancu dať sa dokopy športom, tancom, priateľmi, láskou,... Alebo sa daj na nekonečnú cestu antidepresív. Je to fakt na tebe. Zobrať liek a čakať na účinok je jednoduchá a rýchla cesta. Následky však ponesieš sakramentsky dlho. Makať na sebe je ťažké, no omnoho prospešnejšie pre telo a dušu. Nemusíš so mnou súhlasiť, nemám patent na rrozum, len dlhoročné skúsenosti. Drž sa a uvažuj!

Ivča

Možná máš pravdu,jenže mě ty deprese odradily od všeho,nemam naladu jít do práce prostě nic.V totom jsem uplně chladna.Jediné co mě je v poslední době nejblizsi je ležet a plakat.A dnes je to to samé,ráno mě tchýně vytočila,už jsem ji za ty pitome naražky chtěla poslat do . . . . .Jako nenašvalo by vás,kdyby vam řekla,že deprese mam s toho,že nechodím ven?Ven nechodím od te doby co se na mě začly projevovat deprese.A ona mi taky toho moc nepřidala.Jsem s toho fakt smutna,a citim se fakt mizerně.

Katka

Ivča, celkom ťa chápem. Viem, že depka spôsobí u mnohých totálnu "nehybnosť", a spolužitie s tchyní - so svokrou, je často horšie ako pomalá smrť. Tak Ivča, ja ti môžem poradiť len toľko - najprv sa vylíž z depky (keď už lieky, tak nech) a POTOM sa začnite s manželom usilovať o mimčo. Nič neunáhli, čo má prísť to príde. Aj zdravie aj dieťatko. Poplač si ak ti to pomôže a potom si stanov cieľ. Ak ho budeš mať, uver mu - a všetko dokážeš! Pozdravuje a všetko dobré želá Katka.

Ivča

Tak,tak,nejdřiv se dám do hromamy a pak až mimi.Protože nikdy bych nechtela ubližit mě ani miminku.Dnes sem si vzala první prášek,a dostala jsem průjem,takže super.Ještě ze me doktor nechal ješte 3 tydny doma,pak pujdu na kontrolu k psychiatrovi a pak k obvodakovi.Děkuju za podporu.

Kuba

Ahoj, Vitej na Foru :) Je mi 21 let a Asentru ted beru cca 30 dní. Je pravda,že účinek je individuální u každého člověka, u mě to byly taky průjmy, pak zácpa..apod. Psychický účinek se dostavil cca 21 dne braní, nežádoucí účinky ještě trvají (třes rukou, občas špatné spaní), ale to se časem taky dá dohromady. Jak psala už Katka ,je to na tobě, zeptej se svého lékaře (a hlavně mu věř, určitě ví, co je pro tebe nejlepší ). Sportem, zahrádkou, to pravděpodobně vše zmírníš, záleží jak jsou deprese hluboké ... držím ti s děťátkem palce! Je krásné vidět nový život ... prostě udělej co uznáš za vhodné, držím palce . Kuba

Katka

Všetkých pekne pozdravujem. Kubo, ty sa zajtra DRŽ, ja ti budem tiež držať palce. Som rada, že si sa ozval v podstate s dobrou správou - AD ti začalo zaberať. Vedľajšie účinky sú, ako hovoríš, už miernejšie, tak to nevzdávaj. No, ak ti môžem poradiť, snaž sa nebrať Asentru viac ako pol roka, resp. viac ako je (podľa lekára nutné). Ak budeš tieto lieky užívať dlhodobo, nebude ľahké skončiť s nimi. A, teraz to vyznie ako fráza: Z rozbehnutého vlaku sa vyskočiť dá, no treba rátať s následkami. Viem to podľa seba, po vysadení Asentry som dosť dlho ostala v depkách, vysadila som ju po dohode s mojim psychiatrom, už tri týždne ju neberiem. Verte, počiatočné obdobie bolo úplne - akože "na sračky", no už to pomaly zvládam (?). AD som užívala cca 20 rokov, takže môj organizmus si užil chémie až, až... No, sama som sa rozhodla skončiť. Dnes mám len 1 tabl. Neurolu a na spanie Stilnox, ktorý beriem len podľa potreby - 1-2x do týždňa - aj to je maximum. Kubo, s akým výsledkom zajtra od lekára odídeš na tom azda ani nezáleží. Ide o to, prijať samého seba takého ako si. Ale aj tak mám pocit, že si úplne v poriadku, len psychicky vyčerpaný. Ak sa mýlim - aj ja som len človek. Katka.

Kuba

Zdravím všechny, S dobrou náladou (i když smíšené pocity) , sexuolog mi dneska oznámit, že neshledal, žádnou sexuální abnormalitu, to vyšetření ale nešlo vyhodnotit, hodnoty strašně lítaly( prostě jsem byl total rozklepaný atd.) . A doporučil mi návštěvu psychiatra, takže gay nejsem, ale trpím nějakou formou strachu /panický strach apod./, což je pro mě dobrá zpráva /i když se to tak nezdá/. Zítra jdu k psychologovi a nechám si napsat doporučení. Pro Katku: V rodině máme určité psychické problémy (dozvěděl jsem se až teď a velmi se podobají mým problémům). Jinak nevím proč jsme dostal strach z toho zrovna,že jsem gay. Prášky účinkují, ale pořád mám někdy "momenty" kdy mě chytne panika, úzkost, velký strach a to jsem to slyšel od odborníka,že to není pravda:) ale co už no.. PS: co tím myslíš Káťo v pořádku,že nejsem gay nebo jsem psychicky normální a prostě jsem si něco do hlavy a mám strašný strach? bojujte, já budu taky a hodně štěstí Kuba

Katka

Kubo, nevieš si predstaviť, ako si ma potešil svojou správou!!! Fakt som od samého začiatku vedela, že nie si gay, no neodvážila som sa povedať ti to skôr, ako si to dnes sám potvrdil. Nie som predsa jasnovidec. To, že máte (alebo ste mali) v rodine psychické problémy aké maš aj ty - strach, úzkosť, panika môže byť do istaj miery dedičné, no, nech sa vyjadrí odborník. Kuba, ja mám tieto pocity už roky je to úzkostná depresia - tak ma diagnostikoval psychiater. Ale, ty máš 21 rokov, dá sa z tým veľa urobiť. Len musíš chcieť a veriť si. No, už sa opakujem... a som z toho sama sebe na rehot. Čauko všetkým!!!

Kuba

No určitě je to dědičné:) , protože to je jak přes kopírák ...:) ale to je jedno, teď to hlavně zvládnout a dokázat jít dále .... těším se až budu takový jako předtím, usměvavý, plný života ...už se to pomalu vrací, beru to pozitivně, prášky mě odnaučily pít:) Všem kteří si čtou toto forum, držím palce , nebojte se .... a hlavně nedělejte blbosti:) život má končit až je člověk šedivý a nechal na tomto světě kupu dětí, vnoučat a pravnoučat... hezký den ..

Katka

Kubo, tak to ma podž... ty si chlastal? Prepáč, možno si pil len príležotostne.A, teraz sa čuduješ že máš depky?! Nechcela som byť k tebe zlá, no alkohol je jeden z prvých spúšťačov depresií. Dúfam, že ti je to jasné! A, dedičnosť? Samorzejme, aj u mňa je to ako cez kopirák, matka bola tak patologicky žiarlivá, že otec z toho upadol do depky. Ale, to je len zlomok mojej rodinnej story. Tú na tomto fóre nemám potrebu rozoberať (teraz budem odporná!!!) Ty sa Kubo neobzeraj za minulosťou, za tým, že dedičnosť je ... atď. s tým už (prepáč za výraz - hovno urobíš), ži tak, ako si žil pred pár mesiacmi - spievaj, teš sa, miluj svoju babu... budúcnosť nerieš, čo príde prísť musí, no nežiadaj od seba viac ako "utahneš", aby si sa nesklamal. A, bla, bla, bla, ži pre daný okamih. Nevŕtaj sa vo svojej chrobe, lebo tým ju len zhoršuješ a prehlbuješ. Prosto, (viem, píše sa to ľahko, ťažšie urobí) ŽI nie pre veľké veci - aby si sa nesklamal, že si zlyhal a nerýp sa večne vo svojom vnútri -ktoré je krehké a poslúchne to čo mu hovoríš. Kubo, pochopil si ma? Ži jednoducho, šťastne, miluj, buď milovaný, a všetko bude fajn.

Kuba
1x

Takže novinky:) závěrt, předběžný panická porucha...ale říkala,že se nesetkala s případem, kdyby si člověk vzal do hlavy, že je ... ale co už no ... s tím pitím?:) Pil jsem s mírou , jednou za týden pár piv s kamarády (takže nic moc ) . Deprese došly najednou a nečekaně, prostě bum :) a že se rýpu, to mě říká každý, chci najít odpovědi, proč je ten strach tak reálný i když gay nejsem, nechápu proč se tak strašně bojím i když jsem to slyšel od specialisty,že to není pravda... to mě nejvíce štve víš:) a jinak jsem to vše pochopil, snažím se žít takový život, jen mě štve, že mám strach z věci, která je total blbost... to je celé Jinak díky moc všem Ivči, Katce aspol. jste super holky:)

Kuba

Takže ty stavy se opět vrátily... Kato prosím tě , je možné i když člověk dostal jistotu,že má pořád strach a bojí se podívat na každého chlapa ... prosím tě odpověz , slyšel jsem to od specialisty, od psycholožky a v pátek jsem objednaných na psychiatrii... jsem zoufalý , netuším co se to děje:( ale všiml jsem si,že předtím jsem měl mírnější stavy ( úzkost v práci - musel jsem prostě utéct v "") a taky když jsem šel kole někoho na ulici /tj. jedno kde) tak se mi špatně dýchalo, sklopené oči ) nemohl jsem se na nikoho podívat, aniž bych znervozněl, co se to se mnou děje, pořád o tom musím někomu podívat a lituji se:(

Kuba

jinak vše funguje normálně, dokáži spát s přítelkyní bez představ na chlapa a vše, což by asi gay nedokázal :) a hlavně o tom pořád musím kecat, mluvi a oni to většinou dusí ....poradí někdo :) jak z tohoto kruhu ven? Kamarádi mně nalili do pití v pátek absint , potom jako kdyby jsem jel od znova a prášky nezabíraly, díky za radu všem... K.

Vašek

Ty se bojíš, že jsi gay a máš z toho depky? Tak to závidím, já mám problém opačný. Líbí se mi muži, ale rodina ve mě vidí ukázkového heteráka. Mám přítelkyni, která mě nepřitahuje a sex s ní je pro mě utrpením. Možná je to tvrdý co tu píšu, ale dnešní doba stále gayům nepřeje a depky mám právě z toho, že bych musel vyjít s coming out...asi by mě všichni odsoudili..proto jsem radši s ženskou.. Kubo, pokud se ti líbí kluci, nech tomu volný průběh, nebo to alespon vyzkoušej..to ti napoví nejvíc.. Hodně zdarů..

Marie Selnerová

Beru asi 3 měsíce asentru 50, ale už bych ji ráda vysadila, protože je mi sice dobře, ale nemám radost ze sexu. To mi hodně vadí. Můžu ji vysadit najednou nebo je lepší postupně ?

Kuba

Já třeba chut na sex neztratil:). je to,ale normální, někdo tuším psal předtím,že se to časem vše uklidní :)

Kuba

Jinak se poraďte ze svým lékařem, doporučuji odkaz http://www.tribune.cz/clanek/11912

Katka

Marie, a prečítala si si príbalový letá Asentry? Veď tam jasne stójí - znížené libido. To znamená, že chuť na sex je obmedzená - v XY prípadoch . U teba to možno zafungovalo, u iných nie, no podľa toho, čo píšu iní, je to tak. Teda, ak ti lekár, resp. psychiater predpíše nejaké AD, naozaj si pozorne prečítaj príbalový leták a budeš vedieť, že i zníženie libida, je jednou z vedľajších a dosť nepríjemných nežiadúcich účinkov - konkrétne Asentry Ak budeš brať akékoľvek AD dlhodobo, chuť na sex bude klesať. Ver, never... je to na tebe. Katka

Katka

Marie, ak chceš vysadiť Asentru, musíš to konzultovať s lekárom. NO, podľa mojej skúsenosti - brala so Asentru dlho, som sa rozhodla skončiť s ňou, začala som sama denne užívať len 1/2 tabletky a po niekoľkých týždňoch som sa dohodla s mojim psychiatrom, že ju úplne vysadím. Súhlasil. No povedal, že keby som sa cítila zle, môžem prísť za ním kedykoľvek. Dnes sommv relatívne dobrom stave. Nechcem a nemienim uvažovať o budúcnosti, no, môj sexuálny život (resp. neživot) veľmi ovplyvnilo užívanie antidepresív. Tak, ja len toľko, všetko le na tebe. Čauko všetkým Katka.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce