Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Asentra 50

Máte, prosím někdo zkušenosti s AD Asentra? Dostala jsem je od lékaře na svoje úzkostlivé depresivní období asi před přechodem. Nikdy jsem žádné prášky nebrala, snažila jsem se vše zvládnout sama ale už to nešlo, hodně mě to komplikovalo život.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Dědek

Lucie, leč si taky chlamydie pneumoniae, bylinky lichořeřišnice a další

Ivča

Už se s tím běž vycpat.............

Ivča
1x

Ahoj Lucie. Možná se ti uleví, že i já i po delší době užívání Asentry se necítím bůhví jak. Přesně jak to popisuješ. Návaly horka , bolest hlavy, blbé vidění a až do včerejška sem tam nějaký svalový žáškub. O špatném dýchání, tlaku na hrudi ani nemluvím. Ale to, co se mi přihodilo včera, jsem ještě nezažila. Začalo to jako malé záškuby v oblasti kolem srdce. Bylo to jako strašně rychlý tep, úplně jsem cítila, jak mé srdce nestačí, pomalu se mi začal nedokrvovat mozek ( tak to na mě působilo ), takže jsem bez přemýšlení slupla dva Lexauriny 3 mg. Bylo mi tak hrozně, že jsem si začala chystat tašku do nemocnice pro případ, že zkolabuji. Naštěstí byl se mnou doma můj syn, dala jsem mu patřičné informace a změřila jsem si tlak. Já, která trpím spíše nízkým tlakem, jsem měla 154/116. Okamžitě jsem do sebe vrazila ještě Stilnox a potom jsem si po nějaké době tlak změřila znovu a měla jsem 117 / 76, jen trochu vyšší tep. Toto se mi za celou dobu léčby nepřihodilo. Je pravda, že zažívám dost velké problémy a je vidět, že to na mě má okamžitý účinek. Usnula jsem jako špalek, probudila se asi v půl páté a bylo to trochu lepší. Tento stav ( zvýšení tlaku, bušení srdce) jsou popsány jako vedlejší účinek Asentry. Ráno jsem se snažila dovolat svému lékaři, ale ten mi telefon nevzal. Dokopala jsem se dojít na poštu, také k nějaké činnosti doma, ale je mi dost blbě. Zase sem tam nějaký záškub v krajině srdeční,a tak se třesu strachy kdy to zase přejde. Beru k tomu Hořčík, Chrom a Zinek a stále čekám, že se stane zázrak. Po přečtení příbalového letáku si zase začnu namlouvat, že mám projevy serotoninového syndromu, takže se v tom všem plácám jak ryba na suchu a chápu tvé problémy. Hned se nám zdá že musíme určitě mít tu nejhorší nemoc. I mně se stává, že mám dny, kdy velice těžko hledám slova, připadám si jako nějaký dement, nebo si na něco nemohu vzpomenout a hrozně mě to štve. Chápu tě, vím co to je, ten okamžitý strach a když to přejde, tak zase strach, kdy to přijde znovu. Ale nic jiného nám nezbývá než s tím až do smrti bojovat.

Dědek

já se du vycpat, ale ty máš chlamydie na 100 %

lucie

Ahoj Ivčo,děkuji ti za tvou zkušenost,jak dlouho bereš asantru?Já ted měla tak šílenej stav,musela jsem si vzít xanax abych chvilku usnula,jinak bych to fakt nedala...Bylo mi šíleně,fakt úplně jak na omdlení.Mám ještě taky takovej divnej pocit,musím se na sebe pořád dívat do zrcadla,ale nevím proč nikdy jsem to nedělala.........Dědku co to pořád meleš s těma chlamydiema?

Ivča

Dobré ráno Lucie. V příbalovém letáku to máš popsané - nutkavé chování, jeden si neustále myje ruce, já se zase neustále česala. Je to obsedantně kompulsivní porucha. Beru různá AD už pět roků. Vystřídala 3 lékaře. Asentru beru asi od ledna letošního roku. Před tím jsem brala sartralin, což je vlastně to stejné. V lednu mi zemřela maminka o kterou jsme se sestrou pečovaly, zemřela nám doma a od té doby jsem pěkně hotová. Samozřejmě se k tomu přidaly ještě další problémy, které tady nebudu rozebírat. A dědka tu nebere nikdo vážně. Najdeš ho na kterékoliv diskusi a pro všechno má vysvětlení - chlamydie. Už je všem pro legraci. Zeptej se na vše svého lékaře. Možná ti Asentra nesedí, hledání toho pravého AD je cesta zdlouhavá. Vidíš po jak dlouhé době se u mně projevily problémy s tlakem. Je to právě projev serotoninového syndromu.Lékař mi poradil, že mám zvýšit dávku jak Asentry, tak Trittica, které beru na noc a toto je výsledek... Zkus vydržet tak zhruba měsíc, ale pokud budeš pociťovat zhoršení, upaluj k lékaři. Myslím to dobře. A ještě jednu věc ti chci poradit, nerozdávej svou adresu kde komu. Informace, které ti dědek poskytne, najdeš na webových stránkách. Měj se pěkně a móóóóc ti přeji zlepšení. Vím sama, jak jsou to hnusné stavy.

Dědek

nezlob se na mě , ale to co popisujete jsou příznaky chlamydie pneumoniae , když se to neléčí , tak potíže přetrvávají ,a nemocí přibývá ,jestli chceš poradit , napiš email

lucie
1x
lucie

Myslíte,že mi ta asantra ještě zabere,dneska jí mám 17 den?zatím žádnou změnu k lepšímu necítím,možná spíš naopak...

gabrielg

Ahoj Lucie! Pár dní som nemal prístup na internet, tak som nemohol sledovať tento fóum! Ja tri týždne beriem asentru a prvý tyždeň sa mi stav veľmi zhoršil, začal som mať vačšie úzkosti, nevedel som zaspať, mal som hnačku, nemohol som jesť, jednoducho niečo na nevydržanie! Tiež som bral ku tomu ešte xanax, lebo som mal príšerné úzkosti! Druhý týždeň to už bolo trocha lepšie ale ešte hrozné, a len pred par dňami som pocítil už zlepsenie, asi začina učinkovať asentra, tiež beriem jednu rano a jednu večer. Už nemám také úzkosti a viem sa viac sústrediť na niektoré činnosti v domácnosti! Ináč som čítal všetko , čo si písala vyššie a musím ti povedať, že ma až zarazilo, aké rovnaké pocity máš ako ja! Presne tie pocity mám aj ja, niekedy mám pocit ako by sa mi zastavil mozog , ako keby som začal ublbnúť, alebo ako keby som sa mal zblázniť , či čo :-) , ťažké to je opísať! Tieto pocity vo mne ešte viac zhorśujú depresiu! A tie bolesti hlavy mám aj ja a tiež ma už viackrát napadlo či to nie je nádor, ale tuto chorobu mam už 10 rokov a aj predtym som si to myslel, ale keby to bol nádor tak asi by som už nežil!! Takže Lucie nezúfaj, hoci sám som zúfalý, ale už dvakrat som sa ako tak vyliečil, tak dufam že sa to podarí aj tretikrat! Držím Ti palce a ver mi nie si v tom sama!!!!

gabrielg

Ahojte vsetci! Ináč včera som bol prvýkrát aj na kontrolu a nadˇalej mam brať asentru jednu rano a jednu večer a ku tomu ešte xanax ráno! Môj stav sa zlepšuje veľmi pomaly, ale sa zlepšuje, treba čas tri, štyri týždne, tak mi vravela doktorka! Navyše som prechladnutý :-( tečie mi z nosa, musim brat večer aj paralen! Pomaly už budem brať viac tabletiek ako moja babka:-)

Katka

Gabriel, veľmi ma teší, že sa tvoj stav pomaly zlepšuje a že si napísal Lucii čo lieky s tebou urobili. Cením si tvoj ľudský prístup k nej. Isto si ju upokojil

lucie

Ahoj mě je dnes zase šíleně,byla jsem venku se psem,což je pro mě nadlidský výkon,ale bylo mi strašně,jak když jsem úplně mimo,všechno kolem mě je takové divné......Mě přijde,že se mi to za poslední dva dny spíš zhoršuje,než zlepšuje...Tak uvidím co mi ve čtvrtek řekne na psych.,ale už ted mám šílenej pocit jestli to vůbec zvládnu tam jít,hlavně musím někoho sehnat,kdo mě tam doveze,protože já bych tam sama autem nedojela ani náhodou....

Ivča

Lucinko, určitě to zvládneš. Sice nevím jak to máš daleko, ale mně řízení auta hodně uklidňuje. Musím se soustředit na vše kolem sebe a ty hnusné stavy vymizí. Já to mám asi 40 km a 40 zpátky a když zaparkuji auto před barákem, jsem nesmírně šťastná, že jsem to zvládla. Jistě sama odhadneš zda to zvládneš a pokud ne, není se za co stydět. Hlavně lékaři přesně popiš co prožíváš. Uvidíš, že ti pomůže a potom bude už jen a jen lépe.

lucie

A navíc mě pořád trápí ta zvýšená teplota,pořád kolem 37,2,měl to tu také nikdo?

gabrielg

Ahoj Lucie! Áno, Ja som tierž mal skoro každý deň, a aj teraz po 3 tyždňoch ešte sem tam mám zvyšenu teplotu! Je to normálka, a nielen ja ale viacery tu predomnou písali že mai zvyšenu teplotu! Takže klídek, nič závažné to nieje!

lucie

Děkuji moc,jste vážně strašně hodní,nevím co bych si bez vás počala.Ten kdo tohle nezažil,tak nikdy nepochopí jaké to jsou hrozné stavy..

Katka

Lucia, vidíš, ako sa to pekne rozbehlo? Na tomto fóre je veľa ľudí, ktorí sú v rovnakej sitácii ako ty. Neboj, niekoho si na ten odvoz k lekárovi zoženieš, hlavne tam ale hovor. Všetko. Je to veľmi dôležité. Ak máš dobrého lekára, nájde si na teba čas, veď u teba ide hlavne o presné stanovenie diagnózy. Depresívnych príhod je cca 400, takže trafiť sa presne, to je beh na dlhšiu trať. Držím palce. Katka. P.S. Súhlasím s Ivčou, nemala si poslať kontakt na "Dědka", nech si svoje chlamýdie strčí za klobúk. Zbytočne tým plaší ľudí. A, ako si vôbec dovoľuje pýtať kontakt?! Keď má záujem diskutovať a "pomáhať", nech pošle svoj. Ale, na to zrejme nemá odvahu. Čauko.

Ivča

Pro všechny. Chlamydia pneumoniae způsobuje onemocnění horních cest dýchacích. Je to z ověřených pramenů a pokud si přečtete všichni příspěvek Dany na str. 47, která pracuje ve zdravotnictví, tak ta určitě ví o čem píše. A ať se do mně dědek strefuje jak chce, já vím, že jen blábolí na všech diskuzích. Téměř všichni víme, že už výraz pneumoniae je charakteristický pro plíce a horní cesty dýchací. Tobě, Lucinko, přeji co nejrychlejší zlepšení tvého stavu, protože já to chápu, zažila jsem to s plnou parádou. A také vím, že jakákoli zkušenost ostatních, pocit, že si jen nevymýšlím, že nejsem hypochondr člověku s našimi stavy hodně pomáhá. A má maminka měla jednu dobu zvýšenou teplotu dost dlouho bez zjevných příčin Nikdy se AD neléčila a jak to přišlo, tak to odešlo. Nic to fakt neznamená.

lucie

Nebojte holky,dala jsem mu mail,který vůbec nepoužívám,takže mě to nijak neomezuje....Jsem na to fakt zvědavá,co mi řekne,ale nechtělo by jse mi zase začínat s dalšími AD,ale když to bude nutné,tak to udělám,hlavně aby bylo vše o.k.Už mě to docela ničí,ty dva měsíce mi přijdou jako rok.......Tu teplotu a horkost mám až co jsem začla brát tu asentru,tak uvidím co mi poví...

Dědek

nejen cest dýchacích, hlavně žere nervy

Ivča

Dej bacha, aby se nena......la a nesežrala tebe. Když ji pořád vzýváš. To by asi bylo pochutnáníčko.

Katka

Dědku, ty si jedna veľká chlamýdia, ktorá žere nervy všetký! Teší ťa to?

lucie

Tak je mi zase šíleně,nejradši bych si zavolala sanitku,je to fakt děs,ale když si představím jak tam na mě budou koukat jak na blázna....Je mi jak kdyby to semnou mělo seknout,takové strašné napětí, k tomu mi každou chvíli škube nějáký sval,bud na puse,na noze....

Ivča

Luci, to škubání jsou vedlejší účinky. Pokud máš doma Lexaurin nebo Neurol, tak se neboj si to vzít. Strašně moc s tebou cítím.Snaž se vydržet do čtvrtku . Já si vždycky říkala, že když to se mnou neseklo do teď, tak to zase přejde a neseknu sebou.. Mně v neděli škubal srdeční sval, už jsem měla sbalenou tašku, ale vzala jsem si Lexaurin, lehla jsem si a přešlo to. Ještě dnes mě sem tam někde škubne, ale už je to lepší. Zkus si pustit televizi a tak moc se nepozoruj, vím že se to lehko řekne, ale když je člověku fakt moc blbě, hůř se to uskutečňuje. Moc na tebe myslím a držím palečky, abys do vydržela. Věř nám všem, bude lépe. Hlavně vše řekni svému lékaři a pokud ti navrhne něco jiného, nebraň se. Někdy je to dlouhé hledání, ale za ten lepší konec to stojí. Věř mi, prosííííííííím.

Katka

Lucka, možno máš z toho všetkého taký stres, že sa ti dostavil tzv. tetanický syndróm - tŕpnutie končatín, úst, zganlivé znemožnenie dýchania ... toto mala pred časom moja dcéra. Bola fyzicky a psychicky veľmi vyčerpaná - a to bol následok. Ja som nemala inú možnosť, len volať rýchlu pomoc a lekár jej daj injekciu diazepam+ magnézium. Po tom sa dievča dobre vyspalo, a všwtko bolo o.k. Išlo asi o tri príhody v priebehu dvoch rokov. Toto sa mohlo popri tvojej depresii stať aj tebe. Ver, že sa to málokedy vracia, no musíš si dať pozor na prehnabú aktivitu, prťpadné popíjanie alkoholu (čo nechcem a nemôžem o tebe tvrfiť) Ale, ak ti bude zle, okamžite volaj rýchlu pomoc, so svojim životom a zdravím nesmieš hazardovať!!! Katka. Vo čtvrtok ti držím palce.

lucie

Děkuji ti Ivčo,jste všichni strašně hodní,moc vám všem děkuju,strašně to pomáhá....Ted jsem si dala sprchu,ale moc mi to neprospělo.Nemám lexaurin ani neurol,ale mám xanax což je něco podobného...,tak aspon malá záchrana.

Ivča

Milá Lucie. Podle hodiny kdy ti píšu poznáš, že moje noc nestojí za nic. Včera jsem si šla lehnout a bylo to zpět. Přesně to, co v neděli.Tlukot srdce, jako když kolibřík mává křídly, aby se udržel při svém vytouženém nektaru. Nešlo ležet na boku ani na zádech, protože to se mnou otřásalo, byl to tak nesnesitelný pocit, ale už jsem nemyslela na sbalenou tašku a cestu do nemocnice, sáhla jsem po první pomoci, která byla po ruce a vzala jsem si Stilnox. Mám ale na spaní předepsané Trittico, a to mi zřejmě tento hnusný stav navozuje.Sním ho podle doporučení po večeři a za půl hodiny se motám jak maďar v kukuřici, pak nastane chvíle - tak kolem desáté a já se v dobré víře odeberu na lůžko. A ejhle, hned ten hnusný stav. Začnu se modlit ( doporučení mé maminky) abych odvedla myšlenky někam jinam nepomáhá. Přijde na řadu jogínské dýchání, také nepomáhá, protože ten strach z těch příznaků je tak hnusný, že mi nakonec nezbude nic, jen ten Stilnox.Věř, že tě chápu. Já jsem zase měla intenzivní pocit, že se zblázním. Přišlo to z ničeho nic, po posledním porodu. Měla jsem hrozné stavy, asi to byla laktační psychóza. Pak se k tomu přidaly rodinné problémy a já stále přežívala s Lexaurinem a Stilnoxem. Věř mi, byly to zlaté časy.Nejedla jsem to po hrstech, prostě jen když jsem se cítila blbě.Všechno jsem zvládala, v kolektivu jsem byla vždy oblíbená, vždy jsem dokázala vymyslet nějakou ptákovinu, které se všichni zasmáli. Ale najednou někdo vymyslel Asentru a Trittico, které nejsou údajně návykové. Ale hnusné stavy spojené s jejich pojídáním, ty si musíme vytrpět. Navíc, pokud přijdu někam do kolektivu, tak se všemožně vyhýbám alkoholu až mají ostatní pocit, že jsem vyléčený alkoholik. Doufám a ze srdce ti přeji, aby ses probudila do lepšího dne, aby už konečně přešla ta hnusoba!!!!!!!! Každý začátek je těžký, ale pokud si přečteš některé dřívější příspěvky, tak zde mnoho lidí Asentru chválí. A když to nebude Asentra, najde se určitě něco jiného co ti pomůže a ty se potom budeš jen smát a vše ti připadne hodně vzdálené a najednou budeš mít pocit, že jsi to nebyla ani ty, kdo něco takového prožíval. Ale jen měj trpělivost..

Hanka

Ahojte...dnes sem prisla od doktorky,ktera mi predepsala Asentru,hned sem si dala jednu tabletku,asi za pul hodiny mi bylo divne,nejde to popsat,slabost,unava,jak kdybych byla milo.....Je to normalni po prvni tablete?Pak si precetla vase clanky a mam steho fakt strach,co bude,co me ceka.Premyslim i o tom,jestli to vubec brat.Poradte prosim.Dekuji

Roya

Ahoj,může to být tím,první dny..cca 14 dní se příznaky spíše zhorší,pak to bude lepší a lepší,chce to jen vydržet....pak už bude líp,veř mi.

lucie

Ahoj holky tak dnes opět šílené stavy až ted jsem schopná se aspon zvednout k pc,děsnej tlak v hlavně,celý den úplně mimo,škubání všude možně po těle..,děsné slabo,jak kdyby mi někdo vypnul mozek a já jen čekala....

Katka

Lucka, na čo vlastne čakáš??? Ak kolabuješ, zavolaj si rýchlu pomoc!!! To azda dokážeš: Tak neplač a konaj! Ja viem, v tomto momente som tvrdá, ale život človeka je viac ako čokoľbek iné. Ty si to neuvedomuješ?! Neviem ako si na tom, no nemyslým, že by si nemala rodinu, alebo priateľov, ktorí ťa majú radi a ktorým na tebe zíleží!!!

lucie

Káto já asi nekolabuju,spíš je to jen takovej divnej pocit,ale to víš když bude nejhůř tak zavolám neboj.Ted mi je trochu lepší,nevim asi to k tomu patří hold

Anela

Ahoj všichni.Jsem na této stránce poprve a také mám takové problémy jako vy.Užíval jsem léta Ixel,ale přestali jej vyrábět,tak mi lékař dak Asentru kterou mám 4-tý týden,ale stavy jsou horší a nedá se to vydržet,vysadila jsem jí a nevím si rady co mám dělat,bojím se dalších léků,Ixel byl ůžasný a najednou jsem zase na samotném dnu,lékař je tam až v pondělí,ale zase mi dá něco jiného a pak se můžu jít pověsit,když to bude stejné

Ivča

Ahoj Anelo. Je těžko ti poradit, když vůbec nenapíšeš jak Asentru užíváš, ani jaké máš příznaky. Každý z nás si tady prošel " něčím " a každý z nás s tím bojuje jinak. Ale vysadit ze dne na den není nejšťastnější řešení. Popiš to trochu podrobněji, pokud máš zájem. Držím palce.

Anela

Ahoj Ivčo,děkuji že jses ozvala.Užívala jsem léta Ixel a vše bylo v naprosté pohodě jen někdy menší výkyv byl,ale to se dalo v pohodě zvládnout.Jenže pak přestali vyrábět Ixel a byla mi naordinována Asentra 50 celá ráno.První týden užívání byla katastrofa,další týden to bylo o trochu lepší a třetí týden mi začalo hučení v hlavě a začala jsem mít panické záchvaty,hrozné sny a navíc jsem usínala ve 3ráno a v pět vstávat do práce .Prostě stavy které jsem nikdy nemívala Tak jsem je vysadila a zatím beru jen lexaurin.V pondělí je tam lékař,tak uvidím jak to všechno dopadne,četla jsem tvoje příspěvky a také jsis prožila své a stale bojuješ,je to velmi únavné a vyčerpávající tahle nemoc,měj se pěkně a budu ráda když napíšeš pár řádků

Ivča

Ahojky Anelo. Je pravda, že začátky bývají těžké. U někoho více, u někoho méně. Já také nemohla spát a sny jeden hnus. Proto mi lékař naordinoval Trittico 150 večer.Nejdříve jsem vzala jednu třetinku 3 dny, ale stejně jsem dlouho nemohla usnout, takže jsem sáhla po Stilnoxu. Ale to teď lékaři neradi slyší, tak mi dávku navýšil a jednu třetinku a přesvědčil mě, že po třech dnech mohu užít celých 150 mg. Dva dny dobré, ale potom, to jsi četla v mých příspěvcích, takže se nebudu opakovat. Začala jsem pomalu zase po třech dnech snižovat a včera celkem dobré, ale stejně jsem byla ve 2 hodiny vzhůru. Ale už jsem se zařekla, že nic navyšovat nebudu. Zůstanu u 50 Asentry a 50 Trittica. Vyčkej s pomocí Lexaurinu do pondělí a uvidíš. Třeba by ti pro začátek stačila půlka padesátky. Začátky jsou vždy horší, ale pak se to nějak ustálí a hodně lidí si ji chválí. Nikdy jsem neslyšela o léku Ixel, takže nemohu posoudit, ale od toho je tu přece lékař. Ten by měl vědět..... Držím palce a v pondělí písni, jak jsi dopadla.

gabrielg

Ahojte všetci! Akurát teraz som vstal a ešte tie moje rána sú veľmi hrozné, som aj teraz ešte rozklepaný,pociťujem také napätie, ako keby som mal ist na dajakú skúšku, celú noc som poriadne nespal, mal som také zvláštne bludné sny, nezmysli . Ináč cez deň to už začína byť v pohode, síce ani zďaleka nie 100 percentné, ale dá sa už aspoň ako tak fungovať! Hneď na lačno si musim zobrať jednu asentru a jeden xanax a až tak sa mi uľaví! Ináč ja sa liečim už tretikrát a predtym dvakrat mi asentra stále pomohla a po pol roku som ju aj prestal brať! Stále však akoby ináč objavovala táto choroba, predtym som to stále dostával v novembri, teraz som to dostal v lete, keď bolo najvačsie teplo slniečko, v minulosti som tieto panicke ataky a uzkosti mal spolu s derealizáciou, tak to boli hrozné stavy , teraz sa derealizácia u mňa neobjavila, ale tiež ako Lucie písala, mám taký pocit ako keby mi prestal fungovať mozog, či čo! Dvakrát som sa z toho dostal pomocou asentry a preto verím že sa nám všetkým tu čo píšete na fóre podarí dostať sa z tej hnusnej choroby! Treba veriť že tabletky zaúčinkujú!!!! Držím palce všetkým!

Ivča

Jsem zase pěkně na dně. Hnusnými sny se už nezabývám, ale stále častěji se mi objevuje strašné bušení srdce. Tlak, tep si lítá jak se mu zachce, návaly vedra, zaťaté čelisti s takovou usilovností ,jako kdybych v nich držela celou naši vládu. Mám chuť se už na vše vysrat. Doktor mi telefon nebere a já se bojím vystrčit paty z domu, abych sebou nesekla. Měl to někdo z vás také? prosím odpovězte.

Katka

Ivča, ak ti je naozaj tak zle, a lekár ti nedvíha telefón (dôvody môže mať rôzne, nemusí to byť odmietanie vypočuť ťa), pošli mu SMS-ku. Tú iste dostane a zareaguje na ňu. Ak máš vysoký tlak, daj si dve tabletky magnézia a ľahni si do postele. Pomôže ti to. A, hlavne, nepanikárči. Ja viem, ľahko sa to hovorí, ale... naozaj si človek niekedy musí pomôcť aj sám. Pozdravujem všetkých! Katka.

Ivča

Katunko díky. Víc nejsem schopna v této chvíli napsat.. A Dědkovi už nenapíši ani slovo, je to primitiv, který si na každé diskuzi hraje na chytrého. Ale je ho duševní vývoj se zatrhnul na chlamydiích. Víc písmenek ho asi ve škole nenaučili. Jeho slova jsou " jako bzučení mouchy v mých uších."

Marie

Ahoj Ivco,soucitim s tebou,mývam to také.Drž se!

Dědek

jo´, chlamydie

Katka

Dědku, poznáš aj inú diagnózu ako chlamydie? Veď chl. sú výrusovým ochorením a zatiaľ sa hovorí o infekcii dýchacích ciest, očí a pohlavných orgánov. Všetky druhy sa liečia antibiotikami. A, teraz mi ty Dr. Dědek , povedz, popísala Ivana vo svojom príspevku čo len jeden príznak, ktorý by nasvedčoval že ide o tie tvoje slávne chlamýdie?!! Nie. Teraz ťa skutočne vyzývam, aby si reagoval, lebo už to okrem mňa ide na nervy viacerým, aleže o tom zrejme s tebou debatovať nechcú. Tak čo, odpíšeš? Katka.

Dědek

píšete skoro všechny příznaky chlamydie pneumoniae, a všechny nemoci popisované na těchto diskusích jsou virového původu, ale páni doktoři neumí ani jeden vir zlikvidovat ,nemají čím , musíte se ještě hodně učit

Katka

Od koho sa najú páni doktori učiť? Od výs? Prepáčte, to čo pášetel sú celkom známe veci, resp. diagnóza je jedna - všeobecná na všetko. A, to sa mi nepáči, a rozhodne sa s tým neztotožňujem.

Katka

Dr. Dědek, dokážete pripustiť, že podobné príznaky, ako popisujú tu prítomní, nemusia byť tou vašou chlamýdiou! Veď iento vírus sa penáša kvapôčkovým spôsobom (dúfam, že ste to pochopili). A, Ako ste prišli na to, že Ivča má chlamádie? Veď tu ide o úplne iný problém. To, že má záchvaty, aké popisuje, môže byť i tým, že má vysoký cholesterol. A, ten je zvyčajne nie zo zlej stravy, ale zo stresu. Dědku, ešte sa musíš veľa učiť... Katka.

Katka

Dědek, buď chlap, pošli svoju mailovú adresu, pokecáme... Alebo sa bojíš? Čakám. Katka.

Anela

Ahoj všichni rozumní na téhle diskuzi.Vím dobře Ivčo co stav který máš obnáší, jen doufám že jsi na tom alespoň trošku lépe,ten podzim a celkově zima nám na psychiku nedělá dobře,já miluji sluníčko a je mi při něm vždy dobře,ale zase nesmí být obrovské pařáky,to mi zase vadí nemůžu dýchat,mám vysoký tlak, Dnes jsem byla u lékaře a napsal mi nové léky Argofan,nic mi k tomu neřekl,jen abych je užívala ráno jednu,poslední dobou nejsem moc spokojena s lékařským přístupem,příjde mi,jako bychom byly naobtíž,jen napíše recept a vyhodí z ordinace.bez nějaké rady,uvidím jak to bude pokračovat a hlavně aby mi ty nové léky nedělali zase zle,již se toho bojím, zatím všem ahoj

Ivča

Milá Anelo . Děkuji ti, že ty a Katka chápete a cítím od vás obou snahu mi pomoci. Mám úplně stejné pocity ohledně lékařů, jako ty. I když u toho posledního jsem měla lepší pocit. Konečně dnes, po několika voláních, na které se neozýval, jsem mu poslala sms, a po té se ozval. Když jsem mu vylíčila své příznaky s tím, že bych ho zítra chtěla navštívit, mi řekl, že v mém případě jsou to zřejmě důsledky opouštění Stilnoxu a nahrazování ho Tritticem. Já, člověk, který strašně nerad někoho obtěžuje, když se odhodlám k volání o pomoc, tak to už mi musí být velmi těžko. Dnes se to objevilo už po třetí. Ráno jsem úplně normálně vstala, nasnídala se a pustila jsem se do uklízení bytu. A najednou, jako když na mě někdo hodí pytel, jsem pocítila nedostatečnost dechu a takový bláznivý úprk srdíčka, že jsem se opravdu pobála.. Lehla jsem si, ale nevěděla jsem na kterou stranu se mám obrátit, abych to nevnímala. Vnímala jsem to i na zádech, jako by mi škubalo s celým tělem, poté jsem si změřila tlak a nastal další děs běs. Ale snad to do úterý 1.11.vydržím. Lékař mi doporučil 50 Asentra ráno a 50 Trittico večer a k tomu Stilnox a že v úterý se domluvíme na dalším postupu. Tak uvidím. Doufám, že se ozveš, jak ty bojuješ s novým lékem. Dobrou moc.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce