Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Asentra 50

Máte, prosím někdo zkušenosti s AD Asentra? Dostala jsem je od lékaře na svoje úzkostlivé depresivní období asi před přechodem. Nikdy jsem žádné prášky nebrala, snažila jsem se vše zvládnout sama ale už to nešlo, hodně mě to komplikovalo život.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Anela

Ahoj Ivčo.Zapomněla jsem napsát,že mám začít užívat až po 14.dnech,ale jelikož jsem Asentru vysadila dříve než jsem k lékaři šla,tak začínam užívat až příští tyden ve středu.Po vysazení Asentry se cítím dobře,jem mi zůstalo hučení v celé hlavě a uších čož je velmi nepříjemné v klidu a hlavně v noci.Včera jsem vzala na noc celý Lexaurin 3.mg a přezila jsem jí docela dobře.Jen se mi sem tam udělá najednou moc zle,celá se rozklepu a propotím,srdíčko mám až v krku a nohy mi přestanou fungovat, za pár minut tento hrozný stav odezní,ale vezme mi to hodně síly.Lékaři jsem to řekla,ale prý vše se vším souvisí,to je vše co mi k tomu řekl .Určitě je to tím,že jsem si tím šachováním AD rozhodila hlavu,vždyť nemůžu zato,že přestali vyrábět léky které mi dělali dobře.Byla jsem chvíli na zahradě pohrabat listí,ale u nás tak silně fouká,že jsem se na to vyprdla,vše mi to lítalo a na to fakt nemám náladu,ať to všechno uletí. A jak ty dnes Ivčo bojuješ? Je možné,že ti ty léky nějak nesedly a tak tě hrozně potrápí.Opravdu kdo nemá takové potíže jako my,tak nepochopí a jen čumí a kroutí hlavou.Moje mamka je zrovna ta,co to nikdy nepochopí,jen když přijede,tak zrovna mám špatné dny a je oheň na střeše,nadává proč nic nedělám jen ležím,moc je mi to líto,ale jíž to přestávám řešit,,,Tak zatím a dobrou noc

Ivča

Milá Anelo. Včerejšek jsem prožila v obavách, aby se to znovu neozvalo. Musím to do příštího týdne nějak vydržet. Pokud to vydrží srdíčko. V současné době jsem ale tak znechucená, že bych nejraději se vším praštila.. Mám pocit, že díky jedněm lékům se mi vrší další problémy - prostor pro léky další. A tak si říkám, že za nějakou dobu nechám všechny peníze u lékařů a v lékárně, ale oni budou mít stále málo a budou nás léčit jak na běžícím pásu. Platby od pojišťoven jim chodí se zpožděním, takže každých 30,-Kč je jistota. Pokud si řeknu, že " odbaví " 20 pacientů za den, tak je vysmátý. Je mi líto, že tvá maminka nemá pochopení, vždyť maminky by tu měly být pro nás. Já jsem ji bohužel v lednu ztratila a možná i to je jeden z důvodů, proč se moje problémy prohloubily. Naštěstí mám sestru, která je mi velkou oporou. Měj se co nejlépe a naše heslo vydržet nás musí držet nad vodou.

Tom

Zdravím, narazil jsem na toto fórum čistě náhodou. Již 4 roky se léčím z PP..přišlo to náhle, tenkrát jsem maturoval a jednoho dne mi bušilo srdce, polila mě horkost - myslel jsem si, že umřu. Odvezla mě sanitka, ale všechny vyšetření byly v normálu. Za týden se to opakovalo a jelikož se mi do toho přidala lehce zvýšená teplota, většinou kolem 37,2, tak mě hospitalizovali. V nemocnici však nic nezjistili, vše jsem měl v normě, tehdy začli mluvit o panické atace. Dostal jsem Remood a tak nějak přežíval, ten lék jsem bral téměř rok a bylo mě hrozně zle. Psychiatr mi změnil léčbu na Citalec a to mi pomohlo nejvíce. Bral jsem jej rok a pak se rozhodl vysadit. Téměř rok jsem byl čistý, ale letos v létě mi umřela kamarádka, do toho jsem státnicoval na VŠ, bylo toho moc, takže v tom lítám zase. Hledal jsem na netu a objevil Asentru, nechal jsem si jí napsat a nyní jí užívám zhruba týden. Je mi strašně, motá se mi hlava, buší mi srdce, někdy mi příjde, že strašně pomalu bije, je to k zbláznění. Chuť k jídlu mám stejnou, není mi na zvracení, takže pohoda, jen hrozně blbě spím. Zatím beru půlku tabletky ráno, zítra mám zvýšit na celou, ale nevím no. Těším se, až mi bude dobře, na nic jiného nemyslím..četl jsem, že každý to má jinak, někomu to začalo učínkovat po týdnu, někomu až po 2 měsících..no z toho mám právě obavu, někdy se mi ta hlava motá takovým způsobem, že si musím hnedka lehnout..tolik o mně, zajímalo by mne, zda vám Asentra pomohla a za jak dlouho začala opravdu uspokojivě působit..? Díky

Anela
1x

Ahoj Tome.Ano, každý to máme jinak,když si přečteš předcházející příspěvky tak pochopíš,že jsme každý jiný a jinak nám léky zabírají.Mě zrovna Asentra nesedla a po 26.dnech jsem jí musela vysadit,jinak by mi praskla hlava,navíc jsem nemohla spávat,jsem 10.dnů bez léků a nic se nezměnilo,stále hučení hlavě a spánek,tak to ani nevím pomalu co to je.Proč jsi se nevrátil k tomu Cit,když ti vyhovoval? U vidíš třeba ti sedne,ty začátky jsou vždy kruté u všech léků.Určitě ti někdo napíše,kdo s ní má větší zkušenosti a pomůže ti.Zatím ............Ahojky Ivčo,jak se cítíš,je ti trochu lépe?Mám tolik práce,že nemám ani čas napsat pár vět,zatím ještě neužívám nové Ad,tak jsem v pohodě,bojím se začít,ale bohužel musím,nerada bych aby se depky vrátily,,pa všem

Marie

Ahoj Tome,je mi líto tvé kamarádky.Podívej se na stranu 49 na dnešní datum-je tam tě zkratce celá moje zkušenost s AD.Jak tam píšu,beru je od 10 let,takže vážně nepamatuju,kdy mi začali působit.Co si ale tak pamatuji,Asenta zabrala rychle,takže počkej a uvidíš:-).Zatím M .

Dědek

Tom: ?

Tom

Copak?

Dědek

email

Tom

Diskutujme zde :-)

Katka
1x

Tom, gratulujem k reakcii na Dědkov pokus k záskaniu tvojho e-mailu. Nič iné totiž na tomto portály nehovorí, len to, že všetci majú chlamífie. Teraz sa urazli a predpokladám, že sa odmlčí, alebo preorientuje na inú diagnózu. Zúfalé príspevky ! Držím ti palce, možno ti asentra zaberie, ak nie, poslúchni Anelu a vráť sa k tomu, ktorý ti zaberal. Zatiaľ len toľko. Všetkých pekne pozdravujem. Katka.

Tom

Díky Káťo, nerad někomu dávám mail. Sice jsem Chlamydia pneumoniae kdysi měl, v plicích a ležel jsem ve špitále na antibiotikách, ale úspěšně jsem se vyléčil. Nemyslím si, že by můj nynější stav měly na svědomí právě chlamydie. Jinak k Citalecu jsem se nevracel proto, že mi přišlo, že neléčí. Bylo mi po něm vše jedno, málem mě vyhodili ze školy, byl jsem jak mrkev v zemi. Nic mě nebavilo, vše mi bylo jedno. Asentra by měla účinkovat zcela jinak, proto jsem do ní šel. Včera jsem si zvýšil dávku na celou tabletku a řekl bych, že teprve dnes to začíná něco dělat. Mám sice takové napětí ve svalech, zatínám zuby, jsem nervózní, ale něco už to začíná dělat. Snad brzy zabere..

Katka

Tom, zajtra ti napíšem. Neboj, všetko bude dobré. Ak sa chceš na niečo opýtať, pokojne to urob. O všetkom čo ťa zaujíma ti napíšem. Ak chceš vedieť niečo o mojich problémoch, nebudem klamať, odpoviem. Ver, že si navzájom môžeme (všetci na tomto fóre) pomôcť. Tak zatiaľ... Srdečne - Katka.

Dědek

jak chceš ,je to asi chlamydioza , dál nebudu psát

Dědek

chlamydioza ,je nevyléčitelná, a ani na to není předpis jak léčit , a proto ty potíže, to jenom aby bylo jasno.

Katka

Dedko, tak ty hovoríš, že chlamydióza je nevyliečiteľná? Prečo potom ponúkaš nejaké riešenia, či návody na liečenie, resp. pátaš si mailové adresy... Ja viem len toľko, že táto choroba sa lieči (možno dlhodobo, ale úspešne) antibiotikami. V prípade všetkých, alebo väčšine z nich čo sem píšu, ide o psychosomatické ochorenie - preto tie príznaky resp. nežiadúce účinky. Sú takmer pri každom AD ktoré užívame. Niekedy pominú skôr, inokedy neskôr. Je to fakt individuálne. Dnes nebudem na teba zlá, nemá to zmysel, nejdem sa hádať. Len ti poviem, že to, o čom hovorím si plne uvedomujem. Okrem toho som študovala psychológiu, niečo aj z psychiatrie, robila som mnoho odborných článkov a prác pre vysokoškolákov na tieto témy. Neber to ako samochválu, no nechcem, aby si ľudí, ktorí na tomto fóre hľadajú pomoc a pochopenie, strašil. Ak chceš, odpíšeš, ak nie... sme slobodní ľudia, máme právo na vlastný názor, ... TAK HO VYUŽI A ODPÍŠ MI. Možno si múdrrejší a skúcenejší. Okrem toho, ja sa vo svojich príspevkoch zameriavam aj na svoje problémy s dlhoročnou úzkostnou depresiou. Nie, nezobrala mi rozum, len ma zamkla doma. Katka.

Katka

Dedko, prepáč za prieklepy, AD mi okrem iného "odrovnali" zrak. No, opäť zdôrazňujem, že NIE ROZUM!

Ivča

Ahoj všichni ( kromě dědka ). Nebyla jsem zde od minulého týdne, neměla jsem čas. Dušičkový čas je spojen s mnoha návštěvami, kterým je třeba se věnovat. Vítám nového virtuálního přítele Toma. Tome, já se léčím zhruba 5 roků. A to, co se mi přihodilo minulý týden, si můžeš přečíst z předchozích příspěvků. Přesně tak, jak to popisuješ. Nejdřív strašné horko, potom takový úprk srdce, že jsem si myslela, že je to konečná. Vždy se mi to objeví tak po třech dnech. Naposled v pátek, a to jsem tu měla plno lidí, bylo třeba uvařit, upéct a věnovat se jim. Už to nebylo tak kruté jako třetí záchvat v pořadí, ale stejně nepříjemné. Včera jsem všechny vyprovodila a uvidím. Zítra jdu na návštěvu k lékaři, jsem moc zvědavá, co mi řekne.Zaťaté čelisti mě také pěkně štvou. Jenže já už toho vystřídala dost na to, abych začala ztrácet naději. Vím, že se to nebude líbit Katce, ale mně už je to fakt jedno...... Anelo, to je náš největší nepřítel - strach. Já se každé ráno probudím, v hlavě mám plno plánů, ale pak mě přepadne strach. A to je to nejhorší, protože když se člověk moc pozoruje, tak určitě něco najde. Našemu obvodnímu lékaři se začalo říkat " doktor smrt." Takže vím, že tudy cesta nevede přesto, že Asentru může předepisovat i obvoďák. Takže musím k odborníkovi. a ani nevíte, jak strašně se stydím třeba u zubaře když musí zvolit injekci na umrtvení, že musím s barvou ven. Já navíc nemám doma žádnou podporu, řekla bych, že naopak. To je potom velmi těžké. Po zítřejší návštěvě zůstanu několik dnů u sestry. Takže se asi neozvu. Tak se všichni držte a mně držte palce. Ivča.

Katka

Ivča, ja sa ti nedivím, že máš chuť zo všetkým praštiť. Vieš koľko krát sa to stalo mne? Fakt, že ťa prepadajú ataky strachu, mi nie je cudzie. Ja si tiež vešr pred spaním naplánujem čo budem robiť na druhý deň - a, skutek utek- zabrzdí ma stach. Mám šialený strach z cestovania, stetávania sa s ľuďmi, účasti na rôznych spoločenských akciách (chodia mi domov desiatky pozvánok). V prvej chvíly si poviem - fajn, pôjdem tam, bude to zaujímavé... Potom chytím atak strachu a ostanem doma. Je to možné? Je. Každého, kto na tento portál píše a popisuje svoje problémy s chorobou, chápem. Niekedy si poviem, napíšem, budem sa snažiť pomôcť, veď nie som sprostá, potom sa však stiahnem do vnútra vlastnej ulity a odmlčím sa. Je mi to ľúto. Chcela by som teraz pozdraviť Toma, ktorý je na tom s braní Asentry na začiatku a mal s tým dosť problémov. Tom, pochopila som, že liek, ktorý si bral predtým ti nepomohol a jeho účinky boli také, že si nežil, len prežíval. Budem rada, ak ti nový liek zaberie a pomôže. Pripomínam ti však, že Asentra pôsobí sai dva roky, potom si na ňu organizmus tak navykne, že vlastne stráca účinnosť. To sa stalo mne. Keby som si namiesto Asentry vzala lentilku, efekt by bol rovnaký. Tom, predovšetkým sa snaž nestratiť priateľov, hovor o svojej chorobe (jasné, že nie každému), vy svetľuj svojim najbližším čo sa s tebou deje. Snáď u nich nájdeš pochopenie a pomoc. Si mladý, vieš akú máš diagnózu, zrejme vieš aj to, že depresie a PP sú liečiteľné, no nevyliečiteľné. Keby farmaceutický priemysel vyvynul liek na úplné vyliečenie psychosomatických ochorení, tak by jeho trh skolaboval. Si rozumný, vzdelaný mladý muž, budeš sa musieť so svojou chorobou naučiť žiť. Prijať ju. Bude to tažké, ale, dá sa to. Neviem aké máš záľuby, ale ak ti AD zaberie, pomaly sa ku všetkému čo ťa tešilo, bavilo a vnútorne napĺňalo, vráť. želám ti veľa

kATKA

...POKRAčOVANIE PRE tOMA - sily a slnka v duši. Ešte som ti sľúbila, že ti poviem niečo o sebe. Tak, u mňa sa objavila depresia a úzkostné stavy po tom ako som stratila zamestnanie. Bola som novinárka a svoju prácu som milovala. No, musela som odísť, lebo regionálne redakcie sa rušili, stavy redaktorov redukovali a ja som si už nový flek v tejto, ani inej profesii nenašla. Ostať nezamestnaná, bolo pre mňa úplne absurdné, lebo som sa denne stretávala s mnohými ľuďmi, robila množstvo zaujímavých reportáží... a zrazu som nikde a nikomu nechýbala. To ma tak zobralo, že som dostala depresiu, zvýšil sa mi cholesterol, vychudla som na kosť, a nechcela som chodiť von. Na jednom spoločenskom podujatí som odpadla, potom o dva dni na to sa kolaps zopakoval, lekár zistil, že som dehydrovaná, vystresovaná, vyplašená, plačlivá... Neostávalo mi nič iné, len hospitalizácia v psychiatrickej nemocnici. Bola som tam 3 mesiace. Začiatky boli kruté, no potom som sa pozbierala a liečenie mi veľmi pomohlo. Dlho som po ňom bola v pohode. Potom sa to niekoľko krát zopakovalo, zase som išla na preliečenie a dnes čerpám z týchto pobytov to, že nie som až taká chorá, resp. stretla som ľudí, ktorí boli na tom po psychickej stránke omnoho horšie, mnohí z nich dnes už nežijú - spáchali samovraždu. Je mi ich ľúto, no bolo to ich vlastné rozhodnutie. Nikdy som nemala samovražedné myšlienky, a som rada, že toto ma obišlo. Keď mám chuť, venujem sa literárnej tvorbe, čítaniu, počúvaniu hudby, a ďalším vzdelávaním v najrôzneších oblastiach. Ja som totiž taký typ, ktorého všetko zaujíma a zbiera informácie denne. Zrejme je to moja profesionálna deformácia - novinárstvo. Tom, vydrž, aj tebe bude fajn. Chápem, že štátnice a smrť blízkej osoby mali na teba stresujúci vplyv, ale to je predsa celkom normálne - u citlivých a empatických ľuďoch. Tak, ja dnes toľko. Ak chcš, ozvi sa. Katka.

Dědek

Ivčo: leč si chlamydie pneumoniae . Zdraví Dědek

Marie

Dobrý den,je mi 20 let a jsem 10 let závislá na AD. Nejprve jsem brala Zoloft,teď už asi 2 roky Asentru což je vlastně ta sama účinná látka (mám za sebou i Serlift). V roce 2008 jsem se je snažila vysadit-pěkně postupně od ledna a v říjnu sem se nervově zhroutila.Teď po 3 letech to zkouším zase,sama bez dozoru lékaře. Moje psychiatricka se na mě celé ty roky snaží jen vydělat-koneckonců jako každý 2.psychiatr!Proto se Vás ptam,prosím máte někdo také zkušenosti s odvykanim? A zároveň chci varovat vás,kteří ještě můžete říct NE AD-NEBERTE JE a když už taková situace nastane,co nejdříve se jich zbavte!Ze začátku vám možná pomohou,později mohou zabít!Studovala jsem zdravotnickou školu+viz výše moje zkušenosti. Moc děkuju za vaše reakce Marie

Ivča

Milá Marie. Zrovna v pondělí jsem byla u psychiatra. Podle všech příznaků mám panickou poruchu. Nevím, jak bych to bez AD zvládla. Jsem o hodně starší než ty a celoživotní negativní vlivy, které se nashromáždily vyvrcholily v lednu úmrtím mé maminky. Nějakou dobu po té události jsem přestala zvládat. S maminkou jsem bydlela v domku a po návratu domů do paneláku a neustálém nepochopení okolí, které si snad myslí, že se na smutek po mamince jen vymlouvám, se mi objevily panické ataky. Jestli mě AD mají zabít, tak s tím nic nenadělám. Ale je mi moc líto, že trpíš i ty. Taková mladá děvenka. Sama s vysazováním moc zkušeností nemám, i když jsem už mnohokrát byla na hraně, že s tím seknu. Protože mám někdy pocit, že mi moc nepomáhají. Ale pokud se vrátíš v této diskuzi zpět, je tam jeden velice kvalitní příspěvek jak přestat. Ale je to opravdu na dlouhou dobu, jako zdravotnice jistě víš, že se musí velmi ale opravdu velmi pomaloučku, a že vysazování může trvat déle než rok. Nevím přesně na které straně je tento příspěvek, ale pokud máš čas, tak ho vyhledej. Moc ti fandím.Ivča

Marie

Ahoj Ivco,děkuju za názor a za projevení pomoci. Já je beru kvůli dětství-táta alkoholik,mámu občas bil,nechávala mě s ním dost často samotnou,sprost nadávky,omezovani...Teď už s ním asi 7let nebydlíme,ale za ty roky byli další problémy-ubytovna,azyl,pronájmy,kolikrát nebyli peníze na jídlo., Když jsme dostali byt od magistrátu tak chvíli to bylo dobrý,ale za ty léta nervů,se to na mámě dost podepsalo,dneska je to s ni k nevydržení. Našla jsem si práci,chci se stěhovat,víc jak měsíc spím pryč z domova-u přítele,kamarádek atd.Myslím že už mi nepomáhají,už déle. Víc jak měsíc dělám to,že si je vezmu pak 2-3 dny ne pak zase jo... Ze začátku jsem měla abstinencní příznaky-třes,nevolnost,pocení... Teď už většinou jen motani hlavy. Chci se jich vážně zbavit a konečně začít žít.S nima jsem flegmaticka,někdy vybusna,jindy bez emocí. Ivco drž se,hlavně ať je brzy lépe!!! Marie

Katka

Marie, neposielaj svoj email NIKOMU, a zvlášť Dědkovi!!! Asentru môžeš vysadiť postupne - neviem aké dávky berieš dnes, no podľa mojej skúsenosti - a dohody s psychiytrom, sa to dá postupne po polovičke dennej dávky znižovať. Ja som to dokázala. Dnes asentru neberiem. Ak chceš a veríš si, dokážeš to, no najskôr o tom hovor so svojim psychiatrom. Veľa síl želá Katka.

Dědek

Ahoj Marie, nemůžeš asentru vysadit, budeš mít zase potíže , napiš mi tvůj email

Marie

Dedku co sem tak z téhle diskuze pochopila tak tu po každým chceš mail a děláš jak kdybys všechno zažil a všechno znal. Tohle co píšes říká většina psychiatrů protože se boji o peníze a o to,že se ve společnosti projeví,jejich nekalé úmysly udělat z co nejvíce lidí blázny. Myslím že jsem až moc mladá na to,abych si dal ničila život!!!Marie

pro Marii

Tvá reakce na Dědka byla správná!!!

Dědek

Marie, jsi na omylu, já se Ti snažím říct, že můžeš mít chlamydie a když to vysadíš ,tak se Ti projeví bolesti, protože CPN působí hlavně na nervy, studuj CPN . Dědek

Marie

Katka: 1*50mg /denně.Za jak dlouho se ti to povedlo?S moji psychiatrickou to nemá smysl. Dědek: To by mě zajímalo,jak si na tohle přišel?Hlupák jsi ty,když tvrdís takovou blbost.Já jsem studovala zdravotnickou školu.Marie

Pre Mariu

Pri takej dávke asentry čo denne berieš, som ja začala s odvykaním po pol tabletke denne vždy rýno. Dlho to trvalo, chýbala mi tá droga, ale, pochopila som, že lieči, no NEVYLIEČI. Pred chvíľou som volala so svojim dobrým priateľom - psychyatrom, ktorý ma pred časom liečil a povedala som mu, že dnes uť asentru neberiem, stačí mi 1 tabl. neurolu ráno, resp. 1 xanax. Večer, keď nem§žem spať, dám si stilnox, ale to len raz- dva krát týýdenne. Doktor (v psychiatrickej nemocnici uznávaný ako najlepší diagnostik) ma pochválil a povedal, že žiadne AD depresiu nevylieši, len ju utlmí. Bol rád, že som sa vzdala AD a s tám čo užívam súhlasil. Tak, Marie, pokús sa zredukovať AD, no oznám to lekárovi, keby sa ti niešo stalo, aby vedel, o čo ide. A nebzdaj to!!! Je to dlhá a ťažká cesta, no si mladá a nie je ti súdené celý život hltať tabletky, ktoré ťa dovedú len k závislosti, vyženú ti prachy z peňaženky a prd pomôžu... Katka. P.S. Ak chceš, ozvi sa. Je na tebe ako využiješ svoju slobodnú voľbu.. A, to, že ti DĚdek píše, že si hlupák, hoď za hlavu. Pa.

Dědek

pro Marii : jsi hlupák

Dědek

Marie, o chlamydiích vás toho moc nenaučili , pro doktory je to tabu, až se Ti to povede pochopit , tak se možná začneš léčit .

Marii

Prosím, prepáč, v texte je mnoho prieklepov, to je u mňa známe - AD mi pokazili zrak.. Katka.

Marie

Katka: tak to gratuluji.Já to právě v tom roce 2008 vysazovala hodně postupně-od ledna do října a pak mi bylo tak zle,že jsem se k ním musela vrátit a to rovnou na 2krát tolik.Řeknu jí to,ale ona souhlasit nebude. Z dědka si nic nedělám,podle něj má chlamydii každý.Marie

Dědek

tak kdo je proti komu, nevím kam se mám přidat , je to tady samej doktor, udělejte si v tom pořádek , píšete proti mě neprávem

lucie

Tak jsem do sebe cpala asentru tři týdny zbytečně,protože dneska mi přišly výsledky z krve a mám chlamydie,takže dědek zase tak nekecá...

Dědek

Lucie: pokud by si chtěla poradit , napiš nějaký email

Dědek

Lucie, my se známe , mě to došlo

Marie

Já pořád nechápu,jakou souvislost mají AD s gynekologickým onemocněním jako jsou chlamydie!=-O

Dědek

Marie, nemohl jsem Ti odpovědět , nemám vlastní net. Chlamydií je několik druhů, příznaky jsou skoro stejné jako u PP a další vymyšlenosti, v tomto případě je to asi pneumoniae , ale můžeme jich mít několik najednou a další viry př. borelioza, doporučuju si přečíst: chiamydie svinská bakterie, pomerancovakuze.cz, clamydie info

Všem

Tato diskuze úplně ztratila úroveň

Dědek

Všem: neboj se , já ti sem nepolezu

Dědkovi

Uvidíme dokedy.

Dědkovi

Samozřejmě, že sem může kdokoliv, ale nějak se vytrácí téma a smysl této diskuze. Pokud chcete probírat chlamydie, je jiné diskuzní fórum. Pokud umím dobře číst, tak už v záhlaví je dotaz na AD Asentra a s tím spojené potíže.

Lenka

Ahoj všem,jsem tu nova tak bych byla rada,kdyby se me někdo ujal a poradil mi:)Me problémy trvají uz asi tři mesice,začlo to tak ze jsem nebyla ze dne ne den schopna ničeho ,jen ležet ani sledovat televizi proste des...minuly týden jsem byla v nemocnici,kde mi bylo provedeno komplet vyšetření MR mozku,EEG,odběry krve i mozkomisniho moku....Vse zatím v pořádku.Uzivam asentru rano a v poledne uz sedmý týden,citila jsem se trochu lepe,ale v nemocniciuu jako bych se vrátila na zacatek:(šílené stavy úzkosti,pocit jako ze mi to nemyslí,rozmazlené vidění,navaly horka nebo naopak zimnice....Takže místo,aby mi tam pomohli,tak mi tam spíše uškodilo:(nevím uz co mám delat,uz si proste myslím,ze mi nikdy nebude dobre:(Nebyla jsem schopna za ty tři mesice jet ani autem,proste to nedokážu,pořád jsem strašně mimo.....Šíleně se mi klepou ruce,jsem jak troska:(příští patek jdu k psychyatrovi,tak jsem zvědavá co mi rekne...Jo a vzkaz pro dědka ptáka jsem se jestli tyto potíže můžou delat Chlamydie a sám primář me ujistil ,ze v zadnem případe!Mate někdo podobne zkušenosti s tím byt takhle mimo,přijde mi jak kdyz mi nefunguje mozek,ale podle vyšetření to tak neni... DekujI předem za pomoc:)

Lenka

Omlouvám se za preklepy,ale jak jsem řekla hrozne špatně vidím co mám tyto problémy:(

Lenka
1x

Ještě jsem chtěla dodat ze uz mám mesic a pul zvýšenou teplotu,asi tak kolem 37.Mel jste to také někdo,bylo mi řečeno,ze to muže byt také od nervu,ale tomu se mi nechce moc věřit.jeste mám občas takové stavy,jako ze se mi nechce mluvit,nebo nevím jak to mám popsat....Nebo,ze na me někdo mluvi a já ho jakoby nevnímám,nebo mi to dá jako by hroznou námahu....prosím poraďte mi někdo,jestli jste měli něco podobného,jsou to šílené stavy,kdo to nezažil,tak to asi nikdy nepochopí....

Pre Lenku

Berieš popri Asentre aj iné lieky? Napr. Lexaurin, neurol, xanax... atď. Myslím, že by si mala vedieť, že popri asentre ti nemusia robiť dobre. Strach, trasenie, návaly horúčavy, či náhla zima, to všetko sú sprievodné javy pri užívaní A (aj ja som ich mala), neskôr prešli, no mne sa to nezdá že po troch mesiacoch sa ti stav - i bez zmeny lieku, zhoršil. Musí ti poradiť psychiater. Možno v tvojom prípde nie je asentra vôbec vhodná a zdá sa mi že brať ju ráno aj na obed je veľa. Ja som vždy brala len jednu 50mg. ráno. Tu je rada ťažkí, možno asentru treba nahradiť iným antidepresívom, alebo urobiť presnejšiu diagnostiku tvojho psychického stavu. Nechcem ťa strašiť, no možno (podľa stavov ktoré opisuješ) ide o trochu viac ako depresiu. Bež k lekárovi a neboj sa. Všetko dobré praje Katka.

Lenka

Ahoj Katko,co tím mysliš,ze jde o něco víc?no k lékaři jdu příští čtvrtek.kdyz mám ty stavy nejhorší tak mám ještě xanax...podle čeho usuzujes,ze jde o něco víc?ja uz měla něco podobného před 4 lety a brala jsem venlafaxin,ale ten mi ted nezabral:(dekuji za odpověd,jsi hodna

Pre Lenku

Lenka, neplaš sa moja! Píšeš, že si niečo podobného mala pred 4 rokmi. Ale, čo to bolo, o tom nepíšeš. Nemusíš. Všetko je na tebe. Ten xanax je dobrá kombinácia. Vieš, ak chceš radu, musíš povedať viac. Kedy tie stavy začali, z čoho vzišli, a tak... Lenže, ja ťa (aj mnohých iných) chápem. Ťažko sa "otvárame neznámim ľuďom, ale o to ťažšie sa potom dá poradiť. Rozumieš mi, všaj? Pozri, ak sa chceš so mou rozprávať viac, môžem ti dať svoj mail. Ale, nechcem sa vnucovať - ja od nikoho adresy nepýtam - je to neetické. No, keď niekto prejaví záujem, pošlem svoju a rada pomôžem. Je to na tebe a tvojej dôvere k cudzím ľuďom. Tak uváž čo urobíš. Drž sa, všetko sa dá vyriešiť. Katka.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce