Inzerce https://www.lekarna.cz/do-prirody-bez-obav/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=do-prirody-bez-obav

Asentra 50

Máte, prosím někdo zkušenosti s AD Asentra? Dostala jsem je od lékaře na svoje úzkostlivé depresivní období asi před přechodem. Nikdy jsem žádné prášky nebrala, snažila jsem se vše zvládnout sama ale už to nešlo, hodně mě to komplikovalo život.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
ája
1x

Milí spolutrpitelé, pročítám si diskusi a musím přidat i svou zkušenost. Je mi přes 50 let a před několika lety jsem se podrobila náročné operaci s podezřením na nádor, který se naštěstí nepotvrdil. Nicméně po krátné době mě začaly přepadat "známé stavy" a byla jsem moc nešťastná, nemohla jsem spát apod.-znáte! Obrátila jsem se na obvodní lékařku, která mi udělala všechna vyšetření-nic! A pak přišla na to, že mám depresi. Dostala jsem asentru. Prošla jsem nepříjemnými stavy, ale vydržela jsem a věřila jsem, že mi pomůže. Asi po 4 týdnech hrůzy se mi začalo dělat lépe a najednou už svět nebyl černý. Jako bych se znovu narodila, bylo to skvělé. Brala jsem asentru asi 2 roky, postupně vysadila a bylo to nějakou dobu dobré. Bohužel deprese se moc ráda vrací a mně se to stalo také. Takže teď mám za sebou 4 týdny a už pociťuji zase návrat do "normálu". Vypadá to, že při opakovaných příhodách se bude muset brát AD už do konce života. Žiji normální život, mám dospělé dcery, s manželem vycházíme dobře, takže by se mohlo zdát, že není nikde příčina. Nikdo neví, ale buďme rádi, že existují moderní AD, která nám pomohou. Když jsem slyšela zkušenosti kamarádky, která trpěla depresí před 30ti roky, byla to strašná hrůza a prášky byly takové, že člověk byl zcela utlumen a neschopen normálního života. Ještě připomínám, že jsem prošla taky třesem, nechutenstvím apod. pocení bohužel zůstalo i nadále, ale to se dá vydržet ne? Proti té dřívější hrůze určitě. Všem přeji úspěšný boj a návrat do normálu. Je moc dobře, že si můžeme sdělit zkušenosti, moc to pomáhá. Kdo tím neprošel, ten totiž nepochopí! Moc bás všechny zdraví Ája

hana

Ahoj Ájo, moc tě zdravím. Ty se teda máš, že už pociťuješ úlevu. To ti samozřejmě moc přeju. Já léky užívám už 2 měsíce a NIC, prostě vůbec NIC. Akorát se k tomu přidal třes a pocení, což je obzvlášť teď v létě dost hnusný, ale jak říkáš to je možná z toho všeho to nejmenší zlo. Měj se pěkně, užívej života. Pa,Hanka

ája

Ahoj Hanko, hlavně nepodléhej panice. Obrať se na lékaře, určitě ti poradí. Více zkušeností ale opravdu mají psychiatři, zvlášť když léky nezabírají tak jak mají. U každého je to ale jiné, možná, že změna k lepšímu přijde u tebe každým dnem! Všechno bude dobré, i když to tak nevypadá. Zdraví Ája

evča

ahojky, zdravím všechny bojující. Doktor mi předepsal anestru na celkovou únavu a vyhoření (nějak jsem se mu v 22 letech nezdála:-)) Včera ráno jsem si brala první 50 a dneska ráno mi bylo zle, motala se mi hlava a celková nevolnost, Většinou tu píšete, že je to normální a že to přejde, včera se ještě přidalo pocení, ale je to asi také tím, že mám před menstruací. Jen jsem se chtěla zeptat, jestli vám bývá špatně i během dne nebo po spolknutí. Měla jsem totiž problémy se žaludkem, tak jsem trochu vyjukaná, aby tady ty příznaky nebyly v něčem jiném. Moc děkuji a přeji všem hodně síly, trpělivosti a smíchu.

Klárka

ZDravím všechny spolubojovníky. :o) Jsem ráda, že píšete a podělíte se o pocity.. Evčo, já měla motáky při začátku braní Asentry šílené, napsal mi ji obvodák, později jsem se od mojí psychiatričky dozvěděla, že hned na začátek brát celou tabletu je hrozně silná dávka. Má se začínat čtvrtkou nebo půlkou, tak možná je to u tebe i tím. Mě Asentra nesedla, musela jsem ji vyměnit, bylo mi po ní pořád nic moc, hlavně ty motáky hlavy.. Hani, pokud bereš Asentru 2 měsíce a nic, tak myslím, že ti opravdu nepasuje. Moje psychiatrička říkala, že AD musí zabrat maximálně do 4 týdnů. Být tebou to vyměním. Asi se bojíš změny, to já se bála taky, ale přechod byl naprosto ok, to tenkrát ten nájezd na Asentru byl daleko horší!!! Dneska jsem byla na kontrole, tak zůstávám na lécích co mám a za měsíc na kontrolu. Dr říkala, že se to vyvíjí dobře, tak nerada by mi zbytečně zvyšovala dávku... A povzbuzení pro všechny komu AD nesedly, určitě se najdou ty pravá, akorát to prostě nemusí být hned napoprvé. My s Kačkou jsme jasným důkazem. Pište, pište a držte se. pa.

evča

díky Klári, mně ji předepsal internista, během dne se to zlepšilo, ale do dvou hodin jsem úplně nepoužitelná, jsem mimo a cítím se divně, nic se mi nechce a nikoho nechci vidět, ale pak to přejde. zkusím to vydžet, jak tu každý píše, ono přece jen dvě tablety zázrak neudělají. každopádně díky za reakci...

Klárka

Aji, ještě reaguji na tebe. Máš pravdu, můžem děkovat bohu za to, že už jsou dneska tak dobrá a moderní AD, která člověku pomůžou, ne ho jen utlumí a cítí se po nich jak zbitý pes. Ono je to zažité, že jsou všechna antidepresiva jak za starých časů, proto se hodně lidí bojí do nějakých prášků jít. Já jsem na tom byla stejně, bála jsem se léků i psychiatra... A teď s odstupem vidím, že nejsem žádný pako, protože tam chodí spoustu "normálních" lidí, čekárna je věčně plná. Je fakt, že se tím nikde nechlubím, kdo nepozná tak nepochopí... Držte se a pište!

hana

Ahoj všichni, v úterý jdu k doktorce a zeptám se, jestli nezná nějakou dobrou psychiatričku. Už teď si v hlavě pořád přemítám co budu říkat. Jsem z toho nevózní, ale ta Asentra mi asi fakt nezabírá. Včera jsem si dělala na internetu test a jednoznačně mi vyšlo, že mám depresivní poruchu a příznaky sociální fobie což na mě úplně sedí. Už si ani neumím představit, že budu žít klidným, spokojeným a prostě normálním životem. Jestli mi ta psychiatrička pomůže už se moc těším. V zimě bych už snad mohla být o.k. Zdravím ahojky, Hanka.

Jana

Ahoj všichni, tak to tady tak čtu a musím taky napsat.Již potřetí v životě začínám s AD. V sobotu jsem vzala poprvé Asentru.Strašně jsem se bála vedlejších účinků.Zvláště, když jsem si těsně před tím přečetla celou tuto diskusi.Zatím jsem celkem v pohodě.Beru jí až večer po 20. hodině.Asi to všechno zaspím. Včera jsem si vzale už celou tabletu a jsem trochu ospalá, ale jde to.Doufám, že se to nezhorší. A vám všem kdo trpíte držím palce aŤ je vám již brzy lépe. Ahoj Jana.

sluníčko

ahojda tak jsem dnes po 5 týdnech zvýšila dávku asentry z 50 na 100 a oxazepam místo neurolu,prý tak neutlumuje tak uvidím,ale je pravda že se celý den potím,to snad nebudu na zimu potřebovat zimák HA HA tak se držme děvčata my to přeci zvládnem sluníčko

hana

ty rozžhavené sluníčko, musím ti říct, že se taky po tý 100 třesu a potím tak nevím nevím, co s tím. Nepřipadá mi to docela normální. Příští týden jdu k dr. pro jiné medikamenty, ty snad už pomůžou. Tak se mějte ahoj Hana

shadow
1x

je normální že při užívání asentry, mívám poslední dobou, výkyvy-kdy se cítím zhypnotizovanej a najednou mám pocity vzteku rozbuší se m srdce a mám divný pocity.....sem pozorovatel ve vlastním těle!!

Shadow

???

kačka

ahojky..nějak vázne debata:o)...Shadow-je to úpně normální, měla jsem to taky a mám dodnes, beru AD 6.týden a už teda jen občas, ale přeci mám rozbušené srdce, vnitřní třes a nebo vztek, ne sebe, na okolí, no prostě nic moc...lepší se to, je už míň, ale zcela jsem se toho zatím nezbavila a je to nepříjemné.. Klárko, máš to taky tak podobně? My máme podobný průběh, změnu Ad a rak přibližně stejně to užíváme..papa a pište

sluníčko

ahojda,tak dneska beru 3 den 100 asentry a uplná paráda,trochu víc se potím,třes nemám a ani jsem nepotřebovala oxazepam(jen tak dál sluníčko,už se blýská na lepší časy) snad už člověk začne žít normální život pa všichni

Klárka

Kačko, ten třes je lepší, řekla bych, že se mi hodně ulevilo, co jsem Asentru vysadila. Ted vlastně beru 14 dní ta nová AD, zdá se mi to lepší, ještě úplně super to není. Z vedlejších účinků pociťuju akorát lehce se dělající modřiny - kdekoliv :o((( Takže musím dávat bacha, abych nevypadala jak dalmatýn.. a nechuť na sex. :( S tím sexem je to fakt špatný. Ale jinak lepší ve všech směrech, jak psychicky, tak fyzicky, hlava už se tolik nemotá /ale ještě to není ono) a zmizela ta obr únava, která mě sužuje už asi půl roku... Rána nejsou tak hrozná, řekla bych, že docela ok, i když večery jsou lepší. :o))) Beru stále ten Rivotril po čtvrtkách 3x denně, dr říkala, že mám na něm ještě stále zůstat, že je to minimální dávka. Na kontrolu jdu po měsíci tak se uvidí co dál. Za 4 týdny by už měla ta nová AD naplno zabrat, tak jsem zvědavá.. Hani, co ty??? Už jsi byla u toho dr? A měníš to teda? Držte se a pište. papa K.

Klárka
1x

Sluníčko, to je super, že se cítíš dobře. Moc ti to přeju!! Já byla po Aaentře 100 jak zbitej pes, bylo to ještě horší než po 50, Tady vidíme jak je každej jinej. :o) Držím ti palce ať vydržíš..

kačka

Ahojky..přesně, každý je jiný a přitom pocity a vedlejší účinky skoro stejné u všech..I já jsem o hodně lepší, rána taky lepší-včery ještě víc, jako u tebe Klárko, nicméně vnitřní třes a hlavně do rukou, do prstů se mi přes den bjevuje, je to nepříjemné a já už nevím, co s tím mám dělat..nová AD 6 týdnů, depky zmizely, ale strach a třes zůstaly..v pátek jdu k doktorovi, tak mu to řeknu..jinak je se mnnou zase sranda, jsem komunikativní :o)..třes přestane, pokud si vezmu neurol..takže jsou to evidentně nervy...ach jo..pěkný víkend!!!

Misa

Ahoj, jak tady nekdo psal o niacinamidu, tak s nim opatrne, prodava se vetsinou v kapslich po 500 mg coz je hodne, doporucuju zacit tak s 50 mg a po delsi dobe co Asentru uzivate, mel by se uzivat pod dohledem lekare, ale moc lekaru o tehle terapii asi moc nevi a navic se u nas niacinamid ani neprodava. Na internetu ho v pohode sezenete (staci si projit nejaky zahranicni online shop a "nabidce" i cenam ktere jsou u nas lekarnach se muzete jen zasmat). Jinak na hodne webech (vetsinou v anglictine) se o tomhle vitaminu da najit dost informaci. Osobne s nim mam dobrou zkusenost :) fakt doporucuju.

denča

Ahoj lidičky,asi tři měsíce trpím panickou poruchou a hrozným strachem z nemocí,začala jsem chodit k psychiatrovi,předepsala mi Asentru 50,nevím jestli je mi špatně po ní nebo ze strachu z různých nemocí,občas se mi točí hlava,navíc jsem se dočetla,že se po ní hubne a já mám 49kg a opravdu už hubnout nechci,kolikrát nejsem schopná nemyslet na něco jiného než na to že jsem prolezlá rakovinou,mám dvě děti,hodného manžela,doma je všechno v pořádku,tak si pořád říkám proč???Nikdy jsem takle nepřemýšlela,nikdy jsem po doktorech neběhala,zakázala jsem si se prohlížet,hledat nemoci po internetu,chvíly to fungovalo pak se mi udělala modřina aniž bych věděla,že jsem se praštila a už jsem v tom lítala zase.Já mám rakovinu.Když jsem to řekla mamce tak už jen kroutila hlavou,na víc mě už déle jak měsíc pálí v krku občas zabolí,dnes jsem byla na výtěru,výsledky budou ve čtvrtek,lékař mi řekl,že tam nic nevidí a teď mě v krku nepálí tak nevím jestli se to dá vyvolat psychicky.Doufám,že se z toho vyhrabu je to fakt síla.

liba

ahojte,jak je to s rizenim auta ,kdyz se bere asentra?diky za odpoved.liba

liba

ahojte,jak je to s rizenim auta ,kdyz se bere asentra?diky za odpoved.liba

hana

Ahojte, zítra jdu k doktorce, tak jsem móóóóc zvědavá, co se bude dít dál. Ten třes je fakt hrozný, špatně se mi píše nebo třeba i blbě krájí chleba, zelenina atd. Nemůžu už se dočkat té změny, která doufám u nových léků bude brzy. Asentru už neberu a spím teď lépe. A Denčo taky si kladu otázku PROČ, kromě toho, že mám zčásti ochrnuté nohy /úraz/ a nemám práci by mi relativně nemělo nic chybět. Psychika je fakt hrozně složitá věc. Musíme prostě s tím bojovat. Ach jo, strašně mě to s..... Držte se všichni a ahojky. Hanka

denča

Auto řídím každý den a žádné problémy s tím zatím nemám,ze začátku se mi dělalo špatně i v autě,tak jsem zastavila a nebo jsem si povídala sama pro sebe,že se nic neděje,že je všechno v pohodě a teď už to je lepší

denča

Hanko drž se!!!

sluníčko

denčo,to je pravda že se po asentře hubne,já mám taky 50kg,tak taky po tom netoužím,doslova žeru ale kila nahoru nejdou,akdo se ptal na řízení auta,tak denně jezdím do práce bez problémů a ze začátku se mi v něm taky dělalo blbě,je to hrůza,ale věřím,že to jednou musí přestat držme se všichni,nejsme v tom sami pa sluníčko

Klárka

Denčo, byla jsem na tom stejně jako ty, proto jsem začla brát AD. Z ničeho nic mi začly stavy děsných strachů o moje blízké, strach ze smrti, z nemocí.. Měla jsem pocit, že mám určitě nějakou vážnou nemoc, rozjetou boreliozu, špatnou funkci štítné žlázy,rakovinu, roztr. sklerozu apod. Začla jsem se bát doktorů, nicméně jsem je začla oblítávat, aby mi teda tu diagnozu stanovili..Nic se nezjistilo, takže nervy.. Držím palce, aby ses z toho co nejdřív vyhrabala, myslím, že je to tady u všech běh na dlouhou trať, ale my vydržíme, stojí to za to!!! Představa, že takhle "přežívám" do konce života je strašná. Přiznávám, že jsem už i v nejhorších dnech myslela na to, že nemít děti.. tak to tu nemá cenu se takhle trápit... :o((( Hani, držím palce, určitě napiš jak jsi pochodila u dr. Sluníčko, lépe 50kg než 150kg, ne? :o) Já jsem vyměnila AD a bála se, že začnu třeba přibírat, ale zatím pohoda, zhubla jsem kilčo, nějak nemám pořád na jídlo chuť... Taky to máte tak bídný se sexem?? Mě nepomohla ani výměna Asentry, jsem jak frigidní, vůbec mi to nechybí. :(((

blaba

Ahojky holky, já beru asentru 50, 1 ráno na PMS. Beru to zhruba měsíc. Snáším jí dobře. Žádné vedlejší účinky jsem na sobě nepozorovala. Po měsíci se po ní cítim skvěle i před menses. Dřív jsem byla jak na houpačce a někdy mi před menses bylo i blbě a furt jsem brečela i bez důvodu, ale co beru asentru, tak jsem v pohodě. S řízením auta nemám problémy. Jezdím do práce každý den a v pohodě. Co se týče sexu, tak tam nějaký vliv má. Mám problém dosáhnout orgasmu. Trvá mi to mnohem dýl než dřív, ale někdo tu psal, že by se to mělo do půl roka srovnat. Tak snad to bude dobré.

denča

Ahoj holky,dočetla jsem se,že jako vedlejší účinek může být nechutenství,takže to asi nefunguje na každého a Sluníčko pokud se futruješ a nepřibíráš tak to je bezva co by za to jiní dali a co se týče toho sexu tak to je taky síla,připadám si jak frigida ještěže mám chápavého manžela,ale si říkám jak dlouho.Dneska je mi dobře

Miloš

Ahoj lidi, dovolte mi přispět se svou troškou do mlýna. Mám diagnostikovanou bipolární poruchu a sociální fobii, žeru Depakine, Zyprexu, Neurol a Egilok. Bylo to celkem OK, zmizely ty strašné stavy kdy jen vstát z postele vyžadovalo nadlidské úsilí, jít do obchodu bylo něco podobného, v jiných stavech jsem zase strašně utrácel za kraviny. Teď mám asi 4 týdny přidanou Asentru a myslím, že je to lepší, po hodně dlouhé době jsem se dokázal zasmát. A Honzovi k tomu sexu - mám to taky a vůbec mi to nevadí, alespoň je milování, jedna z mála krásných věcí v tomhle slzavém údolí delší. Jen mě štve že dost hulím, tedy tabák, ale to se ve cvokhausu asi naučí každý, nic jiného se tam nedá dělat. Přeji všem pokud možno pěkný den, M.

Aja

Ahoj všichni, jsem ráda, že už se hodně z vás z té hrůzy pomalu dostáváte. Mně už je dobře, cítím se normálně. Autem jezdit mohu, problémy jsem neměla. Zhubnout by se mi líbilo, ale nic moc to na mě nepůsobí. Určitě často hodně z vás přemýšlí o tom, kde se to v nás bere. Mně doktorka řekla, že to nikdo neví. Samozřejmě jsme každý jiný a jinak prožíváme různé těžkosti. No můžeme se uklidňovat tím, že léky existují, pomáhají a můžeme s tím žít normálně. Téměř každý se potýká s nemocemi a mnohdy velmi těžkými a nás potkala deprese a podobně hnusné věci. Nezbývá než bojovat. Všem držím palce, vydržte. Ája

SIMON

ahoj všichni, chtěl jsem se zeptat jestli po užití asentry 50 je normální, že trpím velkou nespavostí a je mi zle od žaludku....užívám 1x tabletu na noc....děkuji za odpověd Simon

Ája

Milý Simone, zkus Asentru brát ráno, já spím jak dudek. Většinou mi bylo zle dopoledne a odpoledne to pominulo a pohoda. Pročti si diskusi a uvidíš, že máme každý jiné zkušenosti. Palce drží Ája

hana

Ahoj Simone, jestli jsi s užíváním teprve na začátku, tvé pocity, nespavost,nebo časté buzení, divné sny, nevolnost a bolest v žaludku jsou úplně normální. Ale taky bych ti doporučila brát asentru ráno a pokud možno po jídle. Ale kdyby ty nevolnosti a další nežádoucí účinky pokračovaly /třeba po 2 týdnech/ tak by ses měl poradit s lékařem. Potíže by neměly trvat déle jak 2-4 týdny. Tak ať se daří úspěšně bojovat. Klárko, tak to jsme frigidky obě. Mě to taky nejde, ani mi to nechybí a ani nemám na sex chuť. Je mi líto manžela, zatím se taky snaží, ale myslím, že to moc nechápe. K doktorce psychiatričce se musím teprve v pondělí objednat, protože má dovolenou, tak musím ještě nějak vydržet, potom určitě napíšu. Zatím se všichni mějte prímově. AHOJ HANKA

kačka

ahoj lidi!! koukám, jak jste se rozepsali!!! já už jsem také o moc lepší..jen třes do rukou občasný, vždy , když mám udělat nějaké rozhodnutí, práci, platit, psát-prostě se to nějak spustí a klepou se mi ruce..ale zaplaťbůh, že jsou AD, strach z rakoviny, nemocí, špatně v autě, že se vybourám a zabiju, bolest břicha, že mám rakovinu střev atd, co tady píšete-úplně stejné pocity, že vlastně přežívám, že mě to nebaví, že radši skočím z balkonu--hrozný--to vše mám za sebou a je to pryč-teda skoro, jen třes..taky snad zmizí, zase se směju, jsem vtipná, baví mě život..jen mi jde teď mamka na důležitou operaci, tak snad vše dopadne dobře..prostě si říkám, že dopadne a tolik to psychicky neprožívám, určitě na to mají dopad AD, ale jsem za ně ráda...řídím auto úplně v pohodě a jsem v klidu, nenapadá mě, že je mi slabo a vybourám se:o), a sex-přesně, to stojí za h...., absolutně bez zájmu, také jsem vděčná za chápajícího manžela..snad se to zlepší!!! moc vás zdravím!!!! zase někdy pa

Simon

Jo jo,s užíváním asentry jsem na začatku..dneska je to 5 den,tak doufám,že to brzo přejde...děkuju moc za odpovědi Simon

Maky

Ahoj holky dlouhou dobu jsem nic nenapsala.A když jsem psala,tak mi to sem nešlo vložit,ale čtu si vás:-)Kačí,to je dobře,že se cítíš veselá,já se cílila fakt dobře a taky sem byla vtipná a noci celkem ok,ale ted mám pár dni,kdy je mi zas zle,už mě to se..Hučí mi v uších a to většinou když jsem v klidu a hlavně v noci.Beru ten Xanax a pohoda,konečně v noci spím.Po Asentře už nemám úskost a dokonce mám chut na sex i dvakrát za noc:-))))Jenže ted mi překáží to hučení.Nemáte to někdo?Holky držte se a papa.

sluníčko

maki já mám taky hučení v uších,ale to už jsem pozorovala před tím než jsem měla první záchvat,jinak co beru 50 asentry ráno a v poledne nemám žádné ataky a je mi fajn,ani nemusím brát neurol,tak jen abych to nezakřikla,tak všichni hlavu vzhůru opravdu bude dobře,jen se musí vydržet ty začátky pa všem sluníčko

Klárk

Tak mě v uších píská, je to vždycky nárazovka a za chvilku to přejde, ale taky je to hodně nepříjemný... :o(( Jinak zvyšuju dávku Olwexya na 2 tbl denně, včera jsem se cítila pod psa, začla jsem mít zase chmurnou náladu a třes, tak jsem volala dr a říkala, že mám jednu přidat. Chjo, kdy už budem v pohodě, co? Tak se držte!!! Jo a zase kilo dole, tak paráda, já se nezlobím. :o) Ovšem ten sex. :( My tomu s manželem říkáme ne ANTIDEPRESIVA, ale ANTIŠUKATÍVA. :o)))

Eva

Ahojky Asentráci a přidrižené jednotky :-), dlouho jsem vás nečetla. Dnes jsem napočítala, že to bude zítra 6 týdnů co dlabu Asentru. Jsem docela v poho, rozhodně lepší než dřív, jen se mi začaly nějak třást ruce. Ne pořád- občas, ale třesou se. Tak opět chytám nerva, cože to zase je. Chjoo. Klárko, název mě pobavil, asi to doma taky zavedeme. Směju se ještě teď.

Maky

To jo,já se taky tlemím antišukatýva,no to je moc:-))))Takže ten hukot bude od těch prášků,nejvíc je to v noci,ale to beru ten Xanax a spím skoro jak dudek.Sluníčko,to bereš dvě asentry za den?Já se ted mám přihlásit na psychoterapii,nemáte někdo skušenost?Okolo mě má ty depky skoro každý,tak nevím,jestli je to tím světem,že jsou lidi tak zlí a zisku chtiví.Ve světe tohle prý není,tam si každý pomáhá a tady mě akorát každý dluží prachy a já jsem z toho hotová a pak musím brát AD,protože semozřejmě nikdo nevrací:-((((.jinak na noc beru půlku Xanaxu,ale doktorka mi řekla,že mám brát celý,tak nevím,když spím i po půlce.Mějte se holky a užívejte sluníčka,dneska poslední den:-)))) a pak prej podzim a užívejte Antišukatýva:-DDDD

kačka

Ahojky!!! Tak to je asi normální ten třes rukou, Evo, mám to taky, AD beru 7.týden, cítím se po psych.stránce o mnoho lepší, ale třes mám-také občas, je opravdu nepříjemný-zítra jdu k psych., tak se ho zeptám, už jsem s ním mluvila po telefonu a říkal, že mi ta AD nějak nakombinuje-proti tomu třesu, tak jsem zvědavá!!! Maky, Xanax na noc beru taky, ale stejně se občas budím, ale spím klidněji, bez špatných snů a špatných myšlenek..antišukatýva-to je naše značka:o)))

Eva

čauvec, tak pak , Kačko, napiš. Jsem docela zvědavá, co ti nakombinuje na třes rukou ( zrovna teď se mi tu mrská lžička v ruce ). Já beru 1 tbl Asentry 50 ráno a pak už nic. V noci spím blbě, dost se budím a mám debilní sny. Nejvíc mě dokáže nasr... , když se vzbudím kolem čtvrté do pěti- půl šesté čumím a v sedm jsem k neprobuzení. Celý den chodím jak mátoha a opět ožívám úderem 23. hod. , kdy si jdu lehnout. Ale atak jsem se jakž takž zbavila (ťuk, ťuk, 'tuk ) a věřím v lepší zítřky bez antiešek :-)))).

denča

Ahoj lidičky,tak jsem včera byla u psych.,paní doktorka mi řekla,že působím klidněji a vyrovnaněji,tak nevím,jsou dny kdy je mi fajn a dny kdy to stojí za h....,taky jsem jsem paní doktorce vylíčila,že jsem vlastně neprodělala žádné vyšetření a hned mi diagnostikovali panickou poruchu a tak mě poslala na krev,týden budu čekat na výsledky,já to asi nepřežiju,mám hrozný strach,že mi něco najdou....ach jo antišukatýva....to sedí :-)))

denča

Ahoj lidičky,tak jsem včera byla u psych.,paní doktorka mi řekla,že působím klidněji a vyrovnaněji,tak nevím,jsou dny kdy je mi fajn a dny kdy to stojí za h....,taky jsem paní doktorce vylíčila,že jsem vlastně neprodělala žádné vyšetření a hned mi diagnostikovali panickou poruchu a tak mě poslala na krev,týden budu čekat na výsledky,já to asi nepřežiju,mám hrozný strach,že mi něco najdou....ach jo antišukatýva....to sedí :-)))

denča

Ahoj lidičky,tak jsem včera byla u psych.,paní doktorka mi řekla,že působím klidněji a vyrovnaněji,tak nevím,jsou dny kdy je mi fajn a dny kdy to stojí za h....,taky jsem jsem paní doktorce vylíčila,že jsem vlastně neprodělala žádné vyšetření a hned mi diagnostikovali panickou poruchu a tak mě poslala na krev,týden budu čekat na výsledky,já to asi nepřežiju,mám hrozný strach,že mi něco najdou....ach jo antišukatýva....to sedí :-)))

Simon

ahojte všichni,ma za sebou 7 prášek a fakt je lepšího brát ráno než večer....lépe se mi večer usíná, jen mě zbudilo mravenčení v prstech na levé ruce....byl jsem z toho zaskočenej, po hodině to asi přešlo...dnes už se cítím líp, jen si myslím, že k práškům by meli dávat i týden neschopenky...4 - 5 den byl fakt masakr....se mějte...

hana

Ahojky, tak už máme novou zkratku né AD, ale AŠ - to se ti Klárko fakt povedlo. Manželovi jsem to ještě neřekla, až začnu s užíváním "antišukatív" . Paní doktorka má dovolenou a teprve v pondělí jí budu volat. Takže doufám, že mě pozve co nejdříve, protože mám chvíle, kdy už opravdu za sebe neručím!!!!!!! Simone i mravenčení je normální. Snad léky brzy zaberou a budeš v poho - to přeju samozřejmě Vám všem, kdo tu píšete, ahoj, čus, čauky, papa...... jsme někdy trošku sentimentální, nezdá se vám? Hanka

hana

DNESKA JDU NA ČEPOVANÉHO RADEČKA A TOPINKU S PIKANTNÍ JÁTROVOU OMÁČKOU. MŇAMKA,UŽ SE TĚŠÍM. PĚKNÝ VÍKEND VŠEM!!!!! ZDRAVÍ SPOLUTRPITELKA HANA.

kačka

Zdravím, dnes jsem byla u mého psych., měl ze mě radost, že jsme o hodně lepší, než minule , na ten třes jsme zatím nic neměnili, protože to mám lepší, míň.. kdyby se to zhoršilo, tak se mám ozvat, jinak až za 6 neděl..já se bojím si dát i vinný střik, myslíte, že to nevadí? Alkohol jsem tři měsíce neměla..ale kouřím, cigarety samo..těch jsem se nezbavila, ale ne moc, ke kafi...přeji pěkný víkend!!! pište

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce