Inzerce https://www.lekarna.cz/do-prirody-bez-obav/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=do-prirody-bez-obav

Asentra 50

Máte, prosím někdo zkušenosti s AD Asentra? Dostala jsem je od lékaře na svoje úzkostlivé depresivní období asi před přechodem. Nikdy jsem žádné prášky nebrala, snažila jsem se vše zvládnout sama ale už to nešlo, hodně mě to komplikovalo život.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
kačka

uplně tě chápu..taky jsem hledala útěchu tady v těch řádcích..lidé se tady podporují, svěřují a jsou rádi, že v tom nejsou sami...je to běh na dlouhou trať...aspoň u mě:o(((, ale věřím, že se časem budu jen smát..papa

sluníčko

kájo to tě obdivuji ,že jsi to tak dlouho vydržela bez léků,já jsem po 7 měsících vyhledala pomoc a jsem moc ráda

Kája

No, tak to byla dnes nejhorší noc. Nemohla jsem vůbec spát a to jsem si ještě vzala na noc xanax. Pořád jsem jen vejrala do zdi a přepadávali mě hnusný myšlenky. Dneska ráno jsem se klepala jak ratlík. Teď jsem v práci a jsem na tom trochu líp, vzala jsem si před chvilkou prášek a čekám. Už zase podvědomě čekám, co to se mnou provede. Jinak mě moc mrzí, že jsem se nešla léčit dřív, už bych dneska možná byla šťastná. Jak to ještě bude dlouho trvat.......

kačřka

Děvčata. Já jsem pořád divná, ale myslím , že se to o chloupek zlepšilo..Beru 4.týden AD. Tu klepavku od rána znám, přímo ji nesnáším a jak na to myslím, tak se klepu stále...Myslím, že to není už nežádoucí účinek, jen mi trvá dlouho, než to pořádně zabere, já mám sice diagnozu depresi, ale úzkost a myšlenky s ní spojené velice dobře znám..Mám naštěstí velice chápající rodinu, kteří pochopili, co mi je a snaží se mi jaksi pomáhat, ale musím sama , myšlenky mi nikdo nevypudí..S tím spaním to je taky na pytel, ale ten xanax k AD je dobrý. Včera jsem byla u psych., AD beru na večer, myslela jsem si, do včera, že jakoby i nahrazují ty podpůrné neuroly, xanaxy atd., tak jsem si je nebrala, nechtěla jsem si na ně navyknout, ale to jsem se pěkně prý zmýlila-řekl, že to je úplně něco jiného a člověk, jako já, který má těžší formu nemoci si je prostě z začátcích musí brát!!! takže jsem před spaním-opravdu až před usnutím!! spolkla Xanax0,5 a spala jsem-sice s pár probuzeními, ale spala až do 9- jiné dny jsem v 6 vzhůru, začnu přemýšlet a už nespím..Ráno, když vstanu, tak si vezmu neurol 0,25 klepavka už je lepší a teď odpoledne ještě jeden, protože to si přijdu zase taková neklidná, tak jinak...večer si vařím meduňkový čaj a je mi fajn-kéž by byly celé dny, jako večery!!!ale to přijde!! všem držím palce a pište své poznatky a zkušenosti:o)..papa

Eva

Ahoj, holky prosím o radu, když píšete , že vás u bolívá hlava, berete si k Asentře 50 nějaký další prášek ( Ibalgin nebo Valetol atp.)? Mě 2x bolela příšerně hlava, ale samo jsem se bála si cokoliv vzít. K doktorce jdu ve čtvrtek , tak se chci poptat co a jak. Jinak co se Asentry týče, beru dnes 18.den a musím zaklepat, že je to o mnoho lepší. V metru sice ještě trochu "panikařím" a ani nejsem ráda doma sama a blbějc spím, ale jsem o hodně víc v klidu. Přeji všem , ať je líp!

žilka

Ahoj Evo, tohle jsem taky řešila . Občas používám Ataralgin a ten prej můžu, ptala jsem se v lékárně.I Paralen.Ataralgin je starej dobrej lék i na uvolnění krčních svalů, jsem s ním spokojená.A´t se Ti daří!

Eva

Žilko díky. Já ve čtvrtek poreferuji, co mi doporučí paní Dr. Snad mě do té doby hlava nechytne.

Honza

Nemá prosím někdo zkušenost s tím, že by mu asentra oddálelila ejakulaci při styku? Beru dvě tablety denně a zdá se mi, že je to můj případ. Moc díky za informace.

Nikol

Ahoj Honzo, je to možné, je to napsané i v příbalovém letáku jako jeden z vedlejších účinků. Já měla nějakou dobu problém dosáhnout orgasmu, trvalo to strašně dlouho, ale upravilo se to! Teď je to zase v pohodě.

Klára

Evi, tak moje dr říkala, že ibalgin apod. si můžu k AD v pohodě vzít, neměl by být problém. Záleží ovšem, zda tě nebolí hlava právě z AD, to by bylo pak lepší vyměnit, třeba ti prostě nesedly prášky. Honzo, zrovna řeším podobný problém. Nikdy jsem neměla v sexu potíž, od té doby co jsem nasadila Asentru 100mg denně tak mám problém s orgasmem. :((( Dneska jsem byla u psychiatričky, tak říkala, ž eto dělá ta Asentra, prý si na to občas někdo stěžuje, i chlapi, takže nejsi vyjímka. Zkus snížit dávku Asentry nebo vyměnit AD. Já jsem dostala Olwexya. kdyby nesedly tak nasadíme Remood. říkala dr, že toto jsou podle ní nejlepší AD tak uvidíme co to se mnou udělá. Pište, pište, nějak to tu umírá.. :o)

Eva

Klárko, díky , to je odpověď , kterou jsem chtěla slyšet. Ibalgin - můj nejoblíbenější lék :o). Hlava mě bolela 2x, 2. den po nasazení prášků a přesně za týden. Teď, naštěstí, pohoda.Takže to možná bylo z AD. Uvidím, co na to paní doktorka . Jo a přeji Ti vše nejlepší k dnešnímu svátku :o).

Nikol

Jinak samozřejmě ahoj všem, pohovory mi nevyšly a teď nemám ani žádný naplánovaný, jsem doma a nezaměstnaná, trošku hůř to snáším, ale díky za Asentru, bez ní by to bylo děsný. Držte se!

Klára

Tak dneska jsem poprvé zobla nové AD, Olwexya 75mg, tak jsem zvědavá. Týden mám ještě zůstat na poloviční dávce Asentry.Tak jsem zvědavá co to se mnou udělá. Do změny s emi moc nechtělo, ale třeba to zvládnu dobře a budu se cítit lépe.. Moje psychiatrička mi na rovinu řekla, že kdyby ona sama měla nějaká AD brát, tak by si naordinovala právě Alwexyu nebo Remood, že josu to nejlepší AD. Tak uvidíme, tohle mě přesvědčilo, že to stojí za zkoušku.. Za vámi budu chodit i nadále, i když už nebudu "asentračka".. A vy pište, pište.. Nikol, to je mi líto, že pohovory nevyšly, zkus nabrat znovu síly a vrhnout se opět do toho. AD tě určitě podrží, že to neuvidíš tak černě. Držím palce.

Nikol

Kláro, děkuju moc! Ať Ti nová antidepresiva rychle pomůžou! My to zvládneme :-)

Eva

Ahoj, tak jsem dnes "vysondovala " u paní Dr., že k Asentře je možno si vzít při bolestech hlavy jak Ibalgin tak Valetol. Tak si říkám, jakej jsem blbec, že jsem jí nezavolala , byla bych tak netrpěla. :-( No , hlavně , že teď je lépe a totéž přeji vám všem. Jak píše Nikol, my to zvládneme ! :-) KLáro, a´t je změna k lepšímu.

kačka

zdravím všechny, já přece už měsíc neberu Asentru a chodím sem..:o), je to měsíc. co beru apo-cital, teprve po měsíci se cítím lépe, více se směju, ale ještě mě občas popadne klepačka a vniřní třes, nervíky stejně pracují..na noc si zatím přidávám xanax, říkal mi to psych, protže jsem opravdu moc nespala a pořád přemýšlela v noci o blbostech...teď si nemoci sem tam vzpomenu, hlabně. když na sobě něco zpozoruju, tak je mi úzko, ale zmizí to..asi jsem už vážně magor!!! Všem držím palce a pište!!!

Eva

Kačko, to přesně znám. Taky když mě někde píchne, loupne apod., zbystřím. :-( Moc mi ale pomohly vaše příspěvky, hlavně v začátcích braní Asentry. Je fakt dobrý vědět, že i jiní měli takovéhle pocity a problémy. Všem moc děkuju a pište dál vaše zkušenosti, prosím. :-)

kačka

ahojky všem, tak já dnes večer letím na 5 dní do Tunisu..to jsem si vymyslela věc, jen mi trovhu otrnulo, tak jsem si to domluvila..a teď se nějak bojím, je mi úzko a do toho mě něco kouslo, tak mám rudé zápěstí a opět strach..byla jsem i na kožním, dala mi mastičku a antibiotika, kdybych měla teplotu..tak se modlím, ať je nemusím brát, abych na ty tři dny mohla na sluníčko..ach jo..AD mám samo s sebou a taky neuroly..asi bych to bez nich nezvládla..držte mi palce a já hned v úterý napíšu!!! všem jen to nejlepší!!!

Petr

Ahoj, beru asentru už půl roku. Celkem mi pomohla, cítím se dobře, ale trápí mě vedlejší účinek a to nadměrné pocení. Má někdo z Vás stejné problémy? Zatím se všichni mějte fajn a držím pěsti!

Eva

Ahoj Petře,beru Asentru necelý měsíc a taky se mnohem víc potím než dříve. Hlavně ruce. Teď v těch vedrech to tedy není "žádný šlágr" :-(. Mějte se prima a držte se ! Hlavně Kačka v Tunisu.

Nikol

Jo! A je to děsný! Nejvíc se asi potím v obličeji, stačí chvilka a orosím se, tak se musím otírat kapesníkem. Doufám, že i tento vedlejší účinek zmizí.. Teď to jde, když se potí každý (i když ne tolik jak já, co vidím.. :-( ), ale až se ochladí a já se budu potit dál, snad ne. Kdybych se jen leskla, tak by to nebyl žádný problém, ale občas mi tečou čůrky potu po obličeji :-(

Maky
1x

Ahoj všichni.Jsem strašně ráda,že jsem narazila na tuto diskuzy.Beru dneska přesně 30dní Asentru.První čtyři dny jsem brala po půlce.Měla jsem také strašné stavy,motačka,nechut,průjem, pocení,zhoršení psych.stavu,což jsem nikdy tak silné neměla.pak jsem nasadila celou tabletu a dobré.jen psychika se nelepšila,neustále sevřené čelisti a nic se mi nechtělo,všechno jsem odkládala a maličkosti mě vykolejili a jen jsem se trápila,co děti,do jakého prostředí jsem je přivedla a aby měli dobrý život a tak.ted už jsem psych.celkem v poho jen se mi po třech týdnech užívání v noci stává,že se probudím a je mi strašně psych.zle pálí mě celý hrudník a ruce po lokty.To se mi stalo poprvé v sobotu a měla jsem hrozný stav,myslela jsem ,že je konec,Tlak 160 na 100 a 98tepů.Po chvilce to odeznělo a dostala jsem strašnou zimnici.Ted to mám skoro každý den ,ale je to slabé a u toho mi hučí v hlavě (uších).Poprvé když se to stalo,tak jsem myslela,že jsem se zbláznila a že mě někam zavřou.:-) Většinou vstanu a začnu myslet na něco pěkného vemu si jogurt a zase jdu spát.Doufám,že se můj stav ještě zlepší a budu se konečně smát,jako dřív a chci mít radost,tohle mě ubíjí.Máte prosím někdo podobné skušenosti?

kačka

ahojky lidičky..jsem zpět z tunisu..bylo to tam pěkný, ale já docela na ho..., nemít s sebou neuroly, tak se zblázním..a to mám dnes 5.týden AD, asi jsem to uspěchala a vyrazila moc brzy do cizího prostředí, plno lidí, davy u moře, davy u jídla a já se klepala a bála...ach jo, ale taky jsem to dostala a asi i k tomu, já už nevím, už hledám dalš¨í možné příčiny mé úzkosti...jinak taky špatně spím a budí mě úzkost a bolí ruce a klepu se vnitřně, tlak taky vysoký, puls to samé..pište!!

Maky

Tak to máš taky těžký,já se vždycky bojím noci,to je hrozný.Když všichni spějí a já sedím a čekám co bude.Člověk se na to nesmí soustředit,už to tu někdo psal,je třeba se zaměstnat.A kolik máš tlak?Dneska se cítím hodně dobře,snad to vydrží.

kačka

ahojky..vím, že se na to nesmíš soustředit, tak moc se snažím, ale do hlavy mi strach a obavy prostě pořád lezou...taky jsem se včera cítila celkem dobře, v noci mě však popadlo strašné bušení srdce, byla jsem vzhůru a čekala, než se to uklidní, abych zase mohla spát, ale jsem hodněkrát za noc vzhůru..moc se těším, až budu dobrá, už ani nevím, kdy to bylo naposledy..mně nejvíc štve, že se mi vnitřně klepou ruce, jakoby rozbušené srdce, jakmile se probudím a začne nový den...je to sice o málo lepší, ale je to tam, a musím si brát malý neurol...máte někdo to samé a nějaký návod, jak se toho zbavit, AD mám 6.týden:(((( papa

Maky

Ahoj Kačko. Ten vnitřní třas má moje kamarádka,ta měla laktační spychozu a už to má třetím rokem,pokusím se jí napsat,co s tím dělá a pak písnu.Dneska v noci celkem fajn,ale byla jsem vzhůru a pocitovala jsem zase to teplo,ale už to bylo lepší.Dnes jsem to povídala doktorce,tak jsem dostala Xanax SR 0,5mg na spaní,mám strach,yby mi v noci bylo dobře,nemáte někdo skušenost?Doktorka povídala,že po užívání Asentry po měsíci už bych to mít to teplo neměla,tak nevím.A ten strach a obavy si měla i před užíváním AD?Nebo se to ted vystupnovalo?

Klárka
2x

Tak dneska jedu už bez Asentry, po týdnu jsem ji postupně vysadila na radu dr. Beru teď jen ráno tu Olwexyu a 3x denně čtvrku Rivotrilu. Zdá se mi, že se cítím lépe. Rozhodně mi není hůř. spím jak dudek a nemám z úsínání obavy. Jakoby se mi ztratil ten strach co jsem měla. Občas mě ještě popadne panika co kdyby něco... prostě tkaové ty strachy a obavy o své blízké, ale je to fakt lepší. Ted ještě čekám kdy mi začne být lépe i po té fyzické stránce. už se tolik netřepu a zmizela únava. Mám větší elán do věcí, na které jsem neměla dřív ani pomyšlení.. Za jak dlouho můžu poznat, že mi nová AD zabírají? Týden je asi málo,co? V letáku to nepíší. Věřím v lepší zítřky. A vy všichni se držte a pište!! K.

kačka

Maky, mně také napsal doktor xanax na noc, já to ale zkouším bez něj a radši si ho začnu zase brát..musíš ale opravdu před usnutím, než zhasneš, má dlouhodobé pokrytí a účinkuje delší dobu, než třeba neurol.. Klárko, já měnila taky asentru přece, beru 6.týden jiná AD,myslím, že ty depky, kdy se ti nechce vstávat, jít mezi lidi, komunikovat s nima, mám pryč..to mi už nevadí, jen mám ten třes, hlavně ráno a občas jsem taková nervní..dnes mě teda bere pěkně hlava, tak mám 2.ataralgin..ale mám menzes, tak to je k tomu.. Ach jo...asi se moc pozoruju, já vím,...nechci..to samo..a´t to jde do hajzlu už konečně:o) papa pište

Maky

Kačí a měla si taky po tom Xanaxu nějaké vedlejší účinky?Já si ho na noc nevzala,ale zatím to zvládám.Dneska jsem mluvila se známou,která brala AD čtyři roky a tak jsem jí říkala o tom Tvém třasu a jestli to nemá,tak říkala že ne,ale že jí jde zase hlava pořád doleva a tak že jí nechá,že stím nic jiného nejde:-)))Je to hrozný,ale neboj,zase to bude ok.Budeš v poho jako jsi dřív byla,já taky a všichni určo taky:-),nic jiného nám nezbývá.na mě působí hodně změna počasí,tak se bojím až bude zimá.Začala jsem s kamarádkou večer chodit na procházky a dělá mi to doře.

hana

Ahoj, můžete mi prosím někdo sdělit, jestli je normální,že po měsíci a pár dní užívání asentry necítím žádné změny? Jen třes, hlavně v rukou. Jinak jsem pořád na stejném bodě, tam, kde jsem byla před léčbou. Mám pokračovat? Odepište mi prosím někdo. Dik.

kačka

Hanko, věřím ti, já ji musela vysadit, sám doktor mi řekl, že mi prostě nesedla a byla jsem stejná, navíc s vedlejšími účinky-nechutenství, třes v rukou...nasadil mi jiná Ad, tak si je nechej vyměnit..Maky..jsi hodná, že takhle zjišťuješ:o)..no, dnes třes skoro žádný, ale zase ukrutná bolest hlavy, 2 ataralginy, ale je ta změna počasí a menstr., tak to je tím..byla jsem dnes na kontrole u psych, říkal, že jsem odvha, když jsem letěla na 5 dní do Tunisu, že ještě nejsem úplně o.k. a změna prostředí a ty davy lidí mě zase srazily...takže se zotavuji v domácím prodtředí a je to lepší..že prý ta AD opravdu někomu zabírají až po 6-8-10týdnech, podle diagnozy, zda je to úzkost, nebo zda je to deprese..tak věřím, že se ta veselá holka ještě dostaví:o)))...já se totiž nemohu pořád zbavit strachu z nemocí a moc se pozoruji, moc vymýšlím scénáře..z toho mi to jde se dostat opravdu blbě..ale jsem už o dost lepší, než na začátku, ráda chodím do práce a pokud mám lidi, na vše o sobě zapomenu ...jinak xanax na noc je super, prostě si ho budu zatím brát, protože se chci vyspat:o))) pište!!! papa

HANA

ahoj Kačko, podle toho jak se oslovuješ bych hádala, že jsi hodně mladá. Já mám 41 let a ve 13cti letech jsem úraz, s kterým jsem se do dneška nevyrovnala. Buď ráda, že jsi jinak zdravá a máš před sebou perspektivní život. Ale jsem ráda, že si reagovala na můj dotaz, asi zatím jako jedniná. Ahoj Jestli chceš můžeme si "povídat" dále. Ahoj Hanka

Maky

Já dneska po ránu Kačí taky motačka hlavy a blbě,protože malá řádila v noci jako černá ruka a byly jsme tři hodky nahoře:-( a mě samozřejmě zle a tak jsem uklízela a uklízela:-),no co Vám budu povídat.já pořád přemýšlím,proč jsem se dostala do takového stavu a zjistila jsem,že je to tím věčným pozorováním,předsevzetím,co bychom měli a tak a že na mě všichni koukají a říkají si,......A já na to se.u.dneska jsem skočila do bazénu a řádila jsem jak praštěná:-) a byla to krása,pak jsem šla na déšt a užívala si ho a zjistila,proč jsou děti tak v poho a my dospělí ne?No je to jasný,oni jsou dětský a tak i já chci být dětská.Protože jesly nezačnu mít radost z maličkostí a nezačnu ted,tak mě v zimně můžou odvézt na psych.léčebny.Taky jsem zjistila,že špatně dýchám,že jsem pořád jako přikrčená a dýchám povrchně,tak jsem prohoubila svůj dech a pořádně se narovnala v ramenouch i to je psychoterapie(četla jsem to).dneska jsem se fakt hodně smála,konečně,po takové dlouhé době a fakt jsme se s kamarádkou pobavili.Vymýšlela jsem ptákoviny a za každou jsem řekla:Když blázen,tak blázen:-))))Já vím,že Vám holky není do smíchu,ale musíme žít,musíme být v pohodě,jednou jsme tady,tak ser.m na depky:-))).Hani mám švagra,který je postižený a nemá kamarády a jediní jeho kamarádi jmse my a on sedí jen u televize,nebo mastí počítač:-) a je neuvěřitelně v pohodě.Jinak u každého trvá jinak déle než zaberou AD.U mě,až fakt po prvním balení a ted se to pořád lepší,ale psaly holky,že už po 14dnech a to já necítila nic:-(A doktorka povídala,žeaž po šesti týdnech,tak nevěš hlavu a Kačí,to teda jsi odvaha do Tunisu,by mi v letadle miglo:-))))

Maky

Jo ješte když si Hani napsala kolik Ti je,tak mě je 27let a jsem šest let na mateřské:-) a ještě chvíli asi budu.Tak pište a zatím dobrou a přeji hlavně klidnou noc:-)

hana

teď nevím jestli mám odpovídat kači nebo maky, ale na mateřské už jsi docela dlouho, asi by to chtělo změnu. Nevím jak to máš do budoucna s prací, ale já práci hledám už hodně dlouho a myslím, že i to, že nemám práci je příčinou mého nynějšího stavu. Nocí už mám probdělých nezpočet, takže chápu každého kdo nemůže spát. Když člověk nespí jednu noc to je hrozné, ale když se nevyspí několik nocí za sebou strašně ho to ničí. Takže přeju VŠEM krásnou noc, krásné sny, krásné ranní probuzení.

kačka

Hani, oslovuji se,,holka, už by ses měla zase smát,, ale opravdu už mladá/bohužel/nejsem , je mi 40, mám už dospělou dceru:o).. mně Ad asi teprve začínají zabírat..krůček po krůčku se zlepšuju..ale fakt pomalu..podělala jsem si to tím Tunisem, že jsem se tam zase rozhodila, ale teď se zase dávám dohromady-ale letadlem to nebylo, to bylo v poho...Hani, ty máš AD na deprese, nebo úzkosti? ráda si popvídám, vždyť jsme stejně staré:o))) a s tebou Maky taky samo, jsi mlaďounká-proč ty máš AD? papa

hana

Aho Katko, necítím přímo stav úzkosti, ale jakoby bych žila jen napůl. Nic mě nebaví a pořád mám špatnou náladu. Nevím jestli se k tomu ještě nepřidalo to, že jsem už v přechodu. Mám taky dceru Simonu, je jí 15 a ty její puberťácké dny a výlevy prostě někdy nedávám. A ty dobře spíš? To je dobře, že už ti to zabírá, já pořád nic..... chjo, ahoj

Klára

Vítám nováčka Hanku, tady je fajn parta, určitě můžeš chodit sem pokecat a probrat svoje problémy, děláme to tu všichni a je nám lépe, když víme, že v to nejsme sami. Já jsem na mateřské 3 roky, mám dvě malé děti, stavíme domek, takže je toho taky dost, asi tím jsem se dostala do velkého stresu a začla upadat do depresí... Prostě jsem to dlouho překonávala až jednou jsem prostě zjistila, že už to nevydržím.šla jsem si k obvodákovi napsat Asentru, brala 6 týdnů a žádná extra změna k lepšímu. to jsem i navýšila dávku. jen se mi po ní točila hrozně hlava, bylo mi blbě od žaludku, měla průjem.. toto časem ustoupilo, nicméně ty motáky pořád dál. psychicky o kousek lepší, ale nic moc. tak jsem se nakonec odhodlala a šla k psychiatričce, ta mi změnila AD za něco jiného, beru to cca 9 dní a zdá se mi, že se už začínám cítit lépe. Asentru jsem postupně vysadila a začínám se zlepšovat.. Strašně jsem se bála změny léků, protože ten nástup Asentry byl tenkrát děsný. Hani, neboj se a jdi za odborníkem (pokud teda k psychiatrovi už nechodíš), chodí tam normální lidi jako my, ne jen blázni jak je zažité. Odborník by ti řekl, že dva měsíce už je dost dlouhá doba na to, aby ses po lécích cítila dobře. Myslím, že ti Asentra zkrátka nesedla stejně jako mě a Kačce. Já beru Olwexyu a 3x denně čtvrtku Rivotrilu. Spím jako miminko. Držím palce a napiš!!!

Klárka
1x

Jinak rána jsou lepší, necítím se konečně jak zbitej pes, dokonce odchází pomalu i únava, myslím teda tu nezdravou únavu hned po ránu, dřív bych spala ve stoje přes den i po prospané noci. Teď jsem unavená až ke konci dne a řekla bych, že je to s dvěma dětmi zápřah, tak je to normální.. Více se směju, mám zase svůj smysl pro humor, mluvím zase s lidmi, pokecám s kámoškou, kterou náhodně potkám bez koktání.. Na davy lidí ještě moc nemám, to mám zvláštní pocit třeba ve velkém obchodáku, jako by se mi točila hlava.. Je to ono ta úzkost?? Ta agrofobie nebo jak se to píše?? NEmám pocit, že chci utéct, ale necítím se tam dobře. Máte to někdo taky tak? Třeba představa hromadného koupaliště mě vůbec neláká. Radši zalezu u našich na zahradu, napustím dětem malé brouzdaliště a užívám si soukromí.. Dřív mi davy lidí nedělaly problémy, tak nevím. Jo a včera jsme byli na nákupech v Ikey, až mě překvapilo, že jsem ty lidi skoro nevnímala a jela si po svým, vybírala co jsem chtěla a neprchala pryč.. Takže věřte, bude lépe!! A Hani, ty léky opravdu změň, za to trápení to nestojí. Já si taky myslela, že mi první AD zaberou a byl to omyl. Neboj, bude lépe, moc držím palce a chápu tě.. Jinak jsem moc ráda, že tu máme takovou diskuzi, holky, držíte mě nad vodou a moc ráda vás čtu. A že jsou tu mezi námi dvě 40cátnice tak to je přeci super. :) Holky, jste fajn.. Mám vás za tu krátkou chvíli všehny ráda!! a pište, pište.. :o)

Klárka

A ještě jedna věc. taky se vám po braní AD zdají tragické sny?? Ono je to psané ve vedlejších účincích. co beru Olwexyu tak jsou to orpavdu dramatáky, ráno se probudím a jsem ráda, že to není realita. čím to je? dneska se mi třeba zdálo, že mi zastřelili manžela, v tom snu byla zcela reálná ta úzkost, smutekk, beznaděj, ztráta blízkého.. fuj, strašné. Nebo se mi zdá, že se s někým hádám, celý sen je o velké hádce a konfliktech. přitom přes den je to ok a mám pocit, že jsem docela v pohodě. že by potlačené emoce?? ještě jsem chtěla napsat, že jsem od přírody trémista.. od té doby co beru AD mám pocit, že si víc troufám mluvit, vyjednávat s cizími lidmi a být víc taková v pohodě. Neodkládám nepříjemné záležitosti, netlačím je před sebou a řeším hned.. to mi radila moje psychiatrička, že to tak mám dělat. a fakt je to lepší. Omlouvám se za ten dlouhej výkec, snad to někdo čte. :o))))

kačka

Moc vás všechny zdravím, to koukám, jak se debata rozjela, jsem moc ráda, že se podporujeme, píšeme svoje pocity, které jsou takřka jako přes kpírák..Hani, myslím, že máš deprese-já tyto styvy měla úplně stejné, ta rána děsná, nechce se ti ven, nemáš náladu na lidi,atdatd,navíc u Asentry ještě blbě, atd..Zajdi k psych., vymění ti AD a uvidíš, že to bude lepší...mně i Klárce je změnil a obě jsme lepší, jak tady čtu..já sice pomaloučku, je to 6.týden-ale pociťuji změny k lepšímu..ráno vstávám lépe, tolik se netřesu..Klárko, já s těma davama lidí-to mám dost podobné-taky mi to dříve vůbec nevadilo-ale teď jsem měla úplně z lidí jakoby strach, nebylo mi úzko, ale strach a pocit nervozity a útěk od nich-někam do klidu-ale taky se to pomalu lepší, asi zaberou AD a bude mi to pak jedno:o)..Hani, já si prostě před usnutím ten xanax vezmu a spím docela dobře, jen se proberu několikrát, ale zase usnu, už nepřemýšlím a nečumím do stropu hodiny...Hani s tím přechoden...jak jsi to poznala? to ti řekl doktor? já totiž mám děsné stavy před menzes, k tomu všemu, co teď prožívám ještě větší nervozita, ta trvá tak 4 dna před začátkem a pak ještě při tom..ale mám to pravidelně, antikonc.jsem nikdy nebrala, tak nevím:o((((..dnes mám volat nějaké paní, která mi byla doporučená, dělá rejki, nebo jak se to jmenuje.. objednám se k ní..člověk v nesnázích zkusí vše:o). ikdyž jsem nikdy u nikoho takhle nebyla...nemá někdo s tím zkušenosti? Pěkný den a ať je nám lépe!!!

kačka

Klárko, čteme to a jsme rády!!!:O)) asi píšeme paralelně:o)) ..o těch snech-mám to podobné, ikdyž tak ob den..probouzím se právě z toho, že mám děsnej sen, rozbušené srdce..hnusné tragické sny, ani se mi nechce psát, jaké scénáře dává můj mozek dohromady..ale s tím asi nic neuděláme...jo a tou trémou..já byla právě celý dosavadní život pravej opak...suverén, který se bavil bez problémů s každým, dobře navazoval rozhovory atd, veselá, enargická-a najednou na prd..depky a nechtělo se mi třeba ani zvednout mobil a mluvit třeba s vlasním manželem , nebo s holkou...ale i to už se lepší...nevím, kde byl spoštěč a kde se stala chyba, aby se to takhle posr.... Budu ale bojovat a chci být zase ta,která jsem byla!!papa

hana

Ahoj holky, asi máte pravdu, že to budu muset změnit a nakonec stejně skončím u psycholožky. Příští týden jdu k mojí obvodní, co mi předepsala asentru a poradím se s ní. Mám to taky přesně jako ty Kačko, nechce se mi ani s nikým mluvit ani telefonovat a když mluvím s někým cizím rozklepu se, zakoktávám a někdy nejsem schopná říct souvislou větu. Vypadávají mi i obyčejná slova, mám velké problémy s pamětí, někdo se mě na něco zeptá a já si prostě nevzpomenu. Myslíte holky, že to má spojitost nebo je to sakra ještě jiná nemoc.????? To budu muset taky doktorce říct a mám obavy, že si bude o mě myslet, že jsem úplný cvok. Kačko ještě k té menopauze. To už je jistý protože chodím pravidelně na gynekologii. Abych to lépe snášela, předepsala mi antikoncepci. Ještě Klárko k tobě. To je právě zajímavé: máš dvě určitě krásné děti, stavíte si domeček a přece ti to nestačí k úplnému štěstí a spokojenosti. Divné, že? To mě taky štve, mám dceru, taky jsme si před 5 lety postavili domek, dokonce svépomocně,žijeme si tu hezky, je tady klid, máme pejska /zlatý retrívr/ to by snad mělo ke spokojenosti stačit, ne? Tak PROČ se nám to do pr.... děje!!!!!!!! Mějte se ahojky, Hanka

sluníčko

tak holky hlásí se opět jedna 50letá,nebít ty bestie pan.poruchy tak mi je přes 30,ale to nic,to zas časem přijde,nKačko na tu reiki jdi já na ní chodím jednou týdně a je to super ,nabije tě to energií a je ti dobře ,tak holky držme se a s bestií pryč čauky sluníčko

kačka

Zdravíčko Sluníčko a Haničko a Klárko!!! Hani, ty potřebuješ k psychiatrovi, ne psychologovi! Za to se nestyď, to už víme tady všichni, že k nim nechodí jenom blázní, ale i úplně normální lidi, VIP lidi, podnikatelé, lidi, co mají vše a přesto jsou nešťastní, mají úzkosti a deprese..Ty je asi máš, vůbec Tě nechci strašit, to se dá vyléčit, ale musíš zvolit dobrá AD, tak k němu jdi a to co nejdřív. Přečti si na internetu o depresi a jak ji zvládat, jak se projevuje a myslím, že se tam najdeš...jako já..ale už jsem fakt lepší, vstávám v poho, lidi mi nevadí-teda davy zatím jo-ale klienti atd, telefonuji takyv poho:o) Sluníčko, zítra tam jdu na reiki, tak jsem zvědavá..trochu se bojím, aby mi nebylo pak hůř... tak papa a pište!!!

sluníčko

vůbec se neboj, bude ti dobře,nabije tě energií ,je to fajn napiš zítra jaké to bylo,já jdu asi ve čtvrtek

Klárka

Ještě před spaním jsem nakoukla a dočetla vás. To je prima, že tolik píšete a je co číst. :o) Hani, psycholog ti teď nepomůže, ty potřebuješ psychiatra, jedině on ti může napsat léky, to psycholog v moci nemá, ten s tebou může " jen" probrat problémy, ale pokud už jsi na tom takhle ,tak to chce fakt medikaci a tu ti dá psychiatr. Já právě kvůli tomu šla, protože na léky spoléhám. Psychiatři jsou specialisti v tomto oboru, nakombinují ti vhodné léky přesně pro tebe, obvoďák je jen ta první berlička a když nepomůže (tak jako mě) tak už to chce fakt odborníka. A neboj se toho, fakt tam nechodí blázni. Sama jsem se o tom přesvědčila, když jsem mluvkla se sestřičkou u psychiatra, tak říkala, že mají totálně plno, hodně chodí podnikatelů, vytížených lidí.. a vůbec ne paka jak by si mohl někdo myslet. Nejdůležitější je si to přiznat, že má člověk problém a pak ho začít řešit... A ještě k tomu zapomínání a koktání při komunikaci. Měla jsem to samý, mluvila jsem s někým a v půlce zapomněla o čem mluvím, začla jsem plácat blboviny, koktat a cítila se jak blbec.. To už jsem si fakt začla myslet, zda nemám nějakou vážnou nemoc, třeba roztr. sklerozu nebo něco z mozkem.. Ale ona to byla fakt psychika!!!! Po těch práškách najednou opět "myslím" a umím se vymáčknout. :o))) A k těm dětem. Ano, mám dvě krásné děti, jsou živější a je to náročné, domek finišuje, je to prostě stres.. a já jsem stresák od přírody, tak mě to prostě kleplo. Ale už jsem fakt o poznání lepší... že jo Kačko?? I z tebe jde cítit, že se nám ulevuje. Pište, pište! papa K.

Martas

Ahojda od té doby co beru Asntru se mi každou noc zdají sny žádné noční můry naštěstí. Je to prý tím, že Asentra stimuluje a člověk se ve spánku nachází častěji ve fázi, kde se sny zdají. JInak mi Asentra moc pomohla, ze začátku jsem k ní měl Neurol 1mg a pak 0,25. Určitě se nebojte si ho vzít, když je vám blbě, sice může vyvolat závislost, ale to ho musíte brát delší dobu a ve vysokých dávkách (do 1mg by mělo být vše ok i při delším užívání). Jinak k Asentře beru ještě hořčík, vitamin B6 a B3- hodně pomáhají (B3 se u nás neprodává, což nechápu, takže ho objednávám z USA- 300 tablet za 500kč i s poštovným) Přeju hodně sil.

hana

ahoj Klárko, tak to jsi mě trochu utěšila, že to koktání a špatná komunikace bude tou psychikou. Já už taky myslela na roztr. sklerozu, nebo parkins. A ta psycholožka taky s tebou vykecává? Já nevím, jestli jí to vůbec budu umět vysvětlit, je toho dost co mě trápí a ani nevím čím mám začít. Myslíš, že mi bude dávat otázky abychom se k něčemu dopracovali? A jak pravidelně se tam chodí? Můžeš mi trošku něco o tom napsat? Diky pa Hana

kačka
1x

Ahojky.Sluníčko, mělas pravdu, na rejki to bylo fajn, nejdříve mě rozebrala dle data narození, pak mi dávala energii, cítím se skvěle, fakt, jsem dnes taková haha..ale taky ospalá, asi je to tou energií:o), budu k ní chodit, je to prima paní a asi potřebuji ještě jakoby psychologa, tito lidé to prostě umí, viď? Klárko, určitě je nám líp, to si čteme dobře a píšeme pokroky a zkušenosti..jsem ráda, že vím, že to prostě někomu trvá déle, jako mně, než AD zaberou, viď? já jedu 6.týden těch nových-apo-citalu... Hani, psychiatr se tě bude ptát sám, vůbec se neboj..já, když jsem tam šla, tak se mi vůbec nechtělo o mých stavech mluvit, on mě rozebral a sám ví, nač se ptát, toho se vůbec neboj!!! koukej se co nejdříve objednat k psychiatrovi!!! dej nám vědět..tak papa všem a pevné nervy a úsměv na rtech:o)

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce