Inzerce

Zubní fluoróza

Máte někdo také zubní fluorózu? Já bohužel ano, na horních zubech. Sklovina byla od začítku (co mně vyrostly druhé zuby) taková flekatá (bílé fleky). Nyní (ve 26) mám sklovinu na horních zubech stále flekatou, ale i porézní, s dolíčky, kde se hodně usazují pigmentové skvrny) Počátkem prosince jsem byl u dentální hygienistky na odsranění pigmentových skvrn opískováním. Po tomto úkonu mám na horních jendičkách takové "ďubky" nebo prohlbně a jsou hnědé. To tam předtím nebylo. Tak to asi to pískování poškodilo. Jsem z toho pěkně nešťastnej. Máte někdo stejný problém? A co by se s tím dalo dělat?

Inzerce
Odpovědi
Soňa Hromátková,DiS.

Jsem diplomovaná dentální hygienistka. Pro určení dg. bych musela vidět stav Vaší dutiny ústní. Nejlépe, když se přijdete ukázat. V případě fluorozy je dobré používat zubní pastu bez fluoru a ev. následně upravit fasety zubů. To, co však popisujete, může být spíše nedostatek Ca ve sklovině, pokud máte povrch "porézní". Věřím, že jste z tohoto nešťastný. Přijďte se ukázat. :-) Tel. 728510188.

Reagovatpoděkovatnahlásit

30. května 2007, 10:52:32

dorotka1 poděkování

mojej dcere pri prerezani trvalych zubov objavil zubar biele skvrny a hned sa opytal,ci brala fluoridove tablety,ale nebrali sme ich. pytam sa ci sa to moze zhorsit a ci sa da nieco proti tomu robit,resp.zlepsit dany stav.

7. listopadu 2007, 20:35:57

Katka

Dobry den,prednom zube sa mi vytvorila skvrna ,ktora vyzera akoby pod nou bol zub priesvitny,je to prave uprostred dolneho okraju zubu ...moze aj toto byt fluoroza ?ja som totiz pouzivala elmex a elmex zele a umyvala som si zuby po kazdom jedle ...potom som si vsimla tu skvrnu ,moze to byt zodrata sklovina alebo fluoroza ?Da sa s tym nieco robit ? nepomoze vapnik alebo tak?uz od detstva mam problemy s vapnikom,mam zle zrastenu zlomeninu ruky,teraz mam 28 rokov takze vapnik so mnou zazraky neurobi,ale keby aspon tresku spevnil moje zuby..ten fliacik je taky akoby dymovy a akoby vo vnutri zubu,nema presne kontury..prosim o radu...

18. srpna 2008, 19:36:49

Marek1 poděkování

Dobrý den Katko, už jste přišla na něco nového ohledně skrvny na zubu? Mám obdobný problém...dnes jsem byl u zubařky a údajně jde o pigmentové zbarvení.

12. prosince 2008, 12:11:33

Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Inzerce http://www.doktorvkapse.cz/astmainfo/
Anketa
Jak řešíte u svých dětí popraskané a bolavé koutky úst?
Zatím hlasovalo 46 lidí.
Inzerce
Inzerce http://www.mamlupenku.cz
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Takky (Rivotril) 28. listopadu 2016, 14:30:47

Vysazovala jsem u pani doktorky pomalu , upravila mi jidelnicek az jsem se toho zbavila , jsem bez… Diskutovat

• Dagie (Chronická zácpa) 2. prosince 2016, 20:56:21

A proč tedy nenapíšeš svou mailovou adresu, nebo telefon? Můj muž má také tyto potíže a… Diskutovat

• Pacos 33 let (Operace hemoroidů) 28. listopadu 2016, 08:14:30

jojo a po každým jídle jsem si dal pol. lžíci jak mi řekli doktoři a bylo to ok. Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.