Inzerce

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce
Odpovědi
Vans

Neboj za par mesicu si na to ani nevzpomenes, ver mi, jednou uz to mam za sebou :D nejlepsi jsou ty vykyvy - takovy to ok a pak najednou je to na skok z okna. Tebe mega obdivuju s tou cizinou ja bych ted bez rodiny byla uplne v prdeli!! Kde vlastne jsi a kolik ti je? Me 28 a presne jak rikas jakmile se nekdo zacne bavit o budoucnosti jdu do kolen. Ale to je k te uzkosti a vymizi to. Ja zapomnela na to jak mi kdysi bylo a kdybych ši na to pred tema 3 mesici jen trochu vzpomnela tak ver, ze bych nikdy vysazovat nezacala:))) jinak jeste mam dva dny home office a ve stredu jdu do prace. Pak dva vikendy tady budu uplne sama pac mama odlita a to v patek najizdim na celej a sem z toho trochu v hajzlu tu byt sama:D kdyztak ale pojedu spat k prarodicum, ty to jistej. Jinak ted vecer je mi relativne fajn ale nesmim zacit premyslet. A kdyz uz zacnes premyslet ty i ja musi to byt furt pozitivne ti verim ze mega pomaha a je to vlastne vselek - pozitivni mysleni. Skoda ze si nemuzem napsat jinde treba na fb ale sve jmeno sem nechce dat zadna :D nemas nejakej fake email ? Bych ti napisala jmeno a mohly bychom datlovat.

Reagovatpoděkovatnahlásit

11. listopadu 2018, 19:10:56

Ovesova

Přesně jsem na to myslela Ze bych se s tebou chtěla spojit na fb, něco vymýšlím a dam vědět. Btw jsi skvěle velmj mi pomáhas!!!!

11. listopadu 2018, 20:35:27

Ovesova

Udělala sem e-mail ovesova123@gmail.com

11. listopadu 2018, 21:10:19

Vans

Mas to tam:))

12. listopadu 2018, 10:09:46

Majk

Ahoj všem tady,už jsem tu psal před pár měsíci jak se mi podařilo po roce užívání Citalecu 10 krásně bez problému vysadit po dohodě s doktorem a bohužel po 6 měsících se začaly problémy objevovat znovu ikdyz ne v takové míře.A tak jsem se rozhodl že nasadím znovu Citalec 10 ale tentokrát se nenechat oblbnout jen vypnutím kontrolek díky léku a začít pátrat po problému a tak jsem začal chodit k psychologovi,denně medituji,chodím na procházky,začínám s yogou a poupravim jídelníček.Pevne věřím tomu,že díky tomu všemu těm uzkostem a depresím přijdu na kloub a až podruhé vysadim,tak se mi to nevrátí a nebo budu vědět,jak s tím bez léků bojovat. Zatím beru 20ty den a zatím tedy nic moc.Prvni týden fakt peklo ty vedlejší účinky,nespavost,neklid,nechuť k jídlu,strach o sebe samotného atd..dyt to znáte.Ted už tyhle pekla nemám ale pořád je to jako na houpačce.Rana a dopoledne horší,večery už docela dobrý.No už si přeji aby to začalo pořádně fungovat,snad bude stačit těch 10mg jako před dvěma lety a drželo se to v jedné linii :) Tak se tu všichni držte a věřte v lepší zítřky.Nic netrvá věčně a i ty horší dny skončí a přijdou lepší,jen vydržet a positivne myslet. Zatím ahoj,zase se ozvu

24. listopadu 2018, 18:43:25

Vans

Ahoj Majkle, ja jsem ted 17 den na 10mg cipralexu. 1 tyden jsem mohla stromy kacet a od druheho to slo z kopce sedim pod tim kopcem doted. Fakt vykyvy. Rano spatny, pak to jde a vecer dobry. Je to ale standartni prubeh. Jsou to ma 3ti ad a po pokusu o vysazeni a nasledne vraceni problemu sel muj doktor na jistotu ory cipralexem ze s nim ma vybornou zkusenost. Takze ja uz jen sedit a modlim se:)

4. prosince 2018, 15:31:38

Majk

Ahoj Vans,no já mám kolegu v práci co bere Cipralex 10mg už asi 2 roky a chodí se po něm skvěle,ano neví že ho bere.Co ale říkal je,že až po roce si to sedlo tak,že už nemá sebemenší výkyvy a stále se to drží v normálním stavu,ani smutek ani euforie,prostě úplně normální :) takže na ty výkyvy můžeš být asi připravená,to asi ještě chvíli potrvá. Kromě pribirani na váze si fakt na nic nestezuje a je spokojený.Já se na Cipralex ptal doktora taky a říkal že pokud mi před 2 lety fungoval Citalec 10mg,tak že není třeba nic měnit,tak uvidíme.Ted jsem začal 5ty týden a docela ok. Už nemám ty vedlejší účinky začátku léčby,v noci spím ikdyz se probouzim občas,ale zase hned usnu.Ty živý sny občas naprd ale dá se na to zvyknout.Takže já už jen čekám,kdy ty rána a dopoledne budou lepší a vše bude ok :) i teď už se to dá,nor pracuju,sportuje i začínám víc společenský život,takže snad je to na dobré cestě :) našel jsem si fakt dobrýho psychoterapeuta a cítím že mi to dost pomáhá,tak snad to bude mít třeba za rok po vysazení své účinky a už nebudou AD třeba :) tak se všichni držte,bude líp :)

4. prosince 2018, 16:32:19

Majk

Ahoj všem po nějaké době zase.Tak já dnes začal 6ty týden stále na Citalec 10mg a teď mám tedy nějaký blok pár dní,kdy to není nic moc.Da se to vydržet ale už by člověk chtěl spíš blok dní,kdy je to ok a nemusel nad tím vůbec přemýšlet,jak mu je.Za 10 dní jdu na kontrolu tak uvidím,jestli zůstane u těch 10mg nebo jestli mi doktor nepřidá.Byl bych rád,kdyby nepridaval,klidně si radši počkám dyl na ten správný nástup než abych to urychlil větší dávkou.Pred 2 lety mi těch 10mg stačilo bohatě,tak snad bude i teď . Naštěstí to vše dávám bez Neurolu,od začátku jsem měl jen 3 a to jen v těch prvních dnech.Tak si říkám že prebijet prášky práškem úplně nemusim a vydržet se to dá :) Tak přeji všem hodně síly v tomhle boji a zase se ozvu..

10. prosince 2018, 17:14:26

50515253
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Chodíte na pravidelnou prohlídku k očnímu lékaři?
Zatím hlasovalo 371 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • kristian (Rivotril) 9. prosince 2018, 07:00:47

Myslím si,že tuna sa nejedná o strašenie,určite sme tu všetci inteligentní a citlivý… Diskutovat

• kristian (Rivotril) 9. prosince 2018, 10:53:35

Prosím vás má niekto skúsenosti s escitalopram teva,dnes som si ho nasadil,mám ho od lekára… Diskutovat

• Jozef (Rivotril) 9. prosince 2018, 11:44:48

Ahoj Kristián. Escitalopram skúsenosti diskusné fórum. To daj do googla a tam ľudia píšu… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.