Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
irena

Megane , posíláme veliké gratulace!!!

LUBAN

Megane VELKÁ gratulace!!!! Jsi Borec!!!!!

Konča

Lubane ty budeš též BOREC jako MEGAN, ale až koncem září. Jó, a novinka- Kakamila začala znovu zobat champix . Kdybys nás hledal, tak víš kde.

Šárka

Ďakujem ti Šárka za podporu, dnes je štvrtý deň čo nefajčím a tak mi ta tvoja podpora dobre padla, ďakujem .................budem sa snažiť a určite sa ohlásim ako to prebieha a aké symptómy pociťujem, zatiaľ je kľud, a ak pocítim akúkoľvek i malú túžbu tak sadám na bicykel a idem von, šport mi pomáha. pá,pá a držím palce všetkým čo sa na to dali.

Konča
1x

Jóóó to je onóó , sport nahrazuje chybějící endorfiny v mozku. Já si na starý kolena koupila in-line brusle a hůlky na nordic walking. Dnes máš svůj pátý den takže ti posílám blahopřání. Drž se!!!! Začátek je nejhorší.

bambulka

Ahojky, Konča ďakujem, zatiaľ sa držímím, som bez cigatiet už týždeň - hurá, som šťasná, tie tabl. CHAMPIX sú účinné - nemám chuť na cigarety, nemôžem tomu uveriť, pá

bambulka

Ahojky, Konča ďakujem, zatiaľ sa držímím, som bez cigatiet už týždeň - hurá, som šťasná, tie tabl. CHAMPIX sú účinné - nemám chuť na cigarety, nemôžem tomu uveriť, pá

Šárka
1x

Bambulko, včera jsi měla krásnou 5ku, tak doufám, že za chvíli oslavíš 10!!! Drž se!!!

bambulka

Si veľmi milá Šárka ďakujem, na moje veľké prekvapenie stále nefajčím !!!!!!!!! Champix je super.

bambulka

Šárka díky , dnes je 11. deň a stále tomu nemôžem uveriť, že to ide , ja stále nefajčím!!!!!!!!!!!!, to by som nikdy nebola povedala, držím palce ostatným .

Ivča

Též dodatečně velká gratulace Megánkovi. Jsem ti v patách:-)

Megan

Děkuji za přání. Já jsem začal zateplovat, tak už vás chci pozvat do hezkého kabátu. S časem také nestíhám, vidím to na konec října, ale určo se brzy ozvu. Mějte se

Konča

Gratuluji dvojnásobné jedničce Bambulce. A hlavně, držím ti pěsti. Jsi borec:-)

bambulka

Dík Konča za podpuru. Od 3.9. nefajčím a darí sami ani nie sveľkou námahov nefajčiť, divím sa že to ide celkom ľahko pretože som fajčila 20 denne už 28 rokov, iba náhodof pri surfovaní na internete som natrafila na ordinace.cz a som za to vďačná osudu, že ma k vám priviedol, dlho sa pokúšam prestať fajčiť, skúšala som žuvačky aj elektornickú cigatetu ale mala som stále chuť na cigaretu -"asi som už ako narkoman!, myslela som si , iba vďaka Champixu som už bez cigariet, moje telo sa začína čistiť a to hlavne pľúca - po ránu -taký bordel !! žasnem, takže držím palce všetkým čo začali a tým čo váhajú -LEN DO TOHO!!!

Konča

Však nikotin je droga, takže jsme byli narkomani. Též máš bohatou kuřáckou kariéru. Šampík je úžasný pomocník, už pomohl mnoha lidem od toho smradu. Drž se, fandím ti.

bambulka

Ahoj Konča, máš pravdu nikotín ja droga a ja som sa toľko rokov dobrovoľne otravovala a preto mám obavy či sa tejto DROGY takto bezbolestne a s ľahkosťou dá zbaviť, so Champi mi to však zatiaľ ide!!! a vôbec netrpím. Teším sa z toho.

Katka

Ahoj, díky Champixu nekouřím už 2,5 roku. Když jsem si brala 1. tabletku, tak jsem tomu snad ani nevěřila, ale ono to fakt fungovalo. Kouřila jsem míň a míň, až jsem po 2 měsících braní nekouřila ani jednu. Vysadila jsem a vím, že už nikdy nezačnu. Je to blbost... Někde jsem četla, že někdo řekl, dost drsnou věc... Kuřáci jsou sebevrazi a vrazi.. Musím říct, že s tím souhlasím ;)

bambulka

Ahoj Katka, ty si brala iba jednu tbl a po dvoch mesiacoch si vysadila, koľko rokov si fajčila? mám totiž obavu , že dva mesiace nefajčenia budú pre mňa málo, nechce sa mi veriť, že je to také jednoduché a ľahko zvádnuteľné, verím Ti , ale zrejme dosť záleží na pevnej vôle. Prajem príjemný deň.

Katka
1x

Ahoj Bambulko, já jsem kouřila od 15ti, 12 let, poslední roky jsem vykouřila i víc než krabičku denně klidně. Sama doteď nechápu, že se mi to povedlo a když si vzpomenu na to, jak jsem tenkrát smrděla, říkám si, že jsem byla blbec. Brala jsem, tuším jednu tabletku ráno a jednu večer na začátku, pak jsem pomalu vysazovala, ale teď už nevím přesně, prostě přesně tak, jak psali v návodu. Vůle je k tomu rozhodně potřeba, takže pokud cítíš, že CHCEŠ přestat, tak do toho jdi, uvidíš, jak na sebe budeš pak pyšná, žes to zvládla a budeš pořád vonět a o zdraví ani nemluvím :)

bambulka

Katka ďakujem, podobne je to i u mňa, len mám strach čo urobí moje telo po ukončení užívania Champixu, či sa mi nevráti chuť na cigaretu- toho sa obávam, dúfam, že moje odhodlanie bude dosť silné. ahoj, dnes je 25. deň čo nefajčím.

Šárka

Bambulko, jsi dobráááá. A neboj, zvládneš to. Mě stačilo jedno balení, brala jsem 1/2 tbl. denně a vysadila jsem taky zhruba ve 2 měsíci. Zvládla jsem to v poho, prostě jsem si říkala, že než si ničit hlavu a játra 1/2, tak to zkusím bez toho a šlo to. Držím se už víc jak rok. Máš vůli, to je to nejdůležitější!!! Drž se!!!

Konča

Tak já jsem pravý opak. Poprvé jsem šampík vysadila po 7 týdnech braní a vydržela jsem nekouřit pouze 168 dnů (5,5 měsíce). Při posledním pokusu, a doufám že byl poslední, jsem se zajistila, šampík jsem užívala půl roku i když hodně malé množství (celkem necelá 3 balení). Po té jsem ještě několik tablet nosila v kabelce (kdyby přišel absťák, tak abych neběžela do trafiky, ale sáhla po šampíku). Jak jsem byla ve stresu, přepracovaná nebo jsem NEbyla ve "své kůži", tak na mne zaútočil absťák - a ten půlka šampíku spolehlivě hned zahnala. Ale já byla feťák s velkým F - 37 let byly cigarety mou nejlepší přítelkyní a denně jsem jich dala 40 až 60 ks. Moje odvykačky byly hódně těžké a hodně drahé. Synovi jsem vnutila jedno velké balení šampíku a kupodivu mu stačilo. Takže je to člověk od člověka. Někomu je po šampíku špatně, jinému není. Někomu stačí jedno dvě balení, jiný šampík dokáže překouřit. Pro někoho je to brnkačka, druhý trpí jako v pekle..... Bambulko šampík se má užívat nejméně 3 měsíce - silní kuřáci půl roku. Někomu stačí půl tabletky denně, jiný potřebuje plnou dávku dvě tabletky denně a další klidně bere ob den nebo pouze když cítí absťák. Sama to na sobě poznáš, hlavně odvykačku nepodceňovat. Posílám kopec pevné vůle a držím ti palce.

Konča

Vlasta Ahoj Fridu a všichni bojovníci!!! Jsem zpátky a podruhé to snad nepodělám. Jsem babička, máme krásnýho kluka, bude mít skoro 5 měsíců, tak je nejlepší čas znovu to zkusit. Dnes 16.den bez ciga s CH a zatím dobrý. Čtu si vaše příspěvky a někdy se fakt zasměju a někdy se mi objeví i slza... lidičky, vy mi tím moc pomáháte. Všem držím palce a všechny zdravím! Reagovatpoděkovatnahlásit 14. září 2013, 01:42:04 Konečně jsem našla Vlasti tvůj příspěvek, ty jsi ho napsala do 23. května. Gratuluji k vnoučkovi a těší mne, že jsi se odhodlala znovu začít s odvykáním, alespoň tu Bambulka nebude sama samička :-)

bambulka

Ahoj Konča, tak vitaj v "klube", neboj nepoděláš to babičko!

Konča

Bambulko čerstvá babička a druhé odvykání před sebou má Vlasta. Já jsem její příspěvek, který napsala k jinému datu, pouze zkopírovala, aby byl na konci diskuse. Vepředu o dvě strany by ho nikdo nehledal :-)

bambulka

Ďakujem Šárka, si zlatulinká, dúfam, že nesklamem ani teba a ani seba, dnes je 15. deň čo nefajčím, vydržala som odolávať i v krízovej situácii, išlo to !!!, i keď som na cigaretu myslela, sadla som na bicykel a ťahala som ako keby ma platili , zadýchala som sa a chuť na cigu sa už nedostavila, prekonala som to, nehľadala som žiadné kompromisy, myslím, že priama cesta je najefektívnejsia, tak som sa z toho tešila - "ako malé dieťa", tak sa držte všetci čo sa na túto cestu dali, ahojky

MargaretH

Ahoj všem, na těchto stránkách jsem hledala odvahu začít Champix užívat a tak bych tu ráda napsala i svou zkušenost..Bála jsem se vedlejších příznaků, ale až na cca půlhodinové pobolívání hlavy a nevolnost po podání tablety, jsem žádné příznaky neměla..všichni mě odrazovali, že přiberu na váze, já jsem naopak při braní Champixu začala hubnout, v čemž pokračuji i po vysazení léků.. Kouřila jsem cca 30 denně, cca 10 let, nyní už 5 měsíců nekouřím a cítím se mnohem lépe.. chuť na cigarety mě přešla po osmi dnech, kdy jsem je odhodila a řekla, že už nikdy více.. Přeji všem, kteří se rozhodnout pro Champix a nekouřit, hodně štěstí při odvykání.

Šárka

Doufám, že se držíš bambulko!!!

bambulka

Ahoj Šárka, áno držím sa a stále nefajčím, cítim sa výborne, začala som znovu cvičiť a to je veľký rozdiel !!!!, vládzem z dychom, schudla som 2 kg, hodila som sa totiž na racio stravu a ide mi aj to , myslím pozitívne a na veci pozerám z iného uhla, vôbec netrpím, robí mi to radosť, rodina tomu nevie uveriť, tak drž mi palce, aby mi optimizmus nevyprchal. Ďakujem a zdravím. Ahoj , Ahojte

Klára

Jste všichni skvělí s jakou chutí bojujete,moc vás obdivuju!Já mám Champix v šuplíku a pořád nemám nějak dost odvahy do toho jít... Nejspíš se bojím,že zklamu a kouřit nikdy nepřestanu. Přitom bych si to tak moc přála už kvůli dětem!Kouřím už 20 let a to i 30 cigaret denně!Chtěla jsem svou rodinu překvapit,že už nebudu kouřit,ale zatím to vypadá,že se k tomu ani nedokopu....

bambulka

Ahoj Klára, ja som mala podobné pocity ako ty, neverila som si , myslela som si , že v tomto mi nikto a nič nepomôže, ale bola som milo prekvapená CHampixom, veľmi mi pomohol a nefajčím, hoci iba od 3.9.2013 - čo je krátka doba, ale prestala som túžiť po cigarete, sama tomu nerozumiem, neviem si to zdôvodniť nech rozmýšľam ako chcem, ale ide to . Fajčila som 28 rokov 20 cigariet!!!!!!!!!!!!! Len neváhaj a začni, nemáš na čo čakať, rodina sa poteší a ty budeš konečne bez smradľavých cigariet, držím palce............

Šárka

Bambulko, jsi hvězdáááá!!! Je bezva to tvoje pozitivní myšlení, to že máš radost sama ze sebe, že to děláš hlavně pro sebe. Kláro, za zkoušku nic nedáš a pokud chceš přestat, tak to dáš!!! Já kouřila 30 denně 30 let a zvládám to bez smradu víc jak rok a to jsem proti ostatním borcům tady slabý odvar. Ještě to mají zase zdražovat - lepší nehulit. DRŽTE SE!!!

bambulka

Ďakujem Šárka, stále nefajčím !!!!!, nemám chuť si zapáliť, keď si niekto zapáli v mojej blízkosti dym ma štípe v nose , v hrdle aj v očiach, vtedy si poviem " tak prečo fajčiť??!!, je to taký bordel!!!!!!!!", no nebyť CHAMPIXU neviem či by sa mi to tak darilo, je pravda, že často chodím na bicykel a prídem zadýchaná, aj tak zaháňam chuť na cigu, veľa čítam - detektívky od Jo Nesba - sú výborné , vtedy zabúdam na všetko, len čítam a čítam , sú výborné , majú spád , cítiť tam napätie , tie kniky má úplne zhltnú - doporučujem. Držím všetkým začínajúcim palce a tebe Šárka a Konča dík, veľmi mi pomáha vaša podpora. Dnes je 22. dní čo nefajčím !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Konča

Bambulko super, držíš se skvěle, blahopřejíííí. Klárko začni zobat, prášky v šuplíku ti kouření nezhnusí:-)

bambulka

Dík Konča, vo dne ma už fajčenie neprenasleduje , ale v noci sa mi sníva, že som si zapálila a bol to taký skutočný sen, že som bola rada, že som sa prebudila, fuj celá som sa spotila a s pocitom úľavy som si vydýchla,!!!! znamená to zrejme, že ešte nie som asi pripravená na abstinenciu bez champixu, moje podvedomie, ma varuje!, to je sila!!!!!!, urobilo mi to náladu. Ahoj, ahojte a nefajči a nefajčite, budťe čistý a radšej si zabehajte!!!!!!!!!!! pá,pá.........myslím na všetkých

Oli

Ahoj všichni. Od 6. května nekouřím a držím. Nemám vubec chut a ani potřebu. Hodně věcí, hodně špatných dní jsem překonala i bez cigaret. Uvědomila jsem si, že nepotřebuji cíga na to, abych zvládala některé věci či stres. Champix je opravdu dobrá věc, zabaví mozek a ostatní je už jen na každém samém. Chci poděkovat taky vám tady.

Konča

Oli fajn, že jsi se ozvala a že se stále držíš. Super, jsi hvězda a i tobě posílám gratulačku.

LUBAN

Všechny Vás moc zdravím A.... JE TO TADY !!!!! Dnes jsou to 4 ROKY co jsem s tím seknul. Paráda!!!! Všem nováčkům držím palce!!! ZDAR Luban

Konča

Ahoj Lubane, dnes ráno jsem si vzpomněla, že máš čtyřleté výročí. Jsi BORÉÉÉÉC a já ti moc GRATULUJÍÍÍÍÍ.

Oli

Končo, manžel taky už nekouří. :) Přestal měsíc za mnou, a i bez prášků, byl však více nervozni nez ja, ale dal to. Ted jsme tedy iba bez cigaret a jde to, je to super.

Konča

Oli v tom případě posílám dvojitou gratulaci. Jste úžasní :-) Jenom neusněte na "vavřínech". Buďte pořád ve střehu, kolem půl roku mozek žadoní o nikotin trochu více - zkušenost více odvykačů nejenom moje. Držím vám pěsti.

Megan

Lubane, obrovská gratulace. Jsem věděl hned co jsi začal, že to dokážeš :-) JInak já už mám téměř zatepleno, tak by koncem října mohla být slezina v Třrebíčkoně ne?

Konča

Já jsem PRO Megánku. A co piješ? Můj zdroj se slivovicí vyschl neb jsem změnila zaměstnání:-(

Neo

Ahoj přátelé, rád bych se taky přidal. Trochu závidím ty cifry, co tu padají - 4 roky apod. Už jsem tu kdysi jednou byl, s pomocí Ch půl roku nekouřil, a pak začal s doutníčkama. Hrozná blbost. Nemáte někdo zkušenosti, jestli Ch funguje stejně i na doutníčky (cigarillos)? Zatím mám za sebou tři dny bez kouře a pocit, že mám sice bezva zaplácnutý receptory alfa 4 beta 2, ale doutníčky asi působily na alfa 4 beta 3 nebo tak:-). Prostě poprvé mi to přišlo nějaký jednodušší... Díky za rady...

Konča

Ahoj Neo, champix zabírá na nikotin, který je i v doutníčcích. A máš pravdu, že každý další pokus je obtížnější, ale když to máš v hlavě srovnané, že s kouřením skončíš navždy, zvládneš i další pokus. Takže moc držím palce.

Neo

Ahoj Končo, děkuju za odpověď. Při prvním pokusu před čtyřmi lety jsem měl pocit, že to mám v hlavě srovnaný a jak to dopadlo... Takže už nic takovýho nechci tvrdit... Ono je to asi tak, že kdyby to člověk měl v tý hlavě opravdu 100% srovnaný, že už nechce a nebude kouřit, tak by asi ani ten Champix nepotřeboval. Jak dlouho nekouříš, Končo? Prosím ještě místní mazáky, kteří už léta nekouří o sdělení, po jaký době byli schopni říci, že už na cigaretu opravdu nemají chuť... Díky.

Vlasta

souhlasím s tím, že druhý pokus je rozhodně těžší než první. Na mě to působilo úplně stejně a pořád jsem si říkala, že poprvé to bylo jaksi jednodušší...... Takže Neo, máš pravdu a děkuji, že jsi mi to potrdil. Myslím, že jinak to funguje stejně na cigára i na doutníčky. Jako bývalá vedoucí ve Valmontu bych to měla vědět... :))

Konča

Neo dnes to mám za 1188 dnů bez nikotinu, což by mělo být 3 roky a 3 měsíce. Ale před 4 roky jsem se pokoušela a pokoušela a pokoušela....zbytečně, ovšem tebe si nepamatuji - možná máš jiný nick nebo jsi tuto diskusi pouze četl? Tak jak??

Neo

Tééda, 1188 dnů... Na 1188 volám vždycky, když potřebuju něco poradit... Gratuluju. Ještě máš někdy chuť na cigaretu? A ani jednou jsi to za ty víc než tři roky neporušila? Tak jsem zapátral a není to 4 roky od mojeho předchozího pokusu, ale už 5. Bylo to v době, kdy tu byla Greena, Marja a další. Bylo to tehdy někde okolo sté strany...

Konča

Ahááá, tak už je mi to jasné. S Marjou a Monou se známe osobně z nekuřáckých srazů. Chuť na cígo nemám, ani si nevzpomenu, cíga mi děsně páchnou a už bych si nezapálila - ani těsně před svou smrtí. Porušila jsem jednou přesně 60 den odvykačky, když jsme se dozvěděli, že chudák tchýně má raka na játrech a už není pomoci. To jsme se s mužem opili, já vyškemrala několik cigár a znovu se smířila s tím, že další pokus mi opět nevyšel. Ráno klasika kávička v kuchyni a hned ven na cigárko, jenže jak jsem ucítila ten smrad, tak jsem cígo zahodila a letěla vyhodit kávičku do WC, tak tak že jsem to stihla :-) Nyní si užívám voňavého života a musím říct, že je mnohem lepší!!!!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce