Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Problém s antikoncepcí Minerva

Dobrý den, zapomněla jsem si vzít prášek (uběhlo zhruba 13 hodin než jsem si ho vzala od standartního termínu) a pokračuji s tím dál. Teď ale nevím jestli po konci plata mám brát stále dál bez pauzy jak je napsáno v návodu a nebo udělat pauzu. A další otázka je jak moc to ovlivnilo antikocepční účinky. Děkuji za brzkou odpověď.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Káťa

ahoj, já beru taky HA minerva a jsem s ní velmi spokojená, problémy s chutí na sex nemám vůbec žádné, spíš naopak=)). Ale každému může sednout jinak, takže bych doporučovala poradit se s doktorkou nebo učinit změnu s partnerem=)). hodně štěstí=))

Darnak

HOLKY POZOR! Antibiotika snizuji ucinnost antikoncepce, potvrdila mi to sestra, gynekolozka i porodnik. Pocitila jsem to na vlastni kuzi a to dokonce 2 x Brala jsem antibiotika a zaroven antikoncepci a ze dvou pripadu jsem 2 x otehotnela, tak POZOOOOR!

Hanka

A kdyz jsem vcera antibiotika dobrala tak dneska uz to pusobit bude,ne? Kdyz si mezitim veznu i dalsi prasek..co myslite? Ja doufam ze jo..

Gabča

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Začala jsem brát antikoncepci minervu a beru jí teprve 12 dní a místo 5 dne jsem si jí vzala až 6 den tak jsem se chtěla zeptat jestli to vadí moc že jsem si jí vzala o den pozdějš?. A také jsem se chtěla zeptat za jakou dobu co se začne Minerva brát je spolehlivou ochranou a není třeba brát jinou ochranu?..předem děkuji

míša

ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli je možné že po vysazení antikoncepce dostanu menstruaci vždy až v 6. den vynechání...je to normální????

Veruška

Dobrý den,chtěla bych se zeptat pokud jsem začala brát poprvé antikoncepsi Minerva ještě před menstruací(nedodržela jsem tedy podle návodu doporučený první den cyklu...ze zdravotních důvodů bohužel) za jak dlouho budu chráněna proti početí?

mona.povolna

Dobrý den mužete mi poradit.Už druhý měsíc mám špinění co jsem to začala brát,muj doktor mi řek,že to mužu mít i tři měsíce.Jde to nějak odstranit je mi už trapné říkat partnerovi nemužu

Jana

Dobrý den,moc o antikoncepci nevím,jsme začínajici,chtela byc hsi zjistit jěště pár informaci o ní předem,byla byJste tak hodná a odpověděla na meil?Děkuji..Chcic se tedy zeptat kolik pilulek obsahuje jedno plato?Je minerva vhodná pro mladou 16 ti letou,slečnu,začínající pohlavním životem?A jěště kolik pilulek se má denně brát a va jakém časovém rozmezí?a jak dlouho mi vystačí jedno balenní předepsané od gynekologa.Ano,zasypala jsem vás spoustou,pro vás možná zbytečných nebo už dobře znalých otázek.Budu moc ráda za pomoc,když mi odepíšete na můj [email protected] z..........moc děkuji

Anyt
4x

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, co způsobuje kouření při braní Minervy? A jestli se také počítá vodní dýmka.....?

paja

Dobrý den chtéla bych se zeptat kdyz jsem si zapoměla vzít prášek a v tomhle měsíci jjsem ještě neměla pauzu můžu tet vynachat jako na pauzu a nic se nestane.... ikdyž jsem pauzu měla udělat jiný termín - den? děkuji

Eva
3x

Dobrý den, potřebovala bych se zeptat, jestli půosbí antibiotika na antikoncepci i v případě,že jsem si ve čvrtek vzala poslední tabletku z plata a začala pauzu a měla o víkendu pohlavní styk a v pondělí jsem začala brát antibiotika Duomox.. Mám teď dostat menstruaci.Prosím za dopověď, hned zajdu k mému doktorovi,ale mám jet ještě do zahraničí,tak jsem opravdu zoufalá.

Aluška
1x

dobrý den,začala jsem užívat Minervu a zvracela jsem celou noc.Mam ji na 3 měsíce a nevim co s ní,já ji brát nebudu

Jana

Dobrý den, mám dotaz ohledně antikoncepce Minerva. Užívám ji pravidelně 2 měsíce. V neděli jsem měla poslední prášek z platíčka. Je čtvrtek a stále se nedostavila menstruace. Je možné, že sem těhotná? Nebo je to jen tím, že jsem nemocná a užívám různé léky? Děkuji za ospověď.

Kamila
2x

ahoj:-) začala jsem brát antikoncepci,Minervu,hned první den menstruace sem si vzala první prášek antikoncepci beru již asi 12 den a menstruace se mi pořád nezastavila.Co měm dělat?Děkuju

karla maškova
3x

Dobrý den, stal se mi takový problém a nevím jak ho řešit. Beru antikoncepční prášky Minerva, nové plato sem začala v utery, mela jsem ještě menstruaci, jenomže od středy beru antibiotika ROVAMYCINE spiramycinum a ve čtvrtek jsem mela nechráněný pohlavní styk, nevěděla jsem že anibiotika vadí na antikoncepci, ale prý nevadí všechny druhy, proto nevím, zda mám antibiotika dále užívat nebo je přerušit radši, aby měli antikoncepční prášky účinek. Děkuji moc za odpově'd

helca
1x

od posledni menstruace sem vynechala antikoncepci ,nezacala ji vubec brat podle prasku se vzdy dostavila menstruace zitra to bude tyden co sem menstruaci nedostala ,behem toho mesice sem zadny pohlavni styk nemela.je mozne ze je to tim ze sem vynechala antikoncepci a tim si to rozhazela ciklus?

Monča

Dobrý den užívám Minervu už 4 roky,a vyskytl se mi problém,Před 2 týdny jsem měla menstruaci a pak sem zas pokračovala v braní pilulek jako obvykle,ale teď se mi objevilo krvácení,je možné že bych měla opět menstruaci??

Tina

Dobrý den, mám dotaz. Po vysazení antikoncepce Minerva na 7-denní pauzu se mi stává, že dostanu menstruaci až 5. nebo 6. den po vysazení. Když začnu brát antikoncepci znovu, tak se mi stává, že menstruaci třeba ještě 3 dny po načatí nového plata mám. Myslíte si, že je to nějaký problém?

Pája
1x

Dobrý den chtěla jsem se zeptat dneska jsem si měla dát 4prášek z 21 dnů a spletla jsem se, že jsem si zapomněla dát prášek tak jsem si dala i ten na zítřek(takže oba dva), moc prosím o radu?

Lucie

Dobrý den, chtěla bych menstruaci oddálit o 3dny, jde to? v letáčku jsem to nenašla, jen dřívější.. děkuju

Feri17

Dobry den chci se zeptat beru prvni antikoncepci a to Minervu a po dobrani prvniho plata jsem navazala na další platíčko...mám během braní HA špinění...vadí když bud mit při lehkém špiněni pohlavni styk??předem děkuji za odpověď

Ivet
1x

Dobrý den mužu se zeptat jestli mužu mit pohlavní styk behěm špinění a prášky beru pravidelně?:?děkuji za odpověď.

Martina
1x

Dobrý den. Mám otázku. Před dvěma dny jsem měla poslední menstruaci. Tudíž už druhý den beru antikoncepci Minervu, ale ještě jsem neměla pohlavní styk. Až dnes, ten druhý den co beru antikoncepci. Přítel neměl ochranu, je možné že bych otěhotněla?

Lucka
2x

Dobrý den, prosím o Váš názor. 8 let jsem brala antikoncepci Jeanine, před měsícem se mě zeptal doktor, jestli nechci napsat stejnou antikoncepci, ale levnější, řekla jsem, že ano a pan doktor mi napsal prášky Minerva. Beru je měsíc a dostalo se u mě následující: několikrát jsem za ten měsíc zvracela, mám hodně zvětšené prsa, bradavky mám citlivé a přibrala jsem cca 4 kg. Nezapomněla jsem si vzít prášek ani nic podobného, myslíte si, že mi nesedla nová antikoncepce, nebo že to vypadá, že jsem těhotná? Dneska jsem to měla dostat - se starou antikoncepcí jsem to měla vždy v pondělí brzo ráno, ale teď nic, tak čekám. Děkuji mnohokrát za radu. Lucka

Radka

Dobry den beru druhy mesic antikoncepci minerva a zhruba v pulce plata se mi objevila menstruace (14 dni po me normalni menstruaci) chci se zeptat jestli je to normanlni. Dekuji za odpoved radka

tereza

Beru antikoncepci pravidelně dva roky. Po menstruaci sem další týden taky nebrala protože jsem neměla antikoncepci k dispozici. Po dvou dnech opětovného užíváníantikoncepce jsem měla nechráněný pohlavní styk. Jaká je možnost, že otěhotním. Děkuji za odpověď

karla

Ahoj, potrebuju radu. V sobotu jsem mela pohlavni styk a pilulku jsem uzila po 5 hodinach (v pribalovem letacku pisi, ze do 12 hodin je ucinnost zachovana) ale po 3 hodinach jsem mela ridsi stolici. Pilulka je z prvniho tydne, ale nemela jsem sedmidenni pauzu. Bojim se, ze by se pilulka nemusela vstrebat. Mam zajit na kontrolu? Prosim poradte. Moc dekuju.

Mubanka

Ahoj,chtěla bych se váš zeptat zda jste taky po minervě přibrali-já rozhodně jo a to celých kilo,beru jí rok a půl a žádný jiný problém jsem s ní neměla.Kdyz jsem to rekla své gynekolozce tak mi sdelala:No jo tak nesmíte tolik jíst..Dělá jak kdybych byla nějakej tlustoch,mám naprosto normálné váhu akorát za ten rok +5kg.Jen mě zajímá jestli je to samý u vás

saša

dobrý den chtěla jsem se zeptat co dělat ,když si beru anti.pilulky minervu pravidelně a dnes jsem udělala špatně a to tak,že jsem si vzala dvě naráz.nevím jak si to vzít další den..tím jak jsem si to špatně vzala tak mě bude chybět jedna tableta děkuji

Lada
1x

Dobrý den chci se zeptat na důležitou otázečku !! Prášky beru poctivě už přes rok, ale tento pátek sem doprala poslední prášek z plata. Dneska v pondělí jsem měla (sex), myslíte že je riziko otěhotnění ??? Prosím o rychlé reágování, děkuji moc Lada.

Veronika

Antikoncepce chrání i v týdenní pauze :).

Anežka
1x

Ahoj, mám takový dotaz. Dva týdny zpět v sobotu jsem si vzala poslední prášek a od neděle začala pravidelnou sedmidenní pauzu. V sobotu mi MC ustal. V neděli jsem si opět vzala první prášek, ale už ten den měla nechráněný styk s partnerem. Od pondělí mi začala žaludeční nevolnost, která s menšími přestávkami trvá. Nezvracím, ale pociťuji tlak ve střední oblasti břicha. Myslíte, že existuje možnost, že bych byla těhotná?

Veronika

Antikoncepce chrání i po dobu sedmidenní pauzy, takže těhotná byste být neměla.

Kačka Veselovská

Informace o antikoncepci Minerna najdete také v příbalovém letáku - http://pribalove-letaky.cz/minerva

kája

Beru pravidelně antikoncepci minerva. V prvním týdnu jsem dostala pětidenní antibiotika a čtvrtý den užívání jsem měla nechráněný pohlavní styk. Celou dobu jsem ale neměla žádné střevní potíže ani nic podobného. Nevíte jak moc se účinnost antikoncepce snižuje? A jestli je možné, aby v tomto případě selhala? Děkuji mnohokrát.

anna

Ahoj, chtěla jesem se zeptat., antikoncepci Minerva beru již druhým rokem, ted jsem ale na měsíc vysadila a měla jsem nechráněný pohlavní styk. Je možno že jsem otěhotněla?

petra
1x

začala sem s minervou pred 5 dny a mam strach že budu pribyrat na vaze dekuju

Aneta

Ahoj, chci se zeptat v úterý 3.7 jsem dobrala poslední pilulku Minervy a většinou dostávám menses v sobotu dopoledne. Ale ve čtvrtek jsem měla nechráněný sex a přítel se udělal do mě, i když to nejspíš vyteklo mám strach jestli nejsem těhotná. Můžu být tedy těhotná? Děkuju za odpověď

Denisa

Dobrý den, potřebuji pomoc s problémem, který se u mě vyskytl. Včera ráno jsme měli s přítelem pohlavní styk, chvilku po té jsem si vzala pilulku (minervu), ale dnes ráno se mi stala nepochopitelná věc. Pilulka mi směšným omylem spadla do umyvadla, takže jsem ze strachu a stresu udělala to, že jsem si vzala pilulku na jiný den. Co mám prosím dělat dále? Pokračovat v užívání tak, že budu mít vlastně o jeden den zpožděno a na poslední den braní bych už jí neměla? stane se něco? Prosím o odpověď,jsem úplně strachy bez sebe :(

Denisa

Dobrý den, potřebuji pomoc s problémem, který se u mě vyskytl. Včera ráno jsme měli s přítelem pohlavní styk, chvilku po té jsem si vzala pilulku (minervu), ale dnes ráno se mi stala nepochopitelná věc. Pilulka mi směšným omylem spadla do umyvadla, takže jsem ze strachu a stresu udělala to, že jsem si vzala pilulku na jiný den. Co mám prosím dělat dále? Pokračovat v užívání tak, že budu mít vlastně o jeden den zpožděno a na poslední den braní bych už jí neměla? stane se něco? Prosím o odpověď,jsem úplně strachy bez sebe :(

Zuzka

Dobrý den, mám dotaz ...atikoncepci Minerva jsem brala víc jak 10 let, teď jsem ji vysadila. Důvodem je chtěné těhotenství. Vysadila jsem ji teprve před měsícem. Nyní mám už 5 dnů zpoždění menstruace, nevěřím že by se otěhotnění tak rychle podařilo, test jsem sice ještě nedělala, ale je možné že se měsíčky opozdí... jak to bývá po vysazení Minervy A ještě jsem chtěla poradit.... co pleť měla jsem problémy s akné teď mam strach, aby se mi pleť zase nezhoršila. Moc děkuji za odpověď S pozdrafvem Skoupilová Muj meil [email protected]

bakyyy

sice minervu beru chvyli ale plet se mi bouzel po vysazeni zhorsila a po vysazeni jsem nemenstruovala treba i 3mesice

bakyyy

dobry den uživala jsem minervu rok a pul nidky jsme zadny problem nemela pak jsme ji musela vysadit tet ji beru 1mesic a zničho nic jsem po tydenim branim antikoncepce jsem začala krvacet ....nevim co to je muže te mi poradit diky:)

Katka

dobry den beru minervu pravidelne a podsteve uz druhy mesic ale najednou me zacala bolet prsa coz se v letaku pise ze se muze stat ale boli me i podprizko jako bych mela dostat menstruaci kterou mam mit az za 14 dni dekuju za odpoved a za radu

Lenka

Dobrý den používám minervu 1 měsíc a během 21 brání prášků mi tekla krev nepociťovala jsem to a nebylo to moc krve ale teď když neberu prášky těch 7 dnítak nevím jestli už jsem to dostala nebo ne :-/

Alice

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat...beru první plato Minervy a už je to 5.den, co jsem vysadila prášky a menstruaci jsem pořád nedostala. A od včerejška jsem začala brát antibiotika kvůli zánětu močových cest. Myslíte, že je normální, že se menstruace nedostaví anebo mohu být těhotná? Prosím moc o odpověd, nevím si rady :/

Teresska

Dobrý den, beru druhým měsícem Minervu a měla sem nechráněný styk, je nějaká možnost otěhotnění? předem děkuji

Zuzka
1x

ahojik mam DOTAZ!beru tu stejnou antikoncepci tudíž minervu už od mých patnácti let, takže už 10 let ji užívám a chci jen vědět nazor zda to nemůže mít nějake nasledky, když ji beru už tak dlouho, nemělo by se to po nějakych letech vyměnit za jinou?gynekoložka mi řekla, že ne, ale já zase slyšela něco jineho a vzhledem k tomu, že poslední dobou si na ni jen všichni stěžují chci se poradit s vámi děkuji za odpověď.

AJA

Ahoj, Minervu beru asik necelé 4 roky, od svých 19let. Teď nemám přítele, tak uvažuji o vysazení, vím že je to svinstvo, takže bych se toho chtěla zbavit. Před tím než jsem ji začala brát tak jsem měla problémy s menses i s pletí. V době, kdy HA beru se plet zlepšila a i menses je pravidelný, bohužel přibrala jsem asik 5 kil :( Ovšem s vysazením furt váhám, aby se mi akné opět nevrátilo a cyklus se zas nerozházel a abych navic estě nepřibrala. Také jsem četla o nadměrném ochlupení. Tak jsem se chtěla zeptat, zda nebyl na tom někdo stejně a nema zkušenosti s vysazením této HA.

Markéta

Ahoj, beru antikoncepci Minervu. Při 7 denní pauze jsem menstruaci dostávala většinou v pátek nebo v sobotu- tedy pátý den před vysazením. Teď se bohužel stává, že ji dostanu až v neděli - je to nějaký problém? V letáčku je, že by se krvácení mělo dostavit cca po 3 dnu vysazení..:( Nemá to potom nějaký špatný vliv, když beru pilulky a zároveň mám menstruaci?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce