Inzerce https://www.lekarna.cz/akce-3-za-cenu-2/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=akce-3-za-cenu-2

Aby vás o Vánocích nezaskočilo zdraví

( Redakce | přečteno: 8202x )

Bojíte se kosti zapíchnuté do krku o štědrovečerní večeři? Možná zbytečně.Tahle patálie není zdaleka tak častá.

Bojíte se kosti zapíchnuté do krku o štědrovečerní večeři? Možná zbytečně. Tahle patálie není zdaleka tak častá. Neznamená to však, že by o svátcích byli lékaři bez práce. Typické obtíže?

Lidé se o vánocích často přejídají, což jim může způsobit akutní zažívací potíže v podobě nevolnosti, průjmu, ale také třeba velmi bolestivé žlučníkové koliky. Hrozí také alergické reakce vyvolané ochutnáváním neobvyklého ovoce a mořských plodů u citlivých lidí, alergici by si podobné experimenty měli raději odpustit. Pozor také na popáleniny při hektickém vaření, je třeba ohlídat v tomto směru i nenechavé děti.

Krom toho se o vánocích mohou objevit i zdravotní potíže s nimi přímo nesouvisející a je proto dobré vědět, kam se můžeme o svátcích obrátit na pohotovost či kde je nejbližší lékárna. Zjistěte si kontakty předem, podobné věci se nám mohou dvojnásob hodit, pokud u nás například tráví vánoce starší příbuzní, trpící nějakými chronickými obtížemi. Ideální je v tomto případě vše probrat s jejich ošetřujícím lékařem. Zkontrolujte před svátky také svou domácí lékárničku.

Zatímco zažívací potíže snad až na ty se žlučníkem není třeba řešit voláním na pohotovost, jiné problémy si bagatelizování nezaslouží. Jde třeba o potíže s dechem, úrazy nebo poruchy vědomí, v podobných případech neváhejte zavolat na číslo 155, kde dispečerky dokáží vyhodnotit situaci.

Osamělí senioři i ti, kdo potřebují poradit s péčí o starší příbuzné, se budou moci i na Štědrý den anonymně poradit na bezplatné telefonické lince. Zlatá linka seniorů má číslo 800 200 007a bude ve sváteční den v provozu od osmi do dvaceti hodin. „Je smutné, když někdo zůstane na Štědrý večer sám. Nemůžeme za každým takovým člověkem přijít na návštěvu. Ale rádi s ním strávíme kousek tohoto svátečního dne alespoň prostřednictvím telefonního sluchátka," říká vedoucí Zlaté linky seniorů Kateřina Pešková. Senioři, kteří ovládají práci s počítačem a internetem, mohou kromě telefonického kontaktu využít také internetové poradenství Zlaté linky seniorů. Na stránkách Elpida.cz najdou on-line poradenství a mohou zasílat emaily na

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Vysoký tlak v plicích mohou mít i děti. Důležité je na to přijít včas

Nestačíte s dechem, bolí vás na hrudi? Nemusí to být jen nedostatkem fyzické kondice. Podobné příznaky s sebou může nést zvýšený krevní tlak v plicích neboli plicní hypertenze, která se může vyskytnout také u mladších pacientů, dokonce i u dětí. Pokud se chorobu podaří odhalit včas, mají díky inovacím v léčbě velkou naději na normální život. Experti na to poukazují u příležitosti Světového dne plicní hypertenze (5. května), který tradičně připomenou modře nasvícené významné budovy v Praze, Brně a Olomouci. Modrou barvu pro nasvícení volí proto, že pacientům kvůli nemoci často modrají rty.

Patní ostruha je poměrně běžným ortopedickým problémem

Jedná se o bolestivé a často na terapii rezistentní onemocnění, postihující pacienty různých věkových kategorií, především mezi 30-50 lety. Pacient trpí výraznou bolestí při došlapu s maximální intenzitou po odpočinku – nejčastěji ráno, při vstávání. Dochází k poruše pohybového stereotypu, s následnými bolestmi i jiných kloubů a páteře. Bolest limituje pracovní činnost i běžné denní aktivity.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce