Inzerce

Aby vás o Vánocích nezaskočilo zdraví

( Redakce | přečteno: 7753x )

Bojíte se kosti zapíchnuté do krku o štědrovečerní večeři? Možná zbytečně.Tahle patálie není zdaleka tak častá.

Bojíte se kosti zapíchnuté do krku o štědrovečerní večeři? Možná zbytečně. Tahle patálie není zdaleka tak častá. Neznamená to však, že by o svátcích byli lékaři bez práce. Typické obtíže?

Lidé se o vánocích často přejídají, což jim může způsobit akutní zažívací potíže v podobě nevolnosti, průjmu, ale také třeba velmi bolestivé žlučníkové koliky. Hrozí také alergické reakce vyvolané ochutnáváním neobvyklého ovoce a mořských plodů u citlivých lidí, alergici by si podobné experimenty měli raději odpustit. Pozor také na popáleniny při hektickém vaření, je třeba ohlídat v tomto směru i nenechavé děti.

Krom toho se o vánocích mohou objevit i zdravotní potíže s nimi přímo nesouvisející a je proto dobré vědět, kam se můžeme o svátcích obrátit na pohotovost či kde je nejbližší lékárna. Zjistěte si kontakty předem, podobné věci se nám mohou dvojnásob hodit, pokud u nás například tráví vánoce starší příbuzní, trpící nějakými chronickými obtížemi. Ideální je v tomto případě vše probrat s jejich ošetřujícím lékařem. Zkontrolujte před svátky také svou domácí lékárničku.

Zatímco zažívací potíže snad až na ty se žlučníkem není třeba řešit voláním na pohotovost, jiné problémy si bagatelizování nezaslouží. Jde třeba o potíže s dechem, úrazy nebo poruchy vědomí, v podobných případech neváhejte zavolat na číslo 155, kde dispečerky dokáží vyhodnotit situaci.

Osamělí senioři i ti, kdo potřebují poradit s péčí o starší příbuzné, se budou moci i na Štědrý den anonymně poradit na bezplatné telefonické lince. Zlatá linka seniorů má číslo 800 200 007a bude ve sváteční den v provozu od osmi do dvaceti hodin. „Je smutné, když někdo zůstane na Štědrý večer sám. Nemůžeme za každým takovým člověkem přijít na návštěvu. Ale rádi s ním strávíme kousek tohoto svátečního dne alespoň prostřednictvím telefonního sluchátka," říká vedoucí Zlaté linky seniorů Kateřina Pešková. Senioři, kteří ovládají práci s počítačem a internetem, mohou kromě telefonického kontaktu využít také internetové poradenství Zlaté linky seniorů. Na stránkách Elpida.cz najdou on-line poradenství a mohou zasílat emaily na

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce
loading...

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex
Inzerce

Anketní otázka

Jak snášíte vysoké teploty?

Zatím hlasovalo 254 lidí
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Opar na rtu vyrazí většinou při oslabení nervového systému a imunity

Opary jsou projevem infekce vyvolané virem herpes simplex (HSV-1), jehož nositelem je až 80 % populace, u 20 % se projev nákazy dokonce pravidelně opakuje. Viru, který opary způsobuje, se totiž nikdy nezbavíme. Přečkává v našem těle a čeká na vhodnou příležitost, kdy se opět projevit. Vyvolat jej může stres, únava nebo snížená imunita.

Snímače tělesné teploty zvýší úspěšnost léčby pacientů nejen v pandemiích

My máme chuť udělat dobrý skutek, nápad jak pomoci českým pacientům i základ (Thermeeno), a vy nám s ním můžete pomoci!

Diabetická noha, bolest kloubů, zvýšená lomivost kostí aneb jak může cukrovka ovlivnit vaše končetiny?

Takřka 900 tisíc Čechů trpí diabetem, mnozí z nich však nenavštěvují lékaře. Neléčená nebo špatně léčená cukrovka přitom může způsobovat celou řadu komplikací, včetně problémů s pohybovým aparátem nebo takzvané diabetické nohy. Jaké problémy s končetinami může trvale vysoká hladina cukru v krvi způsobovat?

Plavání našemu tělu prospívá, je ale nutné plavat správně

Plavání je jedním z nejzdravějších sportů, musí se však dodržet několik pravidel. Styl „paní radová“ škodí páteři, přesto na koupalištích převažuje. Děti v kruzích a s křidélky se ho učí nesprávně už odmala.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.