Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_&utm_&utm__campaign=potraviny-pro-zdravi
23w11_Zdrave_potraviny_Ordinace_180x120_CZ.jpg
Zařaďte do jídelníčku zdravé potraviny. Celou nabídku najdete na Lékárna.cz.

karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Aby vás o Vánocích nezaskočilo zdraví

( Redakce | přečteno: 8005x )

Bojíte se kosti zapíchnuté do krku o štědrovečerní večeři? Možná zbytečně.Tahle patálie není zdaleka tak častá.

Bojíte se kosti zapíchnuté do krku o štědrovečerní večeři? Možná zbytečně. Tahle patálie není zdaleka tak častá. Neznamená to však, že by o svátcích byli lékaři bez práce. Typické obtíže?

Lidé se o vánocích často přejídají, což jim může způsobit akutní zažívací potíže v podobě nevolnosti, průjmu, ale také třeba velmi bolestivé žlučníkové koliky. Hrozí také alergické reakce vyvolané ochutnáváním neobvyklého ovoce a mořských plodů u citlivých lidí, alergici by si podobné experimenty měli raději odpustit. Pozor také na popáleniny při hektickém vaření, je třeba ohlídat v tomto směru i nenechavé děti.

Krom toho se o vánocích mohou objevit i zdravotní potíže s nimi přímo nesouvisející a je proto dobré vědět, kam se můžeme o svátcích obrátit na pohotovost či kde je nejbližší lékárna. Zjistěte si kontakty předem, podobné věci se nám mohou dvojnásob hodit, pokud u nás například tráví vánoce starší příbuzní, trpící nějakými chronickými obtížemi. Ideální je v tomto případě vše probrat s jejich ošetřujícím lékařem. Zkontrolujte před svátky také svou domácí lékárničku.

Zatímco zažívací potíže snad až na ty se žlučníkem není třeba řešit voláním na pohotovost, jiné problémy si bagatelizování nezaslouží. Jde třeba o potíže s dechem, úrazy nebo poruchy vědomí, v podobných případech neváhejte zavolat na číslo 155, kde dispečerky dokáží vyhodnotit situaci.

Osamělí senioři i ti, kdo potřebují poradit s péčí o starší příbuzné, se budou moci i na Štědrý den anonymně poradit na bezplatné telefonické lince. Zlatá linka seniorů má číslo 800 200 007a bude ve sváteční den v provozu od osmi do dvaceti hodin. „Je smutné, když někdo zůstane na Štědrý večer sám. Nemůžeme za každým takovým člověkem přijít na návštěvu. Ale rádi s ním strávíme kousek tohoto svátečního dne alespoň prostřednictvím telefonního sluchátka," říká vedoucí Zlaté linky seniorů Kateřina Pešková. Senioři, kteří ovládají práci s počítačem a internetem, mohou kromě telefonického kontaktu využít také internetové poradenství Zlaté linky seniorů. Na stránkách Elpida.cz najdou on-line poradenství a mohou zasílat emaily na

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Měli jste někdy svrab?

23%
77%
Zatím hlasovalo 133 lidí

Mohlo by vás zajímat

Alergie na vánoční stromeček

Trápí vás každý rok s příchodem Vánoc kýchání, rýma či kašel? Je načase začít přemýšlet o vánočním stromku jako o možné příčině vašich potíží.

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce