Inzerce https://www.lekarna.cz/vyprodej-opalovani/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vyprodej-opalovani

Bolest kyčle v 3. stupni artrózy: Strategie pro úlevu a obnovu pohybu.

(10. prosince 2023, Redakce Ordinace.cz | přečteno: 1370x )

Artróza, je onemocnění, které obvykle vede k předčasné invaliditě pacienta. Degenerace je jednou z nejčastějších a nejobtížnějších nemocí středního a vysokého věku. Kloubní degenerace je důsledkem stárnutí kloubní struktury a důsledkem složitých biochemických jevů v kostech a kloubech. Progrese artrózy může vést k závislosti na blízkých, bez kterých by nebylo možné vykonávat některé každodenní činnosti. Jak na bolest kyčle ve 3. stupni artrózy?

Freepik.com

Hlavní příznaky artrózy

Mezi hlavní příznaky artrózy patří bolesti kloubů a omezení motorických funkcí. Časté jsou i deformace v okolí kloubů. Artritida je spojována především se seniory. Praxe však dokazuje, že toto bolestivé onemocnění postihuje i mnohem mladší lidi. Nezřídka se lékaři setkávají s pacienty kolem 40 let, kteří trpí artrózou. Onemocnění postihuje mnohem častěji ženy než muže.

Pokud nemoc stále postupuje, mohou se časem objevit problémy se ztuhlostí kloubů po probuzení. Tento pocit může trvat asi 30 minut. V pozdějších stádiích onemocnění se může ztuhlost objevit také tehdy, když člověk sedí v klidu po dlouhou dobu. V takové situaci se mohou objevit i četné otoky v okolí kloubů. Na samém konci průběhu artrózy je pohyblivost kloubní chrupavky výrazně omezena.

bolest zad

Jak ulevit od bolesti a obnovit pohyb kyčle ve 3. stupni artrózy

Artróza má několik stádií, přičemž artróza kyčle 3. stupně je velmi bolestivé stádium, kdy je nejčastějším řešením výměna kloubu. Existuje však několik řešení, které vás zbaví bolesti, přinesou vám úlevu a pomohou s obnovou pohybu.

Důležité je se vyhýbat přetěžování, dopřát si odpočinku a používat pomocné prostředky, např. berle, hole, pásy a prostředky stabilizující nemocné klouby při vzniku symptomů a zánětu. Využívat lze různé fyzikální terapie – vybrané procedury mají analgetické a protizánětlivé účinky. Nejlepší účinky přináší: kryoterapie, ultrazvuk, laseroterapie a magnetické pole. Další možností je kinezioterapie – pro udržení pohyblivosti bolestivých a ztuhlých kloubů se doporučují jemné terapeutické cvičení. Manuální terapie je vhodná mobilizační nebo manipulační technika, která odblokuje nemocný kloub a zlepší nebo obnoví pohyblivost a sníží bolestivost kloubů. Vhodný je také tejping - tejpování uleví kloubu při akutních příznacích a sníží zánět a bolest při fyzických aktivitách. Pokud máte nadváhu nebo obezitu, je vhodné držet dietu. Rovněž je velmi důležité vyhnout se vystavení chladu a vlhkosti. Osteo Klouby Clinic vám přináší revoluční metodu pro úlevu od bolesti kyčle při artróze 3. stupně.

Přináší řešení v podobě neinvazivní metody léčby kloubů krevním sérem, která je vhodná pro sportovce, seniory, ale i další aktivní lidi, kteří se chtějí vyhnout operaci. Autologní biologická metoda léčba Orthokine využívá molekulární vlastnosti krevního séra, které se získává zpracováním jeho žilní krve. Následně se 1x týdně aplikuje přímo do kloubu. Celkově je potřeba 6 aplikací. Poté až 95 % pacientů cítí snížení bolesti a také ztuhlosti kloubů.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Jak připravit pokožku na dovolenou?

Dobrý den. Prosím, jaké vitamíny je vhodné užívat před odjezdem na dovolenou k moři? Mám dost citlivou pokožku, která se hned spálí. Také prosím o doporučení krému na opalování a po opalovaní? Děkuji.

Užívání probiotik před cestou do Egypta

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jaká probiotika by jste mi doporučili na cestu do Egypta a jak dlouho před odjezdem užívat? Děkuji za odpověď.

Praktičtí lékaři mohou nově předepisovat další tisícovku léků

Dříve museli pacienti s chronickým onemocněním žádat o recept svého specialistu. To se nyní mění. U některých diagnóz mohou tyto léky v ČR od 1. července předepisovat i praktičtí lékaři. Jedná se třeba o léky na astma, cukrovku nebo třeba kardiovaskulární nemoci.

Jak ošetřit puchýře?

Dobrý den. Jak ošetřit puchýř v případě vzniku?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce