Inzerce https://www.lekarna.cz/pece-o-zuby/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=pece-o-zuby

Chladné období stále přetrvává, jak na něj připravit imunitu

( Komerční prezentace | přečteno: 558x )

Ani během března a dubna se zcela nezbavíme chladných dnů. Zejména po ránu se stále mohou objevit mrazíky a po celý den může foukat nepříjemně chladný vítr. Jak na tyto zrádné dny připravit imunitu?

diana-company.cz

Na jaře se věnujte svému jídelníčku

Váš organismus se během jarních měsíců doslova těší na to, až se v jídelníčku objeví první jarní zelenina. Ano, čerstvá zelenina je dnes dostupná po celý rok. Jenže zelenina sklizená v našich podnebních podmínkách v době, kdy skutečně sklizená být má, to je zkrátka pořád něco jiného. Zkuste si udělat saláty z naklíčených výhonků, doplňte je ořechy a dalšími surovinami plnými vitaminů a ořechů.

Protože některé složky v čerstvé podobě na trhu stále nebudou, sáhněte po alternativách. Využít můžete třeba sušené borůvky a další lesní ovoce.

Přísun živin je na jaře nejlepším způsobem, jak imunitu posílit, navíc se vyhnete nepříjemné jarní únavě.

Otužujte se

Zima není pro začátek s otužováním vhodným obdobím. Když ale přijdou první teplejší dny, přichází naopak čas, který je pro otužování jako stvořený. Jestliže vás tedy žádná rýmička a chřipečka netrápí, nebojte se dát si večer studenou sprchu a tělo trochu potrápit. Své tělo tak dokonale připravíte na jarní výkyvy teplot a přečkáte je bez potíží.

Vsaďte na citron a zázvor

Zejména ve chvíli, kdy cítíte slabé škrábání v krku, nebo první příznaky chřipky, byste měli rychle rázně zakročit. V takové chvíli je čas na doslova zázračný zázvorový čaj, který navíc můžete doladit šťávou z citronu nebo medem z lučního kvítí.

Zázvor vaši obranyschopnost rychle nastartuje, máte tak šanci potenciální zdravotní indispozici zastavit ještě dříve, než se naplno rozjede.

Nezapomínejte na odpočinek

Dalším důležitým předpokladem silné imunity je pravidelný odpočinek. Mluvíme přitom jak o odpočinku pasivním – tedy relaxaci a spánku, tak o odpočinku aktivním v podobě procházek a sportování (plavání, elektrokolo, cvičení).

Pamatujte na to, že spát byste měli v průměru osm hodin denně. Ano, někomu stačí hodin šest, jiný potřebuje devět. Jestliže máte přehled o tom, kolik vašemu tělu stačí, směle dobu spánku své potřebě přizpůsobte. Pokud nevíte, držet se minimálně doporučených osmi hodin.

Na procházku pak vyrazte ideálně každý den. Náročnějšímu sportu se věnujte minimálně dvakrát do týdne.

Odbourejte stres

Každé tělo dokáže ohromně oslabit nadměrný stres. Jestliže je to i váš případ, měli byste se snažit odbourat jeho příčinu. Někdy může pomoci obyčejný rozhovor s blízkou osobou nebo návštěva psychiatra, jindy je nutné podniknout ráznou životní změnu.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 569 lidí

Mohlo by vás zajímat

Co kromě vitamínů a minerálů pomůže zvýšit imunitu?

Dobrý den. Co kromě vitamínů a minerálů pomůže zvýšit imunitu?

Bradavice kazí nejen estetický dojem, ale jsou nakažlivé a mohou i bolet

Bradavice, nepříjemný zdravotní i kosmetický problém, mohou potkat každého z nás. Jejich příčinou je virová infekce, kterou se můžeme nakazit například ve veřejných prostorách bazénů, koupališť nebo v dětských kolektivech.

Kdy je nutné snižovat horečku?

Dobrý den. Je nutné si při teplotě 37 – 37,5° C brát léky proti horečce?

Zdravotní pojištění v zahraničí

Začali jarní prázdniny a mnoho z nás se vydává lyžovat do zahraničí? S jakým rozsahem zdravotní péče hrazené na základě předložení průkazu pojištěnce zde můžeme počítat?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce