Inzerce https://www.lekarna.cz/specialni-nabidka/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=specialni-nabidka

Chladné období stále přetrvává, jak na něj připravit imunitu

(1. února 2023, Komerční prezentace | přečteno: 138x )

Ani během března a dubna se zcela nezbavíme chladných dnů. Zejména po ránu se stále mohou objevit mrazíky a po celý den může foukat nepříjemně chladný vítr. Jak na tyto zrádné dny připravit imunitu?

diana-company.cz

Na jaře se věnujte svému jídelníčku

Váš organismus se během jarních měsíců doslova těší na to, až se v jídelníčku objeví první jarní zelenina. Ano, čerstvá zelenina je dnes dostupná po celý rok. Jenže zelenina sklizená v našich podnebních podmínkách v době, kdy skutečně sklizená být má, to je zkrátka pořád něco jiného. Zkuste si udělat saláty z naklíčených výhonků, doplňte je ořechy a dalšími surovinami plnými vitaminů a ořechů.

Protože některé složky v čerstvé podobě na trhu stále nebudou, sáhněte po alternativách. Využít můžete třeba sušené borůvky a další lesní ovoce.

Přísun živin je na jaře nejlepším způsobem, jak imunitu posílit, navíc se vyhnete nepříjemné jarní únavě.

Otužujte se

Zima není pro začátek s otužováním vhodným obdobím. Když ale přijdou první teplejší dny, přichází naopak čas, který je pro otužování jako stvořený. Jestliže vás tedy žádná rýmička a chřipečka netrápí, nebojte se dát si večer studenou sprchu a tělo trochu potrápit. Své tělo tak dokonale připravíte na jarní výkyvy teplot a přečkáte je bez potíží.

Vsaďte na citron a zázvor

Zejména ve chvíli, kdy cítíte slabé škrábání v krku, nebo první příznaky chřipky, byste měli rychle rázně zakročit. V takové chvíli je čas na doslova zázračný zázvorový čaj, který navíc můžete doladit šťávou z citronu nebo medem z lučního kvítí.

Zázvor vaši obranyschopnost rychle nastartuje, máte tak šanci potenciální zdravotní indispozici zastavit ještě dříve, než se naplno rozjede.

Nezapomínejte na odpočinek

Dalším důležitým předpokladem silné imunity je pravidelný odpočinek. Mluvíme přitom jak o odpočinku pasivním – tedy relaxaci a spánku, tak o odpočinku aktivním v podobě procházek a sportování (plavání, elektrokolo, cvičení).

Pamatujte na to, že spát byste měli v průměru osm hodin denně. Ano, někomu stačí hodin šest, jiný potřebuje devět. Jestliže máte přehled o tom, kolik vašemu tělu stačí, směle dobu spánku své potřebě přizpůsobte. Pokud nevíte, držet se minimálně doporučených osmi hodin.

Na procházku pak vyrazte ideálně každý den. Náročnějšímu sportu se věnujte minimálně dvakrát do týdne.

Odbourejte stres

Každé tělo dokáže ohromně oslabit nadměrný stres. Jestliže je to i váš případ, měli byste se snažit odbourat jeho příčinu. Někdy může pomoci obyčejný rozhovor s blízkou osobou nebo návštěva psychiatra, jindy je nutné podniknout ráznou životní změnu.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Byli byste ochotni darovat stolici?

69%
31%
Zatím hlasovalo 183 lidí

Mohlo by vás zajímat

Jak zmírnit příznaky menopauzy

Dobrý den. Je mi 47 let a pravděpodobně se u mne projevují příznaky začínající menopauzy. Jedná se o časté bolesti hlavy, návaly horka a problémy se spánkem. Jak tyto potíže zmírnit? Děkuji

Dárcovství v kostce: Jaké části svého těla můžete darovat a co musíte splnit?

Krev, krevní plazma, kostní dřeň, vajíčka, spermie, vlasy... Pro zdravého člověka je toto vše samozřejmou součástí jeho organismu. Existují však lidé, pro které se jedná o nevyčíslitelnou cennost, která jim dokáže zachránit život, zlepšit jeho kvalitu anebo přinese šanci na založení rodiny. A možná i vy jim můžete pomoci...

Máte znaménko? Nechte si je vyšetřit!

Někteří z nás se stále domnívají, že rizikové pigmentové znaménko je až takové, které začne svědit, krvácet nebo se kolem něj utvoří zánět. Toto jsou však pozdní příznaky rozvoje většinou již maligního melanomu. Proto je velmi důležité nechat si každou podezřelou změnu na kůži odborně vyšetřit kožním lékařem a veškeré pigmentové změny sledovat.

Zubní výplně: Druhy a jejich úhrada pojišťovnou

Zubní výplně (lidově plomby) nahrazují části zubu po odstranění kazu. Obnovují vzhled i funkci zubů. Díky velkému množství druhů plomb je možné udělat náhradu, kterou okem nejde rozeznat od vlastního chrupu. Ne všechny plomby vám ale uhradí pojištovna.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce