Je pravda, ze cim vyssi ochranny slunecni faktror je na opalovacich kremech uveden, tim dele bude trvat nez se krasne opali? Predem dekuji za odpoved
Proč v zimě pokožka trpí?
Na kondici pokožky se v chladném počasí podílí hned několik faktorů. Kromě toho, že ji každý den vystavujeme náporu větru a mrazu, neprospívá ji ani časté přecházení z vyhřátých domovů a kanceláří do venkovních mrazů. V přehřátých místnostech zároveň dochází k dehydrataci, což má za následek větší náchylnost k jejímu poškození. Nutné je ale zmínit i problém nevyváženého jídelníčku. Nejen o Vánocích totiž dochází k tomu, že je strava poněkud jednotvárná, lidé mají tendence vařit hutnější jídla z méně čerstvých surovin, a to často ústí v nedostatek vitaminů. Pokožka tak není vyživována zevnitř a kolikrát ji nespasí ani ten nejslibnější hydratační krém. Jak se ale tedy v zimě chránit?
Klíčová je hydratace
V zimě je často třeba sáhnout po mastnějším a výživnějším krému, než na který jste zvyklí během ostatních ročních období. Správný hydratační krém by měl pleť zvláčnit, vyživit a lehce se vstřebávat. Pokud se zároveň líčíte, nezapomínejte v tomto ročním období používat i hydratační make-up, který vás ochrání před mrazy venku.
Čtěte také: Pigmentové skvrny - zima je ideální období na jejich redukci
Nepodceňujte čištění pleti
I přestože se třeba nelíčíte, i v zimě je důležité každodenní čištění pleti, a to jak ráno, tak večer. Přes den se na pokožce totiž usadí spoustu nečistot a v noci pokožka zase produkuje maz. Všeho je ale třeba se zbavit už jen proto, aby mohla pleť volně dýchat a byla připravena na vstřebávání vyživujících kosmetických přípravků. Pokud uvidíte, že je po odlíčení pokožka zarudlá a podrážděná, zkuste v zimním období přejít na čistič pleti s krémovitou konzistencí nebo s obsahem nekomedogenního oleje, který neucpává póry.
Pravidelný peeling
Pokud máte pocit, že vám pravidelný peeling obličeji v zimě uškodí, jelikož zbaví pleť své přirozené ochranné bariéry, opak je pravdou. Vhodně zvolený peeling totiž šetrně odstraní nečistoty a odumřelé kožní buňky, zároveň však podporuje prokrvení pokožky, čímž dochází k její rychlejší obnově. Peeling používejte v pravidelných intervalech, cca jednou týdně.
Čtěte také: Odstranění mateřského znaménka - zamiřte na kožní
Nezapomínejte na opalovací krém
A to nejen, chystáte-li se na hory. Pleť je totiž v zimě sušší, čímž se snižují její vlastní obranné mechanismy a je tak náchylnější k poškození. Chladné a suché počasí zároveň zhoršuje funkci kožní bariéry a nejsvrchnější vrstva pleti, která je zodpovědná za ochranu před ultrafialovým zářením, je oslabená. Kvalitní opalovací krém by tak měl být v zimě samozřejmostí.
Zázrak z Mrtvého moře
Nejen v zimě najde své využití i kosmetika obsahující minerály z Mrtvého moře. Ta je známá pro své blahodárné účinky na lidský organismus a právě i na pokožku. Sůl z Mrtvého moře totiž pomáhá pokožce udržovat přirozenou vlhkost a předchází tak jejímu vysoušení a ostatní obsažené minerály zlepšují pleťový hydratační faktor, posilují kožní buňky a zvyšují odolnost kůže vůči dehydrataci a škodlivým vlivům z prostředí.