Inzerce https://www.lekarna.cz/specialni-nabidka/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=specialni-nabidka

Další kojenecké lahve ohrožují zdraví dětí

( Ministerstvo zdravotnictví České Republiky | přečteno: 9706x )

V posledním půlroce našlo Ministerstvo zdravotnictví mezi kojeneckými lahvemi tolik zdraví nebezpečných, že se nabízí otázka, jestli existuje vůbec nějaká vyhovující.

Ministerstvo zdravotnictví ČR

Láhev se savičkou dovezla firma Re-con-Tra Kft., 1113 Budapest, Badacsonyi u. 24, Maďarsko, země původu uvedena není.  Prodejcem je Irena Šimonicová, Pod Čihadlem 266, 285 06 Sázava.

Jedná se o kojeneckou láhev o objemu 240 ml z průsvitného plastu (polykarbonátu) se silikonovou savičkou a plastovým víčkem. Láhev je zdobena barevnými dětskými motivy (např. medvídek Pú, tygři a motýli) a nápisem DISNEY baby. Do láhve je vložen leták s návodem na použití. Výrobek je balen do kartónové skládačky s obrázkem medvídka Pú a s nápisy DISNEY baby a WHOOPS! Na zadní straně skládačky je podrobný návod k použití, označení materiálu (průhledný polykarbonát), referenční číslo, EAN kód a nápisy DISNEY baby a WHOOPS! Dále je uveden dovozce včetně adresy, telefonu, faxu a e-mailového spojení. Jako země původu je označeno Thajsko. Na přilepené etiketě je uveden český distributor a země původu Maďarsko/Čína.

Při výrobě této polykarbonátové láhve byl bisfenol A (BPA), který může způsobit biochemické změny v mozku, ovlivnit imunitu a zvýšit náchylnost k nádorům prsu. Právě proto dostala tato láhev označení nebezpečný výrobek. Pokud jste tuto láhev koupili, můžete ji vrátit do obchodu a dostanete zpátky peníze.

Kojenecká láhev panáček se strečovým sosákem

Nebezpečná láhev panáčekLáhev má objem 120 ml, vyrobila ji firma Farling Industial Co., Ltd./Farlin Infant Products Corp., Thaiwan. Dovozcem je Farlin s.r.o. Z liberce-Rochlic. Jdo kojeneckou láhev z průsvitného plastu s polypropylenovým ochranným krytem tvaru hlavy panáčka s nápisem Farlin. Přední část je zdobena motivem fotbalového dresu a míče, na zadní straně láhve je vodoznak.

I při jejívýrobě byl použit bisfenol A. I ona tedy dostala označení nebezpečný výrobek.

Naprosto stejné nedostatky má i další láhev od firmy Farlin, tentokrát je to výrobek s barevným obrázkem o objemu  120 ml. 

Další nebezpečná láhev Farlin

Nebezpečné jsou i lahve od známých firem

I láhev Suavinex obsahuje zakázaný bisfenol A.Problémy s tím, že obsahují zakázaný bisfenol A mají i lahve známých výrobců. Do kategorie nebezpečných výrobků, které máte právo vrátit do obchodu, je i kojenecká láhev Suavinex Basic Bottle, 150 ml. Byla vyrobena v Laboratorios Suavinex ve Španělsku a distrubutorem v ČR je Baby Group s.r.o., Masarykova 968, 769 01  Holešov.

Problémy se ale týkají i lahvičky od renomované firmy Chicco. Easy Feed Kojenecká láhev normální dírka  (zn. chicco,0m+, Bibe Fácil, 250 ml). Vyrobila ji firma Artsana S.p.A., Via Saldarini Catelli 1, 22070 Grandate (Como) z Itálie. Distributorem je firma PICCOLLO spol. s r.o., Na podkovce 10, Praha 4.

I láhev od známé firmy může být nebezpečná.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/specialni-nabidka/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=specialni-nabidka

Anketní otázka

Potýká se někdo z vaší rodiny s Alzheimerovou chorobou?

%
100%
Zatím hlasovalo 2 lidí

Mohlo by vás zajímat

Velmi nebezpečné kousátko

Dětské vibrační kousátko ve tvaru včelky by mělo dětem ulevit, když se jim prořezávají zoubky. Ve chvíli, kdy se "zakousnou" do jeho tykadel, mělo by se jim dostat úlevné masáže. Bohužel se ukázalo, že intenzita vibrací je taková, že by mohla dítěti vážně poškodit zdraví.

Afrodisiakum Magic Power Coffee nečekaně snižuje tlak

Původně to mělo být zaručeně účinné přírodní afrodisiakum, ale odborníci prokázali, že to může být zabiják. Ve spojení s některými léky může totiž nečekaně a velmi zásadně snížit krevní tlak.

Z takových misek děti nekrmte!

Krmit děti z podobných misek je nebezpečné - uvolňuje se z nich velmi nebezpečný formaldehyd! Maminky by je měly rozhodně odstranit z dosahu dětí, protože vzhledem k barvám a tvarům je svádějí i k okusování!

Hlavní hygienik: tyhle laky nepoužívejte

Dva laky na nehty musí zmizet z prodeje. Obsahují totiž v kosmetických výrobcích zakázaný dibutylftalát a benzylbutylftalát, které ohrožují hlavně reprodukční schopnost lidí.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce