Inzerce

Další kojenecké lahve ohrožují zdraví dětí

29. prosince 2011, Ministerstvo zdravotnictví České Republiky   |   přečteno: 8819x

V posledním půlroce našlo Ministerstvo zdravotnictví mezi kojeneckými lahvemi tolik zdraví nebezpečných, že se nabízí otázka, jestli existuje vůbec nějaká vyhovující.

foto: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Láhev se savičkou dovezla firma Re-con-Tra Kft., 1113 Budapest, Badacsonyi u. 24, Maďarsko, země původu uvedena není.  Prodejcem je Irena Šimonicová, Pod Čihadlem 266, 285 06 Sázava.

Jedná se o kojeneckou láhev o objemu 240 ml z průsvitného plastu (polykarbonátu) se silikonovou savičkou a plastovým víčkem. Láhev je zdobena barevnými dětskými motivy (např. medvídek Pú, tygři a motýli) a nápisem DISNEY baby. Do láhve je vložen leták s návodem na použití. Výrobek je balen do kartónové skládačky s obrázkem medvídka Pú a s nápisy DISNEY baby a WHOOPS! Na zadní straně skládačky je podrobný návod k použití, označení materiálu (průhledný polykarbonát), referenční číslo, EAN kód a nápisy DISNEY baby a WHOOPS! Dále je uveden dovozce včetně adresy, telefonu, faxu a e-mailového spojení. Jako země původu je označeno Thajsko. Na přilepené etiketě je uveden český distributor a země původu Maďarsko/Čína.

Při výrobě této polykarbonátové láhve byl bisfenol A (BPA), který může způsobit biochemické změny v mozku, ovlivnit imunitu a zvýšit náchylnost k nádorům prsu. Právě proto dostala tato láhev označení nebezpečný výrobek. Pokud jste tuto láhev koupili, můžete ji vrátit do obchodu a dostanete zpátky peníze.

Kojenecká láhev panáček se strečovým sosákem

Nebezpečná láhev panáčekLáhev má objem 120 ml, vyrobila ji firma Farling Industial Co., Ltd./Farlin Infant Products Corp., Thaiwan. Dovozcem je Farlin s.r.o. Z liberce-Rochlic. Jdo kojeneckou láhev z průsvitného plastu s polypropylenovým ochranným krytem tvaru hlavy panáčka s nápisem Farlin. Přední část je zdobena motivem fotbalového dresu a míče, na zadní straně láhve je vodoznak.

I při jejívýrobě byl použit bisfenol A. I ona tedy dostala označení nebezpečný výrobek.

Naprosto stejné nedostatky má i další láhev od firmy Farlin, tentokrát je to výrobek s barevným obrázkem o objemu  120 ml. 

Další nebezpečná láhev Farlin

Nebezpečné jsou i lahve od známých firem

I láhev Suavinex obsahuje zakázaný bisfenol A.Problémy s tím, že obsahují zakázaný bisfenol A mají i lahve známých výrobců. Do kategorie nebezpečných výrobků, které máte právo vrátit do obchodu, je i kojenecká láhev Suavinex Basic Bottle, 150 ml. Byla vyrobena v Laboratorios Suavinex ve Španělsku a distrubutorem v ČR je Baby Group s.r.o., Masarykova 968, 769 01  Holešov.

Problémy se ale týkají i lahvičky od renomované firmy Chicco. Easy Feed Kojenecká láhev normální dírka  (zn. chicco,0m+, Bibe Fácil, 250 ml). Vyrobila ji firma Artsana S.p.A., Via Saldarini Catelli 1, 22070 Grandate (Como) z Itálie. Distributorem je firma PICCOLLO spol. s r.o., Na podkovce 10, Praha 4.

I láhev od známé firmy může být nebezpečná.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Inzerce
loading...
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
Nové články emailem
Anketa
Co považujete za nejvhodnější způsob podpory posílení imunity dítěte?
Zatím hlasovalo 255 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • ABC (ElektroMyoGrafie neboli EMG) 16. září 2019, 18:40:31

    Byla jsem na emg opakovaně (elektrody i jehly), jednalo se o emg ruky (1 x) a krku (celkem asi 10… Diskutovat

  • Jana (Úzkost, deprese) 16. září 2019, 20:02:12

    Dito, je prosím Persen na lékařský předpis, nebo koupím jen tak v lékárně? A za jak dlouho… Diskutovat

  • Katarínka (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 17. září 2019, 14:05:24

    Tak to je super, presne nemozme to zakriknut :-) Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.