Chci vědět, zda neberu moc léků a nekříží se mi jejich účinné látky. Můžu si je nechat zkontrolovat tzv. na pojišťovnu?
Užijte si slunce bez sluneční alergie
Nepříjemná kožní reakce po slunění, která vám znepříjemní dovolenou...
( Barbora Neubergerová | přečteno: 5969x )
Pokud žena trpí diabetem 1. typu a rozhodne se otěhotnět, měla by co nejdřív své přání konzultovat se svým lékařem. Jen tak je možné zmírnit rizika, která může diabetes pro těhotenství znamenat.
Ideální je, pokud žena své těhotenství plánuje s dostatečným předstihem. A to tak, aby se mohla o svém zdravotním stavu poradit jak s lékařem, který sleduje její cukrovku (diabetologem), tak se svým gynekologem. Cílem obou konzultací by mělo být naplánování otěhotnění na dobu, kdy se hladina cukru v krvi bude co nejvíce blížit normálnímu stavu a žena bude v co nejlepší kondici, a to jak psychické, tak fyzické.
K tomu může pomoci i nastolení správné životosprávy. Tedy omezení, nebo ještě raději úplné odbourání kouření, zvýšený pohyb na zdravém vzduchu, znormalizování tělesné váhy, případně úprava jídelníčku a změna terapie.
Součástí plánování mateřství u diabetičky by mělo být i obeznámení s možnými riziky, které diabetes pro těhotenství znamená.
Nastávající maminky trpící diabetem by také měly počítat s tím, že jejich těhotenství bude s největší pravděpodobností označené jako rizikové, s čímž může souviset i dřívější odchod ze zaměstnání a častější návštěvy u lékaře.
Více o těhotenství diabetiček čtěte v tomto textu.
Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.
Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi
Anketní otázka
Plánujete očkování proti žloutence?