Inzerce

Digitální technologie zkracují cestu pacienta k léčbě

6. června 2014, Komerční prezentace   |   přečteno: 6071x

Mobilní aplikace zaměřené na zdraví a zlepšování komfortu pacientů s určitými zdravotními obtížemi mohou významně zlepšit péči o pacienty, a to především díky možnosti řešit své obtíže interaktivně.

foto: shutterstock.com

Aplikace Lupénka nemusí být navždy…, která je od dubna k dispozici pro iPhone i Android, pomůže pacientovi identifikovat zdravotní problém a nasměruje ho do specializovaného centra léčby. Speciální kalkulačka mu zároveň umožňuje identifikovat stupeň postižení. „Chceme, aby pacienti měli odbornou pomoc doslova po ruce, ať jsou kdekoli a kdykoli – aplikací pro chytrý telefon, který dnes používá už každý třetí člověk, jim ji přibližujeme až na dotek. Takhle blízko dosud řešení zdravotních obtíží nikdy nebylo,“ říká David Plodek, ředitel divize inPharma společnosti Pears Health Cyber, která je lídrem trhu ve vývoji mobilních zdravotních aplikací. 

Projekt Lupénka nemusí být navždy… vznikl na pomoc nemocným lupénkou. Jeho cílem je poskytovat informace o možnostech léčby a pomáhat zvládat traumata s nemocí spojená. Tento počin Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením zaštítila kancelář WHO v České republice a spolupracovala na něm Česká dermatovenerologická společnost ČLS JEP, pacientské organizace SPAE a CARD a Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP).

Společnost Pears Health Cyber vytvořila mobilní aplikaci, která je zdarma ke stažení. Aplikace umožňuje uživatelům získat větší přehled o zdravotním problému, odborné péči a také o sociální pomoci. Najdou v něm tipy a doporučení jak překonávat úskalí nemoci, kterou v ČR trpí více než 200 tisíc lidí. Kromě informační části pacienti jistě ocení i užitečné kontakty, například na informační linku zdarma pro všechny, kdo se chtějí dozvědět více o dostupnosti hrazené péče (Platforma zdravotních pojištěnců).  Aplikace je jednoduše ovladatelná a pacient může vyhodnotit svůj zdravotní stav pomocí jednoduché auto diagnostické pomůcky.

O lupénce (psoriáze)

 • Psoriáza je závažné chronické autoimunitní onemocnění postihující každého padesátého člověka ve všech částech světa.
 • Nepostihuje „pouze“ kůži, ale zasahuje i vnitřní orgány organismu.
 • Není nakažlivá – nepřenáší se dotykem od jiné osoby.
 • Může být bolestivá, nevzhledná a velmi stresující.
 • Psoriáza není zatím vyléčitelná, ale léčitelná -  pro každého pacienta dnes existuje možnost léčby, záleží na její dostupnosti.

V České republice lupénka postihuje 2- 4 % osob. „To je téměř třísettisícová armáda našich obyvatel. Patnáct procent z nich trpí těžkou formou s rozsáhlým postižením, které často není z různých důvodů dostatečně léčeno", řekl předseda České dermatovenerologické společnosti ČLS JEP a přednosta Dermatovenerologické kliniky FN Královské Vinohrady,  prof. MUDr. Petr Arenberger, DrSc., MBA.

 (Zdroj: www.nfozp.cz)

O společnosti Pears Health Cyber

Česká společnost Pears Health Cyber už 15 let podniká v oblasti farmacie a zdravotnictví. Zaměřuje se na komunikaci a distribuci ve zdravotnictví, své aktivity rozvíjí v duchu vize Chceme, aby každý, kdo pečuje o zdraví své i těch druhých, měl pro svá rozhodnutí dostatek znalostí a možností volby. Kromě digitálního marketingu provozuje také první a největší internetovou lékárnu a síť kamenných lékáren Harmonia.

Více informací na www.pearshealthcyber.cz.

Přečtěte si také

Co vás zajímá: mám lupénku, nebo jenom lupy?

Prof. Petr Arenberger: Lupénka zkrátí nemocným život až o deset let

Lupénka působí šrámy na kůži, ale i na duši

 

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Nové články emailem
Anketa
Přecházíte chřipku?
Zatím hlasovalo 199 lidí.
Inzerce
Inzerce
Kde hledat pomoc?
Centra lupenky
Inzerce
Aktuální diskuse
 • Daniel (antikoncepce Vreya) 15. února 2019, 12:24:06

  Kde se dá koupit takový kondom? také s tím mám docela problémy.... Diskutovat

 • Klaudie (neurol) 15. února 2019, 08:53:11

  Myslím, že klid a kvalitní spánek je více než tyhle léky. Bylinky a kvalitní bylinné… Diskutovat

 • Jana (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 15. února 2019, 12:38:23

  Eli si dobrá že jsi to zvládla kolik bereš citalexu. Já taky skoro nespím pořád se mě… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.