Inzerce https://www.lekarna.cz/chovatelske-potreby/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=chovatelske-potreby

Dovolená s homeopatiky

( Redakce | přečteno: 8117x )

K letní dovolené bohužel patří i různé zdravotní komplikace, nejčastěji spojené s delším pobytem na sluníčku. Úpal, úžeh, sluneční kopřivku, opary, ale i kousnutí hmyzu nebo požahání medúzou vám pomohou zvládnout vhodně zvolená homeopatika.

shutterstock.com
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ

„Sluneční kopřivka vás může zaskočit nejen u moře. Dokáže znepříjemnit i první chvíle na sluníčku v našich zeměpisných podmínkách,“ vysvětluje praktická lékařka Eliška Bartlová a radí připravit se na podobná překvapení předem. Při přecitlivělosti na UV záření můžete preventivně použít Hypericum perforatum 15CH.  Užívá se cca 3 týdny před nástupem dovolené - jednou týdně 1O granulí.

V případě, že vás alergie trápí jen u moře, zkuste prevenci v podobě léku Natrum muriaticum 15CH. Ten se dávkuje 14 dní před očekávaným odjezdem 10 granulí 1x týdně. První dny u moře pak berte 1x denně 5 granulí.

Pokud se kopřivka i přes zmíněnou péči vyrazí, můžete zmírnit její příznaky dalším homeopatickým lékem Apis mellifica 15CH – při akutním výsevu se užívá 3x denně 5 granulí až do zlepšení stavu.

Při výsevu oparu na rtu nebo na kůži mějte při ruce Rhus toxicodendron 9CH. Je to lék, který celý proces vývoje oparu urychlí. Užívá se 3xdenně 5granulí spolu s homeopatickým protivirovým lékem Oscillococcinum - jednou denně dóza /jedna dávka/ po 3dny. 

Sluneční úžeh a tepelný úpal

Těžko rozhodnout, které onemocnění je nepříjemnější. Podle MUDr. Bartlové i tady můžete směle sáhnout po homeopatické pomoci, kterou si „naordinujete“ dle příznaků.

Aconitum napelus 15CH  užijete tam, kde horko paralyzuje krevní oběh. Narůstá teplota, kůže je suchá, horká, dostaví se žízeň a neklid s úzkostí.

Belladonna 15CH  můžete použít, pokud vás při pobytu na slunci „udeří“ bolest hlavy, kůže je tmavě červená a začínáte se potit a být přecitlivělí na hluk a pohyb.

Dalším vhodným lékem je znovu Apis mellifica 15CH. Využijete ho při stavech, kdy selhává termoregulace, na úpal s následným přehřátím organismu.

Všechny tyto léky užívejte dle akutnosti stavu - od 5granulí po hodině až po dávkování 2xdenně 5granulí.

Výše zmíněné léky se hodí i při spálení slunečními paprsky:

Apis mellifica 15CH na svědivý, pálivý,narůžovělý otok, Belladonna CH15 na červenou horkou kůži, nebo Cantharis 9CH na bolestivé puchýře vyplněné tekutinou.

Včelím jedem proti kousnutí hmyzu

Pokousání hmyzem se o dovolené nelze úplně vyhnout. Pro jistotu i do našich končin proto s sebou bereme osvědčený prostředek z jedu včely medonosné Apis mellifica v potenci 15 CH, ideální po píchnutí včelou, vosou i požahání medúzou. Zabraňuje i dalšímu rozvoji alergické reakce. Belladonna 9 CH utiší bolestivost, tepání a horkost i zarudnutí v místě bodnutí. Ledum palustre 9 CH  podáváme po bodnutí hmyzem (muchnička, komár… ), je-li je kolem vpichu tuhé znecitlivění. Lék lze použít i jako prevenci poštípání komáry.Dávkování zmíněných léků je 5 granulí 3-4x denně dle závažnosti stavu a bolesti, stejné pro dospělé i  děti.

Originální balení homeopatických léků se mohou skladovat v běžných klimatických podmínkách.

Přečtěte si také

Jak zvládat na cestách  žaludeční a střevní problémy? Dozvíte se v článku Homeopatie vám pomůže od potíží s trávením. Těžko snášíte cestování autem, autobusem nebo letadlem? Přečtěte si článek Cestovní nevolnost zvládnou i homeopatika. A víte, že ne všechny léky můžete uložit do batohu?  Více v článku Pozor, léky je v horku nutné správně uchovávat

Rada na závěr 

Při větších obtížích se poraďte s našimi předními odborníky v online poradně.

Máte osobní zkušenosti s léčením úpalu? Pomohla vám homeopatika? Napište nám do diskuse nebo na redakce@ordinace.cz.

komerční sdělení500x150_sedatif_2020_12_ordinace.cz.jpg

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Partner rubriky Homeopatie
Partner rubriky Homeopatie

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/chovatelske-potreby/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=chovatelske-potreby

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 536 lidí

Mohlo by vás zajímat

Zmůže homeopatie paradentózu?

Fungují homeopatika i na léčbu a prevenci paradentózy? To vám zodpoví odborník?

Nejčastější mýty o homeopatii

Homeopatií se dá léčit rakovina, při užívání homeopatik musíte zapomenout za žvýkačky a čištění zubů. To jsou některé z mýtů o homeopatii, které bychom rádi probrali.

Najděte si svého homeopata

Pokud potřebujete najít ve svém okolí cetrifikovaného homeopata, bude se vám hodit přehled těch, které garantuje Homeopatická lékařská asociace, čili Sdružení lékařů, praktikujících homeopatii.

Homeopatie: šetrná a účinná léčba bez vedlejších účinků

„Není to zázrak s okamžitým efektem, ale je bezpečná, bez vedlejších účinků a na některé nemoci zabírá zaručeně a velmi rychle,“ říká o homeopatii MUDr. Renáta Sikytová z Homeopatické ordinace v Dobřichovicích.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce