Inzerce

Homeopatie pomůže dětem zvládnout nachlazení i neštovice

( Renata Vyšínová | přečteno: 19848x )

Rýma, nachlazení, chřipka a teplota. To je kolečko, ze kterého některé děti nevystoupí valnou část podzimu a zimy. Zvlášť ve chvíli, kdy chodí do školky nebo školy. Co by maminky daly za možnost tenhle začarovaný kruh rozseknout…Ta možnost ale existuje – nabízí ji homeopatie.

shutterstock.com

Vyplatí se s často nemocným dítětem vyrazit do ordinace homeopata? Právě na tuto otázku by vám mohl dát odpovědi rozhovor s MUDr. Tomášem Karhanem z Homeopatické kliniky Arnika v Praze 3, který léčí klasicky i homeopaticky a je autorem knihy „Homeopatie a děti“.

Jak reagují rodiče, když jim nabídnete homeopatii?

„Svým pacientům nabízím homeopatii asi dvacet let a vnímají to jako bonus. Hlavně v případě dětí jde o léčbu „jemnou“, ale účinnou. Za těch dvacet let už si mohu troufnout prohlásit, že děti léčené homeopatií stonají méně často. Samozřejmě není to tak, že bych nikdy nepředepsal antibiotika. Jsou samozřejmě choroby, které je vyžadují. Ovšem s pomocí baterie homeopatických léků můžeme nutnost podávat antibiotika snížit a pak pomoci dítěti s rychlejší rekonvalescencí.“

Co rodiče přesvědčí o účinnosti homeopatie?

„Pokud o homeopatii mluvíme, pak výhradně proto, že je zajímá. Pokud ji nevnímají dobře, pak si to poznačím do karty a už jim ji nenabízím. Ale pokud se ptáte na nemoc, která je homeopatií krásně zvládnutelná, pak jsou to například plané neštovice. Díky léku Rhus toxicodendron puchýřky rychle zaschnou a nemoc končí pátý den. To je velký rozdíl pokud si uvědomíte, jak dlouho neštovice trvají, pokud je necháte volně probíhat. Takový úspěch je jistě dobrým začátkem, na kterém se dá stavět důvěra k homeopatii.“

Homeopatické léky si musí pacienti platit. Myslíte si, že je to od jejich užívání odrazuje?

„Možná to tak bývalo před těmi dvaceti lety. To byl recept za korunu a všechno zadarmo. Teď jsou pacienti zvyklí, že si musí platit. Vezměte si různé léky na kašel a jejich cenu. V tom světle se zhruba pětaosmdesát korun za homeopatický lék nezdá jako dramatická investice.“

Můžete doporučit ideální složení homeopatické lékárničky, kterou bychom měli mít doma v době chřipek, nachlazení …

„V homeopatii to takhle jednoznačně určit nejde. Vysvětlím vám to na příkladu léčby rýmy. Klasická medicína vám nabídne spoustu přípravků – ale neptá se, jaká právě ta vaše rýma je. Homeopatie rozlišuje velmi pečlivě – podle vzhledu. Například na rýmu vodnatou, tekoucí, která odírá pod nosem účinkuje Arsenicum album. Na rýmu žlutou, která teče jako vosk ze zapálené svíčky, neodírající, dáváme lék Pulsatilla. Když je to rýma zelená a odírající pod nosem, tak na ní funguje lék Mercurius solubilis. Rýma tuhá, gumová, která skoro nevytéká a jde jen obtížně vysmrkat, vyžaduje lék Kalium bichromicum.“

Tak – teď se to rodiče dočetli a vyrazí do lékárny. Mohou si podle takové rady lék koupit?

„Ano, ale musí k tomu říci ještě číslo – pět nebo devět CH. Jde o ředění. V obou případech se obvykle podává dvakrát denně pět kuliček cucat. Když jsou to děti tak malé, že neumí spolehlivě cucat, pak jim to rozpustíme v kojenecké vodě. Na pět kuliček asi deci vody a podává se to na lžičku – také dvakrát denně lžičku. Každý den je zapotřebí udělat nový nálev. To jim poradí i lékárník. Stejně bych se ale přikláněl k tomu, aby absolvovali návštěvu u homeopata a vybírali vhodné léky s jeho pomocí. Jen od něj se můžete dozvědět další indikace, na které můžete použít homeopatii. Příkladem mohou být bolestivé afty v pusince, ale také lék, který pomáhá při zvýšené kazivosti zubů – o tom se málo ví. Lék na tento problém se jmenuje Kreosotum.“

Prevencí klasických podzimních a zimních chorob je posílení imunity. Nabídnete i tady rodičům pomoc?

„Samozřejmě, často nemocným dětem umíme zvýšit imunitu za pomoci klasické homeopatické metody. „Ušije“ dítěti léčbu vyloženě na míru, ovšem k tomu vyžaduje pečlivý rozbor – anamnézu dítěte.  K tomu je potřeba udělat pečlivý rozbor za přítomnosti dítěte, maminky i tatínka. Musím zjistit, s čím dítě stoná, na co náchylné, jak vypadá průběh nemoci. Studuji chování dítěte – jak reaguje, kdy je rozmrzelé, jestli je tvrdohlavé nebo povolné... Vlastně hodnotím to, co jinak dělají jen psychologové. Z takového pozorování se mi postupně skládá obraz dítěte, jeho charakteristika. A k té pak přidám ten správný lék, který posílí jeho imunitu. Vytvořím konkrétní léčbu pro konkrétní dítě. To jsou léky jednodruhové. Běžně k dispozici v lékárně jsou i vícedruhové léky. Mezi nejznámější asi patří lék proti chřipce Oscillococcinum. Začíná se dovážet lék na dráždivý suchý kašel Drosetux."

Napište nám své zkušenosti při léčbě dětí za pomoci homeopatie. Čekáme na ně v diskusi nebo na mail redakce@ordinace.cz.

komerční sdělení500x150(1).gif

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Diskuse k článku
Šárka

Já nevím jestli mám homeopatikům věřit. Mým dětem to teda nepomáhalo, byly nemocné pořád stejně. Pořád se jim vracel kašel. Babička mi poradila, že na to kdysi používali Psí sádlo. Začala jsem po tom pátrat a zjistila jsem, že se dnes prodává psí sádlo v lékárně, které už není ze psů, ale z bylin, i když má pořád na krabičce psa. Namazala jsem ho dětem na hrudník, když zase začaly kašlat a nestačila jsem se divit, protože kašel byl za dva dny úplně pryč, i když nám to běžně trvá tak 14 dní!

Věrka

Taky nám to moc nepomáhalo, asi záleží jak komu- tak, jak to je se vším.. My jsme naposledy vyzkoušeli StopBacil, který nám přivezla ségra na vyzkoušení a mile nás překvapil. Dětem hned bylo lépe a ještě jim i chutnal :)

jitka

nám homeopatika pomohli na rychlejší průběh neštovic.U dcerky lépe, u syna to trvalo trochu déle.Ale jak v článku říkala paní doktorka, homeopatika jsou individuální a na každého se musí trochu jinak.proto to zřejmě tak dobře zabralo na dcerku a nezabralo na syna. :-)


Celkový počet příspěvků v diskusi: 5. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Inzerce https://www.provasesrdce.cz/?utm_source=ordinace_cz&utm_medium=square&utm_campaign=fibrilace
Partner rubriky Homeopatie
Partner rubriky Homeopatie

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.oscillococcinum.cz?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=pr_clanek_10_2020&utm_campaign=oscillo_2020_rspoluprace

Anketní otázka

Necháte se letos raději očkovat proti chřipce a/nebo pneumokokové infekci?

Zatím hlasovalo 250 lidí

Mohlo by vás zajímat

Soutěž o blok Sédatif PC s mandalami a pastelky v praktickém boxu má své výherce

V minulých dnech jste měli možnost zasoutěžit si o blok Sédatif PC s mandalami a barevné pastelky v praktickém boxíku. A kdo tedy vyhrál?

Jak zvládnout kojení?

Kojení dětí je už od pradávna jedním z obecných rysů všech kultur, protože na něm záviselo samotné přežití narozeného dítěte. Mateřské mléko je nejpřirozenější a nejhodnotnější výživa pro novorozence a kojence a v plném rozsahu je nelze ničím nahradit. Některé maminky kojit nechtějí, jiné by s tím nejraději nepřestávaly.

Domácí lékárnička: Homeopatická

Co mít po ruce, když na vás „něco leze“, přejedli jste se nebo máte křeče? A když navíc chcete něco, co rozhodně nebude mít vedlejší účinky a k vašemu tělu bude šetrné. Sáhněte po homeopatikách. Vybrali jsme pro vás pár tipů, co z homeopatik mít vždy po ruce.

Když má dítě strach

Přibližně mezi třetím a čtvrtým rokem života jsem začala u svého syna pozorovat, že se začíná bát věcí, které ho dosud v životě jen míjely.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.