Inzerce https://www.lekarna.cz/vyprodej-opalovani/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vyprodej-opalovani

Homeopatie vám pomůže od potíží s trávením

( Renata Vyšínová | přečteno: 26623x )

Nevolnost, problémy s trávením – i tak může skončit slavnostní hodování. Nejlepší by bylo rozhodně se udržet na uzdě a vyvarovat přílišných dávek jídla, ale pokud se vám to už stane, pak můžete mít po ruce i homeopatické léky, které vám uleví.

shutterstock.com
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ

Příčinou problémů s trávením může být ale víc, než jen velké množství jídla, nebo jeho špatná skladba. Někdy se na tom podepíše i stres, zdravé trávení také úzce souvisí se stavem našich střev, tedy i imunitou.

Čtěte také: Nejčastější mýty o homeopatii

Prevence potíží se zažíváním

Pokud je na vině již zmíněný stres, pak byste se mu měli vyhnout. To se hezky řekne, ale hůř udělá. Měli byste se snažit být co nejvíc v klidu -  když už ne jindy, tak jistě v době jídla. Žádné rychlé hltání, ale pohoda. Prevenci lze v podstatě shrnout do pěti rad:

  • Jezte pravidelně, menší porce a častěji.
  • Jezte pomalu.
  • Dejte žaludku a trávení možnost se s jídlem v klidu vyrovnat – jestli je to možné, pak po jídle alespoň krátce relaxujte.
  • Nekuřte a nepijte kávu během jídla – samozřejmě raději se kouření vzdejte zcela. Při potížích s trávením vynechejte alkohol, i když jste možná slyšeli, že právě ten trávení podporuje.
  • Podpořte trávení bylinkami – směsí na žaludek, kterou koupíte v lékárně.

Problémy s trávením pomůže zvládnout i homeopatie

Homeopatická léčba samozřejmě pomůže i v případě špatného trávení. Můžete využít různé přípravky, které vyberte podle příznaků, které pociťujete. Pro příklad uvádíme:

Chelidonium 9 CH – mějte ho po ruce pro případ, že máte špatné trávení po konzumaci tučnějších jídel. Ocení ho i ti, kteří mají potíže se žlučníkem, bolest a pocit tlaku pod žebry na pravé straně. Nasadit by ho měli ti, kteří mají potíže po česneku, kávě, ale i při rozčílení. Chelidonium patří mezi léky, které čistí žlučové cesty, takže působí i preventivně.

Gastrocynesine – pomůže zvládnout bolesti, pálení a pocit tíhy v oblasti žaludku, pálení žáhy, spavost po jídle, regurgitace, gastroezofageální reflux. Tablety necháte rozpustit v ústech 15 minut před jídlem. Pokud to nepomůže, pak ještě před spaním.

Nux vomica 9 CH – Bezvýsledné nucení na zvracení. Průjem se střídá se zácpou. Stálé nucení na stolici. Zlepšení po zdřímnutí si. Zlepšení horkými nápoji a teplem. Příčinou potíží může být noční hýření, pozdní nebo příliš těžké jídlo, konzum psychotropních látek, alkoholu nebo kávy. Psychickou příčinou potíží bývá stres.

Antimonium Crudum 9 CH - Nevolnost a pocit plnosti, neustálé dávení a zvracení, které nepřináší úlevu. V ústech se při říhání objevuje chuť požitého jídla. Průjem se střídá se zácpou. Ve vodnatém průjmu zbytky nestráveného jídla. Jazyk se silným bílým povlakem. Podrážděnost, špatná až zlostná nálada. Zhoršení v páchnoucích prostorách, horkem a kyselou stravou. Zlepšení klidem a na vzduchu. Obvyklá příčina potíží: Žaludek zkažený nekvalitním vínem nebo kyselým ovocem, případně přejezením.

Ipecacuanha 9CH - Přetrvávající nevolnosti od nichž zvracení neuleví. Již jen vůně jídla vyvolává nucení na zvracení. Jazyk je čistý. Koliky a křeče v břiše. Podrážděná nálada. Ulehnutí zhoršuje potíže, stejně tak pohyb. Zhoršení též teplým, vlhký počasím. Příčinou potíží bývá konzum těžce stravitelného jídla, někdy i vepřového masa, případně i těhotenství.

Argentum nitricum 9CH - Pacient je znám jako uspěchaný. Trpí některou z fobií nebo trémou, zejména před zkouškou nebo veřejným vystoupením. Břicho nafouklé „až k prasknutí“. Explozivní říhání. Vodnatý průjem. Zánět žaludečních sliznic, pálení žáhy. Záliba ve sladkostech, které však potíže zhoršují. Po sladkostech průjem. Příčinou potíží může být strach, jeho potlačování a konzum sladkostí. Zlepšení odříhnutím, vypouštěním větrů a hlavně tlakem na břicho. Potíže zmírňuje i ležení na břiše s pěstmi nebo polštářkem pod břichem.

I na zažívací potíže dětí můžete použít homeopatii

Zažívací obtíže dětí, zejména z přejedení různými druhy pochutin (jak typické zejména pro období Vánoc), můžeme vedle kratšího, obvykle půldenního půstu ovlivnit pozitivně i některými homeopatickými léky. Proto jsme se obrátili na MUDr .Tomáše Karhana, pediatra a homeopata z Homeopatické kliniky Arnica, který je autorem knihy „Homeopatie a děti“.

„ Na přetížený žaludek působí dobře lék Antimonium crudum 9 CH. Přetrvává –li nevolnost, je –li zvracení, které ale neulevuje,  podáváme lék Ipeca 9 CH. Je –li na zvracení, ale zvracení se většinou nedostaví, bolí žaludek, případně i hlava, může pomoci Nux vomica 9 CH. Výše uvedené léky podáváme po 30 minutách. Vždy vycucat 5 kuliček, podávat do zlepšení. Intervaly je možno postupně prodloužit.  Malým dětem rozpustíme 5 kuliček v 1 dcl kojenecké vody a podáváme čajovou  lžičku tak, aby omyla sliznice dutiny ústní. Léky je možno kombinovat. U dětí, které mají výrazné nadýmání a hojné větry, poslouží lék Argentum nitricum 9 CH.

 Při opakovaném zvracení je třeba hlídat, aby nevznikla dehydratace. Ta se projevuje i osycháním jazyka a rtů. Proto je potřebné zavodňovat po malých dávkách hořkým černým čajem, do zlatova louhovaným. Jsou –li obtíže trvalejší a výrazné, neváháme navštívit lékaře. Při podezření na akutní břišní příhodu (slepé střevo a podobně) odbornou konzultaci neodkládáme.“

Napište nám své zkušenosti při léčbě nevolnosti za pomoci homeopatie. Čekáme na ně v diskusi nebo na mail. [email protected].

komerční sdělení500x150_sedatif_2020_12_ordinace.cz.jpg

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Diskuse k článku
Alena

Po jídle ( malé porce bez přílohy nebo přílohy bez masa), mívám pocit jako bych snědla celé prase nebo koně. Nemohu si odříhnout, tučná jídla nejím ( vařené kuřecí nebo krůtí maso, duš. zelenina, cizrna, vařené brambory , rýže ... porce jako děti v Mateřs. školce) a stále přibírám na váze a nebo mi váha stagnuje. Již 3 roky mám 107 kg a břicho jako bych byla těhotná, nejlépe mi je když nejím. Jím cca po 3 hodinách, někdy i delší interval, je mi líp když nejím.


Celkový počet příspěvků v diskusi: 1. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Partner rubriky Homeopatie
Partner rubriky Homeopatie

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/vzdalena-odborna-pece/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=vzdalena-odborna-pece

Mohlo by vás zajímat

Zmůže homeopatie paradentózu?

Fungují homeopatika i na léčbu a prevenci paradentózy? To vám zodpoví odborník?

Najděte si svého homeopata

Pokud potřebujete najít ve svém okolí cetrifikovaného homeopata, bude se vám hodit přehled těch, které garantuje Homeopatická lékařská asociace, čili Sdružení lékařů, praktikujících homeopatii.

Homeopatie: šetrná a účinná léčba bez vedlejších účinků

„Není to zázrak s okamžitým efektem, ale je bezpečná, bez vedlejších účinků a na některé nemoci zabírá zaručeně a velmi rychle,“ říká o homeopatii MUDr. Renáta Sikytová z Homeopatické ordinace v Dobřichovicích.

Homeopatie

Homeopatie je lékařská léčebná metoda založená na principu, že podobné se léčí podobným. Pacientovi je tedy podávána látka, zpracovaná speciálními homeopatickými postupy do homeopatického léku, která je-li podána zdravému jedinci, vyvolá u něj krátkodobě tytéž příznaky a potíže, jakými se projevuje pacientova choroba.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce