Inzerce

Homeopatie umí pomoci i se strachem před tabulí

( Renata Vyšínová | přečteno: 9548x )

Nervozita před písemkou, strach z neúspěchu a z toho vyplývající nechuť chodit do školy. Možná to znáte od svých dětí - a možná si myslíte, že s tím prostě nejde nic dělat, že z toho vyrostou. Pomoc ale existuje - nabízí ji homeopatie.

shutterstock.com

Chtěli byste dětem pomoci zvládat psychické problémy, které se pojí se školou – pak by se vám mohly hodit zkušenosti, které má s homeopatickou léčbou podobných problémů MUDr. Tomáš Karhan z Homeopatické kliniky Arnica, který je autorem knihy „Homeopatie a děti“. S podobnými problémy a jejich léčbou se ve své ordinaci setkává už dvacet let.

Umí homeopatie pomoci se strachem, který trápí školáky před písemkou?

„Můžeme pomoci, ale je to trochu „těžší disciplína“ a vyžaduje velmi pečlivou přípravu. Měli bychom o dítěti vědět maximum, abychom dokázali najít vhodný přípravek.“

Můžete jmenovat alespoň nějaký příklad?

„Pokud jsou to běžné strachy ze školy, neurotické potíže, pak můžeme nabídnout léky – Argentum nitricum a Gelsemium. Argentum nitricum je vhodné pro děti, které zmatkaří. Přebíhají z příkladu na příklad a nic pak nestihnou udělat pořádně. Gelsemium je vhodné pro děti, které strach paralyzuje, kteří rezignují, mají pocit, že nic neumí. Lék jim pomůže odbourat stres, uklidnit se. To jsou ale jen dva příklady – léků existuje spousta a je dobré je vybrat právě podle obtíží dítěte, ale i jeho osobnosti. Lze si samozřejmě nastudovat potřebné z literatury, poradit se v lékárně a lék koupit, ale k opravdu kvalitní léčbě je rozhodně zapotřebí podrobné vyšetření dítěte. Musíme zjistit, jak reaguje na stres, čeho se bojí, jestli je spíš uzavřené a jak reaguje na kritiku. Teprve pak může homeopatie opravdu účinně pomoci.“

Říkáte, že si potřebujete udělat obrázek o reakci dítěte. Jak staré dítě o sobě může takové „svědectví“ podat?

„Léčím ekzémy u kojenců. I takhle malé dítě o sobě dobře vypovídá. Během vyšetření vykáže i kojenec překvapivou řadu signálů – byť neverbálně. Sleduji, jestli si pláčem vynucuje maminku, jestli je bázlivé… Výbornou výpověď získávám od sourozenců – ti mají takový zvláštní dětský pohled a jejich poznatky jsou většinou hodně trefné. Informace o dítěti si skládám i při opakované návštěvě, když už ví, do jakého prostředí jde. Dětem velmi pomáhá, že nejsme prostředí plné bílých plášťů, přístrojů a injekcí."

Homeopatické léky, které pomohou s problémy školáků

I tyto léky podáváme v ředění 5 nebo 9 CH:

Gelsemium sempervirens – vhodný pro studenty, kterým strach a stres při zkoušce nedovolí si vzpomenout na učivo, které ale znají. Pomůže proti strachu, který jim rozklepe kolena.

Argentum nitricum – pro žáky, kteří se nesoustředí na práci, přebíhají od tématu k tématu, mluví dřív než myslí a tím pádem nedotáhnou nic do konce.

Ignatia amara – je vhodným lékem pro studující, kteří nemohou myslet na nich jiného než je učení, takže jsou unavení.

Mercurius solubilis – uklidní neklidné žáky, kteří mají potíže s logikou, tedy i s matematikou a z ní vyplývajícími předměty. Tito žáci bývají často nemocní.

Napište nám své zkušenosti při léčbě dětí za pomoci homeopatie. Čekáme na ně v diskusi nebo na mail. redakce@ordinace.cz.

komerční sdělení500x150(1).gif

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Inzerce
Partner rubriky Homeopatie
Partner rubriky Homeopatie

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.oscillococcinum.cz?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=pr_clanek_10_2020&utm_campaign=oscillo_2020_rspoluprace

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 427 lidí

Mohlo by vás zajímat

Jak může homeopatie pomoct s psychickými potížemi v době epidemie COVID-19

Stres je jedním z největších nepřátel imunity, i proto je v době epidemie COVID-19 důležité se o svoji psychiku starat. Jaké emoce a problémy jsou nejčastější a jak si s nimi poradit? Zde jsou doporučení lékařů z Homeopatické lékařské asociace.

Když to přeženeme se cvičením

Hubnutí bez pohybu, je prý jako láska bez sexu. Chceme zhubnout, začneme chodit do posilovny, potom cvičíme doma a nejlépe každý den, ať je to rychle vidět. Náš životní styl k tomu ale nějak nejde. Děláme sklapovačky, trápíme stehna, ruce, manžel si z nás dělá legraci, že za chvíli budeme silnější než on. Dřív nebo později se stane, že nás po tom našem každodenním domácím cvičení začne všechno bolet.

Jak zvládnout kojení?

Kojení dětí je už od pradávna jedním z obecných rysů všech kultur, protože na něm záviselo samotné přežití narozeného dítěte. Mateřské mléko je nejpřirozenější a nejhodnotnější výživa pro novorozence a kojence a v plném rozsahu je nelze ničím nahradit. Některé maminky kojit nechtějí, jiné by s tím nejraději nepřestávaly.

Když má dítě strach

Přibližně mezi třetím a čtvrtým rokem života jsem začala u svého syna pozorovat, že se začíná bát věcí, které ho dosud v životě jen míjely.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.