Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Jaká homeopatika používat a kdy?

( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 25658x )

Nabízíme vám první díl nejčastějších otázek a odpovědí na téma Homeopatická léčba.

Otázky a odpovědi
shutterstock.com

Jsem nachlazená, velmi mě bolí dutiny, a to zejména pod očima a u kořene nosu. Ráda bych opět využila sílu nějakého homeopatického přípravku.

MUDr. Kateřina Formánková: Svým pacientům radím na potíže s dutinami nejčastěji homeopatika Lachesis 15 CH - 3x denně 5 granulí a Kalium bichromicum 5 CH - 3x denně 5 granulí. Kromě toho na dutiny velmi dobře zabírá prohřívání solí. Na pánev dejte sůl, nahřejte a udělejte 3 malé balíčky. Nasypte například sůl do kapesníku a zavažte. Jeden balíček položte na čelo nad kořen nosu a dva pod oči. Pacient leží s obkladem alespoň 15 až 20 minut, co nejteplejší obklad co snese. Dobré je nahřívat 2-3x denně. Používejte výhradně suché teplo! Vhlká inhalace stav zhorší.

Jak podpořit imunitu čtyřletého syna, který v září poprvé nastoupil do mateřské školy? Průběh jeho docházky je týden školka, týden s onemocněním doma…

MUDr. Věra Budková:  V tomto případě doporučuji podávání těchto homeopatických léků: Echinacea 5 CH - 5 granulí 1x denně po dobu celé zimy. Thymuline 9 CH - 5 granulí 1x denně večer. Silicea 15 CH - 10 granulí 1x týdně. Jedná se o nejčastější léky, které můžeme použít. Nicméně neexistuje paušální návod, protože homeopatie je léčba individuelní a pro daného pacienta může na stejný problém existovat jiný lék.

Večer, když si lehnu a chci spát, mám neklid v nohou. Není to bolest, pouze zvláštní pocit, že se nohy chtějí pohybovat, což mi nedovolí usnout. Někdy usnu až k ránu. Zkoušela jsem studenou sprchu na nohy, lymfodrenáže, hořčík.

MUDr. Renáta Sikytová: Doporučuji vám začít homeopatickým lékem Zincum metallicum v ředění 15 CH 2x denně 5 granulí. Lék Rhus toxicodendron můžete přidat později, pokud nedojde ke zlepšení stavu ve stejném ředění i dávce.

Jsem ve 38. týdnu těhotenství, které probíhá bez komplikací. Chtěla bych se zeptat na homeopatické léky Arnika Montana a Staphysagria, které mají pomoci zvládnout lépe porod a následnou rekonvalescenci.

MUDr. Věra Budková: Doporučuji Vám následující homeopatickou přípravu: Arnika montana 15 CH - tento lék můžete začít užívat již dnes v dávce 5 granuli každý den. Arnika je lék prevence traumatismu, krvácení, dobrého hojení po porodu. Lék podávejte ještě minimálně dva týdny po porodu. Pokud byste prodělala nástřih hráze, nebo rodila císařským řezem, použijte zmiňovanou Staphysagrii v ředění 9 CH - 3x denně 5 granulí zhruba 5 dní společně s lékem Arnika montana 9 CH (3x denně 5 granulí). Rána se dobře a bez komplikací zahojí. Dalším vhodným lékem je Gelsemium sempervirens 15 CH. Jedná se o lék na úzkost a strach z porodu, přidejte večer den před porodem anebo pokud budete mít obavy, tak těsně před odjezdem do porodnice.

Zdroj: www.svethomeopatie.cz

Potencování a dynamizace

Homeopatické preparáty se podávají ve velmi zředěném stavu. Ředění se provádí tak, že se použije jeden díl účinné látky a přidá se k určitému množství rozpouštědla. Z takto vzniklého ředěného roztoku se vezme jeden díl a přidá se ke stejnému množství rozpouštědla jako v předchozím kroku a postup se opakuje. Tomuto procesu se říká potencování. Pokud se ředí v poměru 1:100, nazývá se potence centezimální a značí se písmenem CH nebo C. U potencí 1000C a vyšších se používá kvůli stručnosti zápis 1M (10M je 10 000C). Číslo v označení potence pak označuje počet takových ředění, např. u homeopatika o potenci 30CH proběhlo ředění 30x.

Dalším principem výroby homeopatik je dynamizace, což je pravidelné protřepávání během ředění. Například při centezimálním ředění se roztok protřepává stokrát. Tento postup má dodat homeopatiku účinnost, protože se mu má tímto způsobem dodávat energie.

Přečtěte si také

Zajímá vás, jak homeopatika fungují? Přečtěte si Homeopatie: šetrná a účinná léčba bez vedlejších účinků. Na co vše se dá předepsat homeopatický lék, se dozvíte zde - Homeopatická léčba a její možnosti. Pomůže homeopatie při potížích v klimakteriu? Odpověď najdete zde.

Rada na závěr 

Při větších obtížích se poraďte s našimi předními odborníky v online poradně.

Napište nám do diskuse nebo na redakce@ordinace.cz.

komerční sdělení500x150_sedatif_2020_12_ordinace.cz.jpg

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Diskuse k článku
Jitka Šimsová

Dobrý den, dlouhodobě mě trápí vaginální mykóza. Poradila by jste mi prosím jaký preparát užívat?Moc děkuji J.Šimsová


Celkový počet příspěvků v diskusi: 1. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Partner rubriky Homeopatie
Partner rubriky Homeopatie

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Anketní otázka

Podle čeho se rozhodujete při výběru matrace?

Zatím hlasovalo 51 lidí

Mohlo by vás zajímat

Zmůže homeopatie paradentózu?

Fungují homeopatika i na léčbu a prevenci paradentózy? To vám zodpoví odborník?

Nejčastější mýty o homeopatii

Homeopatií se dá léčit rakovina, při užívání homeopatik musíte zapomenout za žvýkačky a čištění zubů. To jsou některé z mýtů o homeopatii, které bychom rádi probrali.

Najděte si svého homeopata

Pokud potřebujete najít ve svém okolí cetrifikovaného homeopata, bude se vám hodit přehled těch, které garantuje Homeopatická lékařská asociace, čili Sdružení lékařů, praktikujících homeopatii.

Homeopatie: šetrná a účinná léčba bez vedlejších účinků

„Není to zázrak s okamžitým efektem, ale je bezpečná, bez vedlejších účinků a na některé nemoci zabírá zaručeně a velmi rychle,“ říká o homeopatii MUDr. Renáta Sikytová z Homeopatické ordinace v Dobřichovicích.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce