Jaká homeopatika používat a kdy?

( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 23494x )

Nabízíme vám první díl nejčastějších otázek a odpovědí na téma Homeopatická léčba.

Otázky a odpovědi
shutterstock.com
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ

Jsem nachlazená, velmi mě bolí dutiny, a to zejména pod očima a u kořene nosu. Ráda bych opět využila sílu nějakého homeopatického přípravku.

MUDr. Kateřina Formánková: Svým pacientům radím na potíže s dutinami nejčastěji homeopatika Lachesis 15 CH - 3x denně 5 granulí a Kalium bichromicum 5 CH - 3x denně 5 granulí. Kromě toho na dutiny velmi dobře zabírá prohřívání solí. Na pánev dejte sůl, nahřejte a udělejte 3 malé balíčky. Nasypte například sůl do kapesníku a zavažte. Jeden balíček položte na čelo nad kořen nosu a dva pod oči. Pacient leží s obkladem alespoň 15 až 20 minut, co nejteplejší obklad co snese. Dobré je nahřívat 2-3x denně. Používejte výhradně suché teplo! Vhlká inhalace stav zhorší.

Jak podpořit imunitu čtyřletého syna, který v září poprvé nastoupil do mateřské školy? Průběh jeho docházky je týden školka, týden s onemocněním doma…

MUDr. Věra Budková:  V tomto případě doporučuji podávání těchto homeopatických léků: Echinacea 5 CH - 5 granulí 1x denně po dobu celé zimy. Thymuline 9 CH - 5 granulí 1x denně večer. Silicea 15 CH - 10 granulí 1x týdně. Jedná se o nejčastější léky, které můžeme použít. Nicméně neexistuje paušální návod, protože homeopatie je léčba individuelní a pro daného pacienta může na stejný problém existovat jiný lék.

Večer, když si lehnu a chci spát, mám neklid v nohou. Není to bolest, pouze zvláštní pocit, že se nohy chtějí pohybovat, což mi nedovolí usnout. Někdy usnu až k ránu. Zkoušela jsem studenou sprchu na nohy, lymfodrenáže, hořčík.

MUDr. Renáta Sikytová: Doporučuji vám začít homeopatickým lékem Zincum metallicum v ředění 15 CH 2x denně 5 granulí. Lék Rhus toxicodendron můžete přidat později, pokud nedojde ke zlepšení stavu ve stejném ředění i dávce.

Jsem ve 38. týdnu těhotenství, které probíhá bez komplikací. Chtěla bych se zeptat na homeopatické léky Arnika Montana a Staphysagria, které mají pomoci zvládnout lépe porod a následnou rekonvalescenci.

MUDr. Věra Budková: Doporučuji Vám následující homeopatickou přípravu: Arnika montana 15 CH - tento lék můžete začít užívat již dnes v dávce 5 granuli každý den. Arnika je lék prevence traumatismu, krvácení, dobrého hojení po porodu. Lék podávejte ještě minimálně dva týdny po porodu. Pokud byste prodělala nástřih hráze, nebo rodila císařským řezem, použijte zmiňovanou Staphysagrii v ředění 9 CH - 3x denně 5 granulí zhruba 5 dní společně s lékem Arnika montana 9 CH (3x denně 5 granulí). Rána se dobře a bez komplikací zahojí. Dalším vhodným lékem je Gelsemium sempervirens 15 CH. Jedná se o lék na úzkost a strach z porodu, přidejte večer den před porodem anebo pokud budete mít obavy, tak těsně před odjezdem do porodnice.

Zdroj: www.svethomeopatie.cz

Potencování a dynamizace

Homeopatické preparáty se podávají ve velmi zředěném stavu. Ředění se provádí tak, že se použije jeden díl účinné látky a přidá se k určitému množství rozpouštědla. Z takto vzniklého ředěného roztoku se vezme jeden díl a přidá se ke stejnému množství rozpouštědla jako v předchozím kroku a postup se opakuje. Tomuto procesu se říká potencování. Pokud se ředí v poměru 1:100, nazývá se potence centezimální a značí se písmenem CH nebo C. U potencí 1000C a vyšších se používá kvůli stručnosti zápis 1M (10M je 10 000C). Číslo v označení potence pak označuje počet takových ředění, např. u homeopatika o potenci 30CH proběhlo ředění 30x.

Dalším principem výroby homeopatik je dynamizace, což je pravidelné protřepávání během ředění. Například při centezimálním ředění se roztok protřepává stokrát. Tento postup má dodat homeopatiku účinnost, protože se mu má tímto způsobem dodávat energie.

Přečtěte si také

Zajímá vás, jak homeopatika fungují? Přečtěte si Homeopatie: šetrná a účinná léčba bez vedlejších účinků. Na co vše se dá předepsat homeopatický lék, se dozvíte zde - Homeopatická léčba a její možnosti. Pomůže homeopatie při potížích v klimakteriu? Odpověď najdete zde.

Rada na závěr 

Při větších obtížích se poraďte s našimi předními odborníky v online poradně.

Napište nám do diskuse nebo na redakce@ordinace.cz.

komerční sdělení500x150(1).gif

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Inzerce
loading...

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Partner rubriky Homeopatie
Partner rubriky Homeopatie

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Jste již očkováni proti klíšťové encefalitidě?

41%
52%
Zatím hlasovalo 386 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Jak může homeopatie pomoct s psychickými potížemi v době epidemie COVID-19

Stres je jedním z největších nepřátel imunity, i proto je v době epidemie COVID-19 důležité se o svoji psychiku starat. Jaké emoce a problémy jsou nejčastější a jak si s nimi poradit? Zde jsou doporučení lékařů z Homeopatické lékařské asociace.

Když to přeženeme se cvičením

Hubnutí bez pohybu, je prý jako láska bez sexu. Chceme zhubnout, začneme chodit do posilovny, potom cvičíme doma a nejlépe každý den, ať je to rychle vidět. Náš životní styl k tomu ale nějak nejde. Děláme sklapovačky, trápíme stehna, ruce, manžel si z nás dělá legraci, že za chvíli budeme silnější než on. Dřív nebo později se stane, že nás po tom našem každodenním domácím cvičení začne všechno bolet.

Soutěž o blok Sédatif PC s mandalami a pastelky v praktickém boxu má své výherce

V minulých dnech jste měli možnost zasoutěžit si o blok Sédatif PC s mandalami a barevné pastelky v praktickém boxíku. A kdo tedy vyhrál?

Jak zvládnout kojení?

Kojení dětí je už od pradávna jedním z obecných rysů všech kultur, protože na něm záviselo samotné přežití narozeného dítěte. Mateřské mléko je nejpřirozenější a nejhodnotnější výživa pro novorozence a kojence a v plném rozsahu je nelze ničím nahradit. Některé maminky kojit nechtějí, jiné by s tím nejraději nepřestávaly.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.