Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Hemoroidy - pomoc z lékárny

( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 16235x )

Hemoroidy jsou rozšířené křečové žíly v oblasti konečníku. Typicky se projevují bolestí, svěděním a krvácením. Od těchto potíží, které velice znepříjemňují kvalitu života, vám mohou ulevit přípravky, které zakoupíte v lékárně.

shutterstock.com

Vyzkoušejte masti a čípky na podporu léčby hemoroidů, které uleví od nepříjemného svědění a pálení konečníku a také zmírní tlaky a bolest konečníku při stolici. Přípravky k léčbě vnitřních hemoroidů, můžete užívat k potlačení krvácení ve všech stádiích tohoto onemocnění. Tyto obtíže však raději nepodceňujte a nejprve navštivte svého lékaře, neboť v pokročilém stádiu se mohou k hemoroidům přidružit i další onemocnění, zejména pak zánět pokožky v okolí řitního otvoru.

Čtěte také: Hemoroidy - vše podstatné na jednom místě

Z konzervativních (neoperačních) postupů se doporučuje vysokozbytková dieta, zvýšený přívod tekutiny nebo teplé sedací koupele. Čípky a masti, kterých je celá řada a v každé lékárně jsou vám schopni doporučit některé z nich, mají podpůrný účinek. V závislosti na obsažených látkách hojivý nebo znecitlivující.

Na výběr máte hned několik druhů léků na hemoroidy

Čípky

Spofax - zmírňuje tlaky v konečníku, zduření, bolest, pálení a svědění

Faktu - čípky se užívají k léčbě vnitřních hemoroidů, obzvláště jsou-li doprovázeny záněty a krvácením.

PREPARATION H - zmírnění příznaků hemoroidů, jako je bolest, podráždění a svědění. Čípky mají jedinečné složení založené na přírodních látkách, bez lokálních anestetik a kortikoidů. Je možné užívat v těhotenství a při kojení.

PROCTO-GLYVENOLpůsobí místně na příčiny zánětu, poskytuje okamžitou úlevu od svědění, píchání a bolesti způsobené hemeroidy.

HemaGel PROCTO - stop krvácení a bolesti při hemoroidech, prasklinách a fissurách konečníku.

Mastu čípky - zmírňují potíže jako podráždění, svědění, pálení a mokvání, které se často vyskytují při onemocnění hemoroidy, a podporují hojení.

Masti a krémy

PREPARATION H - pomáhá zmírnit otok tkáně vyvolaný zánětem a zmírňuje bolestivé vyprazdňování. Je možné užívat v těhotenství a při kojení.

DOBEXIL H UNG - upravuje porušenou funkci stěn hemoroidálních žil, tlumí jejich zvýšenou propustnost, zvyšuje jejich odolnost a snižuje tvorbu otoků. Místně znecitlivuje sliznici a kůži a tím snižuje svědění a bolest. Na postižená místa působí příznivě i mastný charakter masťového základu, který brání sliznici před mechanickým a chemickým drážděním.

Antivir H - účinně snižuje možnost vzniku hemoroidů.

Mastu mast - zmírňuje potíže, jako je podráždění, svědění, pálení a mokvání. Současně podporuje hojení.

Faktu mast - zastavuje krvácení, svědění a pálení při hemoroidech a dalších obtížích. Zabraňuje vzniku zánětu a podporuje regeneraci postižené oblasti.

Procto-Glyvenol - působí místně na příčiny zánětu, poskytuje okamžitou úlevu od svědění, píchání a bolesti způsobené hemeroidy.

Gely

Hemostop gel - ulevuje při hemeroidech a jiném podráždění oblasti konečníku. Zklidňuje, čistí a regeneruje.

ALTERMED Dubová kůra gel - gel z dubové kůry příznivě působí při hemeroidech.

TOPVET Dubová kůra gel - patří mezi tradiční a osvědčené prostředky proti hemeroidům.

AROMATICA Kosmín bylinný emulgel při hemeroidech - obsažené látky zklidňují a příznivě ovlivňují zánětlivé procesy.

Herbactive gel - omezuje podráždění, zánětlivost a citlivost kůže a příznivě ovlivňuje průběh hojení hemoroidů.

HEMObioactive - kosmetický přípravek určený k zevnímu ošetření pokožky.

Tablety

Wobenzym - podpůrný přípravek při léčbě hemoroidů a zánětu povrchových žil.

Venoruton forte - zmenší otok v okolí konečníku a uleví od obtíží, jako jsou bolesti, krvácení, svědění a mokvání.

Cilkanol

Glyvenol 400

Hemodin - pozitivně působí na žilní tonus a pružnost cévních stěn a tím udržuje zdravé žíly dolních končetin a konečníku.

Arnica Montana CH9

Ostatní 

Hemoran roztok - zabraňuje vzniku hemoroidů.

Sedací bylinná koupel s dubovou kůroumá svíravý účinek, a urychlete hojení hemoroidů.

Hemoral vlhčené hyg. ubrousky na hemoroidy - hygienické ubrousky k ošetřování hemoroidů, napomáhají zpevnění cévních stěn a tím preventivně působí.

HemoClin sprej - cesta, jak si ulevit od bolestivých hemoroidů! Bolest, svědění a pálení se snižují, má okamžitý chladivý efekt. Přírodní složení, bezpečné i v těhotenství.

Hemoral bylinná koupel - působí při ošetřování hemeroidů. Napomáhá hojení a vyznačuje se stahujícím a protizánělivým účinkem.

Důležitou roli hraje i prevence. K ní patří obohacení stravy o větší podíl vlákniny, větší příjem tekutin, snížit pití kávy a alkoholu (odvodňují), u osob s nadváhou zhubnout, více se věnovat pohybu (mimo jízdy na kole) či nosit vzdušné oblečení a v neposlední řadě dbát pečlivě o hygienu v oblasti konečníku.

Z medikamentózní léčby je potřeba na prvním místě uvést venotonika Detralex (flavonoidní mikronizovaná frakce obsahující diosmin a hesperidin), Ginkor Fort (ginkgo bilobae extractum, troxerutinum, heptaminoli hydrochloridum), Cyclo 3 Fort (rusci extractum siccum, hesperidini methylchalconum, acidum ascorbicum). Zavedení léčby venotoniky je jak indikováno při akutních stavech (trombóza), tak v případě komplexní péče při chronickém onemocnění.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Mohlo by vás zajímat

Jak probíhá vyprazdňování stolice - defekace?

Defekace je složitý reflex. Prvotním podnětem je náplň posledního oddílu tlustého střeva, konečníku. Dojde-li k určitému vzestupu tlaku v této části střeva, vzniká nervový impulz, který je po přepojení v míše veden zpět k tlustému střevu. Zde dochází ke stimulaci vlastních pohybů (peristaltiky) posledních oddílů tlustého střeva a k uvolnění (relaxaci) vnitřního svěrače konečníku.

Krvácení z konečníku

Již několik let mne trápí krvácení z konečníku. Mám pochopitelně obavu, aby to nebyl příznak vážného onemocnění. Krev je světlá a je jí často velké množství, objevuje se však pouze při stolici. Často mívám během dne potíže s pálením a svěděním v oblasti konečníku. Existují nějaká specializovaná pracoviště, kde bych mohl podstoupit vyšetření? Miloš

Jak předcházet zácpě

Věnujme se tomu, co pro pravidelnost vyprazdňování můžeme učinit sami. Jak bychom měli svůj denní jídelníček upravit, abychom se zácpy zbavili?

Podezření na hemeroid

U konečníku se mi objevil takový malý "culík" o průměru asi 5 mm, dá se chytnout mezi prsty. Nebolí, ale při stolici a osobní hygieně to není zrovna příjemný pocit. Jedná se o hemeroid? Pokud ano, musí se to řešit vždy chirurgicky? Za odpověď předem děkuji.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce