Inzerce

Homeopatická léčba chřipky

( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 5905x )

Chřipková epidemie je tu a velmi rychle se šíří. Jak se s ní co nejlépe poprat? Základem léčby je klid na lůžku, dostatečný přísun tekutin a tlumení příznaků pomocí volně prodejných léků. Jednou z účinných metod, jak se s chřipkou vypořádat, je i homeopatická léčba.

shutterstock.com

Od prvních příznaků je vhodné podávat homeopatický přípravek Oscillococcinum. První dávku co nejdříve a pak 1 tubu 3x denně po dobu 1-3 dní. Oscillococcinum je lékem, který má nejvyšší stupeň vědeckého důkazu účinnosti nejen v léčbě, ale i v prevenci chřipky. Dalším lékem prevence je homeopatický lék Echinacea 5 C, který lze užívat v období bezprostředního rizika nákazy nebo u začínajícího onemocnění. V období epidemie podáváme 5 granulí 1x denně, po začátku onemocnění 2x denně. Kromě těchto přípravků je nyní volně prodejný i  přípravek Influenzinum 15 CH, který je cíleně určený k prevenci chřipky. Pro účinnou prevenci se podává 1× týdně 5 granulí, v období probíhající chřipkové epidemie je možno dávkování zvýšit na 5 granulí 1× denně.

Čtěte také: Je to chřipka nebo jen nachlazení?

Správný homeopatický lék vybíráme podle toho v jaké klinické fázi chřipky se nemocný nachází. Rozlišujeme 3 fáze: fáze nemoci na prvotní fázi nástupu, fázi rozvinuté nemoci a fázi zotavování, rekonvalescence.

Čtěte také: Chřipku není radno podceňovat, ale vyležet

1. Počáteční stádium

Typické je pro tuto fázi akutní horečky, trvá 2-5 dní.

Aconitum napellus 15 C

Jedná se o prudký nástup onemocnění, kdy se horečka objevuje náhle, většinou v noci, je vysoká, nad 39 st. Celsia. Pacient se nepotí, má horkou, suchou kůži. Indikace tohoto léku nastává většinou po prudkém prochlazení.

Belladonna 15 C

Potíže se opět objeví náhle, ale v tomto případě je horečka doprovázená značným pocením. Kůže je vlhká, rudá, sálá z ní horko, oči nemocného jsou lesklé a je citlivý na světlo, hluk, dotek.

Tyto léky se podávají v počátku chřipky velmi často - 5 granulí třeba i po 1-2 hodinách, dokud se nemocný nezačne cítit lépe.

Ferrum phosphoricum 15 C

Začátek nemoci je spojený jen s nevýrazným zvýšením teploty, kolem 37.5 st.Celsia, nemocný může mít rýmu s krvácením z nosu, suchý, dráždivý kašel. Frekvence podávání tohoto léku je taky pozvolnější - 5 granulí 3-5x denně.

Včas zahájená odpovídající léčba může rozvoj chřipky zcela zastavit a nebo nemocnému alespoň výrazně ulevit.

2. Fáze rozvinuté nemoci


Bryonia alba

Je lékem pro vysoké horečky, doprovázené intenzivním pocením, které ale nemocnému přináší alespoň přechodnou úlevu. Stav je doprovázený intenzivní žízní, kdy nemocný pije velké množství tekutiny v delších časových intervalech. Kromě pocení je zde zlepšení absolutní nehybností.

Rhus toxicodendron

Je naproti tomu neklidný, klid a nehybnost jej zhoršují a proto se neustále převaluje na lůžku. Indikaci tohto léku potvrzuje výsev oparů při teplotách.

Gelsemium sempervirens

Jje lékem pro pacienty schvácené, kteří jsou ospalí, otupělí, jejichž vysoké horečky jsou doprovázené bolestí hlavy a nemají žízeň.

Eupatorium perfoliatum

Jje lékem pro pacienty, kteří si budou stěžovat na slabost a velké bolesti svalů a kloubů. Některý z těchto léků je vhodné podávat v ředění 9 nebo 15 C. Zpočátku opět 5 granulí v intervalu 1-2 hodin a se zlepšováním stavu intervaly mezi podáváním prodlužovat.

3. Stav rekonvalescence

Fáze pochřipkové slabosti, často s přetrvávajícím kašlem.

Sulfur iodatum 15 C

Indikuje se na závěr akutních infekčních onemocnění s respiračními problémy - 5 granulí večer před usnutím.

China rubra 9 C

Pochřipkový stav s tělesnou slabostí a bledostí a hypotenzí, typické po ztrátě tekutin při průjmech a pocení - 5 granulí 2x denně až do vymizení příznaků.

Kalium phosphoricum 15 C

Doporučuje se při psychické únavě, nedostatku chuti do práce, velké vyčerpanosti. Pacient je přecitlivělý, podrážděný - 5 granulí 2x denně.

Avena sativa

Povzbuzuje chuť k jídlu, takže jeho tradiční indikací jsou postinfekční astenie spojené s anorexií - 2x denně 5 granulí.

V době rekonvalescence, kdy už nemocný nemá žádné závažné obtíže, ale přesto se cítí slabý a ne zcela ve své kůži, je vhodné podávat lék Oscilococcinum (1x denně 1 tubu).

Čtěte také: Homeopatická pomoc při stresu, únavě a přepracování

Zdroj: www.svethomeopatie.cz

komerční sdělení500x150(1).gif

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Inzerce https://www.provasesrdce.cz/?utm_source=ordinace_cz&utm_medium=square&utm_campaign=fibrilace
Partner rubriky Homeopatie
Partner rubriky Homeopatie

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.oscillococcinum.cz?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=pr_clanek_10_2020&utm_campaign=oscillo_2020_rspoluprace

Anketní otázka

Necháte se letos raději očkovat proti chřipce a/nebo pneumokokové infekci?

Zatím hlasovalo 264 lidí

Mohlo by vás zajímat

Jak může homeopatie pomoct s psychickými potížemi v době epidemie COVID-19

Stres je jedním z největších nepřátel imunity, i proto je v době epidemie COVID-19 důležité se o svoji psychiku starat. Jaké emoce a problémy jsou nejčastější a jak si s nimi poradit? Zde jsou doporučení lékařů z Homeopatické lékařské asociace.

Když to přeženeme se cvičením

Hubnutí bez pohybu, je prý jako láska bez sexu. Chceme zhubnout, začneme chodit do posilovny, potom cvičíme doma a nejlépe každý den, ať je to rychle vidět. Náš životní styl k tomu ale nějak nejde. Děláme sklapovačky, trápíme stehna, ruce, manžel si z nás dělá legraci, že za chvíli budeme silnější než on. Dřív nebo později se stane, že nás po tom našem každodenním domácím cvičení začne všechno bolet.

Domácí lékárnička: Homeopatická

Co mít po ruce, když na vás „něco leze“, přejedli jste se nebo máte křeče? A když navíc chcete něco, co rozhodně nebude mít vedlejší účinky a k vašemu tělu bude šetrné. Sáhněte po homeopatikách. Vybrali jsme pro vás pár tipů, co z homeopatik mít vždy po ruce.

Když má dítě strach

Přibližně mezi třetím a čtvrtým rokem života jsem začala u svého syna pozorovat, že se začíná bát věcí, které ho dosud v životě jen míjely.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.