Homeopatici na ni nedají dopustit, pediatři ji nezatracují a ostatní lékaři ji spíše neuznávají.
Je to chřipka nebo jen nachlazení?
Je důležité znát rozdíl mezi chřipkou a nachlazením...
( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 1193x )
Letní čas bývá provázen cestováním, změnou prostředí o dovolené a grilováním s přáteli. Tím dochází ke změně stravovacích návyků a možností, při nichž se mohou objevit menší či výraznější zažívací obtíže. Existuje řada homeopatických léků, které nám mohou pomoci. Dovolená v běžných, ale také v exotických destinacích s sebou může přinést celou řadu zdravotních problémů. Mnoho z nich lze řešit s pomocí homeopatických léků.
Na dovolené si lidé rádi dopřejí více jídla, než je pro ně obvyklé, zejména pokud mají pobyt all inclusive. Často také více holdují alkoholu či zmrzlině. Pak se může dostavit nevolnost, zvracení a průjmy. V těchto případech mohou pomoci tato homeopatika:
Zvolený lék podáváme v dávce 5 granulí 3–4× denně.
Pokud se dítě dopustí dietní chyby (přejezení, přetížení žaludku příliš rozmanitými potravinami apod.), je mu špatně, zvrací, má žízeň a hodně tlustý bílý povlak na jazyku, podejte lék Antimonium crudum 9 C, 5 granulí 5x denně.
Lékem na kocovinu po všech oslavách je zcela suverénně Nux vomica 5CH. Průjem po nezralém ovoci pomáhá řešit Ipeca 5CH. Typická bývá přítomnost nadměrného slinění, úleva po vyzvracení nenastává.
Při cestě autem, letadlem či lodí trpí řada lidí specifickými obtížemi, pro které máme jednotný název kinetóza – ta se projevuje bledostí, únavou, nauzeou, zvracením. Homeopatika vám však mohou s tímto problémem pomoci. Vhodné je začít užívat homeopatikum v několika denním předstihu před plánovanou cestou.
Homeopatie je při cestovních nevolnostech nezastupitelným pomocníkem:
Dávkování: podáváme během cesty, nejlépe rozpuštěné ve vodě, a popíjíme po malých doušcích, nebo často ( i po 10 min.) podáváme granule pod jazyk.
Na cesty je také vhodné využít polykomponentní přípravek Cocculine, který je vhodný podat už půl hodiny před cestou a pak během cesty dle potřeby.
Průjem na dovolené zná asi každý z nás. Příčin může být celá řada, od stresu spojeného s cestováním, obavami z létání, odlišnostmi ve stravovacích návycích cizí země, infekcí apod.
Preventivně můžeme užívat již před cestou probiotika, která napomohou správnému fungování našeho střeva.
Při akutním průjmu je velice důležitá hydratace a doplňování tekutin a minerálů. Vhodné jsou neslazené minerální vody nebo speciální rehydratační roztoky. Ztráta vody a minerálů může být velmi nebezpečnou komplikací průjmu, zvláště u dětí a starších osob. Velice důležitou součástí léčby je dieta. Je třeba se vyvarovat všech potravin, které mohou zažívání podráždit, vynechat též tučná a sladká jídla. Ideální je konzumace sucharů, staršího bílého pečiva, banánů, uvařené rýže a mrkve. U malých dětí je vhodný odvar z rýže a mrkve. Později lze přidat vařené kuřecí maso a další potraviny zařazovat do jídelníčku velice opatrně a pozvolna.
Často se používají střevní adsorbencia - látky schopné vázat na sebe nejrůznější toxiny - jde např. o aktivní uhlí a diosmectid. U infekčních průjmů je vhodné použít střevní desinficiencia (cloroxin) nebo některá antibiotika, která nám předepíše lékař.
Pomoci nám může i homeopatie:
Dávkování: Homeopatika bereme 5 granulí vždy v rytmu stolice. Na doléčení průjmu užíváme lék China 9 C 2x denně 5 granulí.
Abychom si dovolenou co nejvíce užili, je vhodné dodržovat několik preventivních zásad:
Zdroj: Světhomeopatie.cz
Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.