POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE? Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat.
Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.
Pokud zjistíte, že je pacient v bezvědomí a nedýchá normálně (nedýchá nebo chrčí nebo se nadechuje v dlouhách intervalech), je nutné ihned zahájit resuscitaci neboli oživování.
Začněte pravidelným stlačováním uprostřed hrudní kosti v úrovni prsních bradavek postiženého rychlostí 100x za minutu. Proveďte 30 stlačení. Po sérii nepřímé srdeční masáže překlekněte k hlavě pacienta. Zakloňte hlavu postiženého a zacpěte mu nos palcem a ukazováčkem za nosní chřípí a 2x do postiženého vdechněte.
Mezi dvěma vdechy nechte čas na vydechnutí. Kdyby nosní chřípí nebyla při umělém dýchání stlačena k sobě, vdech by nosem unikl a tudíž by umělé dýchaní nebylo účinné. Při vdechu pohledem kontrolujte, zda se pacientovi zvedá hrudník, pokud ano, umělé dýchání provádíte správně. Po dvou vdeších se vraťte k nepřímé srdeční masáži. Pokud se vám nepovede do pacienta vdechnout nebo umělé dýchání nechcete např. z hygienických důvodů poskytnout, pokračujte v nepřetržité srdeční masáži. Nepřestávejte s oživováním ani když v dálce slyšíte houkání sanitky, počkejte, až záchranář s resuscitačním přístrojem začne oživovat pacienta místo vás.
Jak na to?
Lehce se to řekne, začněte s oživováním, ale jak? Pro ty, co nevědí je tu názorné video:
V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.
V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.
Přidat nový komentář