Inzerce https://www.lekarna.cz/maminka-a-pece-o-dite/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=maminka-a-pece-o-dite

Jak ulevit očím? Pomohou brýlová skla s filtrem modrého světla

( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 829x )

Mít unavené oči nebo bolesti hlavy z častého koukání na televizi, do počítače nebo telefonu není vůbec nutné. Tyto nepříjemnosti způsobuje tzv. modré světlo vyzařující z displejů, které ovšem dokážou blokovat speciální brýle. Můžete si je pořídit v dioptrické i nedioptrické variantě a ocení je také děti.

optikdodomu.cz

Brýle s modrým filtrem, které mají technologii blue control, se staly nepřehlédnutelným fenoménem. Jsou navrženy tak, aby minimalizovaly množství modrého světla, které dopadá na naši sítnici.

„Tyto brýlové čočky nejsou modré, jak by se podle názvu mohlo zdát, ale redukují nebezpečné modré světlo, které vyzařují všechny obrazovky - televize, monitory, tablety, chytré telefony a také dokonce LED osvětlení. Jedná se tedy o speciální povrchovou úpravu brýlových čoček. Odborníci je radí používat při dlouhodobém – několikahodinovém - působení modrého světla na zrak,“ vysvětluje oční optička DiS. Klára Kašparová z OptikDoDomu.cz.

Pracujete na počítači? Brýle s modrým filtrem budou vaším parťákem

Pokud jste slyšeli o speciálních brýlích na počítač, řeč byla o brýlích s filtrem modrého světla. A protože podle nejnovějších průzkumů průměrný dospělý používá počítač téměř 4 hodiny denně, měli bychom si k PC nasazovat brýle tak automaticky, jako si zapínáme bezpečnostní pásy v autě.

Dioptrická a nedioptrická varianta brýlí blokující modré světlo

Nemusíte mít dioptrie, abyste si mohli pořídit brýle chránící vaše oči před modrým světlem. A nic nepokazíte, jestliže si je ponecháte na očích po celý den. Čočky jsou totiž čiré.

„Pokud nosíte dioptrické brýle, stačí si nechat ty nové osadit skly s filtrem modrého světla. Na první pohled vypadají úplně stejně jako klasické dioptrické čočky, ale pro vaše oči udělají ještě lepší službu – ochrání je před modrým zářením. Jestliže dioptrické brýle nepotřebujete, pořiďte si jejich nedioptrické provedení. Účinky těchto brýlí pocítíte brzy. Oči budou více svěží, přestane vás bolet hlava a možná se taky zbavíte tzv. syndromu suchého oka. A navíc se vám bude lépe usínat,“ pokračuje odbornice.

Čočky s modrým filtrem vám přinesou:

  • výraznou redukci modrého záření, které škodí vašemu zdraví
  • možnost déle pracovat, protože vaše oči nebudou unavené
  • kontrastnější a ostřejší vidění hned po prvním nasazení

Brýle můžete nosit celý den, brýlové čočky jsou čiré.

Dají se na první pohled poznat brýle blokující modré světlo?

Dříve se stávalo, že jste na brýlových sklech s technologií blue control mohli vidět žlutou vrstvu, která omezovala propustnost modrého světla. Pokud by vám ale někdo nabízel něco podobného i dnes, rozhodně to nekupujte. Moderní brýle proti modrému světlu totiž na první pohled nerozlišíte od běžných dioptrických brýlí.

„Brýlové čočky s modrým filtrem má na trhu několik výrobců a nazývají je pod různými názvy, např. BlueCotrol, Xblue, Blue Protect, BlueCare atd. U nás v OptikDoDomu je prodáváme pod názvem Profi 1,56 modrý filtr,“ dodává DiS. Klára Kašparová.

Kde kupovat kvalitní brýle proti modrému světlu?

Jestliže to se svým zrakem myslíte dobře, nové dioptrické brýle si pořizujte výhradně v zavedených očních optikách. S výběrem vám tam poradí odborníci, kteří v případě potřeby váš zrak přeměří a brýlová skla následně zabrousí přesně podle vašich parametrů.

Video: Porovnání propustnosti modrého světla skrze sluneční brýle, běžné dioptrické brýle a brýle s modrým filtrem ZDE.

banner_ks_poradna.jpg
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Mohlo by vás zajímat

Odchlípení, čili amoce sítnice

Sítnici si pro zjednodušení lze představit jako tenkou blanku, která je zevnitř v celém rozsahu přiložena ke stěně očního bulbu. Na její vnitřní plochu nasedá sklivec, což je rosolovitá hmota vyplňující větší část vnitřku oka.

Šedý zákal čili katarakta

Šedý zákal, odborně nazývaný katarakta, je onemocnění, při kterém dochází v důsledku degenerativních změn v oční čočce ke snížení její průchodnosti pro světelné paprsky a tím ke zhoršení její průhlednosti.

Šilhání

Šilhání je porucha, při které postavení očí není paralelní, ale oči se buď sbíhají k sobě nebo rozbíhají od sebe. Přesnější, ale poněkud méně srozumitelná definice říká, že při sledování určitého bodu se osy očních bulbů neprotínají v tomto bodě.

Ječné zrno

Ječné zrno je zánět mazové žlázky v očním víčku.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce