Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Lída hubne online: Na kolečkách

( Lída | přečteno: 8591x )

První účastník projektu "Hubnutí online": Hned na začátku musím vás i sebe zklamat, nebude se jednat o hubnutí s kdysi populárním kolečkem, při kterém, jak praví klasik, je třeba hned napoprvé spadnout na ústa, ta pak nemohou přijímat potravu a zhubnutí přijde samo. Mám kolo a brusle a rozhodla jsem se nenechat na ně prášit, obout se do nich a zhubnout. Chtěla bych pravidelně chodit plavat a trochu změnit jídelníček – především upravím pravidelnost a velikost jídel, a hlavně: chci zapomenout, kde máme čokoládový šuplík. Jak se mi to daří?

shutterstock.com

Lídino hubnutí podporuje i Sportareál Česká Lípa.

Základní informace

  • Jméno: Lída
  • Věk: 33 let
  • BMI: 26,9
  • Konfekční velikost: vel. 44, tričko 40

Cíl: Chci minimálně nastartovat svou cestu pod BMI 25, na začátku léta se bezpečně vejít do konfekční velikosti 42.

Kdo jsem

Jsem překladatelka ze severních Čech, máma tří dětí v věku 8, 4 a 2 roky. Na co tak ještě můžu mít čas, že jo? Moc ráda čtu, klidně čtu dvě noci za sebou do rána, abych dočetla knížku. Jak pak potom vypadám, patří spíš na nějaké hororové stránky. Mám ráda výlety, hory, přírodu, zmiňované brusle, vodu, zimní sporty a pro náš účel asi to nejpodstatnější: alkohol a jídlo. Na čokoládě, zmrzlině a bramborácích jsem závislá. To je otázka, jestli mám vůbec šanci se sebou něco udělat. Co nesnáším? Melouny a některé řidiče. Co nikdy neudělám? Nepůjdu do fitka, je mi líto, tyhle zážitky vám určitě rád zprostředkuje někdo jiný v rámci projektu. Jet na kole a někam nedojet, běžet a nikam nedoběhnout, to mi připadá víc než surreálné. Takže vyražte se mnou ven, maximálně do bazénu, pokud se mi za měsíc nepodaří zhubnout „přirozeně“, nechám na sobě vyřádit nějakého nutričního terapeuta.

Podívejte se na můj blog, tam zjistíte, jestli hubnu a kolikrát jsem porušila zákaz otevírání čoko šuplíku.

Můj typický jídelníček

Snídaně: krajíc chleba se šunkou nebo sýrem nebo kus perníku, vánočky (Jsem holka buchta, po ránu zeleninu fakt nemůžu.)
Přesnídávka: sušenka a jablko nebo rohlík nebo (často) nic
Oběd: buď talíř polévky a topinka se sýrem nebo klasický oběd, často rýže nebo těstoviny a kuřecí maso a dušená zelenina nebo pečené brambory s kořenovou zeleninou
Odpolední svačina: ovoce, káva a něco sladkého
Večeře: velký zeleninový salát, rohlík + šunka, sýr, rybičky nebo vajíčko
Povečeře: pokud nepadnu při uspávání dětí do komatu, sýr k vínu nebo čokoláda k práci nebo (moc se stydím) zmrzka k detektivce
Mezijídla: nedisciplinované plenění čoko šuplíku

Nemůžu říct, že bych se nedokázala něčeho vzdát (kromě vína :-)), nejhorší bude vynechat smažená jídla (řízky a bramboráky -  teda ne dohromady - jsou naše domácí jídla č. 1), čokoláda a zmrzka. Jo, a rohlíky! Problém taky bude dostat do sebe dost vody.

Já a hubnutí?

Možná stejně jako pro ledaskoho z vás, je hubnutí pro mě celoživotní záležitost. Nemůžu se vymlouvat na 3 těhotenství, protože od 8. třídy vážím plus mínus stejně. Hubnu prakticky od každého prvního dne v měsíci, každého pondělí, každého nového roku, každých narozenin (cokoliv vás napadne) posledních dvacet let. Vždycky si před tím dám tu zaručeně poslední čokoládu na ex a zítra, zítra to spustím. Moje odhodlání obvykle nepřežije následující večer, kdy doma všechno ztichne, nikdo mě nevidí a vím, že nejmenovaný šuplík je plný Kinder čokoládek, co děti dostaly od návštěvy. Teď doufám, že mi bude stydno vám lhát nebo každý druhý den psát, že jsem zase nevydržela. Moc jiné bezprostřední motivace totiž nemám, moje váha mi nijak nepřekáží, jsem zdravá a můj muž mi tvrdí, jak jsem krásná a úžasná (to jsou ty výhody omamovadel pravidelně sypaných do večeře). Mám jen jedno velké memento, svou maminku, která za posledních 15 let svou váhu téměř zdvojnásobila a je na tom zdravotně – ač relativně mladá (54 let) – velmi špatně. Takže mě děsí dopadnout stejně.

Pokračovat na Lídin blog.

Zapojte se do diskuse, pište, jak se podařilo zhubnou vám, nebo komentujte přímo dění v Lídině blogu.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Jitule

Ahoj, lído, už si to dáváš na bruslích? Mě to pořád nevychází, buťo nemám čas nebo je ošklivo,

Lída

Ahoj, jo, snažím se, ale měla jsem měsíc nemocný děti, takže jsem se moc ven nedostala. Naposled jsem byla v pátek si zajezdit a fakt jsem z toho nadšená.Kdyžtak je to všechno v blogu (hlavně jakej jsem lajdák :-)): http://moje.ordinace.cz/prekladatelka_lida/. Měj se!

Můžu doporučit

Dobrý den nezkoušela jste Slimax hodně mi pomohl


Celkový počet příspěvků v diskusi: 3. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce