Listopad končí, nový příběh v projektu začíná!

( Nina Šeblová | přečteno: 7524x )

Čas neúprosně letí a s ním do projektu přibývají stále nové články. Začal advent a to je pro mnohé z nás čas na rekapitulaci. Tak i já dnes rekapituluji náš projekt. Stručná rekapitulace: hubnutí, příprava krizového plánu a nový pár!

shutterstock.com

Nový příběh

V nejbližších dnech se na Ordinace.cz v rámci projektu Početí online! začne odvíjet druhý příběh. V malebné vesničce na Moravě se Lipa Vazaj se svým mužem Borkem snaží již 23 měsíců o miminko a zatím se jim nedaří. Začněte spolu s námi sledovat nový příběh! Vyjadřujte novému páru podporu, napište si, co si o jejich situaci myslíte a co byste jim poradili. Lipa a Borek čekají na vaše rady a tipy.

Čím více příběhů, tím více zkušeností a rad od ostatních. Jsem velice ráda, že se paní Vazaj rozhodla svěřit se svou těžkou a dlouhou cestou za miminkem – každý příběh je jiný a dává to komplexnější a plastický pohled na problematiku otěhotnění.

Zdravé miminko jako motivace pro hubnutí

Média určují, jak bychom měli vypadat. Může pro nás být důvodem zhubnout to, že chceme vypadat jako sexy modelka z titulní strany pánského časopisu, ale neexistují lepší důvody? Ano, existují! Odpověď mi dal článek Zhubnutí - snazší cesta k těhotenství, který jsme publikovali v rámci projektu minulý týden. Zdravý životní styl a váha v normě zvýší šance na otěhotnění, zlepší průběh těhotenství a přispěje k tomu, aby vaše miminko bylo zdravé. Není toto správná motivace?

Žijeme v době krize, připravme si krizový plán


Nečekejte s řešením krize, až budete nejen psychicky, ale i finančně v koncích. Pokud se vám nedaří počít dítě, vytvořte si krizový plán! Ve článku Očima psychologa: Krizový plán při neplodnosti jsme se dozvěděli jak na to:

    řekněte si kolik času a peněz investujete do asistované reprodukce;
    řekněte si, zda využijete jen prostředky hrazené pojišťovnou;
    půjdete do náhradní rodinné péče (NRP);
    projděte i během cyklů IVF vzdělávacími kurzy o NRP a nastudujte si související literaturu.

Co bude dál?

Tento týden se dozvíte, co jíst před početím a během začátku těhotenství. Spolu s námi začnete sledovat nový příběh a doufám, že shlédnete i avizované video. Připravujeme nový formát odborných rad – konkrétní, stručné, ale nanejvýš odborné odpovědi na konkrétní otázky, např. Co je to vlastně ovulace?, Může nějaká poloha při milování zvýšit šance na otěhotnění? atp. Zajímá něco konkrétního, možná choulostivého, i vás?

Ovulační test LH MAX věnovala společnost Pears Health Cyber, výhradní distributor těhotenských a ovulačních testů Seratec®.
Stanovte si své PLODNÉ DNY!
Co je v projektu
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce
loading...
Diskuse k článku
maruška

tak to se moc těším na nový příběh!!!

Nováková

Z čeho a co to je LEUKOPLAKIA močového měchýřě,dá se vyléčit?


Celkový počet příspěvků v diskusi: 1294. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Anketní otázka

Jste již očkováni proti klíšťové encefalitidě?

43%
48%
Zatím hlasovalo 563 lidí
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Operace očí a těhotenství? Jde to dohromady!

Máte naplánovanou operaci očí, ale zjistila jste, že jste těhotná? Žádnou paniku, ani jiný stav nemusí být překážkou pro to, abyste zákrok podstoupila. Vše záleží na vašem zdravotním stavu a na konzultaci s lékařem.

Křeče v nohou v těhotenství

Křeče do nohou, stejně jako bolesti zad, patří k nejčastějším problémům, které nastávající maminky trápí. V podstatě jde o příznaky vyvolané normálními změnami v těhotenství, které ale mohou život těhotné hodně znepříjemnit.

Psychogenní neplodnost - mýtus nebo realita?

Problém dlouhodobé nechtěné neplodnosti (DNN) pro vás věcně a jasně pojmenovává PhDr. Mgr. Jeroným Klimeš. V druhém dílu seriálu najdete informace o neplodnosti způsobené psychickými příčinami.

Zhubnutí - snazší cesta k těhotenství?

Pokud trpíte nadváhou, je zdravé a přiměřené! zhubnutí skutečně jednou z cest, jak zvýšit svou šanci na úspěšné otěhotnění. Stejně jako přiměřená tělesná hmotnost, i zdravý životní styl může mít zásadní vliv na otěhotnění i průběh těhotenství. A opravdu nestačí změnit životosprávu až ve chvíli, kdy zjistíte, že jste těhotná.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.