Inzerce

Michal: Přežil jsem vlastní smrt

8. října 2010, Renata Vyšínová   |   přečteno: 24078x

Když ho z ulice po nehodě "sbírala" záchranka, nikdo z její posádky nevěřil, že by ho mohli do nemocnice dovézt živého. Jeho motorku totiž smetl nepozorný řidič a velmi silný náraz zlomil Michalovi vaz. Hlavu mu u těla drželo jen pár svalů. Na to, že přežije, by si z posádky sanitky sice asi nevsadil nikdo, přesto to nevzdali a cestou do nemocnice ho drželi při životě na umělé ventilaci. Přečtěte si první příběh z nové rubriky "Zázraky se dějí".

foto: shutterstock.com
ORDINACE.cz DOPORUČUJE
SKLADEM EXTERNĚ
30 Kč

"Dostali jsme zprávu o Míšově nehodě a okamžitě jsme jeli do Nemocnice Na Homolce, kam ho odvezli. První zprávy byly tragické a v podstatě nás připravovali na nejhorší. Potvrdil to i pan doktor Chrobok. Řekl, že nemá smysl zlomený vaz operovat, když není ani půl procenta šance na záchranu," vzpomíná Michalova maminka.

Pohmožděné plíce a srdce, které museli několikrát "nahazovat", četné zlomeniny - to byla další zranění, které Michal utrpěl.

Zhruba po týdnu pohnul Michal nohou. Svitla naděje, že by mícha mohla být funkční – a začal se připravovat plán, jak dopravit takhle těžce zraněného pacienta na magnetickou rezonanci. Vyšetření ukázalo, že Michal Höschl měl neuvěřitelné stěstí – jeho mícha hrozné zranění vydržela bez poškození . "Až přijde správná chvíle, budeme operovat," rozhoduje se MUDr. Jiří Chrobok. 11. září 2008 se neurochirurgové z Nemocnice Na Homolce, pod vedením doktora Chroboka, pouštějí do velmi složité operace. Michalovi při ní zafixovala krk speciální kovová konstrukce ze šroubů různých velikostí. Michal se stal druhým v republice, kdo přežil zlomeninu vazu.

Když se den po operaci Michal probudil, vyprávěl o době, kdy byl v umělém spánku: "Slyšel jsem rodiče, jak se baví, vím přesně o čem." Na nehodu si ale nevzpomínal vůbec, poslední co ví, je jak vjel do křižovatky z hlavní a že světla byla vypnutá… "To, co mi je, jsem se dozvídal postupně a bylo mi jasné, že musím být šťastný, že vůbec hýbu rukama a nohama," vypráví Michal.

"Pacient měl hned několik zranění, každé z nich by mohlo být smrtelné. To, že přežil – navíc bez větších následků - to je něco mezi nebem a zemí," přiznává MUDr. Jiří Chrobok.

Zpočátku lékaři mluvili o zázraku, pokud by Michal přežil. Pak, že by mícha mohla být nepoškozená, že by nemusel mít trvalé následky… Slovo zázrak v souvislosti s Michalem vyslovovali tak často, že se stalo jeho přezdívkou, pod kterou ho znala celá nemocnice… "Uvědomuji si, jaké jsem měl štěstí. Nikdy nepřestanu být vděčný záchranářům, že mne neodepsali už v sanitce a udržovali mne při životě cestou do nemocnice. Nezapomenu na péči lékařů, která mi dala šanci začít druhý život. V duchu ale vím, že jsem se začal uzdravovat hlavně díky rodině – byli pořád se mnou, cítil jsem rodinné pouto, věděl jsem, že bych jim strašně ublížil, kdybych zemřel," vzpomíná Michal.

Dva měsíce po nehodě, přesně na den, Michala z nemocnice propustili a on se postupně vracel do života. Jeho cesta vedla přes dlouhou a náročnou rehabilitaci a cvičení, ale dnes, dva roky po operaci, žije, pracuje a raduje se ze svého druhého života. Kromě menší hybnosti krku nemá žádné následky.

Přežili jste svou smrt nebo vděčíte lékařům za to, že jste i po vážném úrazu bez následků? Napište nám příběh do nové rubriky "Zázraky se dějí". Dejte tím naději ostatním, kteří třeba právě teď potřebují uvěřit na šťastné konce! Příběhy napište v diskusi nebo na mailu redakce@ordinace.cz.

autor: Renata Vyšínová , ordinace.cz

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Inzerce
loading...
Diskuse k článku
A.Kudlička2 poděkování

Gratuluji Michale! Michal neměl jen štěstí a silnou vůli žít, ale také neměl karmu na to aby opustil své tělo v této chvíli. On přežil zlomený vaz, jiný nepřežije pád ze židle na zem. Čas a způsob smrti jsou určeny naší karmou z minulého života. Studuji východní filozofii a uznávám reinkarnaci, jako nejlogičtější vysvětlení naší existence, ale i existence zla na světě. Problémy sobě i světu dělají lidi sami svými hloupými činnostmi. Pochop tohle: Tělo nejsi , jsi jen věčná duše v něm, kdo tohle ví zcela jistě není nikdy omámen. Stejně jako převlékáš si staré šaty za nové, v čase "smrti" oblékneš si mladé tělo jiskřivé. Podle karmy duše malá tělo nové obdrží, za činy své účty staré dozajista podrží. Jako Slunce paprskem svým celý vesmír osvětlí, malá duše vědomím svým celé tělo oživí. Nejsi tělo, nejsi Rus, ani Němec, ani muž, ani žena, ani pes, jsi jen malé duše kus. Kdo to ví se nermoutí, hmota mu moc nevoní, pozlátkem se nedá zmást... S pozdravem A.Kudlička http://gauranga.blog.cz/1010/nejsi-telo-jsi-jen-vecna-duse-v-nem

Reagovatpoděkovatnahlásit

14. října 2010, 10:53:07

Finch

That’s more than senslibe! That’s a great post!

Reagovatpoděkovatnahlásit

15. července 2011, 22:31:10

suvohpaqtr

FoLEQI skgfqnaarojj

Reagovatpoděkovatnahlásit

16. července 2011, 11:50:58


Celkový počet příspěvků v diskusi: 5. Vstoupit do diskuse.
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
Nové články emailem
Anketa
Znáte hladinu cukru ve vaší krvi?
Zatím hlasovalo 27 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Lidna (Křivice - vitamín D) 15. listopadu 2019, 12:22:20

    Já jsem ho dostala u doktorky na předpis a dávala jsem ho poctivě. Hodně jsem četla, že… Diskutovat

  • Katarínka (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 15. listopadu 2019, 18:40:52

    Ahojte na dovolenke bolo super... mala som ešte napätia a občas úzkosti ale zvládla som to aj… Diskutovat

  • Markéta (Mé zkušenosti s elektronickou cigaretou (e-cigartou)) 15. listopadu 2019, 13:02:28

    Pořídila jsem si elektronickou cigaretu, a straně mne to chytlo, akorát se moc nevyznám v… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.