Inzerce

8 mýtů o vaginálních infekcích

22. srpna 2016, Redakce Ordinace.cz   |   přečteno: 5859x

Vaginální infekce – nepříjemnost, kterou nám ženám čas od času život nadělí. Pravidelně se s nimi potýká až pětina žen. Když už se objeví, postavte se jim čelem a zvolte takové řešení, které přináší podporu jak při bakteriálních, tak kvasinkových infekcích. Buďte zase co nejdříve sama sebou. A především! Nevěřte mýtům – ne vždy jsou založené na pravdě.

foto: shutterstock.com
ORDINACE.cz DOPORUČUJE
SKLADEM
769 Kč

MÝTUS 1: Pokud nepociťuji příznaky, jsem zdravá

To, že něco nevidíme či necítíme, nemusí hned znamenat, že je vše v pořádku. Vždy záleží na citlivosti každé ženy. Není výjimkou, že ženy přicházejí do ordinací s lehkou vaginální infekcí, aniž by o ní do té doby věděly. Tak či onak je důležité dbát na prevenci, zejména pokud berete antibiotika nebo se chystáte do bazénů, k moři či na dlouhé cestování.

MÝTUS 2: Vaginální výtok znamená infekci

Nemusí znamenat. Vaginální výtok je jedním z přirozených projevů zdravého ženského těla, který se během menstruačního cyklu může proměňovat. Nepanikařte, pokud ho máte. Kdyby se však změnila barva, zápach nebo konzistence a navíc se objevilo svědění, zbystřete a neostýchejte se situaci řešit, stud není na místě.

Čtěte také: Vaginální mykózy: Nemoc z plavek, džínů a silonek

MÝTUS 3: Infekce jsou chronické

Není pravdou, že jakmile si jednou projdete vaginální infekcí, už se jí nezbavíte. O své intimní partie ale nezapomeňte pravidelně pečovat a snažte se vyvarovat rizikových faktorů (stres, dlouhé koupání, těsné spodní prádlo, ...). Pravidelnou a šetrnou péči jim můžete dopřát intimním gelem.

MÝTUS 4: Bakterie jsou špatné a výplachy pomáhají

Nejsou bakterie jako bakterie a v našem těle v harmonii fungují jak ty „dobré“, tak ty „špatné“. Právě jejich vyvážené soužití zajišťuje přirozenou hodnotu vaginálního pH. Hledá-li žena prevenci před vaginálními infekcemi, vaginální výplach nemusí být tou správnou volbou. Většina lékařů je nedoporučuje. Výplach totiž může narušit přirozenou rovnováhu bakterií v naší pochvě, hodnotu pH i kyselost, která je součástí zdravé vaginy. To vše může vést k podnícení kvasinkové i bakteriální infekce.

Čtěte také: Lída: Kvůli výtoku jsem manžela podezírala z nevěry

MÝTUS 5: Infekce lze přeléčit antimykotiky

Antimykotika jsou volně dostupné přípravky určené pro léčbu pouze kvasinkových onemocnění. Pro ženu je ale velmi těžké rozeznat, jakým typem infekce trpí. Proto volte takové přípravky, které přináší podporu při obou typech infekce, kvasinkové i bakteriální.

MÝTUS 6: V lékárnách nic nenajdete

Omyl. Vaginální infekce může ženu zastihnout kdykoli a vhodná podpora je k dostání i v lékárnách. K dispozici jsou přípravky, které lze použít jak v případě kvasinkové, tak i bakteriální infekce. Jedná se o vaginální tablety, které uleví při příznacích vaginální infekce, bez ohledu na to, o jaký typ infekce se jedná. Už žádné trable pro vaši intimitu.

MÝTUS 7: Infekce se přenášejí sexem

Kvasinkové a bakteriální infekce se sexem přenášejí jen výjimečně, a to pokud se pár nechrání, i tak je ale riziko nízké. Případný problém může nastat, pokud žena infekcemi trpí pravidelně a její partner se s ní neléčí. Ani muži proto v některých případech nemusí být z obliga. Kvasinky i bakterie jsou nicméně běžnou součástí ženského těla, bez ohledu na to, jak sexuálně aktivní jsme. Přemnožení kvasinek a bakterií v těle napomáhá řada jiných faktorů. Mezi ně patří např. stres, antikoncepce, antibiotika, navštěvování veřejných toalet, nevhodné (tj. těsné) spodní prádlo, koupání na veřejných koupalištích atd.  

Čtěte také: Leona: Kvůli vaginální infekci se dvakrát denně sprchuji

MÝTUS 8: Obyčejné mýdlo je nejlepší

Není mýdlo jako mýdlo a naše vagina a intimní partie si zaslouží péči těmto partiím přímo určenou. Klasickými mýdly si můžeme naopak znepříjemnit život, mohou totiž narušit přirozenou kyselost vaginálního prostředí a vytvořit tak ideální podmínky pro kvasinky a bakterie. Spolehněte se proto raději na přípravky přímo určené k intimní hygieně.

Zdroj: www.idelyn.eu

Komerční sdělení Wobenzym 200 a 800 tablet Tradiční lék z přírodních zdrojů k vnitřnímu užití.
Čtěte pečlivě příbalovou informaci.
Při těhotenství a v průběhu kojení vždy konzultujte užívání Wobenzymu s lékařem.
Více informací: www.wobenzym.cz

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Inzerce
loading...
Inzerce
Nové články emailem
Inzerce https://www.oscillococcinum.cz/?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=oscillo-2019-podzim&utm_content=300x300_kreativa_zima_ocsillo
Anketa
Co děláte, když vás začnou bolet záda?
Zatím hlasovalo 250 lidí.
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Iva (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 21. října 2019, 02:17:16

    Začínám už třetí týden rehabilitací. Jsem v nemocnici a na víkend jezdím domů. Jsou to… Diskutovat

  • nenívýchodisko (Anorexie (Mentální anorexie)) 21. října 2019, 15:28:52

    Ano, obraťte se na odborného lékaře.... od praktického doktora, kde dostanete doporučení na… Diskutovat

  • Lidna (Průjem) 21. října 2019, 15:33:50

    Nezkoušela nenapadlo mě to, že to je dobré na průjmy. Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.