Inzerce

Nebezpečné panenky

( Ministerstvo zdravotnictví České Republiky | přečteno: 7710x )

Ministerstvo zdravotnictví s ohledem na riziko pro lidské zdraví informuje veřejnost o riziku látky di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) obsažené v těchto panenkách:

Riziko obsahu di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) v těchto hračkách spočívá v tom, že při hře mohou estery kyseliny ftalové přicházet do kontaktu s ústy a kůží dítěte, mohou přecházet do slin, ulpívat na rtech a sliznici a v neposlední řadě mohou být společně se slinami konzumovány. DEHP působí na reprodukční orgány.

panenka FadAngelPANENKA FAD ANGEL

Popis: Plastová mrkací panenka cca 27 cm vysoká s dlouhými růžovými vlasy staženými do culíku gumičkou. Panenka je obuta do červených lodiček, má oblečeny různé šaty a v balení se ještě nacházejí 4 další šaty. Hračka je upevněna na barevném kartonu a společně s ním je zabalena do plastového průhledného sáčku. U dolního svaru sáčku je uvedena země původu a anglické varování před obsahem možných částic a z toho plynoucí vymezení výrobku pro děti nad 3 roky, které je ještě také vyjádřeno i piktogramem. Dále se na etiketě nachází popis použití zcela odlišného výrobku, a to polyfunkčního permanentního značkovače.

PANENKA YONGpanenkaYoung

Popis: Plastová mrkací panenka cca 30 cm vysoká s dlouhými blond vlasy staženými do dvou culíků růžovými gumičkami. Panenka je obutá do červených bot a oblečena do různobarevných šatů. Hračka je balena v plastovém průhledném sáčku zdobeném motivy květin. U horního svaru sáčku se nachází modrobílý lem s motivem zimní krajiny, uvedením názvu výrobku (YONG), značka shody CE a piktogramy Zeleného bodu a nevhodnosti výrobku pro děti do 3 let.

panenkaBetsyPANENKA BETSY FASHION HAPPY

Popis: Plastová panenka cca 30 cm vysoká s dlouhými blond vlasy oblečená do růžových šatů zdobených třpytkami. Panenka je společně s plastovými doplňky (imitace nůžek, štětce a rozprašovače) balena v papírové skládačce s plastovým průhledem. Na přední a boční straně skládačky je kromě názvu výrobku číselně vyjádřeno vymezení výrobku pro děti nad 3 roky (3+), toto varování se nachází na obale také slovně v angličtině (včetně upozornění na obsah malých částic).

PANENKA S HOUSLIČKAMIpanenka s housličkami

Popis: Plastová panenka s dlouhými culíky s různou barvou vlasů (např. modrou, růžovou, zlatou), s barevnými housličkami (např. zelenými, fialovými) a v různých šatech. Panenka a housličky jsou uloženy v okrouhlém plastovém blistru, s barevným kartonem s vyobrazenou panenkou s housličkami.

panenka s kočárkemPANENKA S RŮŽOVÝM KOČÁRKEM A MIMINKEM 

Popis: Plastová panenka s miminkem v růžovém kočárku typu „golfové hole“. Panenka i miminko mohou mít různé oblečení. Výrobek je balen v plastovém průhledném sáčku bez uvedení názvu, pouze v růžovém pruhu u horního lemu sáčku se nachází varování, značka shody CE, piktogramy Zeleného bodu a nevhodnosti výrobku pro děti do 3 let

PANENKA CUTE BEAUT MINIpanenka mini

Popis: Plastová panenka cca 11 cm vysoká s dlouhými blond vlasy staženými do culíku. Oblečení panenky je lesklé, se žlutou sukénkou a modrou blůzičkou s motýlkem. Panenka je balena do růžové papírové skládačky s plastovým průhledem. V přední části skládačky je uveden název výrobku (Cute Beaut) a anglické určení výrobku pro děti nad 3 roky (3+ AGES)

panenka BeautyPANENKA BEAUTY MODERN LADY

Popis: Plastová panenka cca 30 cm vysoká s blond vlasy staženými do culíku, v šatech různých barev (včetně dalších na převlečení) a s náušnicemi s kamenem. Hračka je balena do barevně potištěné kartonové skládačky s plastovým průhledem. Na čelní straně skládačky se nachází pouze text Beauty MODERN GIRL a číselné vymezení výrobku pro děti nad 3 roky (3+). Na zadní straně skládačky je uvedeno další značení výrobku (Trendy girl), slovní vymezení výrobku pro děti nad 3 roky v angličtině a dalších jazycích a totéž upozornění ve formě piktogramu.

PANENKA MODERN GIRLpanenka Girl

Popis: Plastová panenka v podobě mořské panny cca 15 cm vysoká s modrými vlasy, se žlutou ploutví a žlutým oděvem. Hračka je zabalena v plastové tubě s těmito texty: Modern Girl, MODERN FASHION TRENDS, Wild Focus, Beautiful, FASHION GIRL. Dále se na obale nachází anglické upozornění na obsah malých částic a z toho plynoucí nevhodnost výrobku pro děti do 3 let a vyjádření této skutečnosti rovněž piktogramem.

 

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Inzerce

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.oscillococcinum.cz?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=pr_clanek_10_2020&utm_campaign=oscillo_2020_rspoluprace

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 427 lidí

Mohlo by vás zajímat

Hlavní hygienik radí: vyhněte se těmto lahvím pro kojence

Maminky kojenců by měly být velmi obezřetné při výběru kojenecké láhve z plastu. Některé z nich totiž obsahují v EU zakázaný bisfenol A, který může poškodit mozek dítěte, ohrozit jeho imunitu a zvýšit riziko rakoviny prsu.

Nebezpečný pohár "Pirát"

Tento výrobek může být nebezpečný pro vaše děti.

Ubrousky, které mohou dětem poškodit štítnou žlázu

Vlhčené ubrousky s obrázkem Sněhurky a sedmi trpaslíků a obchodním názvem Freshmaker® kids, baby wet wipes, with lotion označilo Ministerstvo zdravotnictví ČR za zdraví nebezpečné. Jejich riziko spočívá v tom, že po použití zůstanou některé složky na pokožce dítěte a látka v nich obsažená může přestupovat do organizmu a negativně ovlivňovat činnost štítné žlázy.

Nebezpečná sada umělých nehtů

Ministerstvo zdravotnictví stanoví jako nebezpečný výrobek tuto sadu plastových nehtů:

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.