Inzerce

Nebezpečné panenky

14. ledna 2014, Ministerstvo zdravotnictví České Republiky   |   přečteno: 7045x

Ministerstvo zdravotnictví s ohledem na riziko pro lidské zdraví informuje veřejnost o riziku látky di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) obsažené v těchto panenkách:

Riziko obsahu di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) v těchto hračkách spočívá v tom, že při hře mohou estery kyseliny ftalové přicházet do kontaktu s ústy a kůží dítěte, mohou přecházet do slin, ulpívat na rtech a sliznici a v neposlední řadě mohou být společně se slinami konzumovány. DEHP působí na reprodukční orgány.

panenka FadAngelPANENKA FAD ANGEL

Popis: Plastová mrkací panenka cca 27 cm vysoká s dlouhými růžovými vlasy staženými do culíku gumičkou. Panenka je obuta do červených lodiček, má oblečeny různé šaty a v balení se ještě nacházejí 4 další šaty. Hračka je upevněna na barevném kartonu a společně s ním je zabalena do plastového průhledného sáčku. U dolního svaru sáčku je uvedena země původu a anglické varování před obsahem možných částic a z toho plynoucí vymezení výrobku pro děti nad 3 roky, které je ještě také vyjádřeno i piktogramem. Dále se na etiketě nachází popis použití zcela odlišného výrobku, a to polyfunkčního permanentního značkovače.

PANENKA YONGpanenkaYoung

Popis: Plastová mrkací panenka cca 30 cm vysoká s dlouhými blond vlasy staženými do dvou culíků růžovými gumičkami. Panenka je obutá do červených bot a oblečena do různobarevných šatů. Hračka je balena v plastovém průhledném sáčku zdobeném motivy květin. U horního svaru sáčku se nachází modrobílý lem s motivem zimní krajiny, uvedením názvu výrobku (YONG), značka shody CE a piktogramy Zeleného bodu a nevhodnosti výrobku pro děti do 3 let.

panenkaBetsyPANENKA BETSY FASHION HAPPY

Popis: Plastová panenka cca 30 cm vysoká s dlouhými blond vlasy oblečená do růžových šatů zdobených třpytkami. Panenka je společně s plastovými doplňky (imitace nůžek, štětce a rozprašovače) balena v papírové skládačce s plastovým průhledem. Na přední a boční straně skládačky je kromě názvu výrobku číselně vyjádřeno vymezení výrobku pro děti nad 3 roky (3+), toto varování se nachází na obale také slovně v angličtině (včetně upozornění na obsah malých částic).

PANENKA S HOUSLIČKAMIpanenka s housličkami

Popis: Plastová panenka s dlouhými culíky s různou barvou vlasů (např. modrou, růžovou, zlatou), s barevnými housličkami (např. zelenými, fialovými) a v různých šatech. Panenka a housličky jsou uloženy v okrouhlém plastovém blistru, s barevným kartonem s vyobrazenou panenkou s housličkami.

panenka s kočárkemPANENKA S RŮŽOVÝM KOČÁRKEM A MIMINKEM 

Popis: Plastová panenka s miminkem v růžovém kočárku typu „golfové hole“. Panenka i miminko mohou mít různé oblečení. Výrobek je balen v plastovém průhledném sáčku bez uvedení názvu, pouze v růžovém pruhu u horního lemu sáčku se nachází varování, značka shody CE, piktogramy Zeleného bodu a nevhodnosti výrobku pro děti do 3 let

PANENKA CUTE BEAUT MINIpanenka mini

Popis: Plastová panenka cca 11 cm vysoká s dlouhými blond vlasy staženými do culíku. Oblečení panenky je lesklé, se žlutou sukénkou a modrou blůzičkou s motýlkem. Panenka je balena do růžové papírové skládačky s plastovým průhledem. V přední části skládačky je uveden název výrobku (Cute Beaut) a anglické určení výrobku pro děti nad 3 roky (3+ AGES)

panenka BeautyPANENKA BEAUTY MODERN LADY

Popis: Plastová panenka cca 30 cm vysoká s blond vlasy staženými do culíku, v šatech různých barev (včetně dalších na převlečení) a s náušnicemi s kamenem. Hračka je balena do barevně potištěné kartonové skládačky s plastovým průhledem. Na čelní straně skládačky se nachází pouze text Beauty MODERN GIRL a číselné vymezení výrobku pro děti nad 3 roky (3+). Na zadní straně skládačky je uvedeno další značení výrobku (Trendy girl), slovní vymezení výrobku pro děti nad 3 roky v angličtině a dalších jazycích a totéž upozornění ve formě piktogramu.

PANENKA MODERN GIRLpanenka Girl

Popis: Plastová panenka v podobě mořské panny cca 15 cm vysoká s modrými vlasy, se žlutou ploutví a žlutým oděvem. Hračka je zabalena v plastové tubě s těmito texty: Modern Girl, MODERN FASHION TRENDS, Wild Focus, Beautiful, FASHION GIRL. Dále se na obale nachází anglické upozornění na obsah malých částic a z toho plynoucí nevhodnost výrobku pro děti do 3 let a vyjádření této skutečnosti rovněž piktogramem.

 

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Inzerce
loading...
Inzerce
Nové články emailem
Anketa
Co považujete za nejvhodnější způsob podpory posílení imunity dítěte?
Zatím hlasovalo 243 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Iva (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 15. září 2019, 11:01:31

    Katarínko, byla to náhoda. Nebylo to cíleně, jenom jsem hledala informace. Je to poprvé co… Diskutovat

  • Nela (Nespavost) 15. září 2019, 11:49:52

    Brala jsem Sleepnox forte, nej naco jsem narazila a je to prirodni, nenavykove'! Diskutovat

  • ABC (ElektroMyoGrafie neboli EMG) 16. září 2019, 18:40:31

    Byla jsem na emg opakovaně (elektrody i jehly), jednalo se o emg ruky (1 x) a krku (celkem asi 10… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.