karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Nebezpečné panenky

( Ministerstvo zdravotnictví České Republiky | přečteno: 7934x )

Ministerstvo zdravotnictví s ohledem na riziko pro lidské zdraví informuje veřejnost o riziku látky di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) obsažené v těchto panenkách:

Riziko obsahu di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) v těchto hračkách spočívá v tom, že při hře mohou estery kyseliny ftalové přicházet do kontaktu s ústy a kůží dítěte, mohou přecházet do slin, ulpívat na rtech a sliznici a v neposlední řadě mohou být společně se slinami konzumovány. DEHP působí na reprodukční orgány.

panenka FadAngelPANENKA FAD ANGEL

Popis: Plastová mrkací panenka cca 27 cm vysoká s dlouhými růžovými vlasy staženými do culíku gumičkou. Panenka je obuta do červených lodiček, má oblečeny různé šaty a v balení se ještě nacházejí 4 další šaty. Hračka je upevněna na barevném kartonu a společně s ním je zabalena do plastového průhledného sáčku. U dolního svaru sáčku je uvedena země původu a anglické varování před obsahem možných částic a z toho plynoucí vymezení výrobku pro děti nad 3 roky, které je ještě také vyjádřeno i piktogramem. Dále se na etiketě nachází popis použití zcela odlišného výrobku, a to polyfunkčního permanentního značkovače.

PANENKA YONGpanenkaYoung

Popis: Plastová mrkací panenka cca 30 cm vysoká s dlouhými blond vlasy staženými do dvou culíků růžovými gumičkami. Panenka je obutá do červených bot a oblečena do různobarevných šatů. Hračka je balena v plastovém průhledném sáčku zdobeném motivy květin. U horního svaru sáčku se nachází modrobílý lem s motivem zimní krajiny, uvedením názvu výrobku (YONG), značka shody CE a piktogramy Zeleného bodu a nevhodnosti výrobku pro děti do 3 let.

panenkaBetsyPANENKA BETSY FASHION HAPPY

Popis: Plastová panenka cca 30 cm vysoká s dlouhými blond vlasy oblečená do růžových šatů zdobených třpytkami. Panenka je společně s plastovými doplňky (imitace nůžek, štětce a rozprašovače) balena v papírové skládačce s plastovým průhledem. Na přední a boční straně skládačky je kromě názvu výrobku číselně vyjádřeno vymezení výrobku pro děti nad 3 roky (3+), toto varování se nachází na obale také slovně v angličtině (včetně upozornění na obsah malých částic).

PANENKA S HOUSLIČKAMIpanenka s housličkami

Popis: Plastová panenka s dlouhými culíky s různou barvou vlasů (např. modrou, růžovou, zlatou), s barevnými housličkami (např. zelenými, fialovými) a v různých šatech. Panenka a housličky jsou uloženy v okrouhlém plastovém blistru, s barevným kartonem s vyobrazenou panenkou s housličkami.

panenka s kočárkemPANENKA S RŮŽOVÝM KOČÁRKEM A MIMINKEM 

Popis: Plastová panenka s miminkem v růžovém kočárku typu „golfové hole“. Panenka i miminko mohou mít různé oblečení. Výrobek je balen v plastovém průhledném sáčku bez uvedení názvu, pouze v růžovém pruhu u horního lemu sáčku se nachází varování, značka shody CE, piktogramy Zeleného bodu a nevhodnosti výrobku pro děti do 3 let

PANENKA CUTE BEAUT MINIpanenka mini

Popis: Plastová panenka cca 11 cm vysoká s dlouhými blond vlasy staženými do culíku. Oblečení panenky je lesklé, se žlutou sukénkou a modrou blůzičkou s motýlkem. Panenka je balena do růžové papírové skládačky s plastovým průhledem. V přední části skládačky je uveden název výrobku (Cute Beaut) a anglické určení výrobku pro děti nad 3 roky (3+ AGES)

panenka BeautyPANENKA BEAUTY MODERN LADY

Popis: Plastová panenka cca 30 cm vysoká s blond vlasy staženými do culíku, v šatech různých barev (včetně dalších na převlečení) a s náušnicemi s kamenem. Hračka je balena do barevně potištěné kartonové skládačky s plastovým průhledem. Na čelní straně skládačky se nachází pouze text Beauty MODERN GIRL a číselné vymezení výrobku pro děti nad 3 roky (3+). Na zadní straně skládačky je uvedeno další značení výrobku (Trendy girl), slovní vymezení výrobku pro děti nad 3 roky v angličtině a dalších jazycích a totéž upozornění ve formě piktogramu.

PANENKA MODERN GIRLpanenka Girl

Popis: Plastová panenka v podobě mořské panny cca 15 cm vysoká s modrými vlasy, se žlutou ploutví a žlutým oděvem. Hračka je zabalena v plastové tubě s těmito texty: Modern Girl, MODERN FASHION TRENDS, Wild Focus, Beautiful, FASHION GIRL. Dále se na obale nachází anglické upozornění na obsah malých částic a z toho plynoucí nevhodnost výrobku pro děti do 3 let a vyjádření této skutečnosti rovněž piktogramem.

 

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Obáváte se cukrovky?

63%
37%
Zatím hlasovalo 572 lidí

Mohlo by vás zajímat

Velmi nebezpečné kousátko

Dětské vibrační kousátko ve tvaru včelky by mělo dětem ulevit, když se jim prořezávají zoubky. Ve chvíli, kdy se "zakousnou" do jeho tykadel, mělo by se jim dostat úlevné masáže. Bohužel se ukázalo, že intenzita vibrací je taková, že by mohla dítěti vážně poškodit zdraví.

Na obracečku můžete mít alergii

Výrobky, které přijdou do styku s potravinami, by neměly obsahovat škodliviny. V této obracečce s kytičkami ale hygienici našli velké množství formaldehydu. Ten by mohl způsobit mimo jiné alergickou reakci.

Afrodisiakum Magic Power Coffee nečekaně snižuje tlak

Původně to mělo být zaručeně účinné přírodní afrodisiakum, ale odborníci prokázali, že to může být zabiják. Ve spojení s některými léky může totiž nečekaně a velmi zásadně snížit krevní tlak.

Tenhle bryndák ohrožuje vaše dítě

Jestli jste pro své miminko koupili tenhle bryndák, tak ho vraťte do obchodu nebo vyhoďte. Kousátko, které je jeho součástí, uvolňuje do těla dítěte škodlivé ftaláty, které ohrožují funkce ledvin a jater, zvyšují riziko vzniku alergií či astmatu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce