Inzerce

Nezištná pomoc pacientkách s vadnými prsními implantáty

17. ledna 2012, Redakce Ordinace.cz   |   přečteno: 5888x

Tým lékařů z Kliniky plastické chirurgie Nemocnice Na Bulovce vedený doc. Janem Měšťákem (na fotografii vpravo) připravil program, jenž rychle vyřeší nesnáze a potenciální komplikace pacientkám, kterým byly v této nemocnici voperovány závadné francouzské implantáty PIP. Zákrok podstoupily kvůli rakovině prsu, z kosmetických důvodů tyto implantáty nikdy nebyly na klinice použity. Odborníci nabídli svůj volný čas o sobotách, a navíc bez nároku na honorář.

foto: archiv Bulovka
ORDINACE.cz doporučuje
SKLADEM EXTERNĚ
122 Kč

„Přestože všem pacientkám radím, že není potřeba podléhat panice, uvědomujeme si, jak obtížné momenty nyní prožívají ženy po operaci prsu mající aktuálně nevhodné implantáty,“ zdůvodňuje přednosta kliniky doc. Jan Měšťák.
Nabídka sobotních výměn implantátů platí pro zhruba 200 pacientek, které byly operovány v Nemocnici Na Bulovce od září 2006 do dubna 2010, a které tím pádem mají prsní implantáty PIP. Ty byly v daném období totiž jediné, které hradily zdravotní pojišťovny. Od června 2010 jsou při rekonstrukcích prsů po rakovině již k dispozici CUI implantáty.
„Díky své ochotě a dobré vůli bude muset tým plastické chirurgie výrazně zasáhnout do organizace své práce. Ke stávajícím plánovaným zákrokům bude plánovat i sobotní operace. Nebude to logisticky snadné, ale děkuji jim za to. Jsme velmi rádi, že Nemocnice Na Bulovce může nyní říct tu nejlepší zprávu pro zdejší pacientky: u nás máte naději na rychlé řešení,“ doplnil ředitel Nemocnice Na Bulovce Petr Zajíc.

Klinika plastické chirurgie 1. LF UK a Nemocnice Na Bulovce patří k největším autoritám plastické chirurgie v republice a provádí největší počet rekonstrukcí prsů odstraněných pro zhoubné onemocnění. V roce 2004 bylo při klinice zřízeno Centrum komplexní chirurgické péče o ženy s onemocněním prsu, jediné svého druhu v republice, které umožňuje řešit všechny druhy onemocnění prsů s jejich okamžitou nebo oddálenou rekonstrukcí. Kromě existence tohoto Centra se podílí na vysokém počtu odoperovaných žen i velmi dobré pooperační výsledky. Snad právě proto jsou čekací doby na rekonstrukci prsů delší než 2 roky.

O náročnosti celé organizaci výměn implantátů pro 200 pacientek hovoří následující čísla:

 • Jedna operace – výměna závadného PIP implantátu – je sice jednodušší úkon než původní operace, nicméně i tak v ideálním případě trvá zhruba 30 minut.
 • Pacientka stráví na sále zhruba 1 až 1,5 hodin. Lze tak předpokládat, že za jednu sobotu chirurgové vymění implantáty pěti ženám. Tímto tempem s pomocí víkendových směn pomohou všem svým pacientkám za 10 měsíců.
 • Na jedné operaci se podílí 7 lidí: 2 chirurgové, 2 sestry, 1 anesteziolog s asistentkou a sanitář.
 • Operace se neobejde bez hospitalizace, která v ideálním případě trvá 1 den. Plastická chirurgie Nemocnice Na Bulovce disponuje jedním operačním sálem a 20 lůžky.

autor: Redakce Ordinace.cz

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Anketa
Drželi jste někdy striktní dietu? S jakým výsledkem?
Zatím hlasovalo 274 lidí.
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
 • Jarusa (čištění zubů) 23. ledna 2019, 13:01:05

  Dobrý den, existuje nejaka pasta na zjisteni jestli jsou zuby dostatecne vycistene? Melo by to… Diskutovat

 • Alicka (rýma, chřipky atd.) 23. ledna 2019, 15:22:00

  Dobrý den, dá se u dětí předcházet rýmě kapkami, vitamíny něcím co užívají spíše… Diskutovat

 • Jiřina (vlasy) 23. ledna 2019, 22:38:22

  A za jak dlouho máte prodlouženo?? Říkám si jestli bych to stíhala vždycky ráno než půjdu… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.