Inzerce
aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
Zuby_180x115.jpg
Nakupte v akci a zásobte se! Zubní kartáčky, pasty, vody a další. Více informací zde.

karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Nezištná pomoc pacientkách s vadnými prsními implantáty

( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 7571x )

Tým lékařů z Kliniky plastické chirurgie Nemocnice Na Bulovce vedený doc. Janem Měšťákem (na fotografii vpravo) připravil program, jenž rychle vyřeší nesnáze a potenciální komplikace pacientkám, kterým byly v této nemocnici voperovány závadné francouzské implantáty PIP. Zákrok podstoupily kvůli rakovině prsu, z kosmetických důvodů tyto implantáty nikdy nebyly na klinice použity. Odborníci nabídli svůj volný čas o sobotách, a navíc bez nároku na honorář.

archiv Bulovka

„Přestože všem pacientkám radím, že není potřeba podléhat panice, uvědomujeme si, jak obtížné momenty nyní prožívají ženy po operaci prsu mající aktuálně nevhodné implantáty,“ zdůvodňuje přednosta kliniky doc. Jan Měšťák.
Nabídka sobotních výměn implantátů platí pro zhruba 200 pacientek, které byly operovány v Nemocnici Na Bulovce od září 2006 do dubna 2010, a které tím pádem mají prsní implantáty PIP. Ty byly v daném období totiž jediné, které hradily zdravotní pojišťovny. Od června 2010 jsou při rekonstrukcích prsů po rakovině již k dispozici CUI implantáty.
„Díky své ochotě a dobré vůli bude muset tým plastické chirurgie výrazně zasáhnout do organizace své práce. Ke stávajícím plánovaným zákrokům bude plánovat i sobotní operace. Nebude to logisticky snadné, ale děkuji jim za to. Jsme velmi rádi, že Nemocnice Na Bulovce může nyní říct tu nejlepší zprávu pro zdejší pacientky: u nás máte naději na rychlé řešení,“ doplnil ředitel Nemocnice Na Bulovce Petr Zajíc.

Klinika plastické chirurgie 1. LF UK a Nemocnice Na Bulovce patří k největším autoritám plastické chirurgie v republice a provádí největší počet rekonstrukcí prsů odstraněných pro zhoubné onemocnění. V roce 2004 bylo při klinice zřízeno Centrum komplexní chirurgické péče o ženy s onemocněním prsu, jediné svého druhu v republice, které umožňuje řešit všechny druhy onemocnění prsů s jejich okamžitou nebo oddálenou rekonstrukcí. Kromě existence tohoto Centra se podílí na vysokém počtu odoperovaných žen i velmi dobré pooperační výsledky. Snad právě proto jsou čekací doby na rekonstrukci prsů delší než 2 roky.

O náročnosti celé organizaci výměn implantátů pro 200 pacientek hovoří následující čísla:

  • Jedna operace – výměna závadného PIP implantátu – je sice jednodušší úkon než původní operace, nicméně i tak v ideálním případě trvá zhruba 30 minut.
  • Pacientka stráví na sále zhruba 1 až 1,5 hodin. Lze tak předpokládat, že za jednu sobotu chirurgové vymění implantáty pěti ženám. Tímto tempem s pomocí víkendových směn pomohou všem svým pacientkám za 10 měsíců.
  • Na jedné operaci se podílí 7 lidí: 2 chirurgové, 2 sestry, 1 anesteziolog s asistentkou a sanitář.
  • Operace se neobejde bez hospitalizace, která v ideálním případě trvá 1 den. Plastická chirurgie Nemocnice Na Bulovce disponuje jedním operačním sálem a 20 lůžky.
Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 218 lidí

Mohlo by vás zajímat

Úloha výživy v prevenci nádorových onemocnění

Neexistuje snad žádná oblast výživy, která by byla tak bohatá na informace, jako oblast vztahu výživy k rakovině a současně žádná oblast, kde by se vyskytovalo tolik dezinformací, poskytujících klamnou naději pro pacienty s nádorovým onemocněním. Všechny údaje o nových zaručeně účinných protinádorových látkách, získané na laboratorních zvířatech, hlavně na hlodavcích, je třeba brát se značnou rezervou.

Novinky v léčbě rakoviny prsu

doc. MUDr. Luboš Petruželka, CSc.,Onkologická klinika, 7. února 2002

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce