Inzerce https://www.lekarna.cz/vyprodej-opalovani/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vyprodej-opalovani

Obranyschopnost těla nezlepší jen multivitamíny

( Markéta Grosmanová | přečteno: 18263x )

Jak je možné, že někdo má pětkrát do roka rýmu a druhý neonemocní ani v době chřipkové epidemie?

Jak je možné, že někdo má pětkrát do roka rýmu, často ho bolí v krku a dvakrát ročně jej skolí angína a druhý neonemocní ani v době chřipkové epidemie? Odpovědět lze rychle, ne však jednoduše. Prostě to tak je. Lidský organismus je prostě složitý, jeho fungování ovlivňuje spousta faktorů včetně genů. Mnohé tedy ovlivnit nemůžete.

Obranyschopnost těla nezlepší jen multivitamíny

I s imunitou je to tak, že k jejímu zlepšení prostě žádná zázračná pilulka nepřispěje. Rozhodně to ale neznamená, že se nedá nic dělat. Je to ale běh na dlouhou trať. Pro zvýšení imunity je totiž potřeba dodržovat v podstatě stejné věci jako pro prevenci obezity, nemocí srdce a cév či potíží s pohybovým aparátem.

Dobře fungující tělo, které dostává vše co potřebuje, a to včetně pohybu, se totiž dokáže bránit mnohem lépe. Nesázejte proto na multivitamínové a multiminerální přípravky, stejně vám obvykle žádné vitamíny nechybí. Jezte hodně zeleniny - nejméně 400 gramů denně. Nezapomínejte na ovoce a také na kvalitní bílkoviny, které jsou pro imunitu důležité. Sýr, zakysané mléčné výrobky, libové maso - to je ta správná volba.

Zlepšit celkový stav organismu a také jeho obranyschopnost pomůže třeba i saunování a otužování vůbec. Ještě lepší je pak pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu.

"Hodinová rychlá procházka vám udělá určitě lépe než rozpuštěný multivitamín vypitý v klimatizované kanceláři nad klávesnicí," říká imunolog Petr Čáp z pražské Nemocnice Na Homolce. O imunitu je třeba se starat celý život, a to zejména správným životním stylem.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Barsinka

Rýmu pětkrát v roce považujete za extrém? Tak to ještě nejste já. Trápí mě celoročně - ať je zima nebo léto!

nebude to spíš alergie?

georgine

Nejlépe zajít na alergologii.tam zařídí všechna potřebná vyšetření a následná léčba. Určitě obvod. nebo závod. lékaře požádejte o doporučení. neradi ho dávají, trvejte na tom.Objednací lhůty jsou dlouhé.Imunitu můžete začít posilovat sami: pomalým ,ale postup, otužováním, proplachováním nosu slanou, převařenou vodou,popř. klokt. slané vody a některé jogínské praktiky jsou vhodné.Konzumace česneku, cibule, medu, citrus. plody apod.


Celkový počet příspěvků v diskusi: 9. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce