Inzerce https://www.lekarna.cz/specialni-nabidka/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=specialni-nabidka

Osvětlení v ložnici

(2. srpna 2023, Komerční prezentace | přečteno: 92x )

Ložnice je útočištěm klidu a relaxace, kde nacházíme únik od ruchu světa. Osvětlení v této místnosti hraje klíčovou roli ve vytváření intimní atmosféry, která nám pomáhá uvolnit napětí dne a připravit se na odpočinek. Jakým způsobem můžeme využít světlo k tomu, abychom vytvořili útulný a harmonický prostor pro spánek a relaxaci?

pixabay.com

Rozmanitost

Základem pro ideální osvětlení ložnice je kombinace různých zdrojů světla. Začněte základním osvětlením, které zajistí dostatečné světlo pro každodenní aktivity, jako je oblékání a uklízení, k tomu je vhodný lustr do ložnice. Poté přidejte ambientní a náladové světlo, jako jsou stolní lampy na nočním stolku, podlahová svítidla nebo závěsné světlo poblíž čtecího koutku. Tato vrstvená paleta světel vytváří možnost přizpůsobení atmosféry vašim potřebám a náladám.

Závěsné světlo

Závěsné svítidlo nad postelí může sloužit jako působivý středobod místnosti. Můžete zvolit elegantní závěsné světlo, které ladí s designem ložnice, nebo nádherně měkkou závěsnou lampu, která bude působit jako světelný závoj. Základní stropní svítidlo v ložnici je nejlepší, když má možnost dimenzování intenzity světla. To vám umožní snadno upravit světelný tok podle aktivity: od světlého osvětlení během dne po jemné a tlumené světlo před spaním.

Noční osvětlení

Pro noční osvětlení můžete využít noční lampy nebo podsvícení pod postelí. Tato subtilní světla nejenom zlepší orientaci v temné místnosti, ale také přispívají k celkovému pohodlí. Noční lampičky mohou mít různou intenzitu světla a vy tak můžete zvolit světlo dle různých aktivit (čtení, koukání na televizi, usínání při světle).

Nezapomeňte na…

Ovládání osvětlení je klíčové. Vhodné je mít regulovatelné světlo u postele, takže nemusíte vstávat z postele, abyste světlo vypnuli. Moderní technologie umožňují i ovládání osvětlení pomocí dálkového ovladače nebo smartphonu. Zaměřte se na energeticky úsporná světla, jako jsou LED žárovky. Ty jsou nejen šetrné k životnímu prostředí, ale také vám ušetří na dlouhodobých nákladech za elektřinu.

Zrcadla mají magickou schopnost zvětšit a rovnoměrně rozptýlit světlo po celé místnosti. Můžete umístit zrcadlo tak, aby odráželo přirozené světlo z okna nebo umělé světlo z lampy, čímž vytvoříte dojem většího a světlejšího prostoru. Osvětlení v ložnici může být také estetickým prvkem, který doplňuje celkový design místnosti. Zvolte svítidla, která se hodí k interiéru a která přidají ještě lepší vizuální dojem vaší ložnice.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Potýká se někdo z vaší rodiny s Alzheimerovou chorobou?

38%
62%
Zatím hlasovalo 26 lidí

Mohlo by vás zajímat

Užívání vitamínu B12

Jak dlouho lze nepřetržitě užívat vitamín B12? Mohu se jím případně předávkovat?

Šilhání u dětí je třeba začít léčit co nejdřív

Šilhání neboli strabismus je oční vada, kdy oči nesledují pozorovaný předmět rovnoběžně, ale jedno nebo střídavě obě oči se stáčí jiným směrem. I když je šilhání kosmetickým problémem a je zpravidla na první pohled vidět, mnohem závažnější je, že následkem této vady může dojít k trvalé ztrátě zrakové ostrosti a dalším očním potížím. Šilhání je proto nutné co nejdříve odstranit.

Vrácení přeplatku na doplatcích za léky

Kupujete léky na předpis, na které musíte doplácet? Pokud utratíte více, než určuje zákonný limit, zdravotní pojišťovny vám peníze pošlou zpátky. Přeplatky za léky vrací zdravotní pojišťovny čtyřikrát do roka. Výplatu si klienti hlídat nemusí, pojišťovny to dělají automaticky. Přesto by si lidé měli zkontrolovat, jestli má pojišťovna k dispozici aktuální údaje, včetně adresy a bankovního účtu.

Lékový záznam: seznam všech léků, které vám lékaři předepisují

Přehledem všech vystavených eReceptů a vydaných léčivých přípravků konkrétnímu pacientovi je tzv. lékový záznam pacienta. Lékový záznam funguje na principu opt – out, tzn. automatického sdílení s lékaři a lékárníky, s cílem chránit zdraví pacienta před poškozením špatnou kombinací léků.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce