Inzerce https://www.lekarna.cz/maminka-a-pece-o-dite/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=maminka-a-pece-o-dite

Prevencí poševního výtoku je přežehlit kalhotky

( Marcela Jurčíková | přečteno: 16301x )

Chladná voda a horká žehlička jsou spojenci proti škodlivým bakteriím v intimních ženských partiích. V kombinaci se speciálními prebiotiky, která přispívají k obnově a zachování vyvážené mikroflóry v pochvě, se násobí šance, že vás vaginální infekce už nebudou trápit.

shutterstock.com
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ

K nejčastějším podzimním příčinám vaginálních infekcí je narušená imunita. Chřipky a nemoci z nachlazení samy o sobě představují zátěž pro organismus. Léčba antibiotiky jeden problém vyřeší, avšak druhý může odstartovat. Narušuje totiž přirozenou rovnováhu poševní mikroflóry a důsledky jsou výtok, svědění, pálení, bolesti při pohlavním styku apod. Rizikové faktory se ovšem skrývají v obyčejných zvyklostech i jinak prospěšném pohybu.

Snadná, leč účinná opatření

V chladných dnech je lákavá horká koupel s příměsí parfémované pěny, soli či oleje. Ta však mění přirozenou mikroflóru i kyselost vaginálního prostředí a vysušuje poševní sliznici, což jsou spouštěcí mechanismy gynekologických potíží. Sprchování je proto pro ženy nejbezpečnější způsob každodenní hygieny. Genitálie si omývejte chladnější vodou a rozhodně nepoužívejte vlhké houby, žínky ani ručníky, neboť jsou semeništěm „bakteriálních vetřelců“. I pro teplejší, tudíž méně vzdušné oblečení, platí jisté zásady. Snažte se, aby se do přímého kontaktu s pokožkou dostalo jen bavlněné. A když módní kalhotky ze syntetických materiálů, tak jedině s klínem ze 100% bavlny. Moderní automatické pračky sice umožňují prát i bavlněné spodní prádlo při nízkých teplotách, jenže tím se škodlivé mikroorganismy, zejména kvasinky nezničí. Účinnou prevencí je vždy přežehlit klíny kalhotek horkou žehličkou.

Zrádné vlhko a teplo

K jízdě na kole, cvičení aerobiku apod. si obyčejně oblékáte přiléhavé dresy, v nichž je ale pohlavní ústrojí vystaveno permanentnímu vlhku i teplu, což je živná půda pro mikroorganismy způsobující záněty. Pamatujte i na to, že v krytých bazénech je chemicky upravená voda se značným obsahem chloru, která proniká do pochvy a v podstatě ji dezinfikuje; přitom zničí i část užitečných bakterií. Když si bez pravidelného pohybu nedokážete život představit, nezůstávejte v mokrých plavkách ani propoceném oblečení, a před převlečením si intimní partie pokaždé důkladně opláchněte, nejlépe pitnou vodou.

Skuteční pomocníci nové generace

Naštěstí už odeznělo zdraví ohrožujícím postupům, kdy se ženy snažily zbavit potíží tím, že si do pochvy vtíraly jogurt, zaváděly stroužek česneku nebo tampon namočený do olivového oleje. „Nejspolehlivější ochrana před vznikem a opakováním infekcí je zdravá, vyvážená bakteriální mikroflóra pochvy. V rámci prevence i léčby jsou proto perspektivní přípravky s obsahem speciálních prebiotik neboli látek, které napomáhají rychlé obnově osídlení poševní sliznice užitečnými laktobacily produkujícími peroxid vodíku. Ty zabraňují růstu a přemnožení škodlivých bakterií, zajišťují optimální pH a zároveň respektují přirozené vaginální prostředí, které je pro každou ženu individuální,“ shrnuje olomoucký gynekolog MUDr. Pavel Turčan.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Mohlo by vás zajímat

Ženské problémy

MUDr. David Cibula Gynekologicko-porodnická klinika VFN, 5. dubna 2001

Gynekologické potíže k létu patřit nemusí

Horké počasí a koupání dovedou potrápit. Své o tom ví mnoho žen, které právě v tuto dobu sužují opakované záněty. Jak jim předejít?

Pánevní zánětlivá nemoc

Pánevní zánětlivá nemoc může svými příznaky napodobovat zánět slepého střeva, vaječníkovou cystu, mimoděložní těhotenství, septický samovolný potrat, endometriózu, pánevní srůsty, močovou infekci, ledvinnou koliku, zánětlivé onemocnění trávicího traktu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce